Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

• @Programmer
    Hocam selamlar,
    Salesforce Admin ve developer eğitimleri ile çok kısa sürede iş bulanlar mevcut. Konu hakkında bilginiz var mı ?

• ⭐⭐⭐

@ömerek Selamlar, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) yazılımları baya gelişti ve büyümeye devam ediyor. Bu tür eğitimler ile Amerika içinde iş bulmak tabi ki mümkündür. Amerika'da bilişim konusunda çok iyi ve çok fazla bootcamp adı altında 6 ay, 1 yıl süren eğitimler var. Bunlar ile iş bulmak zor değil. Mesele aldığınız eğitim konusunun mantığını kapabilmekte ve çözüm üretebilmektedir. Türkiye'den bunu yapabilmek için ingilizce seviyenizi de geliştirmeniz gerekir.
    Bilgi güçtür! Bilgiyi arttırmak ve kazanca dönüştürmek sizin elinizde.

• Merhabalar. biraz araştırdım ancak sorumun cevabını bulamadım maalesef. güzellik merkezi için Türkiyeden alınan sertifikalar USA da geçiyor mu acaba ? bahsettiğim kuaför yada berber dükkanı değil. dolgu- botox- gençlik aşısı tarzı işlemler. Nereden ve kimden bilgi alabilirim acaba?

• ⭐⭐⭐

Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Kafamda 3-5 bişeyler tamamen oluştu. Gelişmeleri yazacağım buraya 🙂 @Programmer

• @smartcells yazdıklarınızı satır satır okudum çok heyecanlıydı tebrik ederim, başarılarınızın devamını dilerim. Amerika'da standartları yakalamak için tüm gücümüzle çalışıp elimizden geleni yapacağız. Ancak burada çok önemli bir bilgiye mazhar oldum tek bir alanda uzmanlaşmaktansa birden çok alanda yetenek geliştirebilmek farklı bir bakış açısı ben de kendimi bu konuda geliştirmek için çaba göstereceğim.

@orcunorcun1881 yazdıklarınızı dikkatle okudum, açıkçası Türkiye'de yaşam koşulları her geçen gün daha kötü bir seviyeye düşmekte. Buna paralel olarak insanların beklentileri günlük yaşamlarını idame ettirebilmek üzerine kurulu olmaya başladı. Amerika'nın toz pembe olmadığı konusunda sizinle hem fikirim ancak Türkiye'de satın alma gücünün düşmesinden kaynaklı pek çok insanın yaşam standartları maalesef açlık/yoksulluk sınırının altında. Bu yüzden Amerika seçeneği bazıları için seçim olmaktan çıkıp hayatta kalma seçeneği olarak görülmekte. Sizin yaşam standartlarınızın ortalamanın üzerinde olmasına çok sevindim umarım refah seviyenizi her daim arttırıp, hayallerinize ulaşabileceğiniz bir yaşam dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Programmer ev sahibim diyor ki managerimın masasında bir sürü cv vardı. Baktı ve hiç biri vatandaş değil kart yok hepsini gözümün önünde çöpe attı..
    o an dedim ki vay halimize geldik ama sponsorluk falan hikaye olacak galiba.. o yazılımcı youtuber kartlı, kartsız birisi görmedim ben iş başvuru yaptım yazılımcıyım sponsor buldum vs diye. Benim bizzat lise arkadaşım odtu çift diploma mezun yazılımcı miami state master yaptı mükemmel ingilizcesi vs vs şuan opti stajı bitince napcam ben sponsor olmuyolar diyo.. yani zor ama imkansız değil. Tamamen şans..

Bende gelmeden önce eski postlarımda çok görürsünüz sponsor bulunur ya halledilir ya diyodum. Ama şuan gördüğüm o ki baya zor bir süreci var. Ev tutmak bile bi dünya İş iken. Adam burda oturum ve çalışma hakkını kolay kolay vermiyor. Anladığım burda geçimi sağlayacak bi ticaret tutturmak geriside artık şans nasip kısmet. deneyeceğiz tabi asla pes etmeyeceğiz olursa şansına olmazsa b işi ticaret devam edecek başka türkü şuan aklım almıyor yani.

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu ben sizin başarısız olacağınıza ihtimal bile vermiyorum

• @ahsenaydgdu sadece h1b ye değil Eb kategorisinede bakın derim. Ne kadar farklı iş sponsorluğuyla Green Card almış kişi tanırsanız özellikle yabancı uyruklu bence bir yolunu bulacaksınız.

• ⭐⭐⭐

@sytahmt, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@ahsenaydgdu ben sizin başarısız olacağınıza ihtimal bile vermiyorum

Valla bende günün birinde green cardımı aldım falan diyecekler gibime geliyor. @ahsenaydgdu opt hakkını aldığın zaman staj yerinde gerekirse cok fazla çalışarak kendini sevdirmeye çalış. Belki TRde ki gibi değil ama staj yeri en büyük referans olur. Umutsuzluğa kapılmayın bizden en büyük farkınız sizin suan ABD’de olmanız. E2 olayı icin bişey diyemiyorum gerçekten çünkü çok detaylı çok düşünülmesi gereken bir konu. Umarım başarılı olursunuzz ki benim inancım size tam bakarsın mayısta DV lottery size vurmuş aos yapıyorsunuz 😅😅

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu videonun 3:50 sonrasını seyredin çok güzel öneriler anlatıyor

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu Evet, kolay olmayacak belki, Allah bilir. Kimse verimli çalışıp çalışmadığını bilmediği ve tanımadığı birine sponsor olmak istemeyebilir. Doğaldır. Ben şuna inanırım, eliniz kuvvetliyse ve kendinizi ifade edebiliyorsanız vazgeçmeyin derim.
    Lise arkadaşının benzeri hatta Amerika 'da okumuş master yapmış birinin iş bulamadığını ben de duydum. Ama sadece yüksek lisans yaparken stajda çalışmasını beğendikleri için kendilerinin sponsorluk teklif edildiğini de duydum. Yani sen elinden geleni yap gerisi Allah'a tevekkül et derim. Kısmette varsa nasıl olduğunu bile bilemezsin. Son sözüm;

Vermeyince Mabud Neylesin Sultan Mahmut

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu Ahsencim haklısın sponsor bulmak çok zor ama imkansız değil, moralini yüksek tut sen neleri başardın bunu da eminim bir şekilde halledersin🙏🏻

• Dun buradaki farmers marketlerden birisine ugradim. Kasada sansima Turk bir kadin denk geldi. Biraz sohbet ettik. Hergun birkac tane Meksika sinirindan iltica yolu ile gecen Turkler geliyorlar dedi. Kimisi alisveris icin geliyormus, kimisi de is icin. Patronlari Guney Koreli bir kadinmis. Su ana kadar 2 kisiyi ise aldi dedi. Calisma izinleri var mi diye sordum, izinleri yok, saat ucreti $8'den ise baslatti onlari dedi. Zaten burada calisanlarin cogu kacak dedi. Yakalanmiyorlar mi diye sordum. Bizim patron korkusuz bu konularda, arkasi saglam dedi 😃

• @MySea 8 dolar da ne bileyim elin amerikasında olmaya değmez. Memleketinde yaşa günde 200tl kazan daha iyi 😃

• @ethsea Calisma izni olmadan yapacak cok fazla secenek yok. Mecbur en alttan basliyorsun. Normalde, bircok isyeri yasal calisma izni olanlari ilk ise baslatirken $12-15 arasindan baslatiyorlar. Hatta Amazon falan gibi yerler $18-20 gibi de baslatabiliyor. Ama iste calisma izni yoksa, bu sekilde baslatabiliyorlar...

• @MySea saatlik $8 görünce Almanyadaki Türk ve Türki cumhuriyet vatandaşı işverenler aklıma geldi. Ordada aynı durum var tek fark Almanyada birde paranı alamazsın ya da alana kadar seni süründürürler.

• İngilizce Cv hazırlayabilecegimiz bir site var mı acaba? Birkaç sitede oluşturdum fakat okadar ugrasmama rağmen son asamaya geldim ama ücretli olduğu için indiremiyorum.
    Bir diğeri ise cover letter da nasıl nerden oluşturulur. Biraz örnek baktım fakat tam hakim değilim cover letter a. Detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @mexido, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

İngilizce Cv hazırlayabilecegimiz bir site var mı acaba? Birkaç sitede oluşturdum fakat okadar ugrasmama rağmen son asamaya geldim ama ücretli olduğu için indiremiyorum.
    Bir diğeri ise cover letter da nasıl nerden oluşturulur. Biraz örnek baktım fakat tam hakim değilim cover letter a. Detaylı bilgi verebilirseniz sevinirim.

Linkedin profilinizi detaylandirin. Linkedin e bilgisayar uzerinden olasip, add section ... kismindaki 3 noktaya tiklayinca, save my profile as a resume gibi bir secenek var, tam hatirlayamadim ama biraz bakarsanuz bulursunuz. Simdilik onu kullanabilirsinuz. Linkedin de cok guzel kaynaklar oluyor. Amerikada alaninizda calisan insanlarin profilini inceleyin, bazilari profiline resume ekliyor, onlari inceleyip benzeri birsey MS Word'de hazirlayip, pdf olarak save edip, profilinize ekleyebilirsiniz.
    linkedin deki bu yazi da faydali olabilir.

• @Senay-Sirin, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

@mexido, içinde söyledi: Amerika'da İş Arama Süreci ve Tavsiyeler

İngilizce Cv hazırlayabilecegimiz bir site var mı acaba? Birkaç sitede oluşturdum fakat okadar ugrasmama rağmen son asamaya geldim ama ücretli olduğu için indiremiyorum.

Linkedin profilinizi detaylandirin. Linkedin e bilgisayar uzerinden olasip, add section ... kismindaki 3 noktaya tiklayinca, save my profile as a resume gibi bir secenek var, tam hatirlayamadim ama biraz bakarsanuz bulursunuz. Simdilik onu kullanabilirsinuz. Linkedin de cok guzel kaynaklar oluyor. Amerikada alaninizda calisan insanlarin profilini inceleyin, bazilari profiline resume ekliyor, onlari inceleyip benzeri birsey MS Word'de hazirlayip, pdf olarak save edip, profilinize ekleyebilirsiniz.
    linkedin deki bu yazi da faydali olabilir.

Tel den baktım LinkedIn'e göremedim muhtemelen dediğiniz gibi bilgisayar dan açıp birde öyle bakmak lazım. Bir diğer önemli şey de cover letter. Cv den farklı başvurularda hep cv hem cover letter isteniyor genelde.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |