Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

• İş arıyorum arkadaşlar, vizem hazır. Yardımcı olabilecek biri varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

• @atilla muhakkak yardımcı olabilecekler yazacaklardır ancak forumun üst kısmındaki reklamdan isterseniz formu da doldurun.. @crazycells foruma eklediyse mutlaka faydalı olacak bir formdur..

• @Semihmete, içinde söyledi: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

40 yasindan sonra green car kaznip oralara gidip nasil ve nerede is bulup calisabiliriz.Isimiz zor ki ne zor.bir hayal ugruna oralara gidip rezil olmayiz insallah....

al benden de okadar 🙂

• @Semihmete aynı şekilde 40 yaşında kazananlardan biri de benim. 40 yaşına kadar Türkiye'de tutunduysak Amerika'da da tutunuruz.

• @bezdarniy katılıyorum, daha bir çok fırsatlar çıkacaktır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd, içinde söyledi: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

@atilla muhakkak yardımcı olabilecekler yazacaklardır ancak forumun üst kısmındaki reklamdan isterseniz formu da doldurun.. @crazycells foruma eklediyse mutlaka faydalı olacak bir formdur..

ABD icin bir gocmenlik forumu oldugumuzdan sizin gibi is arayanlara yonelik reklamlar gelecektir foruma, o nedenle bu reklamlardan isverenlere ulasip eldeki is olanaklarini konusup, kendi kriterlerinize gore degerlendirebilirsiniz.

• Arkadaslar kendinizi idare edecek kadar ingilizce varsa korkmayin warehouse lar habire eleman aliyor buralarda karikoca calisilirsa Rahat gecinilir ben NJ deyim inanin burda yasa bakmiyorlar ben wallmart ta kasiyer gordum kadin en az 70 yaslarinda idi birileri size olumsuz seyler soylerse inanmayin azmederseniz yapilamayacak sey yok

• daha once @redsat2000 yazmıştı ; calısmak isterseniz burada iş var. Onun yazdığı daha uzun ve güzel idi. Ben kısa kestim 🙂

• @caglaror Workplace Culture in U.S. basligindan kisa notlar. (bazilarini ceviremedim ama idare edin ltf)

• Goz temasi karsiya duyulan saygiyi ve ilgiyi gosterir. Goz temasi kurun.
    • Surekli pozitif ve tutkulu olun.
    • It is more important to show results than loyalty - Sonuçları göstermek sadakatten daha önemlidir
    • Gorusmeye 15 dk once orada olacak sekilde gidin.
    • Aile ve saglik konularina girmeyin (din ve politikaya kesinlikle girmeyin)
    • Hatalarinizi -onlardan ogrendiginiz surece- belirtmekten ve anmaktan cekinmeyin
    • In the US most employers would appreciate this confident & positive "can-do" attitude.
    • Son dakika is verilirse (ornegin yarin sabaha yetisecek diyerek) time-sensitive gorevlerde oncelik esnekligi uygulayarak yetistirmemiz gerekiyor.
    • Gecikmekte olan bir projede durum nedir diye soruldugunda, sayi ve yuzdelerle, net ve kesin cevaplar verilmesi beklenir.

Ozetle US isyeri kulturunde

• Guvenli & pozitif / "can-do" tutumu
    • Sonuc odaklilk
    • Zamana duyarli
    • Bireysel
    • Dogrudan ve ozlu (kisa-oz)

beklenti hakimdir.

• @caglaror Notlara devam

• Don't change, just adapt!
    • Highlight your unique contributions and accomplishments. You must be your best advocate!
    • Goz temasi alistirmasi yapin.
    • El sikmak en iyi baslangictir
      • Saglam ama fazla guclu olmasin
      • Gulumseyin ve goz temasi saglayin
      • Elleriniz terli olmasa iyi olur
      • Elinizi kivirmayin (cevirmeyin) - TR de bolca yaparlar bilirsiniz, saga yada sola bukerek sikarlar elinizi -boeeh!
      • 1-3 sn sallayip birakin

Your body language shapes who you are.

• Fake it until you make become it.

• Teknik becerilere daha fazla vurgu yapin, "soft skills" her isverenin zaten aradigi genel olarak olmasi beklenen ozelliklerdir.

• Key skill en fazla 3 olmali. Akilda kalicilik ve vurgu acisindan en iyi rakamdir.

• @caglaror Dersleri dinlerken not almayi atliyorum. Cok komplike olmaya basladi. Ucretsiz olan bu sisteme her gocmenin katilmasi gerektigini dusunuyorum. Notlara burada son vereyim. Ilgilenen mutlaka basvursun.

• Eve gidince kendi hazirladigim resume ve cover letter i paylasmak isterim. ilk girisimden beri 20 sefer degistirmisimdir ama halaa eksikligini hissediyorum. Lakin, mevcut durumlariyla bile guzel donusler aldim. Fikir alma acisindan bir ornek teskil edebilir.

• Ben taslak olarak bu şekilde bir yol izliyorum. Yüklediğim cover letter ile iş davetini almıştım. İşe göre düzeltmeler yaparak yaptığım başvurulardan olumlu geri dönüşler aldım. Örnek taslak olarak eklemek istedim. Belirttiğim gibi tabi eksik yönleri var ama iş görüyor.

• ⭐⭐

@Ercan-Tekoglan Tesekkur ederız. ..

• Selamlar @caglaror . UG ile ilgili gelismeler var mi, job coach ile gorustunuz mu nasil bir surec neler yapiliyor merak ettim. Daha once bahsettigim kariyer degisikligi konusunda temel dersleri tamamlamak uzereyim. Eylul'de bir Turkiye yapip gelicem, daha sonra ufak capli projeler olusturup portfolyo hazirlayip 2020 basinda is basvurularina baslamayi planliyorum ve o zaman UG ile iletisime gecmeyi dusunuyorum. Daha henuz is arama surecine baslamamisken onlarla iletisime gecmek erken gibi geldi.

• @gallifrey Selam, ben egitimleri aldim (video olanlar) ve resume gozden gecirildi. Ama duzeltilen son resume ile ilgili geri donus almadim. Acikcasi sitedeki diger egitimlerden de 3-5 almami istiyorlar sanirim. Ama ben de teknik yeterliligimi sorguluyorum. Sanirim altyapimi guclendirip yeniden kaldigim yerden devam ederim. Tasinma da sureci uzatti. 6 ay icinde yeniden resume guncelleyip devam edecegim. Recruiterlarin telefonlarina da bakmiyorum su an.

• ⭐⭐

UG nedir? @gallifrey
    Hangi eğitimlerden söz ediyorsunuz? @caglaror

• @caglaror, içinde söyledi: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

@gallifrey Selam, ben egitimleri aldim (video olanlar) ve resume gozden gecirildi. Ama duzeltilen son resume ile ilgili geri donus almadim. Acikcasi sitedeki diger egitimlerden de 3-5 almami istiyorlar sanirim. Ama ben de teknik yeterliligimi sorguluyorum. Sanirim altyapimi guclendirip yeniden kaldigim yerden devam ederim. Tasinma da sureci uzatti. 6 ay icinde yeniden resume guncelleyip devam edecegim. Recruiterlarin telefonlarina da bakmiyorum su an.

Ben kısa sürede bir sonuç alacağınıza inanıyorum, karamsarlığa düşmemek gerek. Recruiter telefonları da aslında iyi bir konuşma/telefon mülakatı pratiği. Hafife almamak lazım 🙂

• @saulgoodman, içinde söyledi: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

UG nedir? @gallifrey
    Hangi eğitimlerden söz ediyorsunuz? @caglaror

Upwardly Global. Yeni göçmenlere resume hazırlama, mülakat gibi eğitimler sağlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş.

• @saulgoodman Bu baslikta gerideki postlarda detayli anlatimlari var. Mutlaka kaydolup belirli asamalari gecmekte fayda var. En azindan resume US market standartlarina kavusuyor.

Benzer Başlıklar

• 5
  • 2
  • 10
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |