Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@monarizzaa Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@crazycells Öncelikle travel state sitesindeki bu bilgi yanlışlığı konusunda hakikaten haklı duruma düşebilirim gibi geliyor. Sonuçta belirtmiş ... Ayrıca İstanbul ırak konsolosluguna bunu veremedıgınıze dair belge verin bana dedim fakat kovarcasına sert bir şekilde onu da veremeyiz diyip durdu.

e mail kullanıp kullanamadıkları konusunda da şüphelerim var ama dediğiniz gibi mail atacağım. Maili ingilizce atacağım ama ingilizce bilen biri var mıdır orda o da soru işareti.

Ayrıca Calıstıgım şirketten burda şu tarihler arasında çalıştı ve şirket kuralları gereği kamp ortamından başka hiç bir yere çıkmadı ve burada suça karışmadı diye bir yazı alabilirim ıslak imzalı... HR da çalışan arkadaşım bunu yapabileceğini söyledi Benim oluşturacağım ingilizce taslak bir yazı ile...

Yinede ıraklı mühendis arkadaşlarıma yazdım. İçişleri bakanlığını arayıp soracaklar. Detayları formda bilgi olarak vereceğim.

O belge gerekebilir, Ankara'da baskonsolosluk olmasi lazim, orayla da iletisime gectiniz mi? Orasinin cevabi daha gecerli olacaktir.

Turkce yazismanizi kabul ederler dert degil.

HR'dan alacaginiz belgenin cok etkisi olmayabilir, baskonsolosluktan ilerlemeye calisin eger butun yollar tukenirse o belgeyi alirsiniz. Irak Baskonsoloslugu'nun cevabindan sonra, Ankara'daki ABD konsolosluguna mesaj gonderip durumu anlatin, verecekleri cevaba gore hareket edersiniz.

• Hrkese merhaba, daha once Bulgaristan ve Kazakistan ile ilgili yazmistim.Kazakistan ile ilgili guncelleme yapmam gerekirse, 2003 2004 yillarinda birlikte calistigim bir Kazak arkadasa ulastim.Sagolsun benim icin bir takim bilgiler ogrenmeye calisti.Sonuc olarak, Kazakistan bizdeki gibi vatandaslik numarasi sistemone gecmis ve bu numara olmadan kimseye evrak hazirlayamayacaklarindan bahsetmisler.Eskiden orada bulunmus yabancilar veya su an orada fiilen yasamayanlar icin bu numaranin cikarilmasi veya eskiye yonelik nasil belge alinabilecegi konusunda kimse net bilgi verememis.Bunun disinda Ankara da konsoloslugundan mail atacaklardi, gondermediler bende kendim gittim.Hemen mail atalim siz doldurun getirin dediler.Evraklar rusca oldugu icin esim ile evde baktik fakat gelen evraklarin hic sabika kaydi ile ilgisi yok, kisaca sinirden catlamak uzereyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uda4a Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Hrkese merhaba, daha once Bulgaristan ve Kazakistan ile ilgili yazmistim.Kazakistan ile ilgili guncelleme yapmam gerekirse, 2003 2004 yillarinda birlikte calistigim bir Kazak arkadasa ulastim.Sagolsun benim icin bir takim bilgiler ogrenmeye calisti.Sonuc olarak, Kazakistan bizdeki gibi vatandaslik numarasi sistemone gecmis ve bu numara olmadan kimseye evrak hazirlayamayacaklarindan bahsetmisler.Eskiden orada bulunmus yabancilar veya su an orada fiilen yasamayanlar icin bu numaranin cikarilmasi veya eskiye yonelik nasil belge alinabilecegi konusunda kimse net bilgi verememis.Bunun disinda Ankara da konsoloslugundan mail atacaklardi, gondermediler bende kendim gittim.Hemen mail atalim siz doldurun getirin dediler.Evraklar rusca oldugu icin esim ile evde baktik fakat gelen evraklarin hic sabika kaydi ile ilgisi yok, kisaca sinirden catlamak uzereyim.

sayin @uda4a, forumda yazmayan bir arkadas bana ulasip size sunu yazmami istedi,

ben çalıştığım şirketin kazak yetkilisi ile temasa gectim, oda gidip benim adıma aldı.

kabaca anlatırsam :su sahıs su tarihte bizim firmada alt yuklenici olarak çalışmıs hiç bir vukuatı olmamıştır seklinde belge hazırlayıp imzalatmış.

3 gün surdu.

kendisine anlatırsın aynını yapsın.

belki yardimci olur, dikkatinize!

• @crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Hrkese merhaba, daha once Bulgaristan ve Kazakistan ile ilgili yazmistim.Kazakistan ile ilgili guncelleme yapmam gerekirse, 2003 2004 yillarinda birlikte calistigim bir Kazak arkadasa ulastim.Sagolsun benim icin bir takim bilgiler ogrenmeye calisti.Sonuc olarak, Kazakistan bizdeki gibi vatandaslik numarasi sistemone gecmis ve bu numara olmadan kimseye evrak hazirlayamayacaklarindan bahsetmisler.Eskiden orada bulunmus yabancilar veya su an orada fiilen yasamayanlar icin bu numaranin cikarilmasi veya eskiye yonelik nasil belge alinabilecegi konusunda kimse net bilgi verememis.Bunun disinda Ankara da konsoloslugundan mail atacaklardi, gondermediler bende kendim gittim.Hemen mail atalim siz doldurun getirin dediler.Evraklar rusca oldugu icin esim ile evde baktik fakat gelen evraklarin hic sabika kaydi ile ilgisi yok, kisaca sinirden catlamak uzereyim.

sayin @uda4a, forumda yazmayan bir arkadas bana ulasip size sunu yazmami istedi,

ben çalıştığım şirketin kazak yetkilisi ile temasa gectim, oda gidip benim adıma aldı.

kabaca anlatırsam :su sahıs su tarihte bizim firmada alt yuklenici olarak çalışmıs hiç bir vukuatı olmamıştır seklinde belge hazırlayıp imzalatmış.

3 gün surdu.

Ilginiz icin tesekkur ederim.Fakat ben 2003-2004 yillarinda Turk firmasinda calistim ve o tarihten sonra o firmaninda kisa sure sonra registresi sona erdi, en son duydugum kadari ile Turkiye de de faaliyetleri sona ermis firmanin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

3 gün surdu.

Ilginiz icin tesekkur ederim.Fakat ben 2003-2004 yillarinda Turk firmasinda calistim ve o tarihten sonra o firmaninda kisa sure sonra registresi sona erdi, en son duydugum kadari ile Turkiye de de faaliyetleri sona ermis firmanin.

sirketin turk ya da kazak olup olmadigi farketmezmis. Kazakistan'da yasayan birini bulmaya calisin, bu kisinin sizin calistiginiz sehrin emniyet mudurlugune gitmesi yeterliymis... Ayrica mesaj kutunuzu kontrol eder misiniz?

• @crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

3 gün surdu.

sirketin turk ya da kazak olup olmadigi farketmezmis. Kazakistan'da yasayan birini bulmaya calisin, bu kisinin sizin calistiginiz sehrin emniyet mudurlugune gitmesi yeterliymis... Ayrica mesaj kutunuzu kontrol eder misiniz?

Sn crazycells
    Sizin vasitaniz ile arkadas ile ozelden de yazistik.Kazakistan konusunda kendi surecimle ilgili guncelleme yapmak gerekirse,
    KAzakistanda daha once birlikte calistigim Kazak arkadasima ulastigimi daha once belirtmistim.Arkadasim sizinde uyarilarinizi goz onune alarak emniyet mudurlugu ile irtibata gecti fakat buradan bu sekilde bir yazi alamadi.Artik bu tur evraklarin hazirlandigi bir merkezin oldugundan oraya muracaat edilmesi gerektigini belirtmisler.Konu ile arkadasin arastirmalari neticesinde yol hep ayni kapiya ciktigi icin, buradan onun adina vekaletname ile o yillarda orada kaldigimiz pasaport fotokop[ilerini noterden tasdik ettirerek(Apostille) kendisine gonderdim.Orada tercume ve noter onayindan sonra, vergi dairesinden bizim adimiza bir nevi kimlik numarasi cikartilmasi icin muracaat edildi ve ayin 14. de bu numarayi teslim edeceklerini soylemisler.Sonrasinda da belirtilen merkezden adimiza sabika kaydi ayni gun icerisinde alinabilecegini bildirdi.Su an yarin bu islemlerin tamamlanmasini umuyoruz.
    Bilgilerinize

• ⭐⭐⭐⭐⭐

3 gün surdu.

Sn crazycells
    Sizin vasitaniz ile arkadas ile ozelden de yazistik.Kazakistan konusunda kendi surecimle ilgili guncelleme yapmak gerekirse,
    KAzakistanda daha once birlikte calistigim Kazak arkadasima ulastigimi daha once belirtmistim.Arkadasim sizinde uyarilarinizi goz onune alarak emniyet mudurlugu ile irtibata gecti fakat buradan bu sekilde bir yazi alamadi.Artik bu tur evraklarin hazirlandigi bir merkezin oldugundan oraya muracaat edilmesi gerektigini belirtmisler.Konu ile arkadasin arastirmalari neticesinde yol hep ayni kapiya ciktigi icin, buradan onun adina vekaletname ile o yillarda orada kaldigimiz pasaport fotokop[ilerini noterden tasdik ettirerek(Apostille) kendisine gonderdim.Orada tercume ve noter onayindan sonra, vergi dairesinden bizim adimiza bir nevi kimlik numarasi cikartilmasi icin muracaat edildi ve ayin 14. de bu numarayi teslim edeceklerini soylemisler.Sonrasinda da belirtilen merkezden adimiza sabika kaydi ayni gun icerisinde alinabilecegini bildirdi.Su an yarin bu islemlerin tamamlanmasini umuyoruz.
    Bilgilerinize

guncelleme icin tesekkurler, cok kolay gelsin size umarim son asamada da hic sorun yasamazsiniz, lutfen sonucu da bildirin.

• @pilot23 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

ben uk den aldim 1 ay once umarim mulakatta bi sikinti cikmaz tarihten oturu.

mulakati Londra icin submit ettim.

bakalim neler gorecegiz habedar edecegim sizleri

Merhabalar Sayın @pilot23 ,

https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx

UK için belirtilen yukarıdaki linkte, gereksinimler olarak şunları gösteriyorlar ancak anlamadığım bazı yerler var :

1- Proof of your current address :

• Şu an Türkiye'de olduğumu kanıtlamak için nasıl bir belge vermem gerekiyor ? Türkiye kimliği veya ehliyeti geçerlidir sanırım. İkametgah'tan anlamazlar heralde 🙂

2- A recent passport style colour photograph:

• Vesikalık fotoğraf ?

3- Colour copies of your passport(s) / travel document / official photographic identity document :

• Pasaportumun renkli taranmış halinin pdf dosyası ?

4- Copies of any necessary legal documents e.g. Power of Attorney, authorisation document, signed letter of authority etc (if applicable).

• Bunu anlamadım.

5- A valid email address.

6- Your address history:

• Önceki bulunduğum adreslerim

7- Endorser details

• Başvurumu birisinin onaylaması gerekiyor sanırım. Aileden olmayan ama 2 yıldan uzun süredir beni tanıyan birisi olması gerekiyormuş. Mühendis, öğretmen vs ne artık hangisi olursa.

8- UK National Insurance and Driving Licence numbers (if applicable).

• UK sigorta numaram vardı benim onu vericem ama ehliyetim yoktu.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• @candreva bu arada nerede yasiyorsunuz su an?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@candreva Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@pilot23 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

ben uk den aldim 1 ay once umarim mulakatta bi sikinti cikmaz tarihten oturu.

mulakati Londra icin submit ettim.

bakalim neler gorecegiz habedar edecegim sizleri

Merhabalar Sayın @pilot23 ,

https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Online.aspx

UK için belirtilen yukarıdaki linkte, gereksinimler olarak şunları gösteriyorlar ancak anlamadığım bazı yerler var :

1- Proof of your current address :

• Şu an Türkiye'de olduğumu kanıtlamak için nasıl bir belge vermem gerekiyor ? Türkiye kimliği veya ehliyeti geçerlidir sanırım. İkametgah'tan anlamazlar heralde 🙂

2- A recent passport style colour photograph:

• Vesikalık fotoğraf ?

3- Colour copies of your passport(s) / travel document / official photographic identity document :

• Pasaportumun renkli taranmış halinin pdf dosyası ?

4- Copies of any necessary legal documents e.g. Power of Attorney, authorisation document, signed letter of authority etc (if applicable).

• Bunu anlamadım.

5- A valid email address.

6- Your address history:

• Önceki bulunduğum adreslerim

7- Endorser details

• Başvurumu birisinin onaylaması gerekiyor sanırım. Aileden olmayan ama 2 yıldan uzun süredir beni tanıyan birisi olması gerekiyormuş. Mühendis, öğretmen vs ne artık hangisi olursa.

8- UK National Insurance and Driving Licence numbers (if applicable).

• UK sigorta numaram vardı benim onu vericem ama ehliyetim yoktu.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1)Evet, dediginiz belgeler gecerli, hatta gecerli uzun bir liste var:
    https://www.acro.police.uk/acro_std.aspx?id=2159

2)3.5 x 4.5 cm ingiltere pasaportu fotografi lazim. su siteyi kullanabilirsiniz: https://www.idphoto4you.com/

3)evet.

4)sizin yerinize baska biri basvuru yapiyorsa vekalet vs. turden belgelerden bahsediliyor bu kisimda.

5/6)Evet

7)Evet, oyle yaziyor; boyle bir belgeye asina degilim, dolayisiyla nasil hazirlanacagini bilmiyorum; tecrubeli olan arkadaslar daha ayrintili bilgi verebilir.
    https://www.acro.police.uk/Police_Certificates_Endorsers.aspx

8)sadece var olan bilgileri vermeniz yeterli.

• Rusya dan adli sicil kaydi icin ek bilgi vermek istiyorum .

Pasaportun on sayfasini Rusca cevirisini ve rusyadaki noterden onay, VKS ( calisma karti ) fotokopisi , Pasaportun tum sayfalarinin fotokopisi ( boslar dahil ) , immigration card ( Rusya ya giriste verilen ) fotokopisi ve UFMS te yapilan Registrasyon fotokopisi ile islemi yapiyorlar , MDV lerin calisma saatleri cok farkli orn; Pazartesi 08.00 - 14.00 , Sali ; 14.00 - 19.00 gibi ... yaklasik 1 ay suruyor islemin sonuclanmasi , verdikleri belge 3 ay boyunca gecerli olacak.

• Herkese merhaba,

2019 DV talihlisiyim. Kendim, Eşim, kızım ve oğlum için de DS260 formlarını doldurup 31 Mayıs'ta KCC'ye ilettim. Case numaram 18xxx. Daha evvel iki kez başvurmuştum 3. başvurumda çıktı. Kazananları tebrik ediyorum. Herkes için hayırlısı olsun.
    Benim sorum Afganistan'dan Police Clearence Certificate alınması ile ilgili. 2008 - 2012 yılları arasında çeşitli ISAF ve State Dept. projelerinde mühendis olarak görev yaptım. Toplamda yaklaşık 1,5 yıl Afganistan'da kalmışım.
    Afganistan İstanbul Konsolosluğuna yaptığım başvurudan olumlu sonuç alamadım. PCC daha önce hiç düzenlememişler. Türk Dışişleri Bakanlığı üzerinden başvuruda bulunmamı istediler.
    Çalıştığım şirketin vize bölümü vasıtasıyla Ankara'daki Afganistan Elçiliği üzerinden bir girişimim daha oldu olumlu veya olumsuz henüz bir geri dönüş yok.
    KCC'ye dün attığım iki email'e gelen yanıt kısaca "For information about which countries require a police certificate, please refer to www.travel.state.gov."
    Bu sayfadan baktığımda ise kısaca PCC not required diyor. Aşağıda ilgili açıklamayı paylaşıyorum. Eskiden anladığım kadarıyla PCC alınması zorunlu olmayan ülkeler listesi varmış. Şu anda ise Reciprocity Schedule'dan ilgili ülkedeki açıklamayı referans almak gerekiyor.
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Afghanistan
    Islamic Republic of Afghanistan
    Reciprocity Schedule
    Police Records

Partially available for very limited periods. Not required for the U.S. visa process due to their unreliability.

Fees: There are no fees.

Document Name: Adam Masooliat

Issuing Authority: Ministry of Interior

Special Seal(s) / Color / Format: A4 paper

Issuing Authority Personnel Title: Criminal Investigation Division personnel

Registration Criteria: There is no registration criteria.

Procedure for Obtaining: Afghan citizens must submit their tazkera (national identity document), photos, and an official letter to the Ministry of Interior, Criminal Investigation Division. Foreigners must submit a letter from their country-of-nationality showing that the certificate is required along with proof of identity and photos to the Ministry of Foreign Affairs.

Certified Copies Available: Certified copies are available.

Alternate Documents: There are no alternate documents.

Comments: These documents are considered to be completely unreliable and, as such, applicants for U.S. visas are not required to submit police clearances from Afghanistan.

• @smoothsurfin Bahsi geçen ülkedeki bu tür belgelerin ''gerçekçiliği'' şüphe uyandırdığı için vize prosedürü boyunca alınması şart değil gibi bir ifade kullanmışlar. Ben sizin yerinizde olsam mesela, alma adına gerekli başvuruları yapar ve şansımı denerdim. Alamadığım zaman da kanıt babında, başvurduğum makamlara gönderdiğim belge, email vs şeyleri vize görüşmesi esnasında sunardım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smoothsurfin Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Herkese merhaba,

2019 DV talihlisiyim. Kendim, Eşim, kızım ve oğlum için de DS260 formlarını doldurup 31 Mayıs'ta KCC'ye ilettim. Case numaram 18xxx. Daha evvel iki kez başvurmuştum 3. başvurumda çıktı. Kazananları tebrik ediyorum. Herkes için hayırlısı olsun.
    Benim sorum Afganistan'dan Police Clearence Certificate alınması ile ilgili. 2008 - 2012 yılları arasında çeşitli ISAF ve State Dept. projelerinde mühendis olarak görev yaptım. Toplamda yaklaşık 1,5 yıl Afganistan'da kalmışım.
    Afganistan İstanbul Konsolosluğuna yaptığım başvurudan olumlu sonuç alamadım. PCC daha önce hiç düzenlememişler. Türk Dışişleri Bakanlığı üzerinden başvuruda bulunmamı istediler.
    Çalıştığım şirketin vize bölümü vasıtasıyla Ankara'daki Afganistan Elçiliği üzerinden bir girişimim daha oldu olumlu veya olumsuz henüz bir geri dönüş yok.
    KCC'ye dün attığım iki email'e gelen yanıt kısaca "For information about which countries require a police certificate, please refer to www.travel.state.gov."
    Bu sayfadan baktığımda ise kısaca PCC not required diyor. Aşağıda ilgili açıklamayı paylaşıyorum. Eskiden anladığım kadarıyla PCC alınması zorunlu olmayan ülkeler listesi varmış. Şu anda ise Reciprocity Schedule'dan ilgili ülkedeki açıklamayı referans almak gerekiyor.
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Afghanistan
    Islamic Republic of Afghanistan
    Reciprocity Schedule
    Police Records

Partially available for very limited periods. Not required for the U.S. visa process due to their unreliability.

Fees: There are no fees.

Document Name: Adam Masooliat

Issuing Authority: Ministry of Interior

Special Seal(s) / Color / Format: A4 paper

Issuing Authority Personnel Title: Criminal Investigation Division personnel

Registration Criteria: There is no registration criteria.

Procedure for Obtaining: Afghan citizens must submit their tazkera (national identity document), photos, and an official letter to the Ministry of Interior, Criminal Investigation Division. Foreigners must submit a letter from their country-of-nationality showing that the certificate is required along with proof of identity and photos to the Ministry of Foreign Affairs.

Certified Copies Available: Certified copies are available.

Alternate Documents: There are no alternate documents.

Comments: These documents are considered to be completely unreliable and, as such, applicants for U.S. visas are not required to submit police clearances from Afghanistan.

Afganistan, polis belgesi alabileceginiz bir ulke degil o nedenle almaniza gerek yok. Bu konunun 3. sayfasinda bir tablo paylasmistim, konsoloslugun eski yonergelerinden...

Artik tablo resmi sitede olmamasina ragmen ulkeler hakkinda gercekci bir fikir veriyor...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/46?page=3

• @crazycells değerli yorumunuz ve net cevabınız icin tesekkür ederim. KCC istediğim cevabı veremedi ama siz verdiniz. ben de sizinle aynı fikirdeyim.

• @entelman belirttiğiniz gibi gerekli başvuruları yaptım. kismet olur görüşmeye gidebilirsek elimde bir seyler olur en azindan. bir problem olmayacak umuyorum.

• arkadaşlar suudi arabistanla ilgili bilgisi olan varmı ben şuan helen suudi arabistandayım nasıl alınacak bu belge nereye gitsem başka bir yere yönlendirdiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smoothsurfin Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

@crazycells değerli yorumunuz ve net cevabınız icin tesekkür ederim. KCC istediğim cevabı veremedi ama siz verdiniz. ben de sizinle aynı fikirdeyim.

ABD'de yetkisi olmayan bir devlet memuru sizi her konuda yonlendiremez. KCC'nin bir devlet dairesi, oradakilerin de bir memur oldugunu unutmamalisiniz. Onlarin gorevi sizin formlarinizi duzenleyip, mulakat bilgilerinizi tayin etmek. Mulakat konusunda size ozel bilgi veremezler ancak genel yonlendirme yapabilirler.

Bense hicbir kurum, kurulus veya hukumete bagli calismadigimdan fikir belirtme konusunda daha ozgurum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erhan91 Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

arkadaşlar suudi arabistanla ilgili bilgisi olan varmı ben şuan helen suudi arabistandayım nasıl alınacak bu belge nereye gitsem başka bir yere yönlendirdiler

Hizlica okudum, siz daha detayli bakin...
    Resmi siteye gore Saudi Arabia'dan police record alabilmek icin o ulkede bulunmaniz gerekiyor.

Siz su an oradasiniz, o nedenle yonlendirmeleri takip edin... Mulakata Ankara'da mi girmeyi dusunuyorsunuz?

Eger Turkiye'de olsaydiniz tavsiyem soyle olacakti:
    Turkiye'deki Suudi Arabistan konsolosluguyla iletisime gecip bu belgeyi talep edin, eger bir sonuc alamazsaniz (buyuk ihtimal oyle olacak), bu email ya da yazisma kayitlarini konsolosluga getirin. Suudi Arabistan'da artik yasamadiginiz icin bu belge sizin icin zorunlu olmayacak.

• @crazycells Cok tessekur ederim bu link cok faydali oldu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |