Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells geçmişte yazılan bir ileti aynı zamanda @beceke yazmış gerek olmadığını
    11.jpg

22.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells

Araştırmadan yazdığım için kusura kalmayın.

bu adresde, Police Certificates altında tabloda dediğine göre :
    eğer herhangi bir suç işlememişsen 16 yaşından önce bulunduğun ülkerden bir evrak almıyorsun.

Yani benim almama gerek yok bu durumda.

zahmet verdim tşk ler.

KCC'ye gondermenize gerek yok; ama Ankara'daki ABD Konsoloslugu'nun DV sureci icin hazirladigi yonergesinde hala istediklerini belirten ibare kaldirilmamis, o nedenle son anda bir problem yasamamak icin mulakata kadar dogdugunuz ulkeden de adli sicil kaydinizi almanizi tavsiye ederim: https://tr.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/91/DV-Instructions-TR.pdf ( @ayvalik10 )

• Bir ülkeden adli sicil kağıdı alamıyoruz. Neden alamadığımızı KCC'ye atacağımız emailde bir pdf dosyası olarak kanıtlarıyla açıklayalım mı? Yoksa vize mülakatında mı durumu açıklamak gerekiyor?

Ülke: Katar

50 USD'yi zarfın içinde gönderin gibi saçma sapan şeyler söylediler, onlara zarfla para göndermek yasak dememe rağmen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@computerengineer KCC'ye açıklama yapmanız gerek durumu.
    ancak; ilk olarak bu açıklamayı yapmadan evrakları gönderip onaylanmasını bekleyin.
    eğer KCC, evraklarınızı bu belge olmadan onaylarsa zaten sorun kalmaz.

eğer eksik evrağınız var şeklinde geri dönüş olursa o zaman gerekli açıklamayı yaparsınız.

bol şans.

• Dubaide yasiyorum, Kazakistandan konsolosluk araciligi ile Police Certificate basvurumu yaptim (Police certificate deyince anlasilmiyor, Ruscasi olan "Spravka Ob Otsutstvii Sudimosti" demeniz yararli olabilir). 2 ay sonra apostilli bir sekilde teslim edeceklerini soylediler.
    Aldiktan sonra iletiyi guncelleyecegim.

Ama Irak icin Konsolosluk 6 ay`a kadar surer dedi, eger ki yerel birini bulabilirsem, verdikleri tamamen arapca olan 4 sayfalik formu vekalet verecegim kisinin bilgilerini doldurarak konsolosluga basvurursam 1 haftada teslim edebileceklerini soylediler. Henuz birini bulamadim, Gecmis iletileri taradim ama herhangi bir yararli bilgiye ulasamadim.
    Irak icin ajans ya da avukat bilen, paylasmak isteyen varsa cok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@EnginD google ıraq lawyer yazınca o kadar çok seçenek çıktı ki sen bunlara mail atarsan sana dönüş yaparlar

• @Mustafa-Hakkı-Karahan öğrenebildiniz mi?

• Merhabalar herkese evlilik yoluyla green card sürecinde konsolosluk görüşmesi esnasında benim police record sunmam gerekir mi? 2015 ekim - 2016 eylül tarihleri arasında rusyada dil okulunda bulunmuştum. 1 sene tam dolmadan geri türkiyeye kesin dönüş yaptım.

• @Aslıhan-Yolcu Merhaba, Evet aldım. Ancak süreci benim adıma arkadaşım yürüttü bu yüzden Procura'ya gidip aşağıda yazdığım 2 belgeyi almak istediğinizi söyleyin size bir yönerge kağıdı verecekler.İtalyanca bilen biriyle formları online olarak doldurup gönderirsiniz.Kağıtta yazan süre içerisinde gidip alırsınız benimki 3 günde çıktı hızlı olanı seçmiştim. Bir de Tabacceria larda satılan pullardan almanız gerekecek onuda kağıda yazmışlar. Hızlı çıkmasını istiyorsanız biraz daha fazla ödüyorsunuz.

• Il certificato dei carichi pendenti
    • Il casellario giudiziale consente la conoscenza
  • ⭐⭐

@intelcorei5 isteyebilirler evet Genelde yurt dışında kalanlardan 1 sene gibi bir süreçte istiyorlar

• @emirgenco Hiç bir bağlantım kalmadı rusya ile şuan. Zaten 11 ay kalmıştım. Eğer istenirse nasıl halledebilirim bu belgeyi?

• ⭐⭐

@intelcorei5 valla ülkeye göre değişiyor ben Romanya’dan aldım. Ya kendim gitmem gerekiyordu ya vekalet vermem gerekiyordu birine oradan yada avukata vekalet vermem gerekiyordu ben avukata vekalet verdim mail yolu ile. 200 Euro sonucunda dosya İngilizce tercümeli elime geldi. Sana tavsiyem ilk önce konsolosluğu arayıp sürecini belirt yani 11 ay ne kadar. Kaldıysan gerekiyor derlerse. Konsolosluğun sitesinde ülkeden ülkeye nasıl alabileceğini. Sıralamışlar oradan Rusya’ya bak üstad Bunlarda yetinme Rusya yabancılar polisini arayıp sor nasıl alabilirim Çünkü bazen bilgiler birbirini tutmuyor

• @emirgenco anladım kral sağolasın. Aslında dediğin gibi rus bir avukata yazdım nasıl alabilirim diye oda 200 dolar istedi ve 30 günü bulabilir diyor çıkması. Yapılmayacak bir iş değil fakat uğraştıracak gibi.

• ⭐⭐

@intelcorei5 zor degil sadece 1 ayı bulur dediği gibi

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   ayvalik10 ayvalik10 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @deeper merhabalar bir şey sormak istiyorum. Master eğitiminizde bir seneden fazla mı kalmıştınız. Benim de nişanlımda master için Çin'de eğitim gördü. Çin'e ilk girişinde 9 ay kaldı sonra ki gidişinde 4 ay kaldı. Tek seferde bir yılın üstünde kalmadığı için police certificate almamıza gerek yok di mi ? @crazycells

• Selamlar. DV-2023 katilanlarindan biriyim. Forumdaki deneyimleri okurken bu konuda buldum kendim. 4 aydir Rusyada calisiyorum GC basvurusunu yaptiktan sonra geldim. Mayis-Haziran ayi gibi de geri donecegim. %1 ihtimal bile olsa cekilisi kazanma ihtimaline karsin buradan almam gereken bir evrak olacak mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkayy siz her ihtimale karşı alın ilgili police certifikasını.
    malum savaş durumları sebebiyle rusya ile alakalı durumlardan ne talep edecekler şuan mechul. elinizin altında hazır bulunsun.. çekilişte de bol şans.

• Arkadaşlar herkese merhaba,

Ben dv2020 talihlisiyim ve hala randevumu beklemekteyim. Okuduklarımdan yola çıkarak anladım ki KKTC’den de adli sicil kaydı (Karakter Kaydı) almalıymışım. Fakat bunu gidip de almam mümkün değil, şu anda İngiltere’de yaşamaktayım ve askerlik durumundan dolayı Türkiye’ye gitmem de biraz sakıncalı. Bu belgeyi KKTC’den alabilmek adına gerçekten yardıma ihtiyacım var. Başka yöntemler bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla,
    Eray Ertuğrul
    Case number: 2022EU00016***

• ⭐⭐

@Eray-Ertuğrul öncelikle bunu araştırmak gerekiyor KKTC den nasıl alınabilir. Ben kaldığım ülkeden bir avukata vekalet verip aldırmıştım sizde bu tarz bir yolu deneyebilirsiniz yada orada arkadaşınız varsa ona vekalet verebilirsiniz Tabi bu iki seçeceğin dışında oranın yerel yetkili birimini arayıp bilgi alırsanız hangi koşullarda alabileceğinizi size izah edeceklerdir

• KKTC den sabıka kaydı istenmiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

134

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |