Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darülfülfül, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Merhabalar , Polonya'da 5 buçuk ay kadar kalmıştım adli sicil kaydı almam gerekir mi? Süre sınırında olduğu için tereddüt ediyorum. Ayrıca Amerika'da vizesiz araç kullanmaktan dolayı polis mahkeme günü vermişti ancak gitmediğim için duruşma görülmemiş ve bir işlem yapılmamış, bununla ilgili bir belge hazırlamam gerekir mi? Teşekkürler

eger bir suca bulasmadiysaniz 5.5 ay icin gerek yok.

ABD'deki durum icin bir belgeye gerek yok.

• @crazycells cok tesekkurler

• merhabalar green card vize için sabıka kaydı istenmektedir.yaşadıgım ülkeler litvanya ukrayna türkiye için sabıka kaydı istenmektedir.Şu andada türkiyede yaşamaktayım. Sabıka kayıtlarını yaşamış oldugum ülkelere gidip almammı gerekmekte yada şuanda bulundugum (türkiyede) ülkedeki konsolosluklardan almam yeterlimidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre3434, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

merhabalar green card vize için sabıka kaydı istenmektedir.yaşadıgım ülkeler litvanya ukrayna türkiye için sabıka kaydı istenmektedir.Şu andada türkiyede yaşamaktayım. Sabıka kayıtlarını yaşamış oldugum ülkelere gidip almammı gerekmekte yada şuanda bulundugum (türkiyede) ülkedeki konsolosluklardan almam yeterlimidir.

Her ulke icin basvuru sureci degisiyor, ama hicbir ulkeye gidip oradan almak zorunda degilsiniz. Genelde o ulkeye gitmeniz gerekiyorsa o durumda sizden adli sicil kaydi istemiyorlar.

Ilk iletilerde genel linkler var, o linklerden ulkelere ozel protokollere ulasabilirsiniz.

• Teşekkürler ben amerikan konsolosluguna mail ile sordugumda bana geri dönüş olarak link atıldı ve linkte türkiyede bulunan litvanya konsoloslugundan aldıgın sabıka kaydı göçmenlik için kabul edilmiyor.Litvanya ülkesine gidip sabıka kaydını almanız gerekmekte denilmektedir.Konu ile ilgili kafam çok karıştı anlayamadım
    Sorunum cevabı için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre3434, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Teşekkürler ben amerikan konsolosluguna mail ile sordugumda bana geri dönüş olarak link atıldı ve linkte türkiyede bulunan litvanya konsoloslugundan aldıgın sabıka kaydı göçmenlik için kabul edilmiyor.Litvanya ülkesine gidip sabıka kaydını almanız gerekmekte denilmektedir.Konu ile ilgili kafam çok karıştı anlayamadım
    Sorunum cevabı için teşekkür ederim

Litvanya'ya gitmeden posta ile de basvuru yapabiliyorsunuz sanirim, su sayfayi inceleyebilirsiniz:

• Kırgızistan'da 5 yıl üniversite için bulundum. Acaba Kırgızistan için nereden alındığını bilen var mı? lazım olursa bir bilgimiz olun en azından

• @omerelci Merhabalar,
    Kırgızistandan İçişleri Bakanlığından alabiliyorsunuz.
    https://emvd.gov.kg/ sayfasında yönergelere bakabilirsiniz.
    Elektronik ve Kağıt Sertifika olarak verilebiliyor. Elektronik olarak bunun için PIN numarası almanız gerekiyor (bizim PTT den E-Devlet şifresi almamız gibi) bunun içinde maalesef ya sizin ya da vekalet verdiğiniz birinin alması gerekiyor.
    Hala tanıdığınız birisi varsa ona vekalet gönderip PIN numarasını aldırabilirsiniz.

PIN numarası aldırabilirseniz elektronik olarak 7 günlük süreç için Bedava, 3 günlük süreç için 86 Som ( yaklaşık 1,2 USD) bir gün sonrası için 191 som ( yaklaşık 2.7 USD ödemeniz gerekecek.

şayet PIN ile işim olmaz Hazır vekalet vereceğim Kağıt Sertifika istiyorum demeniz durumunda Yine vekalet vereceğiniz kişi adınıza başvuruyor. Aciliyetine göre yine yukarıdaki ödemeleri yaparak KAĞIT SERTİFİKA şeklinde temin edilebiliyor.

• @bezdarniy siz kağıt olanınımk aldınız acaba?

• @Muhtaradana evet, kağıt sertifika aldım.

• @bezdarniy detaylı izahınız için çok teşekkür ederim, Kırgızistan'da yaşayan arkadaşlarım var ihtiyaç olması halinde dediğiniz işlemleri uygularım. Tekrardan teşekkür ederim.

• @crazycells selam. Ben Almanya'da doğdum ve 3 yaşımda ailem ile birlikte Türkiye'ye geldim. Sonrasında hiç yurtdışında yaşamadım. Sadece emin olmak için soruyorum. 0-3 yaş arasında Almanya'da geçirdiğim dönem için benden adli sicil belgesi istenmez değil mi?

• @burakk

hayır istenmez , 16 yaşından sonrası için polis belgesi (adli sicil) istiyorlar

Ben yanlış biliyormuşum @burakk bey özür dilerim, yanlış yönlendirmiş oldum @crazycells düzeltmeyi yaptı

Doğduğunuz ülkeden de almanız gerekiyormuş

• Merhabalar,
    Rusya'dan alınacak Adli Sicil Belgesinin (Polis Kaydı), Türkiye'de bulunan Konsolosluklardan alınabildiğini öğrendim. Ama bu belge Apostille edilmiyormuş. Sorum şu: DV interview sürecinde, Rusya Konsolosluklarından alınacak olan bu belgeye Apostille isteniyor mu acaba?

Teşekkürler.

• @TheTigon Merhabalar, söz konusu evraklar için Apostile ve Noter tastiğine gerek yok. sadece yeminli tercüman çevirisi gerekiyor.

• @bezdarniy Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakk, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@crazycells selam. Ben Almanya'da doğdum ve 3 yaşımda ailem ile birlikte Türkiye'ye geldim. Sonrasında hiç yurtdışında yaşamadım. Sadece emin olmak için soruyorum. 0-3 yaş arasında Almanya'da geçirdiğim dönem için benden adli sicil belgesi istenmez değil mi?

Dogdugunuz ulkeden adli sicil kaydi (polis belgesi) almaniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@burakk hayır istenmez, 16 yaşından sonrası için polis belgesi (adli sicil) istiyorlar

sayin @Muhtaradana , dogdugunuz ulkeden ve 16 yasindan sonra eger 16 yasindan buyukseniz, dogdugunuz ulkeden ve uzun sure yasadiginiz ulkelerden aliyorsunuz, bilginize.

• @crazycells düzeltme için teşekkür ederim

• @crazycells ilginç bir durum oluştu, Kızım Kırgızistan doğumlu ve doğumdan bir ay sonra Türkiye'ye geldik. mülakat tarihinde 14 yaşına olmuş olacak. onun için de adli sicil kaydı istenmez diye umuyorum.
    vukuatlı nüfus kayıt örneğinde doğum yeri Bişkek diye yazıyor. o tarihte pasaportu da yoktu, annesinin pasaportuna işleterek çıkış yapmıştık.

Benzer Başlıklar

• 269
  • 6
  • 1470
  • 3045
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

160

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.2k

| | | |