Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali çok çok teşekkür ederim. Mail atacağım.

• @Muhtaradana çok çok teşekkürler. Tacikistan sicil kaydı temin edilemeyen ülkeler arasında gözüküyor listede. Söylediğiniz yönergeleri takip ederek işlem yapacağım. Tekrar sağolun.

• @caybardagi evet ama o listenin 2012 den beri güncellenmediğini unutmayın, mutlaka Ankara konsolosluğu ile iletişime geçip bu durumu teyid edin çünkü bir arkadaşımız konsoloslukla iletişime geçip alacağı ülkeden bu belgeyi almasına gerek olmadığına dair cevap almış olmasına rağmen, mülakat günü evrak teslim sırasında bu evrağın neden olmadığını sormuşlar, yani sorun çıkabilir gerçi arkadaşımız konsolosluğun kendisine bu belgenin o ülke için gerek olmadığı cevabı verdiğini söyleyince olay çözülmüş, ama siz yinede konsolosluk size cevaben gerek olmadığını söylese bile, bu cevabın mutlaka çıktısını mülakata götürün, bol şanslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caybardagi, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba.4 sene boyunca Tacikistan'da yaşadım. Adli sicil kaydı için o ülkeye gitmekten başka seçenek sunmuyorlar fakat gitmem de mümkün değil. Bu belgeyi yollayamadım. Belgelerim eksik olduğu için onay almamda bir sprun olur mu?

Bu gibi durumlarda bu belgeyi sart kosmuyorlar. Konsoloslugun onceki listesinde de adi varmis Tacikistan, dolayisiyla sorun olacagini sanmiyorum. Eger belge varsa alacaklardir, ama yoksa almayacaklardir ve sorun etmeyeceklerdir. Eger bu konuda soru sorarlarsa Tacikistan'dan bu belge alinamiyor diye belirtirseniz onlar da kontrolunu yapar.

@bolatmali @Muhtaradana

• Merhaba, aralıklarla 1 seneden fazla Rusya'da bulundum. Adli sicil kaydı almam gerekir mi? Teşekkürler.

• @Atlasaybars aralıklar nasıldı çokmu kısaydı eğer öyle ise isteyebilirler belki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atlasaybars, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba, aralıklarla 1 seneden fazla Rusya'da bulundum. Adli sicil kaydı almam gerekir mi? Teşekkürler.

almanizi ve yaninda bulundurmanizi tavsiye ederiz. isteyebilirler de, istemeyebilirler de...

• @Muhtaradana Tekrardan merhaba. 6 ayı geçmeyecek sürelerde 2007 - 2014 arasında. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• @crazycells Tekrardan merhaba. 6 ayı geçmeyecek sürelerde 2007 - 2014 arasında. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

• @Atlasaybars bu sürelerin bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum

• Merhabalar, Amerika'da toplamda 3 yıl yaşamış bulunmakta şimdi de eşimle birlikte Türkiye'de yaşamaktayız ve eşim Amerikan vatandaşı olmasından dolayı evlilik vizesine başvurmuş bulunmaktayız. 3 yıllık yaşama sürecinde talihsiz olay geçmiş olup sicil kaydım oluşmuştur. Mahkeme "reckless driving" olarak sonuçlanmış olup belirli para cezaları ödemem gerekmiştir. CEAC başvurusunda ABD'deki sicil kaydı dokümanları da götürülmesi gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa mahkeme sonucunun bir kopyasını nereden alabilirim?

• ⭐⭐⭐

@Mehmet858, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhabalar, Amerika'da toplamda 3 yıl yaşamış bulunmakta şimdi de eşimle birlikte Türkiye'de yaşamaktayız ve eşim Amerikan vatandaşı olmasından dolayı evlilik vizesine başvurmuş bulunmaktayız. 3 yıllık yaşama sürecinde talihsiz olay geçmiş olup sicil kaydım oluşmuştur. Mahkeme "reckless driving" olarak sonuçlanmış olup belirli para cezaları ödemem gerekmiştir. CEAC başvurusunda ABD'deki sicil kaydı dokümanları da götürülmesi gerekiyor mu? Eğer gerekiyorsa mahkeme sonucunun bir kopyasını nereden alabilirim?

Amerika’da yaşadığınız süreler için adli sicil kaydı gerekmiyor.
    Bol şans

• bu konu ile ilgili suphelerim var. eger yurt disinda bir kac ay bir ulkede bulunmussak bu ulkelerden de adli sicil kaydi gibi bir dokuman almamiz gerekiyormu? yoksa bazi kaynaklarda belirtildigi sekilde 1 yil ve uzeri sureli konaklamalar icinmi bu belge isteniyor.

• @sncr her ülkenin için farklı şartlar var ama genellikle 1yılı aşkın süre ile bulunmuşsanız almanız gerekiyor ama İngiltere için bu süre 6 ay

Genel olarak 1 yıl yaşamışsanız isteniyor 2-3-4-5 aylık süreler için istenmiyor, bazı ülkelerden ise bu belgeyi almanın zorluğundan dolayı hiç istenmiyor

Aşağıdaki bağlantıdan seçtiğiniz ülke için şartları öğrenebilirsiniz ⬇

• Merhaba 4 yıl Ukranya’da yaşadım öğrenci olarak. Benim yaşadığım zamanlarda kırım adası Ukranya’ya bağlıydı daha Sonra Rusya kırımı istila etti. Şimdi ben bu belgeyi hangi ülkeden alacağım?

• @Eres-Bossarusyadan almaya çalışın eğer vermezlerse ukrayna makamları ile görüşün, ikiside veremezse bu görüşme yazışmalarımülakatta yanınızda olsun

• @Muhtaradana aynen ikisi ile görüşeceğim. Teşekkürler

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba, yıllar önce ben de 6 ay süreliğine Almanya'da staj yapmıştım aklıma geldi biranda sabıka kaydına ihtiyacım olacak mı benimde. nereye ne şekilde başvurmam gerekiyor bunun için bilgisi olan yardımsever bir arkadaştan yardım rica edeceğim. Teşekkür ederim şimdiden.

• @entelman, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Ben Belarus ve Ukrayna'da 1 seneden fazla kaldığım için bu iki ülkenin elçiliklerine geçen sene adli sicil kaydı için başvurdum. Ukrayna elçiliği 80$ gibi ücret karşılığı 1-2 ay içerisinde adli sicil kaydını Ankara elçiliği olarak kendileri getirdiler, sonra bana telefonla ulaşıp evrakımın ulaştığını gelip almam gerektiğini söylediler. Belarus elçiliği ise benim ve orada vekalet verebileceğim bir arkadaşımın pasaport bilgilerini isteyip bana aynı gün Belarus'ta yaşayan ve elçiliğe bilgilerini paylaştığım arkadaşımın adına 35 € karşılığında vekalet verdiler. Ben de bu arkadaşa vekaleti kargolayıp, adli sicil kaydını benim adıma almasını rica ettim. O da sağolsun kırmadı beni ve evrakı alıp gönderdi.
    Burada kritik nokta; ABD elçiliğinden de teyitini aldığım üzere; yurt dışı ülkelerden alınan adli sicil kayıtları 1 sene geçerli. Yalnız, adli sicil evrakının düzenleme tarihinden sonra da o ülkeye giriş çıkış yapmadıysanız, süresi 1 seneyi geçse bile, o evrak gene geçerli.

Dostum UA'dan sicil kaydı almanın, bildiğin daha kolay (daha kısa sürede) bir yolu var mı?

Benzer Başlıklar

• 6
  • 269
  • 1430
  • 2929
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |