Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @memetdinc tebrik ediyorum. hayırlı olur inşallah.

• Bizim mülakat tarihimizde 5 Ekim. Herkese bol şans..

• @ahmett ne mutlu size. tebrik ederim. darısı diğer arkadaşlarımızın başına.

• Teşekkür ederiz @emre herkesin gönlünce olsun..

• Nerhaba, DS260 formunu doldurmak için "https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx" sayfasına login olmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı veriyor sayfa.
    Genel bir sorun mu var yoksa benlik bir problem mi acaba?

"APPLICATION ERROR -
    You have encountered an application error. Please try again later."

• ⭐⭐⭐⭐

Görüşme esnasında Esas GC kazananın haricinde onunla beraber giden kişinin (örneğin eşinin) diploması ve son 5 senede 1 yıl çalışmış olduğunu kanıtlaması gerekiyor mu ?
    Talimatta esas GC sahibini bu konuda mecbur tutuyor ancak beraberinde gidenler için bir şey yok gibi geldi.
    '' 5. DİPLOMA/İŞ DENEYİMİ: Kurayı kazanan esas başvuru sahibinin son diplomasının aslı ve fotokopisi gereklidir. Eğer kurayı kazanan kişi en az lise mezunu değilse bu kişi son beş yıl içindeki çalışma tecrübesi ile ilgili belgelerini ibraz etmelidir.''

• @grkmtpc Her ne kadar 2018 talihlisi olsam da sisteme erişimde herhangi bir sıkıntı yok şuan. Rahatça girilebiliyor.

• ⭐⭐

@redsat2000 sadece asıl talihliden istiyorlar. Asıl talihli alabiliyorsa e-devletten de alsın.Ben asıl talihliyim fotokopi ve e-devlet çıktısını verdim. Konsolos sorarsa gösterirsiniz orjinalini dedi, sormadı bile

• ⭐⭐⭐⭐

@arnblt teşekkürler . Ben asil talihliyim. Diploma ve transcriptler orjinal mevcut o zaman sıkıntı olmayacak .

• ⭐⭐

@redsat2000 transkripte de gerek yok. Diploma ve fotokopi. Zorunlu olmasada e-devlet çıktısıda almaya çalışın. Geçmiş aylarda bir arkadaştan istemişlerdi. Diplomanız eski falan olur garantiye alın derim. Ama zorunlu evrak değil bilginize

• ⭐⭐⭐⭐

@arnblt bizim diplomalar e-devlette kayıtlı değil . e-devlet diplomaları 1990 sonrası diplomaları kapsıyor. Malum yaş fazla olunca biraz zor onun için transcript ve yök denklik belgesini sunacağım.

• @redsat2000 bol şans darısı başımıza

• ⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz teşekkürler Sizde kolaylıkla halledersiniz. Bizim heyecan başladı. Sıra size geliyor.

• @arnblt "Son mezun olunan" dediğinden yüksek lisans sonrası verdikleri geçici mezuniyet belgesini götürdüm. Yanımda diplomam da vardı ama onu yeterli gördüler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Görüşme esnasında Esas GC kazananın haricinde onunla beraber giden kişinin (örneğin eşinin) diploması ve son 5 senede 1 yıl çalışmış olduğunu kanıtlaması gerekiyor mu ?
    Talimatta esas GC sahibini bu konuda mecbur tutuyor ancak beraberinde gidenler için bir şey yok gibi geldi.
    '' 5. DİPLOMA/İŞ DENEYİMİ: Kurayı kazanan esas başvuru sahibinin son diplomasının aslı ve fotokopisi gereklidir. Eğer kurayı kazanan kişi en az lise mezunu değilse bu kişi son beş yıl içindeki çalışma tecrübesi ile ilgili belgelerini ibraz etmelidir.''

Mulakatla ilgili sorularinizi su konuda sormalisiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grkmtpc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Nerhaba, DS260 formunu doldurmak için "https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx" sayfasına login olmaya çalıştığımda aşağıdaki hatayı veriyor sayfa.
    Genel bir sorun mu var yoksa benlik bir problem mi acaba?

"APPLICATION ERROR -
    You have encountered an application error. Please try again later."

Ara ara farkli web browser'lardan girmeyi deneyebilirsiniz.

• @emre teşekkür ederim

• Değerli dostlar selam,
    DV2019 current olanlardan konsolostluktan davet emaili gelen var mı acaba. Bulletin'dan 2000 sayıların current olduğunu gördüm,
    Merak ettim, olan varsa yazarsa makbul geçer,

C.K.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cihangir-karabagci DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Değerli dostlar selam,
    DV2019 current olanlardan konsolostluktan davet emaili gelen var mı acaba. Bulletin'dan 2000 sayıların current olduğunu gördüm,
    Merak ettim, olan varsa yazarsa makbul geçer,

C.K.

Surayi inceleyebilirsiniz, mulakat ile ilgili bilgileri ve guncellemeleri buraya aktariyorlar:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

• Bu ds260 formu doldurulduktan sonra gonderilmesi gereken diger evraklarin son tarihi var mi varsa bilen var mi acaba ne zaman?

Benzer Başlıklar

• 13
  • 906
  • 6
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |