Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

• @cihank

• 2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Police_Certificate.pdf
      (eğer telefonda isimlendirme yapıyorsak bu şekilde Türkiye arşiv kayıtlı adli sicil belgesini isimlendiriyoruz, bilgisayardan yapıyorsak son kısma (.pdf) yazmaya gerek yok)

• 2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_Cyprus_Police_Certificate.pdf

⬆⬆️Bu yukarıdaki örnekteki gibi eğer belgeyi İngilizce almışsanız bu şekilde sadece ilgili ülkenin ismini, kendi ismimizin sonuna ülke ismi İngilizce olarak yazıyoruz

• 2020EU00025238_Muhammet_Serhat_Karadag_France_Police_Certificate_Translated.pdf

Eğer aldığınız belgeler çeviriyse son kısma "translated" yazabilirsiniz

Bu örnek isimlendirmelerin nasıl yapılacağını, sayın @crazycells Dv 2020 mülakat deneyimlerinin ilk iletisinde detaylı olarak yazdı⬇⬇⬇

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/58688

• @Muhtaradana çok teşekkürler

• @yigitsagun Benim de ingiltereden sabıka kaydıma ihtiyacım var. Neler istiyorlar görmek için formu indirdim doldurdum. sonra online olarak dolduracağım. Ben 1999 da kalmıştım 10 ay kadar. Current adresimi yazdım ve proof için de KK ekstresi göndereceğim. Yani herşey online ortamda oluyor değil mi? Postayla birşey göndermiyoruz.

• @ayvalik10 Teşekkürler

• @Muhtaradana Evet 6 ay kalınan bir çok ülkeden sabıka kaydı isteniyor İtalya dahil.

• Merhaba,

Suudi Arabistan Cidde'den Criminal Record alma deneyimimi paylaşmak istiyorum.
    Benim yaşadığım zorlukları gelecek senelerde kimsenin yaşamamasını temenni ediyorum.
    Öncelikle araştırmalarıma göre eğer hala arabistanada yaşıyorsanız absher kaydı yaptırıp sadece riyadh bölgesinde yaşıyorsanız online olarak absherdan police certificate alabilirsiniz. (https://www.absher.sa ) absher'ı e-devlet sistemi gibi düşünebilirsiniz ikame numaranızla kayıt yapabiliyorsunuz.

Ben Cidde'ye bağlı olduğum için Cidde'den aldım.Absher sisteminden araştırdım.Suudlu arkadaşlarıma sordum.Ciddeden bu belge henüz online alınamıyor.
    Öncelikle direk size polis bu sabıka kaydını vermiyor sizden istek mektubu istiyor. Amerikan konsolosluğundan randevu aldım gittim fakat biz böyle bi mektup vermiyoruz dediler.Sonrasında Türk konsolosluğuna gittim ellerinde ilgili kuruma vermek üzere hazır format var sizden ikamenizi ve pasaportunuzu alıp çok kısa beklettikten sonra istek mektbunu veriyorlar.
    Sonrasında yapılacak işlemler şöyle
    1-Sadad Sistemine 30 riyal ödeme yapmanız gerekiyor.Bunun için aracılar var 50 riyal talep ediyorlar.Eğer banka üzerinden kendiniz ödemek isterseniz https://www.mobily.com.sa/ buradan ikame numaranızla kayıt yaptırıp bill no almalısınız.Herkesin burada adeta sayaç numarası gibi bir bill numarası var.
    2-Almış olduğunuz bill numarasıyla Suudi Arabistanda bulunan banka hesaplarınızdan ödemeler Sadad ödemeleri seçip bill numaranızla ödeme yapmanız gerekiyor.
    3-Yapmış olduğunuz ödeme dekontuyla eski ciddede bulunan Ministry of Foreign Affairs(Dış İşleri bakanlığı) e gitmeniz gerekiyor.Konsolosluktan almış olduğunuz istek mektubu ve dekontla gidip mektubunu ministry'de onaylatmanız gerekiyor.(Sabah erken saatlerde gitmenizde fayda var çok kalabalık oluyor ve öğlen 2 ye kadar çalışmalarına rağmen bu işlemi sadece 12'ye kadar yapıyorlar.
    4-Onaylatma işlemi sonrasında istek mektubunu polise yani Criminal Evidence Departmant' a götürmeniz gerekiyor. (Adres- ي, 7923 King Khalid Road, An Nazlah Al Yamaniyyah, 2270, حي, Jeddah 22332 2270).Mektubu polis memuru sizden alıp, alındığına dair kayıt numarasıyla bir kağıt veriyor ve 10 gün sonra gelin alın diyor.Bu şekilde 10 gün sonra crimanal record belgesini alabildim.(Belgenin üzerinde ülkeye girerken havalimanında çekilmiş fotoğrafım ve tüm parmaklarıma ait fingerprintlerim bulunuyor.Belge ingilizce ve arapça içeriyor, tarih formatını hicri tarihle yazdıkları için mecburen translate etmek zorunda kalacağım.

Umarım deneyimim birilerine faydalı olur.

• Merhaba askerliğimi Kıbrıs'da yaptığım için adli sicil kaydı almama gerek var mı?

• @Orkun-De, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@yigitsagun Benim de ingiltereden sabıka kaydıma ihtiyacım var. Neler istiyorlar görmek için formu indirdim doldurdum. sonra online olarak dolduracağım. Ben 1999 da kalmıştım 10 ay kadar. Current adresimi yazdım ve proof için de KK ekstresi göndereceğim. Yani herşey online ortamda oluyor değil mi? Postayla birşey göndermiyoruz.

Ingiltere’den almıştım ben, herşey online olarak dolduruluyordu. Ben İngiltere’de 7 ay kalmıştım, bu sabıka belgesini konsoloslukta ibraz etmediğim için AP’ye kalmıştım hatta. Daha sonra hızlı bir şekilde istetmiştim. İki kopya 80-90 sterlin’e gelmişti ücreti sanırım. Şu an çok iyi hatırlayamıyorum ama evet herşey online idi.

• Sayın, @crazycells asıl talihli eşim, Türkiye doğumlu ve 16 yaşından küçük iken 2 yıl yurt dışında bulunmuş. An itibari ile kendisinin daha önce bulunmuş olduğu ülkeden polis belgesi alması gerekiyor mu? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeplin, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba askerliğimi Kıbrıs'da yaptığım için adli sicil kaydı almama gerek var mı?

askerlik, sivil hayattan cok farkli oldugundan bence gerek yok 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@desarjj, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Sayın, @crazycells asıl talihli eşim, Türkiye doğumlu ve 16 yaşından küçük iken 2 yıl yurt dışında bulunmuş. An itibari ile kendisinin daha önce bulunmuş olduğu ülkeden polis belgesi alması gerekiyor mu? Teşekkürler.

evet, almasi gerekiyor.

• @zinos, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells Merhaba, ben 8 ay Kazakistan da kaldim, almam gerekir mi , gerek mez mi? 1 yil demissiniz ama kafam karisti.

Merhaba, Son durumda; bir yildan az kaldigimiz ve artik yasamadigimiz ulkelerden sabika kaydina gerek yok degil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zinos, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@zinos, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells Merhaba, ben 8 ay Kazakistan da kaldim, almam gerekir mi , gerek mez mi? 1 yil demissiniz ama kafam karisti.

Merhaba, Son durumda; bir yildan az kaldigimiz ve artik yasamadigimiz ulkelerden sabika kaydina gerek yok degil mi ?

bu durumda gerek yok.

• @crazycells Tesekkur...

• Merhaba,
    @crazycells üstada bir sorum olacak.
    Almanyadan adli sicil belgem geldi. Belgede isim, soyisim, doğum yeri, doğum tarihi gibi başlıklar ve adli sicil kaydı yoktur yazısı gibi ana alanlar ingilizce, almanca gibi birkaç dilde yazılmış.

Bu belgeyi tercüme ettirmeme gerek var mı?

Saygılarımla.

• ........

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba,
    @crazycells üstada bir sorum olacak.
    Almanyadan adli sicil belgem geldi. Belgede isim, soyisim, doğum yeri, doğum tarihi gibi başlıklar ve adli sicil kaydı yoktur yazısı gibi ana alanlar ingilizce, almanca gibi birkaç dilde yazılmış.

Bu belgeyi tercüme ettirmeme gerek var mı?

Saygılarımla.

ingilizcesi varsa tercumeye gerek yok.

• Merhaba.4 sene boyunca Tacikistan'da yaşadım. Adli sicil kaydı için o ülkeye gitmekten başka seçenek sunmuyorlar fakat gitmem de mümkün değil. Bu belgeyi yollayamadım. Belgelerim eksik olduğu için onay almamda bir sprun olur mu?

• ⭐⭐⭐

@caybardagi, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhaba.4 sene boyunca Tacikistan'da yaşadım. Adli sicil kaydı için o ülkeye gitmekten başka seçenek sunmuyorlar fakat gitmem de mümkün değil. Bu belgeyi yollayamadım. Belgelerim eksik olduğu için onay almamda bir sprun olur mu?

Mail ortamından konsolosluk ile yazışma yaptıysanız ce ülkeye gelmeden alamayacağınızı söylüyorlarsa bu yazışmada bu yazışmaların kopyalarını mülakata götürüp durumunuzu anlatıp şansınızı deneyebilirsiniz.
    Eğer tamam sorun yok derse ne alâ eğer görmek isterse size mülakat esnasında eksik evrak kağıdı verir ve belgeyi temin edip sizden göndermenizi ister. Eğer belge dışında bir sorun yoksa belgeyi temin edip gönderdikten sonra vizeniz onaylanır.
    Bu konuda sayın @crazycells in görüşlerinide beklemenizi tavsiye ederim

• @caybardagi

Sanırım Tacikistandan adli sicil belgesini almak için tek seçeneğin o ülkeye gitmek olduğundan dolayı, bu belgeyi Ankara konsolosluğu istemiyor olabilir, bakınız ⬇

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak https://yesilkartforum.com/forum/post/3271

Siz yinede Ankara konsolosluğu ile iletişime geçerek durumunuzu anlatın ve bu belgeyi Tacikistana giderek almak zorunda olup olmayacağınızı sorun, buradan iletişime geçebilirsiniz⬇

Ayrıca şu linkide kontrol edin, bu belgenin nasıl alınacağı yazıyor⬇

Burdanda Tacikistan Amerikan konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz ⬇

Bol şans.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |