Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

• @mexido, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@Senay-Sirin, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@mexido, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

İngilizce Cv hazırlayabilecegimiz bir site var mı acaba? Birkaç sitede oluşturdum fakat okadar ugrasmama rağmen son asamaya geldim ama ücretli olduğu için indiremiyorum.
    Bir diğeri ise cover letter da nasıl nerden oluşturulur. Biraz örnek baktım fakat tam hakim değilim cover letter a. Detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

Linkedin profilinizi detaylandirin. Linkedin e bilgisayar uzerinden olasip, add section ... kismindaki 3 noktaya tiklayinca, save my profile as a resume gibi bir secenek var, tam hatirlayamadim ama biraz bakarsanuz bulursunuz. Simdilik onu kullanabilirsinuz. Linkedin de cok guzel kaynaklar oluyor. Amerikada alaninizda calisan insanlarin profilini inceleyin, bazilari profiline resume ekliyor, onlari inceleyip benzeri birsey MS Word'de hazirlayip, pdf olarak save edip, profilinize ekleyebilirsiniz.
    linkedin deki bu yazi da faydali olabilir.

Tel den baktım LinkedIn'e göremedim muhtemelen dediğiniz gibi bilgisayar dan açıp birde öyle bakmak lazım. Bir diğer önemli şey de cover letter. Cv den farklı başvurularda hep cv hem cover letter isteniyor genelde.
    Teşekkürler.

Evet, bilgisayarda daha kolay olur. Telefonda sadece, desktop view'da gorunuyor.

Ayrica, Linkedin de su grup: https://www.linkedin.com/company/projectmanagementinformation/ interview, resume ve cover letter konularinda faydali bilgiler paylasiyor.

• @Senay-Sirin, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@Senay-Sirin, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

İngilizce Cv hazırlayabilecegimiz bir site var mı acaba? Birkaç sitede oluşturdum fakat okadar ugrasmama rağmen son asamaya geldim ama ücretli olduğu için indiremiyorum.
    Bir diğeri ise cover letter da nasıl nerden oluşturulur. Biraz örnek baktım fakat tam hakim değilim cover letter a. Detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

Linkedin profilinizi detaylandirin. Linkedin e bilgisayar uzerinden olasip, add section ... kismindaki 3 noktaya tiklayinca, save my profile as a resume gibi bir secenek var, tam hatirlayamadim ama biraz bakarsanuz bulursunuz. Simdilik onu kullanabilirsinuz. Linkedin de cok guzel kaynaklar oluyor. Amerikada alaninizda calisan insanlarin profilini inceleyin, bazilari profiline resume ekliyor, onlari inceleyip benzeri birsey MS Word'de hazirlayip, pdf olarak save edip, profilinize ekleyebilirsiniz.
    linkedin deki bu yazi da faydali olabilir.

Tel den baktım LinkedIn'e göremedim muhtemelen dediğiniz gibi bilgisayar dan açıp birde öyle bakmak lazım. Bir diğer önemli şey de cover letter. Cv den farklı başvurularda hep cv hem cover letter isteniyor genelde.
    Teşekkürler.

Evet, bilgisayarda daha kolay olur. Telefonda sadece, desktop view'da gorunuyor.

Ayrica, Linkedin de su grup: https://www.linkedin.com/company/projectmanagementinformation/ interview, resume ve cover letter konularinda faydali bilgiler paylasiyor.

Doğrudur hocam,
    Çok teşekkürler. İnceleyeceğim.👍

• Malesef PC problem olduğu için yapamadım. Denedigim birkac site var tel direk site üzerinden İngilizce Cv olustuyorum fakat son aşamada ücret istiyor. İnternet üzerinden ücretsiz ingilizce cv yaratabilecegim ve bu cv indirip tel e daha sonra maille gonderebilecegim bir site lazım. Denediklerim resumecoach, cvlazim.net,joopseker.com gibi sitelerde oluşturuyorum fakat indirmeme izin vermiyor ücretli.

• @mexido overleaf.com'dan ücretsiz oluşturabilirsiniz.

• @okvekilic, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@mexido overleaf.com'dan ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Teşekkürler hcam hemen deniyorum.👍

• @mexido biraz karmaşık görünebilir başlangıçta. şu videolar yardımcı olabilir. https://www.youtube.com/results?search_query=overleaf+resume+tutorial

• @mexido linkedin ve indeed üzerinden İngilizce olarak Resume oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu iki işe alım arama uygulamasından otomatik iş başvurusu yapabilirsiniz. İş tanımlarınız için Google üzerinden örnek Sales Representative duties and responsibility gibi metinler yazarak özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz . Abd de Cv çok kullanılmaz Resume kullanılır . Resume 1-2 sayfa kadardır. Son 10 yılınızdaki tecrübeniz aktarılır. Cv ise uzun özgeçmişdir. Çoğunlukla akademik ve devlet işlerinde istenir. Eğer uzun Cv ile baş vurursanız ne yazıkki hiç kimse Sizin başvurunuza bakmaz. Boşuna anlamsızca iş için başvuru cevabı beklersiniz yada direkt olumsuz cevap alırsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mexido @redsat2000 yazdıklarına çok dikkat et çünkü geçmişte amerika da yönetici olarak çalıştığı için bu konulara daha hakim.

• @redsat2000, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@mexido linkedin ve indeed üzerinden İngilizce olarak Resume oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu iki işe alım arama uygulamasından otomatik iş başvurusu yapabilirsiniz. İş tanımlarınız için Google üzerinden örnek Sales Representative duties and responsibility gibi metinler yazarak özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz . Abd de Cv çok kullanılmaz Resume kullanılır . Resume 1-2 sayfa kadardır. Son 10 yılınızdaki tecrübeniz aktarılır. Cv ise uzun özgeçmişdir. Çoğunlukla akademik ve devlet işlerinde istenir. Eğer uzun Cv ile baş vurursanız ne yazıkki hiç kimse Sizin başvurunuza bakmaz. Boşuna anlamsızca iş için başvuru cevabı beklersiniz yada direkt olumsuz cevap alırsınız.

LinkedIn hesabım var hcam ordan genelde basvuruyorum da cv indirmem gerekti telden indiremedim PC de sıkıntı var ordan da olmayınca sıfırdan cv oluşturalım dedim oyuzden sormuştum aslında. Şablon vs indirip ordan düzenliyorum mecburen.
    Yinede ilginiz için teşekkür hcam👍

• @mexido Şurayı da inceleyebilirsiniz. Göçmenseniz upwardly global'ı inceleyebilirsiniz. Yardımları dokunur.

• @mexido, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@redsat2000, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@mexido linkedin ve indeed üzerinden İngilizce olarak Resume oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu iki işe alım arama uygulamasından otomatik iş başvurusu yapabilirsiniz. İş tanımlarınız için Google üzerinden örnek Sales Representative duties and responsibility gibi metinler yazarak özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz . Abd de Cv çok kullanılmaz Resume kullanılır . Resume 1-2 sayfa kadardır. Son 10 yılınızdaki tecrübeniz aktarılır. Cv ise uzun özgeçmişdir. Çoğunlukla akademik ve devlet işlerinde istenir. Eğer uzun Cv ile baş vurursanız ne yazıkki hiç kimse Sizin başvurunuza bakmaz. Boşuna anlamsızca iş için başvuru cevabı beklersiniz yada direkt olumsuz cevap alırsınız.

LinkedIn hesabım var hcam ordan genelde basvuruyorum da cv indirmem gerekti telden indiremedim PC de sıkıntı var ordan da olmayınca sıfırdan cv oluşturalım dedim oyuzden sormuştum aslında. Şablon vs indirip ordan düzenliyorum mecburen.
    Yinede ilginiz için teşekkür hcam👍

Yerel kutuphanelerden cv olusturmak icin destek alabilirsiniz. Hemde oradaki bilgisayarlari kullanabilirsiniz.

• @haleluja
    @TMG

Teşekkürler malesef gocmen değilim tr deyim daha gitmeden birşeyler bulubilir miyim sponsor gibi o yüzden uğraşıyorum açıkça:)) keşke olsak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

günaydın herkese özellikle new jersey tarafında olanlar daha fazla bilgisi vardır. SMS delivery diye bir şirket var bu şirket iş teklifi sunmuş bizim forum aile üyemize bir kontrol eder misiniz. Bu şirket nasıl güvenilir mi şirket hakkında fikri olanlar yazabilir mi İş mektubu aşağıdadır

"Commercial Driver License at all times.

We are pleased to offer you employment with SMS DELIVERY LLC (the “Company”). This offer of
    employment is conditioned upon your satisfactory completion of certain requirements, as more fully
    explained in this letter.
    If this position is subject to the regulations of the United States Department of Transportation/ Federal
    Motor Carrier Safety Administration (DOT/FMCSA), then throughout the period of your employment you
    will be required to comply with all applicable DOT/FMCSA regulations, including remaining physically
    qualified and appropriately licensed under the regulations to operate a commercial motor vehicle in
    interstate commerce as evidenced by obtaining and maintaining a current valid medical certificate and

We would like you to start work no later than two weeks after this offer letter. Your position will be Driver
    Associate reporting to Michael Kriss. This position is a Full-Time position with regularly scheduled hours
    up to 40 hours for full time employees 4-5 days a week. Of course, actual hours may vary depending on
    the company’s and applicants’ business needs. A particular schedule or number of hours is not guaranteed
    and the number of hours may change from week to week.

This is a non-exempt position. Your hourly rate will be $21.25 (Twenty One Dollars 25/100) subject to
    appropriate tax withholdings and deductions, payable in accordance with the Company’s normal payroll
    cycle. Your overtime rate for hours worked over 40 hours in a workweek, or as otherwise required by
    applicable law, will be a minimum of 1.5 x REGULAR HOURLY RATE, unless higher on account of a pay raise
    or receipt of an additional payment that must be included in the regular rate of pay, subject to appropriate
    tax withholdings and deductions, payable in accordance with the Company’s normal payroll
    cycle. Currently, the Company processes payroll on a biweekly basis with paydays on Friday. You will be
    paid by direct deposit, unless you elect a different form of payment, such as check.

During your employment, you will be eligible for employee benefits consistent with the Company’s
    practices and applicable law, and in accordance with the terms of the applicable benefit plans as they
    currently exist and subject to any future modifications in the Company’s discretion. The Company’s
    benefit offerings and employee contribution to pay for benefit plans are determined annually. During
    your employment, you will be eligible to accrue Paid Time Off in accordance with Company policy. All
    employee benefits are subject to periodic Company review.

YOUR EMPLOYMENT WILL BE AT-WILL, MEANING THAT YOU OR THE COMPANY MAY TERMINATE THE
    EMPLOYMENT RELATIONSHIP AT ANY TIME, WITH OR WITHOUT CAUSE, AND WITH OR WITHOUT
    NOTICE.

This conditional offer of employment is contingent upon:

1. Verification of your right to work in the United States, as shown by your completion of the I-9
      Form upon hire and your submission of acceptable documentation (as noted on the I-9 Form)
      verifying your identity and work authorization. For your convenience, a copy of the I-9 Form’s
      List of Acceptable Documents is enclosed for your review. Please bring proof of your
      employment eligibility with you on your first day of work.
    2. Verification that you are at least 21 years of age and have a valid drivers’ license of the
      type required to operate the applicable motor vehicle or 18 years of age for the driver
      helper position.
    3. Satisfactory completion of a background check.
    4. Satisfactory completion of a motor vehicle/driving record check.
    5. Satisfactory completion of a four-panel drug test.

You will receive a letter or email from the company’s vendor to begin the background check process.
    This conditional offer is also contingent upon your execution of the following agreements, attached to this
    letter, which must be signed and returned to the Company before commencing employment:

1. Confidentiality and Non-Disclosure Agreement (Exhibit 1)
    2. Authorization and Consent for Shared Information (Exhibit 2)
      Additionally, you will be required to sign a Mutual Agreement to Individually Arbitrate Disputes during the
      onboarding process when you begin employment.

This offer will be withdrawn if any of the above conditions are not satisfied. Please do not resign from
    your current job until you have confirmation from the Company that these conditions have been satisfied.
    This letter is merely a summary of the principal terms of our employment offer and is not a contract of
    employment for any definite period of time. You acknowledge that this conditional offer of employment
    letter, along with the final form of any enclosed documents, represents the scope of the employment
    offer. No verbal or written agreements, promises, or representations not specifically stated herein are,
    or will be, binding upon the Company.

This offer will be held open for 5 business days. Upon expiration of that period, it will be deemed to
    be withdrawn.

We are excited at the prospect of you joining our team. If you are in agreement with the above
    employment offer details, please sign where indicated below and return this letter to the individual listed
    below. If you have any questions, please do not hesitate to call me. "

• @ayvalik10 Sirketi bilmiyorum ama is teklifi standard bir teklif. Hersey normal ve olmasi gerektigi gibi gorunuyor.
    Yalniz bence iletideki isimleri rakamlari silin, sonra sorun olmasin. Hatta bir kac gun sonra bence iletiyi de silin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senay-Sirin teşekkür ederim bu akşam sizin saate göre sabah olunca silicem

• Kendinize güvenin. 6 aylık s…dirik kurslarla dahi iş bulma garantili “SW Engineer” birkaç yıl sonra da SR SW Engineer alabileceğinizi unutmayın.

Buraya gelip kasım kasım mülakat tecrübelerini ve telefonlarım lanet olsun susmuyorducu tayfaya aldanmayın.

Hayatı boyunca yaptığı en iyi şey başkalarına tepeden bakmak, üst perdeden konuşmak olan ne iş yaptığı belli olmayan ama iş dezenformasyon ve manipülasyon olduğunda şeytana binbir takla atacak adamları hele hele hiç takmayın….

Unutmayın, bu adamlar gibi binlerce insan var. Hindistandan, Pakistan’dan gelip millete afedersiniz yiyecek gibi aç aç bakan adamlar da gidip ABD’de kurs alıyor büyük şirketlere giriyorlar. Çok matah bir şey değil. Gözünüzde büyütmeyin bu tipleri. Ne iş yaptığı belli değil ama adama gelmiş teknisyenliğin Welcome paketi üzerinden bile kendini övüyor adam hahahahahah. Diplomandan utan be kardeşim. İyi güldürdün yemin ederim. Bunlar bir başarı öyküsü falan değil. Haberiniz olsun.

Ha oradan mı mülakat alsam buradan mı ooo piti piti piti karemela sepeti…. deyip milleti keklemen güzel bi başarı öyküsüdür mesela. Onu yaz sen, o tutar.

bu yazı da boşa gitmesin ne anlatıyon sen diyenlere… eğer ABD’de iseniz, vaktiniz varsa, niyetiniz varsa gidip bootcamp alabilirsiniz. İş bulma garantisi veriyorlar ve iş bulduktan sonra maaşınızdan keserek ödeme yapabiliyorsunuz.

Basit bir örnek;

https://cydeo.com/get-started/

Not: bu adamları araştırmadım ama mantık belli, araştırıp güvenilir olanları bulabilirsiniz. kendinize yatırım yapmayı unutmayın…

• @ayvalik10 amazona eleman saglayan outsource firma sanirim, indeed de firma ismi afatince amazonun da ism cikiyor ilanda.

• @Fuat-Ergin Hic bir bootcamp size is garantisi vermez, verirse sakin inanipta başlamayım. Is kendinizde bitiyor. Paylastiginiz okulda ayni sekilde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |