Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@baha DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

bu hükümet kapanma olayinda son gelismelerden haberi olan var mı? gördüğüm kadarıyla kcc de konsolosluk da çalışmaya devam ediyor, kapanma dv sürecini etkilemiyor mu?

Bu seferki, oncekilerin aksine kismi bir kapanma (partial government shutdown)... Hukumetin %75'inin butcesi Eylul 2019'a kadar onaylanmis zaten, sadece geriye kalan %25 onaylanmadi ve bu olay patlak verdi.

Disisleri Bakanligi ve konsolosluklar da , Icisleri Bakanligi'nin birimi olan USCIS de bu kapanmadan kismi olarak etkileniyor. USCIS'te parali servislerin parasi zaten basvuranlar tarafindan odendigi icin islemler devam ediyor, NVC, KCC ve konsolosluklarin butce durumlarini maalesef net bilmiyorum ama konsolosluk ilk gunlerde hizmetler devam edecek diye aciklama yaptigi icin saniyorum ki butcesiz kalmayacaklar. Eger butce onaylanmasi gereksiz yere uzarsa, birimler az cok birbirlerini etkilediklerinden sureclerde bazi yavaslamalar olabilir.

• anladım teşekkürler. umarım kısa zamanda hallolur da bir de onu düşünmek zorunda kalmayız.

• Adam seçim propogandası yaparken belki 20 kere "mükemmel bir duvar yapıcaz ve bu duvarı meksika ödeyecek" dedi. Hatta bir konuşmasında "Henüz haberleri yok ama duvarın parasını onlar ödeyecekler ve hatta ödemek isteyecekler" gibi normal şartlarda bir çocuğun bile güleceği bir açıklama yapmıştı. Tabi eğitimsiz, cahil kitle orda da çok olduğu için bir şekilde peşinden sürükledi insanları.
    Şuan yapılan röportajları takip ediyorum, çok rahat bir şekilde "ben öyle bir şey demedim" diyebiliyor.

Hadi buna biz de alışığız ama benim alışık olmadığım ve inanılmaz imrendiğim kısım, basının çok büyük bir bölümünün bu sahtekarlığı görmesi ve hatta başkanlarıyla dalga geçmesi. Bizim ülkemiz için çok uzak işler 🙂

• Yasaklı

@crazycells Merhaba. Yine başınızı ağrıtıyorum ancak 3 gün önce usvisa-info.com'dan randevu tarihim belli olmasına rağmen halen PTT kaydımı yaptırmadığım yönünde bir uyarı geldi. Kayıt yaptırırsam eğer illa ki randevuya gitmek zorunda mıyım? Veya yaptırmasam ne olur? Teşekkürler.
    Dear U.S. Immigrant Visa Applicant,

"The Immigrant Visa Unit at the Consular Section in Ankara encourages all immigrant visa applicants to register their appointment before attending the scheduled visa interview.

You are receiving this email message because our records show that you have not completed the registration process. To complete registration, please click on the following link https://ais.usvisa-info.com/en-TR/iv/account.

Your case number is: 2019EU00005xxx When registering, enter your case number exactly as it is displayed.

Do not create multiple accounts using the same case number when registering your appointment. Visa dependents should be added to the principal applicant account.

If you do not complete this process prior to your interview, it may cause delays in the processing of your application.

Sincerely,
    CSRA Visa Information Services "

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Merhaba. Yine başınızı ağrıtıyorum ancak 3 gün önce usvisa-info.com'dan randevu tarihim belli olmasına rağmen halen PTT kaydımı yaptırmadığım yönünde bir uyarı geldi. Kayıt yaptırırsam eğer illa ki randevuya gitmek zorunda mıyım? Veya yaptırmasam ne olur? Teşekkürler.
    Dear U.S. Immigrant Visa Applicant,

"The Immigrant Visa Unit at the Consular Section in Ankara encourages all immigrant visa applicants to register their appointment before attending the scheduled visa interview.

You are receiving this email message because our records show that you have not completed the registration process. To complete registration, please click on the following link https://ais.usvisa-info.com/en-TR/iv/account.

Your case number is: 2019EU00005xxx When registering, enter your case number exactly as it is displayed.

Do not create multiple accounts using the same case number when registering your appointment. Visa dependents should be added to the principal applicant account.

If you do not complete this process prior to your interview, it may cause delays in the processing of your application.

Sincerely,
    CSRA Visa Information Services "

Hayir, oyle bir zorunluluk yok. Sonucta konsolosluk sizin mulakata geleceginizi ve vizenizi alacaginizi dusunuyor, o nedenle bir PTT adresi istemisler.

Mulakat oncesi PTT kaydi yaptirabilirsiniz, ama eger PTT subesi belliyse simdi de yapabilirsiniz kaydi.

• @crazycells merhaba, bugün Ais kaydı oluştururken yanlışlıkla ben ve eşim adına iki farklı ais kaydı oluşturduk ve bu hatanın dönüşünü henüz bulamadım. Anladığım kadarıyla tüm randevularımı silip sadece benim adıma bir ais açarak eşimi de onun altına eklemem gerekmekte. Bu ais kayıtlarını nerden sileceğimi söyleyebilirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alkinalkin DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells merhaba, bugün Ais kaydı oluştururken yanlışlıkla ben ve eşim adına iki farklı ais kaydı oluşturduk ve bu hatanın dönüşünü henüz bulamadım. Anladığım kadarıyla tüm randevularımı silip sadece benim adıma bir ais açarak eşimi de onun altına eklemem gerekmekte. Bu ais kayıtlarını nerden sileceğimi söyleyebilirseniz çok sevinirim.

sorun degil, bu sekilde kalabilir. Iki ayri kayit da olur. Onemli olan DS260 numaralarinin ve sizin isminizin, bir PTT subesi ile iliskilendirilmesi.

• 13.500 hayırlı olsun😀😀😀

• @cenkay oh yaw valla korku filmi gibiydi sıra gelmez diye 24 bine sıra gelir artik

• @jammel Aynen bundan sonraki aylarda daha hızlı akacak gibi,KCC yeni yılda yuzumuzu güldürdü😀

• Ohh ben de cok sewindim 13 bin 14 bin arasi bekliodum iyi bi sayi aciklandi 🤞🏻

• Umarım numaraları yüksek olan arkadaşların hepsine sıra gelir. Herkesin yüzü güler. Çok güzel bir sayı açıkladılar. 🙂

• Hadi hayirli olsun 😃

• Arkadaşlar gözünüz aydın bekleyen bütün arkadaşlara çıkmasını temenni ediyorum 😉

• 8900 sonrası mülakat tarihi alan var mı acaba?

• Çok güzel haber, umarım son ayları beklemeden tüm numaralar current olur da gitmek isteyen herkes gidebilir..

• Geçen ay ortalama 2200 numara açıklandığın varsayarsak 1000 numara az açıklanmıştı. Bu ay 1300 fazla açıklanarak geçen ayın farkını kapamış oldu. Ortalama pek değişmedi yani 🙂 Hadi inşallah tüm numaralar current olur da hep beraber gideriz 🙂

• Halen geçen seneye göre geriden gidiyor. Geçen sene 13800 mart ayı açıklanırken bu sene 13500 açıklandı.Umarım artış her ay bu ayda olduğu gibi 3000 ile 4000 rakam arası artarak ilerlerde herkesin yüzü güler. Halen beklemeye devam.

• açıklanan rakam bekleyen tüm arkadaşların umudu olsun. özellikle yüksek rakamları olan arkadaşlar, olumsuz düşünceleri çöpe gönderme zamanı. olumlu düşün hayatın iyi tarafa doğru evrilsin 🙂

• Bence bu kadar sevinecek bir durum yok numarası yüksek arkadaşlar acisindan. Geçen seneye göre hala geriden takip ediyor. Önümüzdeki aylarda da sürekli 3000 üstü açıklanması lazım ki current olsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |