Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells

United kindom

Ingiltere hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 Yanlis hatirlamiyorsam ingiltere'de girecektiniz mulakata? Sanirim ingiliz belgesinin ingiltere'de ne kadar gecerli oldugunu siz daha iyi tahmin edebilirsiniz 🙂 Boyle seyler ulkelerden ulkelere degisir cunku. Ben Ingiltere'de bu tur olaylar nasil isler cok iyi bilmiyorum ama bence hic bir sorun olmaz, o kadar eski degil belgeniz, mulakat tarihi de almak uzeresiniz...

• @crazycells

Dogru bi ongoru ama acikcasi gecerlilik suresi yazmiyor belge uzerinde o yuzden merak ettim benim dusuncem en gec aralik mulakat olur diye fakat en iyi ihtimalle ocak gorunuyor.

Bence sole sormaliyidim mulakat icin belgeler nekadar eski yada ne kadar guncel olmali?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 Tabii, belgeden belgeye gore degisir ama Ankara Konsoloslugu buyuk ihtimal 6 aydan eski belgelerin guncelini getirmenizi isterdi. O nedenle almasi uzun suren belgeler disinda, hicbir belgenizi mulakat tarihiniz aciklanmadan almanizi tavsiye etmiyoruz genelde forumda. Eger Ingiltere'de adli sicil kaydi almak cok uzun suruyorsa, tabii konsolosluk ona gore hosgoru gosterecektir.

• Merhabalar,

İşine yarabilecekler için kendi tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Brezilya 'dan Polis Belgesi:

• 2 tip polis belgesi var. Kaldığınız eyaletten belge ve federal polis belgesi
    • Federal polis belgesi online sorgu ile alınabiliyor. Herhangi ücreti yok. Online belgenin doğrulanmasını sağlayacak bir kısmı var (yani Brezilya devleti paylaştığınız pdf'in gerçek olduğunu bu şekilde onaylayabiliyor).

Sorgu Linki :
    https://servicos.dpf.gov.br/sinic-certidao/emitirCertidao.jsp

• Eyalet polis belgesi ise ancak Brezilya'da o eyalet iseniz / o eyalette yasal bir temsilciniz varsa (avukat vb.) / Brezilya vatandaşı iseniz alınabiliyor (en azından benim konsolosluklarla ve devlet daireleri ile yazışmalarımdan elde ettiğim bilgi bu) İyi haber gerekli polis belgelerinin sıralandığı link'te
      ABD kurumu da bu belgenin uzaktan alınamayabileceğini belirtmiş (benim anladığım bunu mülakata götürmek şart değil)

Başka deneyimi olan varsa da dinlemek isterim.
    Kolaylıklar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yerdeniz ben de sizin dediginiz gibi anladim sayin yerdeniz, eger Brezilya'da yasamiyorsaniz ve bu belgeyi alamiyorsaniz konsolosluk sizden bu belgeyi istemeyecektir...

Soyle bir liste vardi... bu, konsoloslugun 5 yil once yayimlamis oldugu yonergede bulunan bir liste... Ilginctir burada Brezilya yok. Fakat bu listeyi yeni yonergelerde goremiyoruz, o nedenle ulkelerde guncelleme var mi yok mu bilmiyorum, ama sizin alamayacaginiz bir belgeyi sizden zaten istemeyezler. O nedenle telas yapacak bir durum yok 🙂

alt metni

• Merhabalar, su anda isim dolayisiyla Azerbaycan'da calismaktayim. Tahmini olarak mulakat tarihimden 1 veya 2 ay oncesinde Turkiye'ye kesin donus yapacagim. Alinan polis kagitlarinin gecerlilik suresi var mi? Mesela Aralik ayinin son haftasinda aldigim polis kagidiyla Turkiye'ye donsem Mart ayinda bu belgeyle mulakata girebiliyor muyum? Yoksa o ulkede kalmasam bile belgenin yeni tarihli mi olmasi lazim. Bilen varsa simdiden tesekkur ederim. Azerbaycan'dan belgeyi alinca da sureci burada paylasirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist Belgeyi aldiktan sonra ulkeden cikarsaniz o durumda gecerli sayilacaktir belgeniz, donuse yakin islemleri tamamlamaya calisin isterseniz.
    Yurtdisindan alinacak belgeler konusunda genelde anlayislilar.

• @crazycells cok tesekkur ederim bilgilendirme icin. Donusume 4-5 gun kala almam yerinde olacak o zaman.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist aynen oyle, surecinizde bol sanslar.

• Selamlar,

Ben de Fransa dan sicil kaydi (d'extrait de casier judiciaire (bulletin n°3)) almak isteyenler icin paylasayim (Fransa `da bulunmus ancak su an orada yasamayanlar icin);

1. Su adrese gidin: https://www.cjn.justice.gouv.fr/cjn/b3/eje20
    2. ''Faites votre demande en ligne'' secenegine tiklayin
    3. Acilan sayfada ''Commencer la procédure'' secenegine tiklayin.
    4. Daha sonra 4 sayfa boyunca kisisel bilgilerinizi doldurup bitirebilirsiniz. Bu asamada browser olarak Chrome kullanan arkadaslara ''translate in english'' secenegini kullanmalarini tavsiye ederim (Fransizca bilmiyorlarsa).
    5. Belge 2 hafta icinde size ulasacaktir. Yine de garanti olmasi acisindan 1 ay kadar onceden talep etmekte yarar var en gec.

• Bir de Fransa dan mahkeme kaydi (court record) almayi kisaca yazayim;

1. Su adrese tiklayin. https://www.service-public.fr/particuliers/vosdroits/F1379
    2. ''Jugement penal'' sekmesini secin.
    3. ''Copie executoire'' sekmesini secin.
    4. ''Cerfa n°12823*01'' formunu indirin ve doldurun.
    5. Ayni sayfadaki ''Ville ou code postal'' kutucuguna Fransa da ikamet etmis oldugunuz mahallenin posta kodunu girin. Bagli oldugunuz mahkemenin yazisma adresi belirecektir.
    6. Mumkunse Fransizca basit bir dilekce de yazip (ne icin bu belgeyi talep ettiginize dair), doldurdugunuz Cerfa formu ile birlikte mumkunse de Fransada ki oturum izninizin ya da vizenizin bir sayfa fotokopisi ile birlikte mahkeme adresine postalayin.
    7. Kaydiniz bir ve ya iki hafta icerisinde e-mail olarak tarafiniza gonderilecektir.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder elinize saglik...

• Dun Azerbaycan'dan polis belgemi aldim. Surec daha once burda yazildigi gibi Daxili Isler Nazirliyine(Ic Isleri Bakanligi) basvurup 15 gun icinde verilmesi seklinde islemiyor.

Surec su sekilde;

Baku'deki herhangi bir Asan Xidmet (Kolay Hizmet) merkezine gidip harici ulke vatandasi oldugunuzu ve konsolosluga vermek icin herhangi bir cinayete(Suc) karismadiginiza dair arayis almak istediginizi belirtiyorsunuz. Oturumunuzu veya pasaportunuzu kontrol ettikten sonra gitmeniz gereken bankonun numarasi iceren bir adet fis veriyor gorevli. Ilgili bankodaki gorevli sadece bilgi icin tekrar bu belgeyi nerede kullanacaginizi ,dogum tarihinizi v.b kimlik bilgilerini soruyor. Oturumunuzu veya pasaportunuzu istiyor. Daxili Isler nazirliyinin antetli kagidina yazdirip, belgeyi size teslim ediyor. Toplamda tum islemler 15 dakika kadar suruyor ve ucret talep edilmiyor. Eger bir suca karistiysaniz 1 saate kadar uzayabiliyormus.

Yine Ingilizceye tecrumeyi asan xidmetin icinde bulunan noterde yaptirabiliyorsunuz. Islem yine yaklasik 10-15 dakika suruyor ama bu islem o an orda tercumanin bulunup bulunmamasina gore bir sonraki gune sarkabiliyormus. Tercume icin 5 manat, tasdik icin 2 manat oduyorsunuz.

Asan xidmedin linki asagidaki gibidir;

Calisma saatleri de asagidaki gibidir;

Notariat fəaliyyəti ilə bağlı vətəndaşların qəbulu həftənin beş günü saat 10:00-dan 19:00-dək, şənbə və bazar günləri isə saat 10:00-dan 16:00-dək fasiləsiz həyata keçirilir.

Digər xidmətlərlə bağlı sənədlərin qəbulu həftənin beş günü saat 10:00-dan 19:30-dək, şənbə və bazar günləri isə 10:00-dan 16:30-dək fasiləsiz həyata keçirilir.

Hazır sənədin verilməsi “ASAN xidmət” mərkəzlərinin iş qrafikinə uyğun həftənin beş günü saat 10:00-dan 20:00-dək, şənbə və bazar günləri isə 10:00-dan 17:00-dək fasiləsiz həyata keçirilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@chemist elinize saglik.

• Daha once sorulduysa ozur diliyirum(goremedim ben). Ben Ingiltere’de yaklasik uc yil once yasadim. Acaba adli sicil kaydini simdiden alsam olur mu sikismasin diye? (Mulakatim olursa muhtemelen eylul ayinda olacak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@highcasenumber artik ingiltere'de yasamiyorsaniz su an alabilirsiniz, bir sorun yaratmayacaklardir.

• @highcasenumber

Alabilirsin 1 sene gecerliligi var ben haziranda aldim.

45 pounds ucreti var

• @pilot23 @crazycells cok tesekkur ederim cevabiniz icin

• @chemist merhaba benim 2 mart konsolsoluğa randevum var ben geçen hafta istanbul Baku Konsolosluğu aradım 2 haftada polis belgenizi verebiliriz dediler bugün gittim hayir arkadslar sizi yanlış bilgilendirmisler dedi.Şimdi neyapmam gerekiyor bilemedim.Ben 2007-2009 yıllarında Baku de üniversite öğrencisiydim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |