Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

• @smartcells Şimdi tekrar görüştüm protranslate ile. Durumu şöyle açıkladılar yeminli tercümanlar hangi ülkenin adelet bakanlığına bağlı ise oranın çevirisini yapabilirler. Bizim bünyemizde hemen hemen bütün avrupa ülkelerinin Adalet bakanlığına bağlı yeminli tercümanlarımız var ancak Ukraynada ve Rusya için İngiltereye bağlı tercümanlarımız var onların çeviriside kabul görmeyebilirmiş. Şu durumda Ukrayna ile görüşüp oradan nasıl çözebilirim ona bir bakacağım. Durumdan sizleri de bilgilendiririm. Sizlerinde yine tavsiyesi olursa lütfen paylaşırmısınız. Saygılar

• ⭐⭐⭐

@Azazel, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@smartcells Şimdi tekrar görüştüm protranslate ile. Durumu şöyle açıkladılar yeminli tercümanlar hangi ülkenin adelet bakanlığına bağlı ise oranın çevirisini yapabilirler. Bizim bünyemizde hemen hemen bütün avrupa ülkelerinin Adalet bakanlığına bağlı yeminli tercümanlarımız var ancak Ukraynada ve Rusya için İngiltereye bağlı tercümanlarımız var onların çeviriside kabul görmeyebilirmiş. Şu durumda Ukrayna ile görüşüp oradan nasıl çözebilirim ona bir bakacağım. Durumdan sizleri de bilgilendiririm. Sizlerinde yine tavsiyesi olursa lütfen paylaşırmısınız. Saygılar

Yeminli tercümanın hangi ülkede olduğunun, yaşadığının bir önemi yok. Yeminli tercüman yetkisi varsa olay bitmiştir. Londra'da yaşayan ve Ukrayna dilinden İngilizceye çeviri yapan yeminli tercümandan çeviri yaptırıp size ulaştıracaklarsa o da olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @gucarslan Merhabalar bir sorum olacak sizlere. Eşim Ukrayna vatandaşı aynı zamanda Tr vatandaşı oldu. Eşimin Ukrayna pasaportu ile çekilişi kazandık. Dün evrak talep mailimiz geldi ve evrakları hazırlıyoruz şuan. Kendisinin Ukrayna adli sicilini gösteren hem polis hem de doğum belgesi Ukraynaca olarak elimizde ( Ayrıca E devlet üzerinden Polis raporu aldık ) . Ukraynaca olan belgeleri İngilizceye çevirtmek istediğimizde Tercuman arkadaş önce Tr ye sonra ingilizceye çevirebiliriz dedi. Bunu da apostil ve noter onayla yapacaklarını söyledi. Benim sorum Ukraynaca olan Polis ve doğum belgesinin çevirisinde apostil ve noter gerekli midir? Yeminli tercümana Direk Ukraynacadan İnglizceye çevirtip kaşe ve imzaları ile sunmamızda sakınca var mıdır? Yada Ukraynaya tekrar gidip bu belgleri orada İnglizceye çevirtip mi almalıyız. Bilgi verebilirseniz çok müteşşükkür olurum. Saygılar!

dili ingilizce olmayan belgeleri direkt ingilizceye tercume ettirmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smartcells Ok tekrar arıyorum. İnanın bende aynı şekilde şaşkınım ve hata yapmamak için direk ne geçiyorsa görüşmede saçmada olsa sizlere danışmak ihtiyacı duyuyorum. Kusuruma bakmayın lütfen . Hatta direk Ukrayanadan mı çevirteyim onu düşünüyorum şaun . Sonuçta orada ailemiz var takibini yaparlar .

en ideali belgeyi aldiginiz ulkeden cevirisini yaptirmak bence de... neticede o dili konusan kisiler o ulkedeler ve ingilizce oldukca yaygin bir ceviri dili... 🙂

• @crazycells @gucarslan Merhaba Arkadaşlar, Fas' tan sabıka kaydımı Fas ta bulunan bir avukata vekalet göndererek aldım. ( Sadece bir vekalet kağıdı gönderdi ben imzalayıp taratıp gönderdim. Bana biraz garip geldi konsolosluk olmadan ama sanırım oldu. 🙂 ) Bana orjinalini de kargo arcılığıyla gönderiyor. Sormak istediğim soru bu evrağa apostil gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serkan-Ertan-0 tebrikler, gözünüz aydın.
    apostil yaptırmanıza gerek yok, sadece ingilizce'ye yeminli tercüme yaptırmanız gerekli.

• @gucarslan Teşekkürler.

• Merhaba

almanya da doğmuş ve 5 yaşında ülkesine kesin dönüş yapmış bir birey için, almanya dan sabıka kaydı alınması gerekir mi ?
    eğer 16 yaşından sonra kalanlar için geçerli ise, amerikan konsolosluğunun ilgili açıklama linkini atabilecek kimse varmıdır ?

tşk ler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke sabıka kaydı isteme durumu şu şekilde. DS260 sana soruyorlar 16 yaşından sonra hangi adresler de kaldın diye. Daha sonra sen bu adresler de 6 ay yada 1 yıl gibi kaldıysan ozaman senden polis evrağı isteniliyor. 16 yaşından küçük olduğun için de alınmayacaktır. Bu resmi site de değil DS260 formunda yazılıdır.

• @ayvalik10 teşekkür ederim bilgilendirme için. Bir soru işareti daha gitti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke siz neden buradasınız ki 2023 bekleme odasına gelsenize çünkü mayıs ayında açıklanmadan 2 gün öncesinden ben ds260 boş halini koyucam ki herkes kendisine ait ds 260 formunu hazır etsinler yanında da forumun hazırladığı açıklaması da var.

• Kafama takıldı bu mevzu, bu kcc evrak talep ve onayları ds260 gönderme tarihine göre yapıyor ya 1 yıldır, kazanırsak polis belgesi için göndermekte geçikmemek için buraya yazdım 🙂

• @beceke .kcc police belgesi istemiyor.sadece doğum belgesi istiyor.ama Ankara konsolosluğu nerde dogduysan oradan polis belgesi istiyor.Yani Almanya dan istiyor diyorlar yöneticiler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AYSY33 polis belgesi bizim sabıka kaydı 5 yaşında ki bir çocuk almanya da ne suç işleyebilir. Polis belgesi yurtdışında 6 ay yada 1 yıldan fazla kaldığın ülkelerden alınır 16 yaşından sonraki tüm yurtdışı çıkışları için istenir. Kafa karışıklığı bilgiler yazmayın lütfen. Türkiye de doğanlar vukuatlı nüfus kaydı evrağını alıyorsun ya işte onun yurtdışı karşılığı da doğum belgesi @beceke aşağıdaki başlığı incelersin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1625/doğum-yerim-almanya?_=1637214031229

• @ayvalik10

16 YAŞININ ÜSTÜNDEKİ BAŞVURU SAHİPLER İÇİN POLİS BELGESİ: Başvuru sahipleri
    doğdukları ülkeden ve halen en az 6 aydır yaşamakta oldukları ülkeden polis belgesi ibraz etmelidirler.

• Merhaba. Polis belgesi alırken parmak izi istenmesi durumunda edindiğim bilgileri paylaşmak istiyorum. Ben Dubai ' den parmak izi almaya çalışıyorum. Aslında Dubai ID kartınız varsa internetten kolay bir şekilde alınıyor ancak yoksa parmak izi kaydı istiyorlar. Türkiye' de parmak izi kaydı emniyetten alınıyor ancak bazı emniyet müdürlükleri belki daha önce karşılaşmadıkları için nasıl olduğunu bilmiyorlar. Nüfus müdürlüğüne falan yönlendiriyorlar.
    Yapılması gereken; emniyete müdürlüğü olay yeri incelemeye gidip gönüllü parmak izi kaydı vermek ve bu kaydı mühürlü imzalı şekilde almak. Sonra bu belgeyi kaymakamlık yada valilikte onaylatmak, ardından dış işleri bakanlığı evrak onaya götürüp onaylatmak. Ardından bu belgeyi konsolosluğa götürüp onaylatmak ve polis sertifikası alınmak istenen ülkeye (benim için Dubai) göndermek. Kolay ama bilinmeyince uğraştırıcı bir süreç. Ben önce İzmir Emniyetten aldım parmak izi kaydını ancak Ankara valiliği kabul etmedi. Sonra Ankara Emniyetten aldım. Onaylatacağınız konsolosluk dış işleri onayı olmadan, dış işleri valilik yada kaymakamlık onayı olmadan, valilik de mühürlü ve imzalı olmadan evrak onayı yapmıyor.
    Bir diğer konuda arap ülkeleri apostile tabi değil. Bazı valilik ve kaymakamlıklar onaydan apostil anlıyor ancak arap ülkeleri için o geçerli değil (Geçerli olan vardır belki kontrol etmek lazım). Evrağın üzerine küçük bir kayıt sayfası koyup evrak numarasıyla onaylamaları gerekiyor.
    Parmak izi ve valilik onayını bulunduğunuz ilden halledebilirsiniz ancak dış işleri evrak onay Ankara'da. İstanbul' da onay oluyor mu bilmiyorum ancak İzmir' de yapmadılar.
    Parmak izi süreci özetle bu şekilde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beceke, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba

almanya da doğmuş ve 5 yaşında ülkesine kesin dönüş yapmış bir birey için, almanya dan sabıka kaydı alınması gerekir mi ?
    eğer 16 yaşından sonra kalanlar için geçerli ise, amerikan konsolosluğunun ilgili açıklama linkini atabilecek kimse varmıdır ?

tşk ler.

Evet, dogdugunuz ulkeden de sicil kaydi alin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@AYSY33 polis belgesi bizim sabıka kaydı 5 yaşında ki bir çocuk almanya da ne suç işleyebilir. Polis belgesi yurtdışında 6 ay yada 1 yıldan fazla kaldığın ülkelerden alınır 16 yaşından sonraki tüm yurtdışı çıkışları için istenir. Kafa karışıklığı bilgiler yazmayın lütfen. Türkiye de doğanlar vukuatlı nüfus kaydı evrağını alıyorsun ya işte onun yurtdışı karşılığı da doğum belgesi @beceke aşağıdaki başlığı incelersin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1625/doğum-yerim-almanya?_=1637214031229

Konsolosluk yonergesinde hala dogdugunuz ulkeden de istiyorlar, o nedenle alinmasini tavsiye etmelisiniz sayin @ayvalik10

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ganzo elinize saglik, bilgiler icin tesekkurler.

• @crazycells

Araştırmadan yazdığım için kusura kalmayın.

bu adresde, Police Certificates altında tabloda dediğine göre :
    eğer herhangi bir suç işlememişsen 16 yaşından önce bulunduğun ülkerden bir evrak almıyorsun.

Yani benim almama gerek yok bu durumda.

zahmet verdim tşk ler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |