Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cenkay DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@sametbelli Su numaradan sonrası veya öncesi risk dememiz çok zor.Geçen yılın oluşturduğu hayal kırıklığı ister istemez bu yıla da yansıyor.Kazananlarin gitme isteği,Ds 260 formunu gonderenlerin sayısı,ülkelere verilen vize kotaları,başvuru surecinde yanlış veya eksik bilgi verilip verilmemesi gibi birçok faktör bu süreci etkiliyor.Ornegin Dv18 de dosya numarası 25575 ten küçük olanlar vize görüşmesine gidebilirken,Dv17 de bütün numaralar current olmustu.Nisan ve Mayıs bültenleri az çok daha net bir tablo ortaya koyacaktır.

Önceki yılları takip etmiyordum o yüzden açıklama için teşekkürler. Kazanıp görüşmeye gidememek çok çok kötü, umarım gitmek isteyen herkes gider..

• Bu ceac verilerindeki Ready verileri tam olarak neydi ? yani Ready ne anlama geliyor ?

• ⭐⭐

@NeverGiveUP aşağıdaki bilgiyi inceleyebilirsiniz.
    This is a subset of the whole database containing only cases that changed the status from "At NVC" to "Ready" when KCC sent 2NLs for interview in a given month. Files may be updated without a notice, until all "In Transit" cases are accepted by embassies.
    Since April 2018 KCC has started to send interview letters in two batches (the first one around the 15th of a given month and the second around the 1st of the following month. If you don't see your number in the latest csv file and you expect to be interview that month DO NOT PANIC! You may receive your invitation in the 2nd batch.

• @kartela hocam belgeyi e devletten askerlik durum belgesi diye sorgulayabilirsiniz pdf olarak indirebiliyorsunuz

• @crazycells buralardayken sorayım mülakat tarihleri bültenin açıklandığı tarihle ay sonu arasında mı geliyor yoksa belli bir zaman tanımı var mı örnek 25-30 gibi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karadenizden DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells buralardayken sorayım mülakat tarihleri bültenin açıklandığı tarihle ay sonu arasında mı geliyor yoksa belli bir zaman tanımı var mı örnek 25-30 gibi

20'sinde aciklandigi da oldu, 30'unda aciklandigi da... Cogunlukla ay sonuna daha yakin oluyor...

• türkiyedeki bankaya kredi borcumu ödemeyip icralık olursam yani mahkemelik olursam green card mülakatı için sorun olurmu, icralık olunca hapis cezası verilmiyor ama ne bilim bir sıkıntı olurmu. mülakata giderken bu icra ile ilgili mahkeme kayıtlarını vericezmi. kredimi ödemeyip bu parayı amerikada kullanmak istiyorum

• @jammel hahah "vurgun" olsun diyorsun yani

• @karadenizden yok sadece ilk 1 ay yetecek param osun yanımda dolar değerlendi amerikadan ödücem kredimi

• @jammel söylemezsen sorun olmazmış bende yazmisdim face ye öyle yazdılar fakat ödemeye çalış diyelim ki çıktı bankada mülakat için 12000 dolar göstereceksin, yoksa banka paranı keser sonrası eksik kalirsin,başka bir yere yani banka harici biryerden dekont oluyorsa onu bilmiyorum bol şans.

• @jammel hacizlik olursanız, banka, bankada (herhangi bir bankada) bulunan paranıza da haciz koyabilir mi? Vergi daireleri falan koyuyor bunu. Banka da evinize, arabanıza vs koyarken diğer bankalardaki hesaplarınıza da BDDK vs aracılığıyla bloke koyabiliyorsa parayı kullanamazsınız da..

• @karadenizden banka icra takibine alacak 90 güne ulaşınca başlar ve işlemler icra dairesince yapılır. Dolayısıyla tr içindeki herhangi bir bankadaki hesabınıza otomatik bloke konur. Eskisi gibi değil. Artık otomatik bloke konuyor. Ama dediğim gibi bir alacağın icralık olması için gecikmenin 90 güne ulaşması lazım.

• Arkadaşlar 2013 yılına kadar 5.5 yıl bankacılık yapmıştım. Çoğu konuda elşmden geldiğince yardımcı olurum. Güncel mevzuatta değişiklik varsa piyasadaki arkadaştan gerekirse bilgi de alırız. Yalnız banka alacağı değilde vergi borcunuz var ise gbt yapılınca kaçak çıkıyosunuz ve savcılığa sevk edilmek üzere tutuklanıyorsunuz. Güncelde devam ediyormu bilmiyorum ancak 2006-7 yılında jandarma olarak askerlik yapmıştım ve çok adam aldık bu yüzden nezarethaneye.

• Bu arada kredinizin olduğu banka ile paranızın olduğu banka aynı ise zaten banka sözleşmeden doğan takas hakkını kullanır ve otomatik tahsilat yapar. Para ile kredi aynı bankada değildir herhalde 🙂

• BU FORUMDA BİR BEN FAKİRİM HERALDE, DOLAR 5.5 LİRA 10 BİN DOLAR NERDEN BULALIM 55 BİN TL YAPAR BİRDE EN AZ LİMİT BU, NORMALDE 100 BİN İSTİYORLAR ÖYLE DEGİLMİ. YANİ 2 AY İDARE ETME EV TUTMA FALAN FİLAN 100 BİN LİRA. MİLLET KAN AGLIYOR BENİM VE KARDESİMİN ÇALIŞTIGI YERDEN İŞÇİ ÇIKARDILAR, EKONOMİ BERBAT. ZATEN AMERİKAYA GİTMEMİN DİGER NEDENİDE PARA KAZANMAK. BENDE NE ARAR 55 BİN. BU PARA GÖSTERMELİK OLARAK BİRİNDEN BULDUK TAMAMDA AMERİKADA BU PARAYA GERCEKTEN İHTİYAÇ VAR KİRA DEPOZİTO VE ARABA ŞART TELEFON VE HAT ALMAK ŞART UCAK BİLETİ YEMEK İÇMEK SART EŞYA DA ŞART BU 55 BİN TL GÖSTERMELİK BULSAK NE OLCAKKİ BU PARAYI MECBUR BULMAM LAZIM. DAHA SAGLIK VE KONSOLOSA PARA VERİCEM. ALLAH YARDİMCİM OLSUN NE YAPICAM DÜŞÜNÜYORUM KARA KARA

• @jammel kardeşim umarım gidebilir ve güzel bir düzen oturtabilirsin. Ama youtube da birileri vardı. Karı koca ve bir çocukları vardı. San Antonio da sanırım. Aşçıydı kocası sanırım. Onlar da çok az bi parayla gitmişlerdi sanırım. Tabi az para çok zor diyorlardı ama bir şekilde halletmişler yavaş yavaş sorunlarını. İnşallah sen de halledersin.

• Arabayi ucuz tutarsaniz, ucuz bir ev kiralarsaniz esyalarda da ilk etapta mutevazi davranirsaniz bir sekilde baslarsiniz...

Her ne kadar risk fazla da olsa 3 bin civari arabaya ayirin. Ev icin 1500-2000 olsun kenarsa.... Getirebildiginiz tum esyalari getirmeye calisin (mutfak vs)

Sonrasi sizin ne zaman is bulacaginiz ile ilgili.

En kotu iste bile ev kiraniz az ise gecinebilirsiniz alt limitlerde...

• @the-black-eagle inşallah. balık istifi pansiyon felan bulcam otellerin bol olduğu yerlerde ucuz birşeyler ama bu seferde ssn ve card ı postacı getirmiyormuş. Normal ev roommate bakarım. Şu Amerika'ya giden Türkler birbirini desteklese ev iş gibi ama o da yok maalesef. Bedavaya değil tabi ama gördüğüm kadarıyla yolda türk türkü gördüğünde selam vermiyormuş. Yapıcaz birşeyler artık

• @semavi bisiklet bile olur

• @jammel numaran kaç bilmiyorum. Ayrıca tekmisin evlimi çoluk çocuk varmı. Texasta bisiklet zor iştir yalnız malum mesafeler uzun 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |