Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hava destegi olmadan askeri bir harekatin basarili olma olasiligi oldukca dusuktur. Boyle askeri bir strateji ve planlama yapmak, oraya gonderilen askerleri bile bile tehlikeye atmaktir. Filmlerde bile once hava destegi kullanilir.

• ⭐⭐⭐

Yaklaşık 2 haftadır TB-2 ve Anka ile işaretlenerek vurulan çok hedef oldu - direk veya saha destekli atışlar ile. Aslında uav kullanımının önemi bu gibi durumlarda oldukça önemli.

Ayrıca, hava sahası koruma teçhizatları ruslar tarafından Suriye’de konuşlanmış olsada kontrolü SAA tarafında. Elbette deneyimsiz ve tam hakim değiller.

Yani hava sahası tamamen ulaşılmaz değildi fakat sonrasında bize bu saldırı gerçekleşti.

Bu dakikadan sonra hava sahasını daha etkili kullanabiliyor olmamız veya kullanmamız gerekli, bilmiyorum. Eğer rusya bize karşı tepki verir ise (Sınırlarımız içinde), nato 5. maddesi devreye girebilir ki sanırım bu kimsenin ve özellikle Rusya’nın istemeyeceği bir durum olur. Suriye için zannetmiyorum Rusya bu riske girsin Nato vs Russia. Gerçi Nato’da desteklemez bizi Suriye işgali diye...
    Karma karışık bir durum.

• ⭐⭐⭐⭐

sadece benim ilçeden 7 tane şehit var ama sadece 1 ini duyurdular hatayda hemşire arkadaşlar 300 den fazla şehit daha fazla da yaralı var dedi suriye de 400 türk askeri öldürdük diye açıklama yapmış zaten ama bu açıklamayı nerde yapmış bulamadım ben.

• Evet benim de tanıdığım vardı aynı taburda hafif yaralı çıktı adam haberler yalan 100 den fazla ölen var dedi.

• 36 ya yukseldi sehit sayisi. Ben ilk gece 60 in uzeri sehit var 80-100 diyen vardi bugun yine 100 uzeri diye okudum bir kac yerde insallah okadar yoktur. Alistira alistira yavas yavas arttiriyorlar sayisi bence.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: Haberler

36 ya yukseldi sehit sayisi. Ben ilk gece 60 in uzeri sehit var 80-100 diyen vardi bugun yine 100 uzeri diye okudum bir kac yerde insallah okadar yoktur. Alistira alistira yavas yavas arttiriyorlar sayisi bence.

daha fazla parça parça duyuruyorlar tek seferde hepsini söylemeye cesaretleri yok

• @Rhonster, içinde söyledi: Haberler

36 ya yukseldi sehit sayisi. Ben ilk gece 60 in uzeri sehit var 80-100 diyen vardi bugun yine 100 uzeri diye okudum bir kac yerde insallah okadar yoktur. Alistira alistira yavas yavas arttiriyorlar sayisi bence.

daha fazla parça parça duyuruyorlar tek seferde hepsini söylemeye cesaretleri yok

Kesinlikle. Bu kadar sehit icin umarim birsey yaparlar yani yerle bir ederler hic kimse kalmayana kadar diyecegim ama pek sanmiyorum acikcasi fakat umarim sasirtirlar bizi kapilari multecilere actiklari gibi.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: Haberler

Kesinlikle. Bu kadar sehit icin umarim birsey yaparlar yani yerle bir ederler hic kimse kalmayana kadar diyecegim ama pek sanmiyorum acikcasi fakat umarim sasirtirlar bizi kapilari multecilere actiklari gibi.

hiç bir şekilde şaşırmayacağız ayrıca kapıları açtılarda ne oldu yunanistan sert davrandı geri döndüler.

• Kapilari acma olayi tamamen sehit haberleri ve oradaki basarisizligin etkisini baska tarafa yonlendirmek icin gundem degistirme durumu. Yoksa onlari Yunanistan ve Bulgaristan'in kabul etmeyecegini kendileri de biliyor.

Saldiri aksami 5-6 saat toplandilar, baska yapacak birsey bulamadilar, tek kurtarici olarak kapilari actik dediler. Bu kadar basit yani. Bundan sonrada hicbirsey yapamazlar Suriye'de. Rusya izin vermez. Adamlar us kurdu oraya 3 tane eger yanilmiyorsam. Ilk defa davet uzerine sicak denize ciktilar. Hic geri adim atarlar mi?

• Bu arada NATO, ABD'den habersiz hicbirsey yapamaz. ABD ise bu yil secim yilinda. Yani icerideki politika on planda, disarisi cok fazla onemsenmez. Disarida ABD askerinin basina birsey gelirse, iceride oy kaybina yol acar. O nedenle, hicbirseye gorunurde karismak istemiyecektir. Birde secim doneminde, lobby faaliyetleri cok yuksek olur. Israil ve koyu muhafazakar lobbyler yonetime disarida ozellikle Suriye gibi karisik bir ortamda cok fazla hareket alani birakmazlar.

• 45bin e yakin sureyeli yunan sinir kapisina dayanmis resmi aciklamaya gore. ayrica nato yunanistanin multeciler icin madde eklenmesine de hayir oyu vermisler. Belli bir yigilmadan sonra illaki bu multeciler o kapidan gecicekler.

• Türkiye-İtalya, Türkiye-Güney Kore, Türkiye-Irak arasında gidiş-geliş tüm yolcu uçuşları durdurulmuştur.

• Kral Selman oldu haberleri dolasiyor nette.

• @mexido, içinde söyledi: Haberler

Kral Selman oldu haberleri dolasiyor nette.

Corona mi?

• @MySea, içinde söyledi: Haberler

Kral Selman oldu haberleri dolasiyor nette.

Corona mi?

Hayir 🙂 olmus mu oda kesin degil henuz net bir bilgi yok oldugu iddaa ediliyor sadece.

• Bu ileti silindi!

• Irak'ta ABD’li askerlerin bulunduğu üsse 10 füzeyle saldırı.

• @maestro, içinde söyledi: Haberler

Woow yillar once DAU'de bilgisayar okurken, 1 donem COBOL almistim. Birbirimizden hic hoslanmamistik ☺

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |