Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar günaydın britsimonsays
    DV2019 için başvuru tarihlerinin 3 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında olacağını dair bir yazı yazmış.
    Zaman daralıyor yönerge açıklansa da ne gibi değişiklikler olacağını bir an önce öğrensek.Öncelikle 2018 talihli arkadaşlarımız rahat bir nefes alsa.Özellikle ilk mülakata girecek arkadaşların konsolos ile neler konuşacağını çok merak ediyorum.Geçen senelerdeki gibi 3-5 soru ile mi tamamlanacak yoksa ince elenip sık mı dokunacak?

• The entry period for DV-2019 has been announced.
    It is October 3rd, 2017 to November 7, 2017. People will be able to check the results on May 1, 2018.
    The ONLY place where you should enter is the official website at DVlottery.state.gov.

A few points.

Any DV2018 selectees can enter DV2019 with no problems.
    For goodness sake take a new photo for the entry!
    DO NOT use an agent to fill in your forms. Doing so increases you chance of disqualification and of being scammed by the agent.
    BE 100% HONEST ON THE ENTRY.
    READ the instructions!!!
    Include all derivatives. Not including a spouse or child is 100% CERTAIN disqualification.

demiş britsimon. resmi kaynak olarak da; https://www.gpo.gov web sitesini göstermiş.

• @sinanoren DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

The entry period for DV-2019 has been announced.
    It is October 3rd, 2017 to November 7, 2017. People will be able to check the results on May 1, 2018.
    The ONLY place where you should enter is the official website at DVlottery.state.gov.

A few points.

Any DV2018 selectees can enter DV2019 with no problems.
    For goodness sake take a new photo for the entry!
    DO NOT use an agent to fill in your forms. Doing so increases you chance of disqualification and of being scammed by the agent.
    BE 100% HONEST ON THE ENTRY.
    READ the instructions!!!
    Include all derivatives. Not including a spouse or child is 100% CERTAIN disqualification.

demiş britsimon. resmi kaynak olarak da; https://www.gpo.gov web sitesini göstermiş.

Buna göre geçen seneye göre bir değişiklik olmadığını anlamak mümkün sanırım yanlış mıyım bilmem

• @ikizbabasi gözümüz aydın 1 adım daha yaklaştık bakalım 🙂 isteyen herkes amacına ulaşır inşallah

• Bir şey sormak istiyorum şimdi bu yıl ki yönergelere bakıyordum 12 yıllık lise ve dengi okul eğitimi diyor bizim zamanımızda lise 3 yıldı ve doğal olarak lise bitene kadar 11 yıllık eğitim almış oluyorsun lise diploması olduğu sürece sorun olmaz herhalde @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gözde dengi oldugu icin 11 yillik olmasi sorun yaratmaz.

• Türkçesi daha yayınlanmadı sanırım daha

• @Takip şu an için sadece ingilizce ama en kısa sürede diğer diller içinde açıklanacağı yazıyor.Birkaç küçük degisiklik oldu diye not düşülmüş fakat incelediğimde geçen senelere göre bir değişiklik okuyamadım.Türkçesi açıklandığında daha detaylı öğreniriz.

• @ikizbabasi DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@Takip şu an için sadece ingilizce ama en kısa sürede diğer diller içinde açıklanacağı yazıyor.Birkaç küçük degisiklik oldu diye not düşülmüş fakat incelediğimde geçen senelere göre bir değişiklik okuyamadım.Türkçesi açıklandığında daha detaylı öğreniriz.

Evet bende bir değişiklik göremedim

• @crazycells merhaba
    Başvurularda her zaman muallakta kalan ve sonucunu hiç bir zaman tam olarak bilemediğimiz bir fotoğraf konusu var.Kısa bir süre içinde DV-2019 için fotoğraf çekimleri için stüdyolara koşulacak.Kimi ben cep telefonundan çektim kazandım diyecek kimi nerede çektirebilirim acaba çektirdiğim fotoğraf uygun mu seçilmediysem fotoğraf yüzünden mi seçilmedim diye kara kara düşünecek.
    Yönergede istenen fotoğraf kriterleri belli ama yine de tereddüte düşüyoruz.Başvuru yaparken fotoğraf düzeltme programı olmasına rağmen örneğin scan ettiğimiz fotoğrafı Photo Requirements düzeltip sisteme yüklemek başvurunun sayılması için yeterli mi?ve bunun gibi bir çok soru.
    Fotoğraf konusunda bilgi paylaşabilirmisin?Teşekkürler..

• Sayın @ikizbabasi , ben evde beyaz bir duvar önünde Canon SLR makinam ile çektim, dikkat ettiğim husus yüzde gölge olmamasıydı. Onun dışında zaten başvuru esnasındaki uygulama ile fotoğrafı crop yapıyorsunuz. Sorun çıkmadı. Herkese iyi şanslar...

• Bende SLR Makine olmadığından ve Trump ın önümüzdeki senelerde GC çekilişini zora sokma ihtimalinden
    bu sene sıfırdan Foto çektirip Fotografçıya kesinlikle Photoshop yapmadan usb ye atmasını isteyeceğim..

işi sağlama almak gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sayin @ikizbabasi , bu konudan tam zamaninda bahsettiniz 🙂
    Bir haftaya ilgili video'yu yayimlamis oluruz. Ben yuz modeli olacak arkadasla konusup bulusma ayarladim bile 🙂 persembe ve cuma gunu evde nasil fotograf cekilir ve cekilise uygun hale getirilir temali bir video cekecegiz. Haftasonu da editing yapip kanala yukleriz. Sonrasinda da bilgileri yazili olarak da aktaririm. Uygun mudur?

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Sayin @ikizbabasi , bu konudan tam zamaninda bahsettiniz 🙂
    Bir haftaya ilgili video'yu yayimlamis oluruz. Ben yuz modeli olacak arkadasla konusup bulusma ayarladim bile 🙂 persembe ve cuma gunu evde nasil fotograf cekilir ve cekilise uygun hale getirilir temali bir video cekecegiz. Haftasonu da editing yapip kanala yukleriz. Sonrasinda da bilgileri yazili olarak da aktaririm. Uygun mudur?

Yüz modeli... insanlara yardım etmeyi bu kadar ciddiye alman, ne diyeyim ki... Tebrikler, tebrikler, tebrikler...

• Teşekkürler @crazycells Geçen sene fotoğrafçı da çektirip mail olarak attırmıştım.Daha sonra başvuru sırasında photo requirements yaparak eklemiştim.Dediğim gibi bu konu ile ilgili şehir efsaneleri oldukça fazla olunca doğru yapılan işten bile tereddüt ediyorsunuz.İlgili videoyu izleyince bu sene kendim çekip uygun hale getirebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@asilcenk ben fotojenik degilim sayin asilcenk 🙂 benim video'mu kimse izlemez, bosuna ugrasmis oluruz 🙂 O nedenle fotojenik bir arkadastan yardimci olmasini rica ettim, sagolsun kabul etti 🙂

@ikizbabasi aynen oyle 🙂

• Biz 2018'de kazandık, 3 fotoğraf, ikisi fotoğrafçı çekimi biri scanlenmiş vesikalıktı. Dosya zaten 36XXX lerde o yüzden ister istemez endişelenmeyi yada heveslenmeyi brakıp oluruna bırakıyor insan.

Komşum(ikizbabası), rahat ol, çıkacak ise çıkar, olacak ise mülakatta, vize onayıda alınır. Sonuçta çalışıp kazanılan bir şey değil, tamamen şans işi. Sayısal loto kazanma ihtimalinden biraz daha yüksek kazanma ihtimali olan ama kazanmanında vize onayını alana kadar pek bir şey ifade etmediği bir süreç 🙂

Umarım 2019'da sana ve gerçekten göçmek isteyen herkese de çıkar...

• Güzel temennilerin için teşekkürler @asilcenk hem kendi adıma hem de dediğin gibi tüm yeni hayat kurmak isteyenler çıkar.Ama adı üstünde işte piyango.Hatta çıksa bile pasaportta göçmen vizesini görmeden inanmam diye düşünüyorum.

• Merhaba
    Yaklaşık olarak 10 aydır konu hakkında araştırma yapıyorum sanırım forumlarda okumadığım post youtube da konu hakkında izlemediğim video kalmadı ve eşimle başvurmaya karar verdik umarım tüm isteyenlere çıkar ve yeni hayatlarımıza biran önce başlarız.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |