Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

• @FBazer KKTC den adli sicil kaydı almanızın sebebi üniversiteyi orada okumanız mı?Yoksa başka bir sebepten mi?

• üniversiteyi orada okudugumuz icin

• Merhaba,

2009 yılında ıraq erbilde yaptığımız yol şantiyesi as-builtleri için 33 gün bulundum. Bunu ds 260'da belirttim. 33 gün için herhangi bir adli sicil kaydı almama gerek var mı?

• @birol hayır gerek yok.

• merhabalar;
    adli sicil kaydını zamanında yetiştiremezsem ne olur acaba? mülakata yetiştiremedim diyelim ne olucak ozaman?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozan54 oyle bir durumda, sizden belgeyi daha sonra gondermenizi isteyecekler. pasaportunuzu ve eksik evrak kagidi alacaksiniz. Belge hazir olunca bu ucunu PTT ile konsolosluga gondereceksiniz.

• arkadaslar 2014 yılında 8 ay kadar fransa 'da çalıştım / yaşadım. Anladığım kadarıyla polis belgesi almama gerek yok (şu an Türkiye 'de yaşadığımdan). Doğrulayabilir misiniz ? Bir de bu yönerge / kural nerede yer alıyor acaba ? Konsolosluktan yollanan evrak listesinde mi bahsi geçiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filth_grinder 8 ay icin adli sicil kaydi almaniza gerek yok.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/73/dv2018-mülakat-deneyimleri?page=1

su konunun ilk post'una bir bakin isterseniz, gerekli bilgiler ve resmi yonergelerin linkleri konuda mevcut.

• Selamlar;
    Almanya'da 2 sene kaldım, önceden bir randevu alıp gittim bana adli sicil kaydı almak için kullanılan kağıtları verdiler, halledemedim o gün. 6 ekim'e yeni bir randevu aldım. O kağıtların üzerinde yazdığına göre 'Verwendungszweck' kullanma amacı yazılan yere ismimi soyadımı yazmam gerekiyormuş, yazmadım 13 euro'yu öyle yatırdım , 6 ekim'de yeni randevum var ,doğru yere yatırdım ama dediğim gibi 'Verwendungszweck' ismimi soyismimi yazmadım. 6 Ekim'de alman konsolosluğunda randevum var, 7 kasım'da Amerikan konsolosluğunda. Yeni bir randevu almak istemiyorum alman konsolosluğundan, 3-4 hafta zaten min. süresi olduğunu öğrendim anca zaten yetişir bu haliyle. Bir şey olur mu ? Mail'ime gelen swift'i götürsem ve bana verdikleri doldurmam gereken kağıtları götürsem yeterli olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozan54 parayi yatirdiginiz icin swift'in kopyasini gotururseniz kabul etmeleri lazim. Alman Konsoloslugunun calisma sistemine cok asina degilim ama bu sekilde de isteginizi isleme koymalari lazim. Baska bir randevu almak yerine bence de bu sekilde butun belgeleri yaniniza alarak gidin 🙂

• @crazycells tamam dediğiniz gibi yaparım ,teşekkürler.

• Finlandiya polis raporu linki;
    A criminal records extract for foreign authorities

http://www.oikeusrekisterikeskus.fi/en/index/oikeusrekisterikeskus/lomakkeet.html

Telefon :+358 29 56 65770

Formu doldurup onlara atıyorsunuz, ücreti 12 euro. Önceden ödemiyorsunuz, dosyanızın yanında invoice geliyormuş. Onlara havale yapıyorsunuz sonradan. Halen elime ulaşmadı ama geldiği an güncelleme yapacağım.

• ADLI SICIL KAYDI ALMA

Merhaba Ben 2005 -2010 yılları arasında Bulgaristanda yaşadım. ( TOTAL 5 yıl )

ve 2012 yılında da 9 ay Avustralya - Sydney de kaldım. ( TOTAL 9 ay )

Bu durumda her iki ülkeden de adli sicil kaydı almam gerekiyor mu bir de 2010 yılında Bulgaristandan döndükten 1 yıl sonra 2011 senesinde bulgarca olarak adli sicil kaydı aldım ve 2010 yılından sonrada Bulgaristanda hiç yaşamadım. Her iki ülkede de herhangi bir suça yada cezaya karışma durumum kesinen olmamıştır.

2011 yılında Bulgaristandan aldığım sabıka kaydını 2010 dan sonra da yaşamadığımıda hesap edersek bu belgeyi sunmamda bir sakınca varmıdır.

Birde bu adli sicil kaydı dışında herhangi bir exstra belgeye ihtiyaç varmıdır ?

Yurt dışında yaşadığım bu her iki ülkeden ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru 12 aydan kisa kaldiginiz icin Avustralya'dan almaniza gerek yok. Bulgaristan'dan 2011 yilinda aldiginiz belgeyi de kabul edeceklerdir. Case numaraniz kac acaba?

ekstra bir belgeye ihtiyaciniz yok ama dili turkce ya da ingilizce olmayan belgelerin ingilizce tercumesine ihtiyaciniz olacak.

• @crazycells Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

kstra bir belgeye ihtiyaciniz yok ama dili turkce ya da ingilizce olmayan belgelerin ingilizce tercumesine ihtiyaciniz olacak.

Merhaba öncelikle vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkür ederim. Case numaram 98xx Whatsapp grubunda 6 aydan fazla yurtdışında kalanlar için adli sicil kaydı gerekir diyorlardı. Fakat sizin dediğinize göre 1 yıldan fazla dediğiniz için bu durumda, Avustralya''da 9 ay kaldığım için Avustralya'dan almama gerek kalmayacak bu kesin bilgidir değil mi . : D .
    Zira 6 ay lafı çok fazla konuşuldu, herkes bunu kesinen öğrenmiş olur.

Bulgaristan'dan aldığım 2011 yılına ait belgenin türkçe Bulgaristan'da tercümana çevittirmiştim . Bu şekilde kabul olur mu ?
    Birde bu belgenin noterden onayı gereklimidir ?
    Buna ilaveten bende bulunan mevcut bu belgenin ileriyen zamanlarda bana lazım olabileceğinide düşünerek vede bunu tekrar Bulgaristandan çıkartmamın zaman alacağını düşünürsek.

Bu belgenin fotokopisini çekip aslı gibidir şeklinde notere onaylattırıp vize görüşmesinde konsolosluğa sunmamız gereklimidir ? Yada bu şekilde versem bir problem olur mu ?

Adli sicil kaydının tam olarak ingilizcesi " police record " mudur yada başka birşey midir ?

Yurt dışında kaldığımız bu süre zarfı için adli sicil kaydı dışında başka bir belge almamıza ihtiyaç varmıdır ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru eger su an kaldiginiz ulkede 6 aydan fazla ikamet ediyorsaniz adli sicil kaydi gerekiyor, eger su an ikamet etmiyorsaniz 12 aydan daha fazla kaldiginiz yerlerden alacaksiniz.

Case numaraniz kucuk, o nedenle oldukca fazla sureniz var 🙂 ama yine de isterseniz 2011 belgesini kullanip kullanmayacaginizi suradan konsolosluga sorabilirsiniz:

Konsolosluk uzun bir sure Bulgaristan'dan polis kaydi istemiyordu (almak cok uzun surecegi icin), bu nedenle sizin belgenizi kabul edeceklerdir diye dusunuyorum. Dili turkce olmayan belgelerin ingilizce tercumesini istiyorlar, turkceyi kabul edebilirler belki ama garantisini veremem, isterseniz onu da sorabilrisiniz ayni soruda. Noter onayina gerek yok, yeminli tercuman yeterli. Evet, "police records" diye cevirebilirsiniz.

Bu dediklerim, konsoloslugun verdigi standart bilgiler, tabii ki size hicbir seyin garantisini veremeyiz 🙂 hickimse de veremez (eger size garanti veren biri varsa, size tavsiyem o kisiden bundan sonra bilgi almamaniz 🙂 ) Sizin dosyaniza ne olacagina ve hangi belgelerin gerektigine dosyaniza bakan konsolos karar verecek, orada konsolos ihtiyac duyarsa 1 hafta kaldiginiz bir yerden bile adli sicil kaydi isteyebilir. Bu oldukca nadir gorunen bir durum ama "kesin bilgi" dediginiz icin belirtme gereksinimi hissettim.

• @crazycells
    Merhaba, öncelikle tekrardan teşekkür ederim . Bu durumda Avustralyadan almama gerek kalmayacak.
    - Bulgaristandan kesin dönüş yaptıktan sonra ki almış olduğum bu belgeyi vize görüşmesinde sunacağım. Bunun yanı sıra bu belgeyi tekrar kontrol ettim, Türkçeye tercüme ettirmemişim.

Bulgarca olan bu belgeyi Türkçeyi mi çevittirmem daha mantıklıdır yoksa İngilizceye mi ?

Bulgarcadan doğrudan İngilizceye çevittirmem 2 iş olacağı için Türkçeye çevirmelerinde bir mahsur olur mu ?

Her ihtimale karşı sorun demiştiniz. Fakat göndermiş olduğunuz sitede doldurulması gereken kısmı tam anlayamadım.

İsim:
    Soyad:
    e-posta:

ve ardından " Dosya Numarası: " kısmı var buraya Case numaramımı yazmam gerekiyor. Bu arada Ds 260 henüz submit etmedim ve " Konu: " kısmında ki yere ne yazmam gereklidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@1877ru evet, ingilizceye tercume ettirin.

siz bilirsiniz, ama dili turkce ya da ingilizce olmayan belgelerin ingilizce tercumesi isteniyor.

Evet, dosya numarasi case numarasi. DS260'i submit etmemis olmaniz sorun degil, formla ilgili bir bilgi sormuyorsunuz.

cesitlilik gocmen vizesi hakkinda genel bir sorum var adli konuyu secebilirsiniz.

• Haziranda aldigim polis belgesin gecerliligi nede kadar acaba case number 7 binlerde bu arada

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 hangi ulkeden aldiginiz polis belgesi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |