Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Evet 2700 küsür kisi var bu senenin talihlisi kazanan toplam sayilarda farklilik var 2019 için 87bin iken 2020 icin 83bin kazanan açıkladılar. Bu sene 5bin kişilik NNACARA kontenjanını da bize eklediler yani 50binlik kota 55bin oldu toplamda. O yüzden current olasiligi daha da arttı 83bin kisiye 55bin kota. Gayet güzel bi oran. Bu sene neredeyse herkesin randevu aldığını varsayarsak. 2020 de de current gorebiliriz

• Arkadaşlar hepinize iyi forumlar ciğer sönmesi sağlık raporunda sorun çıkarır mı red almaya sebep olur mu özellikle @crazycells ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa çok sevinrim

• @sadikcagan abiii ne zaman açılıyor yeni başvuru tarihi 😃

• @onursevgi her sene ekimin ilk haftası kasımın ilk haftası arasında ekim ayını bekleyeceğiz artık.bu arada pasaport zorunluluğu da geliyor.bülten yayınlanıp kesinleşince yok ise çıkarırsın artık

• @ARDA35, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar hepinize iyi forumlar ciğer sönmesi sağlık raporunda sorun çıkarır mı red almaya sebep olur mu özellikle @crazycells ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa çok sevinrim

Olmaz genel olarak bulaşıcı hastalık olaylarına bakıyorlar.

• Bu sene Haziran’da mimarlık fakültesinden mezun oldum ve ilk başvurmamdı. İlkinde çıktı havalara uçtum fakat case number 42xxx olduğunu görünce biraz üzüldüm hayırlısı diyorum bakalım inşallah mülakata çağırırlar 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ARDA35, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar hepinize iyi forumlar ciğer sönmesi sağlık raporunda sorun çıkarır mı red almaya sebep olur mu özellikle @crazycells ve bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa çok sevinrim

gecmis olsun, bulasici bir hastalik olmadigi surece bir problem yasamazsiniz.

• Merhabalar, dv2020 talihlisi biri dv2021 çekilişi için başvuru yapabilirmi, bilgisi olan varmı bu konuda? Teşekkürler.

• ben sordum konsolosluğa evet dediler

• @gkhanfeez çok teşekkür ederim bilgilendirme için surecinizde başarılar herşey gönlünüzce olsun 🙏😊

• @crazycells green card çıkmadan öncesinde de çok takip ediyordum o zamanlarda da görüyordum ve bize green card çıktığı günden bugüne kadar ki hepimiz biliyoruz ki bundan sonra ki bütün süreçlerde de sıkılmadan yardımcı oluyorsunuz olmaya da devam edeceksiniz herşey için çok teşekkür ederim sizin bu yaptığınız işin benim gözümde para ile karşılığı olamaz herşey gönlünüzce olsun hayatta her istediğinize ulaşmanız ve sağlıklı bir hayat yaşamanız dileğiyle tekrar tekrar teşekkür ederim 🙏🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vega, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Merhabalar, dv2020 talihlisi biri dv2021 çekilişi için başvuru yapabilirmi, bilgisi olan varmı bu konuda? Teşekkürler.

Green Card sahibi degilseniz veya ABD vatandasi degilseniz yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ARDA35 rica ederim, tesekkurler. Vize surecinizde bol sanslar.

• @vega Şöyle söylüyelim bildiğim kadarıyla DV2020 kazanmışsanız örnek veriyorum Case number'ınız yüksekse size randevu gelmiyorsa 2020'nin ekim ayına kadar farklı bir ds260 veya farklı bir Amerikan vizesine başvuramazsınız buda demek oluyorki DV2021'e başvurursanız ve 2020 mayıs ayında sonuçlar açıklandığı zaman kazansanız bile ds260 formunu gönderemezsiniz çünki hali hazırda gönderdiğiniz bir ds260 formunuz bulunuyor nasıl olur peki derseniz DV2020'yi kazandınız DV2020 Ekim 2020'de bitiyor ve bir geçerliliği kalmıyor sıra size gelmezse yani Ekim 2020'den sonra DV2021 için ds260'ı gönderebilirsiniz benim bildiğim bu şekilde oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emir600RR, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@vega Şöyle söylüyelim bildiğim kadarıyla DV2020 kazanmışsanız örnek veriyorum Case number'ınız yüksekse size randevu gelmiyorsa 2020'nin ekim ayına kadar farklı bir ds260 veya farklı bir Amerikan vizesine başvuramazsınız buda demek oluyorki DV2021'e başvurursanız ve 2020 mayıs ayında sonuçlar açıklandığı zaman kazansanız bile ds260 formunu gönderemezsiniz çünki hali hazırda gönderdiğiniz bir ds260 formunuz bulunuyor nasıl olur peki derseniz DV2020'yi kazandınız DV2020 Ekim 2020'de bitiyor ve bir geçerliliği kalmıyor sıra size gelmezse yani Ekim 2020'den sonra DV2021 için ds260'ı gönderebilirsiniz benim bildiğim bu şekilde oluyor.

Eger Green Card sahibi degilseniz cekilise basvuru yapabilirsiniz ve DS-260 formunu doldurabilirsiniz. Birden fazla kategoride Green Card basvurusu yapabilirsiniz, bu konu yasal olarak problemli degil. Ilk basarili yontemden sonra diger dosyalar kapatiliyor.

• @crazycells benim bildiğim örnek veriyorum arkadaşın sırası 50 bin ve ds260ı doldurdu o sırada dv2021 e başvurdu ve mayıs ayında kazandığını öğrendi ama hali hazırda dv2020'de doldurduğu ds260 duruyor ve mülakata çağırılmadı benim bildiğim hali hazırda ds260 doldurduysa onun süresinin dolması gerekiyor dv2020 ise ekim 2020 gibi diye biliyorum yanlışda olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emir600RR, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells benim bildiğim örnek veriyorum arkadaşın sırası 50 bin ve ds260ı doldurdu o sırada dv2021 e başvurdu ve mayıs ayında kazandığını öğrendi ama hali hazırda dv2020'de doldurduğu ds260 duruyor ve mülakata çağırılmadı benim bildiğim hali hazırda ds260 doldurduysa onun süresinin dolması gerekiyor dv2020 ise ekim 2020 gibi diye biliyorum yanlışda olabilir.

ikisini de doldurabilirsiniz, bir problem olmaz. Dediginiz ornek forumda mevcut zaten... sayin @irem DV2018 talihlisiydi ama sirasi buyuk dosya numarasindan dolayi gelmedi, DV2019'da oldukca kucuk bir numarayla secilip DV2019'da Green Card aldi.

• This post is deleted!

• Eğer lise mezunu değilseniz mesleğiniz https://www.onetonline.org/ sitesinde svp değeri 7.0 'nın üstündeyse geçerli meslekler statüsündedir . Mesleğiniz bu değerin üstündeyse ve 2 yıl tecrübeniz varsa basvurabilirsiniz

• @air_technic ''herhangi bir meslek grubuna dahil olmasanız bile'' diyor!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |