Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Texas 8477 olmak üzere.İnşallah. 🙂

• New York'ta kızamık salgını alarmı: Aşısı olmayan çocuklara kamusal alan yasağı

ABD'nin New York Eyaleti'ndeki Rockland'de, kızamık salgını nedeniyle acil durum ilan edildi. Kızamık aşısı yaptırmamış olan çocukların kamusal alanlara girmesini de yasakladı.

Rockland'de 153 kızamık vakasının teşhis edilmesi sonrası alarm verildi.

Aşı oranlarının giderek düştüğü ABD'de, Washington, California, Teksas ve Illinois dahil pek çok eyalette kızamık salgını patlak vermişti.

Aşı karşıtlığı, ülkedeki kızamık salgınlarının başlıca nedenleri arasında sayılıyor. Dini inançları, kişisel nedenleri ya da felsefi görüşleri gerekçe gösteren çok sayıda kişi, çocuklarını aşılatmayı reddediyor.

20'ye yakın eyalette bu gerekçelerle aşıya itiraz edenler üzerinde bir yaptırım yok.

Haberin Devamı için....
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47715579

• Yasaklı

tıbbi nedenlerle aşı yaptırmamız yasak.(Alerjimiz var maaile) ben defalarca ölümden döndüm ve eskiden aşıların alerji yaptıgı bilnmedigi çin herhalde yaşanacak ömrüm varmış ki yaşadım . Çocuklarımın üçünde de aşı alerjisi var. bir çok aşılarını tam olmadılar. Ben biyoloji okudum. Aşıların koruyuculugu %100 degil sadece hafif geçirilmesini saglıyor. Dolayısıyla aşılı aşısız ayırımı kökten saçma. Aşılı da olsa aşısız da olsa o hastalık çocuga bulaşacaktır.Kızamık MUTLAKA GEÇİRİLMESİ GEREKEN ve geçirildikten sonra bagışıklıgı çok uzun süren bir hastalık yani hafif geçirilmesinde fayda var. Bu baglamda aşılar içerigindeki ZARARLI MADDELER revize edilip yerine insan saglıgını mahvetmeyecek mesela nörolojik sorunlara neden olmayacak(mesela bende işitme kaybına neden oldu-kalıcı) şekilde düzenlenirse o halde kim neden aşı olmasın ki? Bilmem anlatabildim mi ha bire salgın çıkarıp bööö yapacaklarına aşıları DÜZELTİP DÜZENLESİNLER. Zor bir şey mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam Haberler içinde söyledi:

tıbbi nedenlerle aşı yaptırmamız yasak.(Alerjimiz var maaile) ben defalarca ölümden döndüm ve eskiden aşıların alerji yaptıgı bilnmedigi çin herhalde yaşanacak ömrüm varmış ki yaşadım . Çocuklarımın üçünde de aşı alerjisi var. bir çok aşılarını tam olmadılar. Ben biyoloji okudum. Aşıların koruyuculugu %100 degil sadece hafif geçirilmesini saglıyor. Dolayısıyla aşılı aşısız ayırımı kökten saçma. Aşılı da olsa aşısız da olsa o hastalık çocuga bulaşacaktır.Kızamık MUTLAKA GEÇİRİLMESİ GEREKEN ve geçirildikten sonra bagışıklıgı çok uzun süren bir hastalık yani hafif geçirilmesinde fayda var. Bu baglamda aşılar içerigindeki ZARARLI MADDELER revize edilip yerine insan saglıgını mahvetmeyecek mesela nörolojik sorunlara neden olmayacak(mesela bende işitme kaybına neden oldu-kalıcı) şekilde düzenlenirse o halde kim neden aşı olmasın ki? Bilmem anlatabildim mi ha bire salgın çıkarıp bööö yapacaklarına aşıları DÜZELTİP DÜZENLESİNLER. Zor bir şey mi?

gecmis olsun, fakat bu tur kurallar sizin kisisel sagliginiz icin degil halk sagligi icin verilir.

Asilar bugune kadar pek cok hastalik icin yuz milyonlarca kisinin hayatini kurtarmistir; sadece yil yil sayilara bakarak bile bu koruyuculugu gormek mumkundur, sizin gibi asi olmayan insanlarin sayisi arttikca ya da sayilarinin fazla olan toplumlarda bu tur hastaliklardan olen sayilari da hizli bir sekilde artmaya basladi. Bu kadar bariz gostergeler varken, o nedenle bu forumda "asi olmayi" onemsiz gosteremezsiniz. Bu provokatif soylemlere karsi ben de 'acacam agzimi, yumacam gozumu' 🙂 Maalesef kisisel olarak alerjiniz varsa, bunun cezasini halkin geri kalani degil siz cekmelisiniz (eger birinin cekmesi gerekiyorsa). Siz asi olamiyorsunuz diye, neden baska insanlar kizamiktan ya da baska hastaliklardan olerek bunun cezasini ceksinler? Asilari uretmek, rastgele insanlara zararli olan seyleri karistirarak olmuyor, kolay bir sey de degil bu islemler... uzun sureler arastirma ve gelistirme yapmak gerekiyor; normal insanlara zarar vermeyen asilar size zarar veriyorsa bu toplumun genel bir problemi degildir (ki sizin bahsettiginiz alerjinin gorulme ihtimali bildigim kadariyla 10.000'de 1'den bile daha azdir, yani toplumun %99.99'u asi olabiliyor); biyoloji okumus olmaniz bu konuda bilgili oldugunuz anlamina gelmiyor, zaten bilgili olmadiginizi yazdiklarinizdan gorebiliyoruz. Insan hayati dunyanin en kutsal kavrami degildir maalesef, sizin hayatiniz kendiniz icin dunyanin en onemli seyi olabilir ama halkin geri kalani icin bir bedeli vardir ve bu bedel sonsuz degildir. Daha net anlamaniz icin ornek vereyim, sizin cok nadir bir hastaliginiz var ve bunu gidermek icin 100 milyar dolar lazim diyelim, bulundugunuz topluluk 100 milyar dolar ile bir kisinin hayatini iyilestirmenin yerine, toplumun tamamina katki saglayan bir yatirima bu parayi yatirmayi tercih edebilir, ki genelde eder de; bir kisinin hayati yerine, geriye kalan milyonlarin hayatina olumlu katki yapmak oldukca kabul edilebilir bir olgudur; hickimsenin hayati da dunyalara bedel degildir maalesef, toplumun gelisimi icin kabul edilebilir bir kayiptir... Bu tur durumlarda duygulari bir tarafa birakip, rasyonel olmaniz gerekiyor.

Asi olmayan sahislar hastalik yapan bakteri, virus veya diger patojenleri vucutlarinda tasiyip, bunlarin evrimlesmesine ya da gelismesine neden olabilecegi icin asi olan kisilerin de hastalik karsisinda korunmasiz kalmasina neden olabilirler, o nedenle koruyuculugu bariz olan asilari olan insanlar ile olmayanlar arasinda bir sinir koyulmasi gayet anlasilir ve kabul edilebilir bir durumdur; hatta halk sagligi icin gereklidir de... Eger bu hastaliklara alerjiniz varsa (ki aslinda gercekten de alerjisi olan insanlar oldukca azdir, cogunluk alerjisi oldugunu sanmaktadir ya da uydurmaktadir) maalesef tum yasalari halkin geri kalani yerine, sizin sagliginizi korumaya yonelik olusturmak ne dogru ne de etik degildir.

• Yasaklı

@crazycells Haberler içinde söyledi:

gecmis olsun, fakat bu tur kurallar sizin kisisel sagliginiz icin degil halk sagligi icin verilir.

Asilar bugune kadar pek cok hastalik icin yuz milyonlarca kisinin hayatini kurtarmistir; sadece yil yil sayilara bakarak bile bu koruyuculugu gormek mumkundur, sizin gibi asi olmayan insanlarin sayisi arttikca ya da sayilarinin fazla olan toplumlarda bu tur hastaliklardan olen sayilari da hizli bir sekilde artmaya basladi. Bu kadar bariz gostergeler varken, o nedenle bu forumda "asi olmayi" onemsiz gosteremezsiniz. Bu provokatif soylemlere karsi ben de 'acacam agzimi, yumacam gozumu' 🙂 Maalesef kisisel olarak alerjiniz varsa, bunun cezasini halkin geri kalani degil siz cekmelisiniz (eger birinin cekmesi gerekiyorsa). Siz asi olamiyorsunuz diye, neden baska insanlar kizamiktan ya da baska hastaliklardan olerek bunun cezasini ceksinler? Asilari uretmek, rastgele insanlara zararli olan seyleri karistirarak olmuyor, kolay bir sey de degil bu islemler... uzun sureler arastirma ve gelistirme yapmak gerekiyor; normal insanlara zarar vermeyen asilar size zarar veriyorsa bu toplumun genel bir problemi degildir (ki sizin bahsettiginiz alerjinin gorulme ihtimali bildigim kadariyla 10.000'de 1'den bile daha azdir, yani toplumun %99.99'u asi olabiliyor); biyoloji okumus olmaniz bu konuda bilgili oldugunuz anlamina gelmiyor, zaten bilgili olmadiginizi yazdiklarinizdan gorebiliyoruz. Insan hayati dunyanin en kutsal kavrami degildir maalesef, sizin hayatiniz kendiniz icin dunyanin en onemli seyi olabilir ama halkin geri kalani icin bir bedeli vardir ve bu bedel sonsuz degildir. Daha net anlamaniz icin ornek vereyim, sizin cok nadir bir hastaliginiz var ve bunu gidermek icin 100 milyar dolar lazim diyelim, bulundugunuz topluluk 100 milyar dolar ile bir kisinin hayatini iyilestirmenin yerine, toplumun tamamina katki saglayan bir yatirima bu parayi yatirmayi tercih edebilir, ki genelde eder de; bir kisinin hayati yerine, geriye kalan milyonlarin hayatina olumlu katki yapmak oldukca kabul edilebilir bir olgudur; hickimsenin hayati da dunyalara bedel degildir maalesef, toplumun gelisimi icin kabul edilebilir bir kayiptir... Bu tur durumlarda duygulari bir tarafa birakip, rasyonel olmaniz gerekiyor.

Asi olmayan sahislar hastalik yapan bakteri, virus veya diger patojenleri vucutlarinda tasiyip, bunlarin evrimlesmesine ya da gelismesine neden olabilecegi icin asi olan kisilerin de hastalik karsisinda korunmasiz kalmasina neden olabilirler, o nedenle koruyuculugu bariz olan asilari olan insanlar ile olmayanlar arasinda bir sinir koyulmasi gayet anlasilir ve kabul edilebilir bir durumdur; hatta halk sagligi icin gereklidir de... Eger bu hastaliklara alerjiniz varsa (ki aslinda gercekten de alerjisi olan insanlar oldukca azdir, cogunluk alerjisi oldugunu sanmaktadir ya da uydurmaktadir) maalesef tum yasalari halkin geri kalani yerine, sizin sagliginizi korumaya yonelik olusturmak ne dogru ne de etik degildir.

farkındaysanız ben bize özel bir durumdan bahsettim bu bir ikincisi de aşı olmayalım demiyorum AŞILAR YAN ETKİLERİNDEN ARINDIRILSIN diyorum herhalde birer birey olarak bunu isteme ve alma hakkına sahibiz degil mi? Bilgisiz degilim bilinçsizce aşı söylemlerine karşıyım. Bilinçsizce aşı karşıtı söylemlere de karşı oldugum kadar. Hep bizi uyardıgınız bir hataya(genelleme ) maalesef siz de düşmüşsünüz Ali bey. 🙂 neysse..

• Yasaklı

ekleyeyim bizim aşı alerjimiz raporlu.Yani uydurma degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

farkındaysanız ben bize özel bir durumdan bahsettim bu bir ikincisi de aşı olmayalım demiyorum AŞILAR YAN ETKİLERİNDEN ARINDIRILSIN diyorum herhalde birer birey olarak bunu isteme ve alma hakkına sahibiz degil mi? Bilgisiz degilim bilinçsizce aşı söylemlerine karşıyım. Bilinçsizce aşı karşıtı söylemlere de karşı oldugum kadar. Hep bizi uyardıgınız bir hataya(genelleme ) maalesef siz de düşmüşsünüz Ali bey. 🙂 neysse..

Bahsettiniz de, sizin asiya alerjiniz olmasi sizi hastaliklara bagisik yapmiyor 🙂 Sizin durumunuzun ozel olmasi maalesef gercekleri degistirmiyor, bu durum hala toplum sagligi icin bir problem. Virus vucudunuza girdiginde "Sinem Hanim'in asiya alerjisi varmis, o nedenle onu hasta etmeyeyim; bu seferlik boyle olsun" mu diyor 🙂 Siz, neye alerjiniz oldugunu bulmalisiniz ve bu maddeyi icermeyen asi var mi diye arastirmalisiniz, asilarin icindeki maddelerin bir gorevi var, hepsinin ayri ayri ne ise yaradigi cok net bilinmese de bu karisim en iyi sekilde calistigi icin kullaniliyordur, birini icinden cikarmaniz etkisini oldukca azaltabilir ya da tamamen bitirebilir. Maalesef asi yapmak ile kek yapmak arasinda fark var, kafaniza gore ekleme/cikarma yapamiyorsunuz... Ayrica hala yan etkilerinden arindirilsin diyorsunuz 🙂 siz yan etkiyi ne zannediyorsunuz tam emin degilim... Bilim adamlarinin, asinin icine bilerek ama gizli sekilde kattigi zararli maddeler var zannediyorsunuz sanirim?

• Yasaklı

var zannetmiyorum gerçekten var derhal sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca aşılara RAGMEN hastalık geçirebilirsiniz "aaa aşısı varmış Ali beyin hasta etmiim bari" demiyor virüs ve bakteri hzretleri. Yine yapacagnı yapıyor sadece istedigi kadar şiddetli yapamıyor o kadar. Ve tekrar ediyorum çocukluk çagı hastalıklarının MUTLAKA ÇOCUKKEN geçirilmesi gerekiyor. Ki ömür boyu ya da uzun süreli bagışıklık zaten oluşabilsin. Yetişkinken kızamık geçirmek insanı öldürebilir. (ensefalit) Ama aşılı ya da aşısız çocukken geçirmek ömür boyu ya da çok zun süreli bagışıklık saglar. Bunu da hepimiz bliyoruz. 🙂 bilgi için dileyenler bakabilir. http://lilliputian.me/2014/08/prof-dr-alisan-yildiranin-asilar-ve-bagisiklanma-ile-ilgili-tabu-yikan-bildirimleri/

• Yasaklı

Prof.Dr. Alişan Yıldırım çocuk immunoloji ve alerji, Prof.Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Gögüs hastalıkları uzmanıdırlar. Bir diger dr Prof. Dr Ahmet Aydın ki 2015 te vefat etti rahmetli. Onun da vefat etmeden önceki görevi İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk hastalıkları ve Metabolizma bölüm başkanı idi. Onun bir yazısını da buraya alıyorum. İlgilenenler için...
    OTİZM VE AŞILAR (Prof.Dr. Ahmet Aydın)

***=icerik icin tiklayin***

İçeriği Göster

• Yasaklı

Kısa özetle aşılar akıllı bir planlama ile ve içerigindeki toksikler AYIKLANARAK veli rızası da alınarak uygulanmalıdır diyor. Otizmdeki korkunç pik ile aşıların dogru orantılı olması ayrıca dehşet verici bunu ben söylemiyorum bu alanda uzman bir profesör söylüyor. O da bunu karnından uydurmuyor yapılan araştırmaların derlenmesi ve yorumlanmasından çıkan sonucu ifade ediyor kaynaklar kısmına bakarsanız bu konudaki araştırmaların büyük çogunlugu ABD ve AB ülkelerinde yapılmış.. Ben bunların ciddiye alınması gerektigini söylüyorum hepimizin evladı var ben hadi spesifik bir bireyim hadi ailem de spesifik ama Allah aşkına oranlar da mı spesifik... İşte böyleyken böyle sayın @crazycells ...:)

• Bir şey soracağım arkadaşlar Menenjit aşısını yaptıralımmı? Bu aralar bir doktor tavsiye ediyor diğeri etmiyor çocuklarına yaptıran varmı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinem-Akçam Asilarin icinde zararli maddeler yok, siz de bu sarlatanlarin arkasina takilmis akilliyim diye geciniyorsunuz... o yazidakilere katiliyorum, bu kisiler toplum sagligi dusmani sarlatanlar 🙂

sizin ictiginiz suyun yediginiz yemegin icinde de asinin icindeki kadar aluminyum, civa ve kursun gibi maddeler olur. %100 saflik ancak kimya laboratuarlarinda cok ozel kosullarda olur. Bir seyin icinde cok az miktarda bu elementlerin olmasi onu zehirli ya da zararli yapmiyor, cunku vucut bu miktarlari tolere edebiliyor. Aklinizi kullanarak siz de bu sonuca ulasabilirsiniz, bunu idrak etmek zor bir sey degil. Ayni mantigi su icin de soyleyebilirsiniz, bir oturusta 10 litre su icerseniz kandaki mineraller seyreleceginden zehirlenirsiniz, 15 litre icerseniz olursunuz. Ki cok miktarda su ictigi icin olen kisiler var. Bu durumda siz suyun zehirli oldugunu ve insani oldurdugunu mu soylersiniz? Yoksa suyun bu kadar miktarda zararli oldugu mu? Mantikli dusunen kisi ikincisini yapar, ama siz ilkini yapmayi tercih ediyorsunuz.

Yaziya kaynak olarak gosterdiginiz her sey patladi oldu, makaleleri teker teker arastirin, bazilarini yayimlayanlar verileri secerek bu makaleyi yazdiklarini kabul ettiler, bazilari birilerinden para alarak data uydurdugunu itiraf etti, dolayisiyla makaleler uydurma oldugu icin bilimsel dergilerden cekildi, bazilari ise oyle bir cikarim yapmamasina ragmen sanki asilar otizme neden oluyormus sonucunu cikardigi amaciyla kullaniliyor. Siz sadece kopyala yapistir yapip icerige dikkat etmediginiz icin bu tur hatalara dusmeniz normal. Maalesef halkin buyuk bir kismi da sizin kadar cahil bu konularda. Bilimin yazi yazarak ve bilimsel birkac kelime soylenerek yapildigini zannediyorlar. Ben bu isleri iyi biliyorum, o nedenle sizi egitebilirim bu konularda...

Sizin kopyala yapistir yapip yayimladiginiz yazinin kaynaklarina gelirsek...

ilkini kopyaliyorum ve su sonuc cikti karsima, o makalede nasil verilerin yanlis yorumladigi anlatiliyor (ayrica ayni sonuc, ucuncu kaynak icin de cikti)

(direkt bilimsel makalenin linkini veriyorum)

ikincisini kopyaladim, su yayin cikti
    (bahsedilen grupla ayni deneyleri yapmislar, hatta daha cok kisiyi kullanmislar arastirmalarinda ve nedense asi ve otizm arasinda hicbir iliski bulamamislar 🙂 , artik sizin guvendiginiz arkadaslar calismalarini nasil yapmislarsa hickimsenin gormedigi iliskiyi zorlayarak ve deneye katilan kisiler ozel olarak secerek, bir sekilde gormusler 🙂 )

dorduncusunu kopyaladim, su haber cikti
    (ozetle, bilimsel yayini yapan bilim adamlari, asinin cocuklarini otizm yaptigini savunan anne/babalardan para alip bu yayini yaptigini itiraf ettigini ve dolayisiyla bilimsel dergiden makalenin kaldirildigini yaziyor)

neyse, geri kalanini arastirmaya gerek duymuyorum; zaten ben ne oldugunu biliyorum, sizin bilgilenmeniz icin bu arastirmalari yaptim. Bu tur sarlatanlar her yerde ve sizin gibi cahil insanlardan besleniyorlar ne yazik ki, bunlara karsi cephe almazsaniz sizin gibi pek cok kisiyi yalanlariyla kandirmaya devam ederler.

Ayrica bu sekilde ne yaptigini bilmeyen, bilimden bihaber olan bilim adamlari ve doktolarin olmesi sevindirici, bunlarin topluma verdigi zarari hic kimse vermiyor. Toplumu kandirmak cok kolay, egitmek ise cok zordur. Bu arkadaslar kisisel cikarlari geregi ilkini yapmayi tercih ediyor, bu sekilde para kazaniyorlar. 1960'li-70'li yillarda seker endustrisi de Amerika'da Harvard'li bilim adamlari ve doktorlarini satin alip bu sekilde makaleler yazdirmisti ve hatta ulusal beslenme yonergelerini sekillendirmisti bu yalan calismalar ve toplum o zamandan bugune hala yag yemenin obeziteye neden oldugunu, sekerin ise hicbir etkisi olmadigini dusundu... Neyseki buna dair belgeler gectigimiz yillarda bulundu da yayimlandi, herkes bu islerin nasil oldugunu ve bilimsel otorilerin satin alinabilecegini acik bir sekilde gormus oldu...

• Yasaklı

@Sinem-Akçam Asilarin icinde zararli maddeler yok, siz de bu sarlatanlarin arkasina takilmis akilliyim diye geciniyorsunuz... o yazidakilere katiliyorum, bu kisiler toplum sagligi dusmani sarlatanlar 🙂

sizin ictiginiz suyun yediginiz yemegin icinde de asinin icindeki kadar aluminyum, civa ve kursun gibi maddeler olur. %100 saflik ancak kimya laboratuarlarinda cok ozel kosullarda olur. Bir seyin icinde cok az miktarda bu elementlerin olmasi onu zehirli ya da zararli yapmiyor, cunku vucut bu miktarlari tolere edebiliyor. Aklinizi kullanarak siz de bu sonuca ulasabilirsiniz, bunu idrak etmek zor bir sey degil. Ayni mantigi su icin de soyleyebilirsiniz, bir oturusta 10 litre su icerseniz kandaki mineraller seyreleceginden zehirlenirsiniz, 15 litre icerseniz olursunuz. Ki cok miktarda su ictigi icin olen kisiler var. Bu durumda siz suyun zehirli oldugunu ve insani oldurdugunu mu soylersiniz? Yoksa suyun bu kadar miktarda zararli oldugu mu? Mantikli dusunen kisi ikincisini yapar, ama siz ilkini yapmayi tercih ediyorsunuz.

Yaziya kaynak olarak gosterdiginiz her sey patladi oldu, makaleleri teker teker arastirin, bazilarini yayimlayanlar verileri secerek bu makaleyi yazdiklarini kabul ettiler, bazilari birilerinden para alarak data uydurdugunu itiraf etti, dolayisiyla makaleler uydurma oldugu icin bilimsel dergilerden cekildi, bazilari ise oyle bir cikarim yapmamasina ragmen sanki asilar otizme neden oluyormus sonucunu cikardigi amaciyla kullaniliyor. Siz sadece kopyala yapistir yapip icerige dikkat etmediginiz icin bu tur hatalara dusmeniz normal. Maalesef halkin buyuk bir kismi da sizin kadar cahil bu konularda. Bilimin yazi yazarak ve bilimsel birkac kelime soylenerek yapildigini zannediyorlar. Ben bu isleri iyi biliyorum, o nedenle sizi egitebilirim bu konularda...

Sizin kopyala yapistir yapip yayimladiginiz yazinin kaynaklarina gelirsek...

ilkini kopyaliyorum ve su sonuc cikti karsima, o makalede nasil verilerin yanlis yorumladigi anlatiliyor (ayrica ayni sonuc, ucuncu kaynak icin de cikti)

(direkt bilimsel makalenin linkini veriyorum)

ikincisini kopyaladim, su yayin cikti
    (bahsedilen grupla ayni deneyleri yapmislar, hatta daha cok kisiyi kullanmislar arastirmalarinda ve nedense asi ve otizm arasinda hicbir iliski bulamamislar 🙂 , artik sizin guvendiginiz arkadaslar calismalarini nasil yapmislarsa hickimsenin gormedigi iliskiyi zorlayarak ve deneye katilan kisiler ozel olarak secerek, bir sekilde gormusler 🙂 )

dorduncusunu kopyaladim, su haber cikti
    (ozetle, bilimsel yayini yapan bilim adamlari, asinin cocuklarini otizm yaptigini savunan anne/babalardan para alip bu yayini yaptigini itiraf ettigini ve dolayisiyla bilimsel dergiden makalenin kaldirildigini yaziyor)

neyse, geri kalanini arastirmaya gerek duymuyorum; zaten ben ne oldugunu biliyorum, sizin bilgilenmeniz icin bu arastirmalari yaptim. Bu tur sarlatanlar her yerde ve sizin gibi cahil insanlardan besleniyorlar ne yazik ki, bunlara karsi cephe almazsaniz sizin gibi pek cok kisiyi yalanlariyla kandirmaya devam ederler.

Ayrica bu sekilde ne yaptigini bilmeyen, bilimden bihaber olan bilim adamlari ve doktolarin olmesi sevindirici, bunlarin topluma verdigi zarari hic kimse vermiyor. Toplumu kandirmak cok kolay, egitmek ise cok zordur. Bu arkadaslar kisisel cikarlari geregi ilkini yapmayi tercih ediyor, bu sekilde para kazaniyorlar. 1960'li-70'li yillarda seker endustrisi de Amerika'da Harvard'li bilim adamlari ve doktorlarini satin alip bu sekilde makaleler yazdirmisti ve hatta ulusal beslenme yonergelerini sekillendirmisti bu yalan calismalar ve toplum o zamandan bugune hala yag yemenin obeziteye neden oldugunu, sekerin ise hicbir etkisi olmadigini dusundu... Neyseki buna dair belgeler gectigimiz yillarda bulundu da yayimlandi, herkes bu islerin nasil oldugunu ve bilimsel otorilerin satin alinabilecegini acik bir sekilde gormus oldu...

Sayın @crazycells tersine düşünürsek ben neden bu makalelerin fos oldugunu söyleyenlerin aşı kartellerinden para/çıkar sagladıgını düşünmeyeyim? İlaç sektöründe kısa bir süre(6-8 ay kadar) satış pazarlama deneyimi olan biri olarak size bu sektörün igrençligi üzerine bir ton şey anlatabilirim...Neden adjuvan olarak aşıya kalsiyum fosfat gibi zararsız mineraller yerine aluminyum ya da civa kondu? Neden birileri bu yaptıgınız yalnış demeseydi civa konmaya devam edecekti ? Neden aha da degiştirdik deyip yerine dalga geçer gibi aluminyum kondu? Neden aşılarda adjuvan eklenirken insan saglıgına SIFIR RİSK olan elementler seçilmiyor? Aşılardaki maddelerin yeni dogmuş insan vucuduna zararı NEDEN GÖZ ARDI EDİLİYOR? Ben yaptırmıyorum. Yaptıranları ya da yaptırmayanları da kınamıyorum. Zaten alerjik bünyemiz dolayısıyla dr tarafından yaptırmamamız söylendi. Ama eger alerjik bünyeli olmasaydım da aşıların ÇOK GEREKENLERİ HARİÇ ve tek doz olarak bir ya da bir kaç aşı karıştırmadan aralıklarla ve 3 yaş tan sonra yaptırırdım ya da hiç yaptırmazdım ta ki ben emin olana kadar. 🙂

• Yasaklı

yine bir ekleme yapayım aşılı olmamamıza ragmen ben ve çocuklarım BÜTÜN ÇOCUK HASTALIKLARINI geçirdik.Gayet rahat bir şekilde, hafif atlatarak... 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem-akçam Sinem Hanim, hala neden soyle yapmiyorlar, neden boyle yapmiyorlar diyorsunuz 🙂 ben size basit nedenini soyleyeyim, cunku asinin o icerigini degistirince vucutta immun reaksiyonu baslatamiyorsunuz, dolayisiyla asi etkili olmuyor. Bence siz evde kek yapmakla, bir asi uretmek arasindaki farki iyice anlayin yorum yapmadan once, merak etmeyin ben ilac sektorunu de iyi taniyorum, bir ilac uretmek milyarlarca dolar yatirimla oluyor, bunlardan birinin bile degismesi size sirket olarak milyonlara, milyarlara patliyor... Bu sirket icin kabul edilebilir degil; kafaniza gore pat diye icerigi degistiremezsiniz, bunlar cok siki denetleniyor... toplumun %99'u icin asi uygunsa, %1 icin hicbir sirket asinin iceriginde degisiklik yapmaz, cunku o degisikligi yaptiginda tum sureci sil bastan yasayip her yerden izinleri almasi lazim, bu harcayacagini asla geri alamaz, tabii ki urettikleri icerik ise yaramiyorsa o durumda piyasaya bile girmez, gerekli izinleri alamazlar, FDA gibi kurumlar halk sagligi ve sektorun sagligi arasindaki dengeyi saglamaya calisiyor; eger siz bu garantileri vermezseniz bu sektor coker, hickimse ilac uretmez... Uretmek icin hicbir nedeni olmaz. Neden bu ilaclar cogunlukla ABD'de uretiliyor, cunku burada insanlardan bu parayi geri kazanabiliyor sirketler. Baska ulkelerde bu sekilde olmadigindan ve devlet desteklemediginden ya da fiyatlari cok fazla regule ettiginden bu sektor gelismiyor... Sizin kucaklayamadiginiz fikir su, biyoteknoloji sirketleri de bizim kara kasimiz, kara gozumuz icin bu isi yapmiyorlar, amaclari para kazanmak... Dolayisiyla bariz bir sekilde para kaybedebilecekleri isin altina tabii ki girmezler, diger butun sirketler gibi... Bunun yapilmasini istiyorsaniz, neden boyle yapmiyorlar, neden soyle yapmiyorlar diyeceginize hukumetinize dilekce yazin ve bu tur sirketleri ya da universitelerdeki arastirma projelerini desteklemelerini soyleyin. Cok daha fazla yararli olur.

• Yasaklı

o biyoteknoloji şirketleri bizim için varlar söyleyin onlara ölü veya sakat yüzmilyonlarca insan onlara güven duymz ve bir gecede çökerler. Bunu istemiyorlar ise o %99.9 ZARARSIZ İÇERİGİ bize sunmak zorundalr. saygılar. 🙂

• Yasaklı

adjuvan ekledikleri maddeleri zararsız içerikten seçemiyorlarsa bence derhal bu işi bırakıp geri dönüşüm işine girsinler daha fazla para kazanırlar....

• Yasaklı

bir ekleme daha yapayım aşıların içerigindeki o maddelerin muadili zararsız içerikler var. onlar eklenirse herkes iyi olur ve ilaç sektörüne ihtiyaç kalmaz mantıgıyla hareket ediliyor buna ne denir bizim buralarda biliyor musunuz BİNDİGİ DALI KESMEK denir. 🙂

• Vaziyet alın buralar karışacak.Yine!

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1
  • 2
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |