Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ingilizcemin az olmasi dolayisiyla basvuruda bulunmuyorum umarim insallah bende kendi meslegimle ilgili bir yerde calisirim aslinda benim icin en iyi yer nort Carolina Charlotte bolgesi

• ⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

Hepinize selam, 2 aylik karantina sonrasi bugun kendi meslegimle alakali ilk is gununu gecirdim. Yorgun ama mutluyum. Hersey guzel olacak 🤞

Hayırlı olsun işiniz gücünüz rast gitsin

• @HockeyUmpire2, içinde söyledi: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

Hepinize selam, 2 aylik karantina sonrasi bugun kendi meslegimle alakali ilk is gununu gecirdim. Yorgun ama mutluyum. Hersey guzel olacak 🤞

@HockeyUmpire2 Esin hayırlı olsun. Çok sevindim. Bu çok güzel haber. Amerikada tempo böyle ilk başta zor gelebilir. Ancak gün geçtikçe alışıyorsun. Kendinize iyi bakın

• ⭐⭐

Dogru baslıktamıyım emin degilim ama ilerisi için aklımda olan bazı seyler için arastırma yapmak istiyorum. Bir iş yeri açmak istiyorum ileride suanda da bu işin en temel kısmında calısıyorum amerika'da. Bu iş ile ilgili alt yapım 10 sene kadar var. Suanda Amerika'daki sistemi kendi iş yerimde gözlemliyorum. Bir iş yeri açarken sirket mi kurmak gerekli? Kadın Girişimci veya sadece girişimci loanlarını kim verir? Nasıl ulasırlır? Nereden arastırılır? Hangi özelliklere sahip olmak gerekir? (iyi bir credi score vb.?) acaba tecrubesi olan kimse varmı

• @HockeyUmpire2 iş yeri açma konusu bu başlıkta yanlış olur sanırım. İs bulma ile ilgili konular burada

• @murattoirimazu o 6 aylık süreçte herhangi bir iş yaptınız mı en azından yaşamak için? yani merak ettiğim oraya gideceğiz ama kendi standartlarımızda iş bulana kadar cepten yememeliyiz aslında, markette coffee shoplarda rahatça geçimini sağlayacak kadar kazanılır mı?

• @ece123 Selamlar. eski sartlarda evet derdim cunku bende o sekilde gecimimizi sagladim. fakat su anki durum icerisinde bir sey diyemiyorum. covid19 bir yandan bir yandan gosteriler vs. eskisi gibi kolay is bulunabiliyormu emin degilim. ayrica uber, lyft vs onlarinda isleri dustu diye biliyorum. maalesef su an durum bu sekilde.

• Merhabalar, ben de şu an ABD'de konaklama ve iş arayışındayım. Normalde Haziran'da dönecektim ve ABD'de işime kadar her şeyimi hazırlamıştım ama malum korona.

Daha önce 2 yaz sezonu Work and Travel ile ABD'de kasiyerlik ve cankurtaranlık yaptım, geçen hafta İstanbul üni. uluslararası ilişkiler bölümünü bitirdim, şimdi ABD'ye dönmeye çalışıyorum. Kendisinde ya da çevresinde eleman ihtiyacı olan veya bana bir yönlendirmede bulunabilecek var mı? 1 ay daha gidemezsen 1 yılı doldurmuş olacağım. Kısa süreliğine de olsa iş ve konaklamaya ihtiyacım var, CV de gönderebilirim. Başlangıç için tecrübe aktarımına ve tavsiyelere de açığım.

• @pistolstar Merhaba, Amerika'da is ve kalacak yer bulabildiniz mi? Eğer bulamadiysaniz ben yardımcı olabilirim. Biz New York'ta yaşıyoruz, ikiz 1,5 yaşında bebeklerim var, evde yatılı bir yardımcı bakıyorum, düşünürsen iletişime geçebiliriz.

• LinkedIn, Indeed ve Glassdoor üzerinden 10 gündür amansız bir şekilde uygun başvuruları tarayıp özgeçmişimi gönderiyorum. Özgeçmişimi gönderirken Green Card daha çıkmadığı için başvururken şu an veya gelecekte vizeye ihtiyacın var mı sorusunu soran iş yerlerine başvurumu yapıyorum. Netice itibari ile New York Buffalo ve Great Boston'dan 2 teklif var. Ama henüz devamlı bir aksiyon yok. İlanların çoğundan olumsuz yanıt geliyor, ne yapacağım bilmiyorum. Herhangi bir tavsiyesi olan var mı?

• @zencipsikiyatr daha önceki sayfalarda ileti olarak yazdıysanız kaçırmış olabilirim ama iş alanınız nedir? ben de özellikle tedarik zinciri, lojistik ve pazarlama-satış üzerine işlere bakıyorum ama sizin belirttiğiniz "vizeye ihtiyacın var mı?" sorusuna denk gelmedim ne yazık ki. Bu arada sadece linkedIn den iş takip ediyorum.

• Herkese Merhaba,
    tedarik zinciri, lojisitk, pazarlama ve satış alanlarında ABD de çalışan var mı? ya da çalışan bir tanıdığı olan?

• Herkese selamlar. Ben Türkiye'de bir kaynakçıyım. Merak ettiğim Amerika'ya geldiğimde kendi mesleğimle ilgili olarak nasıl iş bulurum ne yapmam gerekiyor bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok sevinirim ve en iyi şehir hangisidir bu işle ilgili.

• @istanbuladami Ben de linkedIn kullanıyorum. ABD'deki iş ilanlarının bazılarında ABD'de yasal çalışma iznin var mı ve H1B vizesine şimdi ve gelecekte ihtiyacın olacak mı diye soruyor. Çokça gördüm

• @zencipsikiyatr, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

LinkedIn, Indeed ve Glassdoor üzerinden 10 gündür amansız bir şekilde uygun başvuruları tarayıp özgeçmişimi gönderiyorum. Özgeçmişimi gönderirken Green Card daha çıkmadığı için başvururken şu an veya gelecekte vizeye ihtiyacın var mı sorusunu soran iş yerlerine başvurumu yapıyorum. Netice itibari ile New York Buffalo ve Great Boston'dan 2 teklif var. Ama henüz devamlı bir aksiyon yok. İlanların çoğundan olumsuz yanıt geliyor, ne yapacağım bilmiyorum. Herhangi bir tavsiyesi olan var mı?

teklif var dan kastiniz offer mi yoksa interview mi? Vize durumunu sormalari genelde size sponsor olmayacaklari manasina gelir, bastan vizeniz yoksa sizi otomatik elemek icin. Devlet, eyalet, sirket politakalari degisebilir duruma gore issizligi azaltmak icin sirketler US vatandaslari yada residentlara yonelebilir. Vize sponsorlugu uzun ve maliyetli bir surec sirketler belli bir seviyenin uzerindeki adaylar icin degerlendirir bunu.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@zencipsikiyatr, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

LinkedIn, Indeed ve Glassdoor üzerinden 10 gündür amansız bir şekilde uygun başvuruları tarayıp özgeçmişimi gönderiyorum. Özgeçmişimi gönderirken Green Card daha çıkmadığı için başvururken şu an veya gelecekte vizeye ihtiyacın var mı sorusunu soran iş yerlerine başvurumu yapıyorum. Netice itibari ile New York Buffalo ve Great Boston'dan 2 teklif var. Ama henüz devamlı bir aksiyon yok. İlanların çoğundan olumsuz yanıt geliyor, ne yapacağım bilmiyorum. Herhangi bir tavsiyesi olan var mı?

teklif var dan kastiniz offer mi yoksa interview mi? Vize durumunu sormalari genelde size sponsor olmayacaklari manasina gelir, bastan vizeniz yoksa sizi otomatik elemek icin. Devlet, eyalet, sirket politakalari degisebilir duruma gore issizligi azaltmak icin sirketler US vatandaslari yada residentlara yonelebilir. Vize sponsorlugu uzun ve maliyetli bir surec sirketler belli bir seviyenin uzerindeki adaylar icin degerlendirir bunu.

Sadece offer. Ben 4 yılı aşkın süredir otomotiv sektöründe çalışıyorum. 1.5 yılı aşkın süredir de OEM ve Tier 1 olan bir şirkette kalite departmanında çalışıyorum. Başvurduğum ilanlarda sorulan iki soru ve verdiğim cevaplar;

1-Are you legally authorized to work in the United States? / No
    2-Will you now, or in the future, require sponsorship for employment visa status (e.g H-1B visa status)? / Yes

• @zencipsikiyatr, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

Sadece offer. Ben 4 yılı aşkın süredir otomotiv sektöründe çalışıyorum. 1.5 yılı aşkın süredir de OEM ve Tier 1 olan bir şirkette kalite departmanında çalışıyorum. Başvurduğum ilanlarda sorulan iki soru ve verdiğim cevaplar;

2-Will you now, or in the future, require sponsorship for employment visa status (e.g H-1B visa status)? / Yes

kavram kargasasi olmamasi acisindan soyle bir aciklama yapayim.

bir ise basvurdugunuzda ATS denilen sistem CV nizi degerlendirir. Belirli bir sayidaki uygun CV genelle phone-screening denilen ongorusme ile daha aza indirilir.
    daha sonra technical interview yapilir. bunlarin sonunda en uygun adaya job offer gelir.

Bu asamalardan gecip job offer aldi iseniz zaten sirket size sponsor olmayi kabul etmis demektir.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@sigmoidalmammal, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

kavram kargasasi olmamasi acisindan soyle bir aciklama yapayim.

bir ise basvurdugunuzda ATS denilen sistem CV nizi degerlendirir. Belirli bir sayidaki uygun CV genelle phone-screening denilen ongorusme ile daha aza indirilir.
    daha sonra technical interview yapilir. bunlarin sonunda en uygun adaya job offer gelir.

Bu asamalardan gecip job offer aldi iseniz zaten sirket size sponsor olmayi kabul etmis demektir.

Bu dediğinizden yola çıkarak iş teklifi olmadığını anladım. Böyle bir duruma henüz gelemedim. Anladım demek istediğinizi.

• 29 Yaşım. Makine mühendisiyim. 4 Yıldır otomotiv sektöründe Tier 1 ve OEM'lere parça üreten bir pres kalıp fabrikasının kalite departmanındayım. Amerikada LinkedIn, Indeed üzerinden yaptığım başvurular neticesinde birkaç yer hariç sağlıklı dönüş alamadım. İş bulabilme şansım nedir? Yanlış yaptığım nokta neresidir? Yardımınızı rica ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zencipsikiyatr ABD'de çalışma izniniz var mı? Yoksa eğer firmalar bunun için sizi eliyor olabilir. Her firma her pozisyon için vize sponsorluğu yapmıyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |