Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Rusya için konsolosluktan aldığım mail:

Konsolosluk Şubesinden almak istiyorsanız:
    Şahsi yada noter tarafından birisini vekil tayin etmeniz yani vekaletname düzenletmeniz gerekli.
    -20 dolar
    Ekte bulunan form
    -pasaport ve kimlik fotokopisi

demişler. İlgili bölgenin polis şubesinden olmuyor. Onu güncelleyelim @crazycells.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sametbelli guncelleme icin tesekkurler.

• Merhabalar, ben bir yildan fazla sadece amerikada kaldim. oradan adli sicil kaydi lazim midir? yonergede aktigimda blannk page goruyorum. bir bilginiz var mi acaba? tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@supernovaa Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Merhabalar, ben bir yildan fazla sadece amerikada kaldim. oradan adli sicil kaydi lazim midir? yonergede aktigimda blannk page goruyorum. bir bilginiz var mi acaba? tesekkurler

Hayir, ABD'den adli sicil kaydi almaniza gerek yok.

• Yasaklı

Hollanda'dan almak isteyen varsa kesinlikle gidip alsın biz Ekim'de başvurduk. Aralık başında hala gelmemişti eşimi yolladım Hollanda'ya aldı geldi. Bugün 3 Şubat hala gelmedi postayla bilginiz olsun

• TURKMENİSTAN'dan adli sicil kayıt almak:

ABD Büyükelçiliği'nin (TURKMENISTAN) [email protected]. mail adresine aşağıdaki bilgileri hazırlayıp mail atmanız yeterli.

1. A scanned copy of a document that proves that you are an immigrant visa beneficiary (copy of approved I-130 petition, DV Lottery winning letter or interview invitation;)
    2. A scanned copy of the biographical data page of your passport;
    3. Your full name;
    4. Your maiden name (and any other names used);
    5. Your date and place of birth;
    6. All your addresses of residence in Turkmenistan;
    7. The mailing address of US Embassy or Consulate where your immigrant visa will be issued.

Not:1 Adli sicil kayıt alınması 4-6 hafta arasında değişmektedir.

• Arkadaşlar merhaba,
    https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx sitesi üzerinden İngiltere için adli sicil kaydı alan kimse var mıdır? Biz başvuru yaptık, 18 Ocakta evrağı gönderdiklerine dair eposta aldık fakat henüz tarafımıza ulaşmadı. Numaramız 19xxx diye acele etmedik standart gönderi istemiştik. Sitelerinde yazdıklarına göre 10 iş gününde gelmesi lazımdı. Standart gönderide takip numarası da tutmuyorlarmış. Standart gönderiyle başvuru yapıp ulaşan var mı merak ediyorum. Dijital kopya da göndermek istemiyorlar.
    Şimdiden teşekkürler..

• Merhabalar siteyi karış karış inceliyorum,, benim gorusme gunume iki hafta kaldi. Çekiliş eşime çıktı, benim de Özbekistan Konsoloslugundan adlı sicil belgesi almam gerekiyor.
    Özbekistan konsolosluğuna gittim almak en az 4-5 hafta sürer dediler ben de yetismeyecek diye almadım, sizce bu sorun olur mu mülakatta, olmazsa olmaz bir belge midir?
    Bilgisi olanlar paylasirsalar çok sevinirim.
    Ya da bu belgeyi alan varsa tecrübesini paylaşabilir mi?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ibrahim06 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Merhabalar siteyi karış karış inceliyorum,, benim gorusme gunume iki hafta kaldi. Çekiliş eşime çıktı, benim de Özbekistan Konsoloslugundan adlı sicil belgesi almam gerekiyor.
    Özbekistan konsolosluğuna gittim almak en az 4-5 hafta sürer dediler ben de yetismeyecek diye almadım, sizce bu sorun olur mu mülakatta, olmazsa olmaz bir belge midir?
    Bilgisi olanlar paylasirsalar çok sevinirim.
    Ya da bu belgeyi alan varsa tecrübesini paylaşabilir mi?
    Teşekkürler.

Daha once 1 yildan uzun sure Ozbekistan'da yasadiysaniz bu belgeyi isteyeceklerdir.
    Belgeyi mulakat sonrasi da konsolosluga gonderebilirsiniz.

• @crazycells
    Teşekkürler cevap icin, bugün Ankara Özbekistan konsolosluğuna gittim, tecrubemi paylaşıyorum arastiranlara belki faydam olur.
    Konsolosluk haftaici 10-13 arası çalışıyor, ogledensonra benim gibi giderseniz ikinci kez girmeniz gerekecek. Gerekli belge olarak da pasaportunuzun bir kopyası ve Akbank elçilik hesabına 70 dolar.
    Orada konuyla ilgili bilgi formu doldurulup Taşkent e gönderiliyor. Sadece bu form icin 70 dolar, eğer elcilik onaylı çevirisini isterseniz bir 70 dolar daha istiyorlar. Bence çok abartı bir rakam ama oradan ıslak imzasiz fotokopi gelecek, bunu dışarda cevirtip görüşmeye gitmekten de cekindim. Ne kadar süreceği konusu da belirsiz 3-4 hafta gibi muaallak bir şey dediler. Ayarlamanizi ona göre yapın, görüşmeye benim evrakın yetismeyecek gibi, kısmet. Amerikan Elçiliği bunu kabul ederim derse dışarda cevirtip onaylatip gideceğim.

• @lilsam Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba,
    https://www.acro.police.uk/police_certificates.aspx sitesi üzerinden İngiltere için adli sicil kaydı alan kimse var mıdır? Biz başvuru yaptık, 18 Ocakta evrağı gönderdiklerine dair eposta aldık fakat henüz tarafımıza ulaşmadı. Numaramız 19xxx diye acele etmedik standart gönderi istemiştik. Sitelerinde yazdıklarına göre 10 iş gününde gelmesi lazımdı. Standart gönderide takip numarası da tutmuyorlarmış. Standart gönderiyle başvuru yapıp ulaşan var mı merak ediyorum. Dijital kopya da göndermek istemiyorlar.
    Şimdiden teşekkürler..

Merhaba arkadaşlar,
    Forumdan cevap veren olmadı, ben yaşadığımız tecrübeyi paylaşayım. Standart gönderiyle istediğimiz evrak 1 ay beklememize rağmen gelmedi. Tekrar iletişime geçtik, yeniden göndermek için 3 alternatif sundular. Yine ücretsiz takipsiz gönderi, 9 sterlin ve 48 sterlinlik takipli gönderi alternatifleri vardı. Biz 9 sterlin olanı istedik. Ödemeyi telefonla iletişime geçerek, telefondan kart bilgilerini söyleyerek yaptık. 3-4 gün içinde evrak geldi. Umarım ihtiyacı olanlara faydalı olur.

• Slm arkadaşlar canada 2 yıl kaldım.kaldığım süre içinde adlı sicil kaydı almam gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi?

• @cooper1524 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Slm arkadaşlar canada 2 yıl kaldım.kaldığım süre içinde adlı sicil kaydı almam gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Asagidaki linkler size yol gosterebilir:

• Merhaba...Qatar ülkesinden polis belgesi almak için detaylı bilgi verebilecek bir arkadaş var mı..?

• merhaba, yurtdışından polis kaydı alabilmek için emniyete başvuruda bulundum, emniyet müdürlüğünün talimatı sebebiyle parmak izimi alabildiklerini fakat belgeye resmi makamlar tarafından verildiğini belli edecek herhangi bir kaşe imza basamadıklarını söylemekteler, Kanada'dan belgeyi temin edecek firma kaşe imza polis memurunun adı soyadı gibi bilgilerinde evrakın üzerinde olmasını istemekte, bilgisi olan arkadaşların bilgi aktarımında bulunmalarını rica ederim.

• merhaba, suudi arabistan ve cezayirde iş nedeniyle 6 aydan fazla 1 yıldan az şekilde bulunmuştum çalışma vizesiyle, buralardan adli sicil isterler mi? Bir de ekvator ginesinde 1 yıldan fazla sanırım 15-16 ay kadar yine iş amaçlı bulunmuştum ki ekvator ginesinin türkiye de elçiliği felan yok nasıl yapacağım?

• biz tam 10 ay belçikada yaşadık. acaba bu belgeyi almalı mıyız. 1yıla yakın ama değil. emin olmak istedim. (2yıl önce)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@everesturkey Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

merhaba, suudi arabistan ve cezayirde iş nedeniyle 6 aydan fazla 1 yıldan az şekilde bulunmuştum çalışma vizesiyle, buralardan adli sicil isterler mi? Bir de ekvator ginesinde 1 yıldan fazla sanırım 15-16 ay kadar yine iş amaçlı bulunmuştum ki ekvator ginesinin türkiye de elçiliği felan yok nasıl yapacağım?

ilk iletiyi incelediniz mi?

1 yildan az kalinan ulkelerden sadece ingiltere icin bu belge gerekiyor, digerleri icin almaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aslierdem Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

biz tam 10 ay belçikada yaşadık. acaba bu belgeyi almalı mıyız. 1yıla yakın ama değil. emin olmak istedim. (2yıl önce)

gerek olmamasi lazim.

• Merhabalar,
    merak ettiğim konu şu;

Kırgızistan'da 5 yıl okudum. ama yıllık ortalama 10 ay gibi kaldım ülkede. yazları 2-3 ay hep buradaydım. bu durumda yine adli sicil kaydı almam gerekiyor mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |