Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Nisan ayı vize bülteninin açıklanması için son düzlüğe giriyoruz, tüm numaraların current olacağı temennilerimi siz yeşilkart forum ailesi ile paylaşmak istedim, bu dönemde herkesin duası yada iyi temennilerine ihtiyacımız olacak, hep birlikte istersek olacaktır,
    sevgiler

• Yasaklı

@crazycells Yağav kafayı yemek üzereyim. Konsolosluk randevumda bütün adli sicil kayıtlarının orjinallerini ve İngilizce tercümelerini teslim etmiş olmama rağmen IV Status Chek'de Pending for Missing Documents yazıyor. Ayrıca konsolosluktan gelen bir emailde de aynısı yazıyor ve benden mahkeme kayıtlarını pasaportumla brlikte göndermeden işlem yapılmayacağını söylüyorlar. Evrakları kaybetmiş olabilirler mi acaba? Şimdi pasaportumla birlikte aynı evrakları göndermek için yeniden/nasıl PTT kaydı açmalı mıyım? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lilsam DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba,
    https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx sitesi üzerinden İngiltere için adli sicil kaydı alan kimse var mıdır? Biz başvuru yaptık, 18 Ocakta postayı gönderdiler fakat tarafımıza ulaşmadı. 10 iş gününde gelmesi lazımdı. Karşı tarafla yazıştık 11 Şubata kadar bekleyin dedi. Standart gönderi istemiştik, standart gönderide takip numarası tutmuyorlarmış. Başvuru yapıp ulaşan var mı merak ediyorum. Dijital kopya da göndermek istemiyorlar.
    Ayrıca case numaramız 19xxx 7 Hazirada DS260 formunu gönderdik fakat bizden belge isteyen eposta henüz gelmedi. 21xxx olan arkadaşlardan eposta alanlar var. Hiç gelmeme durumu var mı acaba, gelmeden numaramız current olunca diğer işlemlere geçiş olur mu?
    Şimdiden teşekkürler..

ilgili konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Yağav kafayı yemek üzereyim. Konsolosluk randevumda bütün adli sicil kayıtlarının orjinallerini ve İngilizce tercümelerini teslim etmiş olmama rağmen IV Status Chek'de Pending for Missing Documents yazıyor. Ayrıca konsolosluktan gelen bir emailde de aynısı yazıyor ve benden mahkeme kayıtlarını pasaportumla brlikte göndermeden işlem yapılmayacağını söylüyorlar. Evrakları kaybetmiş olabilirler mi acaba? Şimdi pasaportumla birlikte aynı evrakları göndermek için yeniden/nasıl PTT kaydı açmalı mıyım? Teşekkürler.

Kaybetmis olabilirler, gozden kacirmis olabilirler. Oncelikle belirteyim bu surecin olumlu tamamlanmasini istiyorsaniz, yapacaginiz son sey konsoloslarla kavga etmek olmali.

Eger bu belgeyi ve tercumelerini mulakat zamani verdiginize eminseniz o durumda konsolosluga email yazip, bu belgeyi mulakat gunu yaninizda getirdiginizi belirtebilirsiniz. Eger buna ragmen bu belgenin eksik oldugunu soyluyorlarsa, o halde tek yapabileceginiz sey eksik belgeyi tamamlamak ve konsoloslugun istedigi sekilde kendilerine ulastirmak. Aksi takdirde, dosyaniz kapanmaz.

Mulakat deneyimleri konusunun ilk postunda eksik evraki nasil gondermeniz gerektigi anlatiliyor, oradan okuyabilirsiniz. AIS hesabinizdan PTT gonderimi yapacaksiniz.

Ayrica belirteyim, eger pasaportunuzu da istiyorlarsa bu iyiye isaret, eger dosyayi direkt red edecek olsalardi pasaportunuzu istemezlerdi. Verdiginiz mahkeme kaydinin orijinalligini kontrol etmek icin tekrar istiyor olabilirler, o nedenle birebir aynisini almaya calisin.

Surecinizle ilgili bilgileri ve sorularinizi mulakat deneyimleri konusunda paylasirsaniz daha iyi olur:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• Yasaklı

@crazycells Evet belki sabıka kaydının ıslak imzalı tercümelerini istiyorlardır ben printer çıktılarını vermiştim. Şimdi ıslak imzalı çevirileri göndereceği bakalım. Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evet belki sabıka kaydının ıslak imzalı tercümelerini istiyorlardır ben printer çıktılarını vermiştim. Şimdi ıslak imzalı çevirileri göndereceği bakalım. Çok teşekkürler.

sabika kaydi derken, mahkeme kaydindan mi bahsediyorsunuz yoksa adli sicil kaydindan mi?

Benim anladigim, sizin mahkeme kayitlarinizla ilgili bir belge sorunu var, adli sicil kaydiyla ilgili degil.

• Yasaklı

@crazycells Evet mahkeme kayıtlarının ıslak imzalı tercümelerini göndereyim diyorum daha önce printer çıktılarını vermiştim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Evet mahkeme kayıtlarının ıslak imzalı tercümelerini göndereyim diyorum daha önce printer çıktılarını vermiştim.

mahkeme kayitlarini nerden aldiniz? E-devletten mi? Ben sadece adliyeden alinabiliyor diye saniyordum.

• Yasaklı

@crazycells Do you wanna drive me crazy my dear friend? Of course, I delivered the original copies of court records from the courthouse not from e-devlet to US Ankara embassy during my interview on Feb 1, 2019. Now what I wonder is whether US Ankara Embassy asks for the english translations of these documents with wet signature? Thank you very much for your graciousness.

• @crazycells merhaba, mahkeme kayıtları derken ,bir dava için her bir duruşmanın kaydınımı almak gerekli , yoksa mahkeme kaleminden davanın açıklaması olan bir belgemi olmalı bu?

• @mhepekiz siz kurtarmışsınız mülakata bir şey kalmamış.her şey gönlünüzce olur umarım.darısı bizim başımıza inşallah bize de çıkar.

• Yasaklı

@sadikcagan isteyen herkese çıksın isteyen herkes gidebilsin. Dileğim budur. Teşekkürler

• @onrozr bu current olan numaralari veya tahmini vize mulakat tarihini hangi baslik altindan ogrenebiliriz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzyldrm her ay vize bulletin açıklanıyor onları indirirsiniz. Randevu için de excel tablosu var. Onu indirmeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Do you wanna drive me crazy my dear friend? Of course, I delivered the original copies of court records from the courthouse not from e-devlet to US Ankara embassy during my interview on Feb 1, 2019. Now what I wonder is whether US Ankara Embassy asks for the english translations of these documents with wet signature? Thank you very much for your graciousness.

Size zaten yukarida ayrintili cevap verdim.
    Mahkeme kayitlari ve yeminli tercuman cevirileri gerekiyor.

Eger bu belgeleri verdiginize eminseniz konsolosluga tekrar yazabilirsiniz, ama konsolosluk hala gerektigini dusunuyorsa o durumda bu belgeleri saglamalisiniz. Konsolosluk ceviriler icin sadece 'yeminli tercuman cevirileri' diyor, islak imza olarak belirtmemis ama oncekinde islak imza yoksa bu sefer ceviriyi islak imza ile yaptirmayi deneyebilirsiniz. Yaptiginiz ceviride tercuman lisans no vs. yaziyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@annecik DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba, mahkeme kayıtları derken ,bir dava için her bir duruşmanın kaydınımı almak gerekli , yoksa mahkeme kaleminden davanın açıklaması olan bir belgemi olmalı bu?

Resmi yonerge soyle diyor:

MAHKEME VE HAPİS KAYITLARI: Herhangi bir suçtan hüküm giymiş kişilerin daha sonradan suçu affedilmiş veya hüküm para cezasına çevrilmiş olsa dahi mahkeme kayıtlarının asıllarını, İngilizce tercümelerini ve kopyalarını getirmeleri gerekmektedir.

Yerinizde olsaydim, en kapsamli sekilde hazirlayip gotururdum.
    Maalesef durusma kaydi ile dava aciklamasi arasindaki farki bilmiyorum, bilen arkadaslar daha net yonlendirebilirler. Eger dava aciklamasi ozet seklindeyse, size tavsiyem daha ayrintili ve kapsamli olani goturmeniz. Ben olsaydim, buyuk ihtimal gecikmeleri onlemek icin ikisini de gotururdum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dnzyldrm DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@onrozr bu current olan numaralari veya tahmini vize mulakat tarihini hangi baslik altindan ogrenebiliriz

https://yesilkartforum.com/bulten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @saulgoodman kendisi avukat buralarda ise muhakkak bilir kişi olarak yazacaktır

• Tamamdır sayın @caglaror . Her ihtimale karşı o şekilde hareket edeceğim.

• şubat ayı bulteni sizce kaç olarak acıklanabilir ? tahmininiz ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |