Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Şajan-Hatamov
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/58688

Bu konunun son sayfalarında mart 2020 mülakat deneyimlerini okuyabilirsiniz⬆

Tüm dv lottery mülakat deneyimleri yenileri geldikçe aşağıdaki başlığada aktarılıyor⬇

Çeşitlilik Vizesi Mülakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/94493

• Herkese selamlar. Bana da şimdi kcc den mail geldi evraklarınız eksik diye.Ve ben hangi belgenin eksik olduğunu anlayamadım.
    Gönderdiğim belgeler.
    Pasaport biometric sayfası
    Dogum Sertifikası
    Askerlik Durum Belgesi
    4 ulkeden sabıka kaydı
    Başka ne göndermem gerekiyor anlamadım gerçekten.

• Gelen mail:
    Thank you for submitting your Diversity Visa documents to the Kentucky Consular Center (KCC). After reviewing your documents, KCC has determined that you have not sent the required documents for review. Please review the required documents listed below and verify that you have submitted all required documents.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jessejames okul evrağın eksik. evli isen de evlilik cüzdanı

• ⭐⭐⭐

@jessejames, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Herkese selamlar. Bana da şimdi kcc den mail geldi evraklarınız eksik diye.Ve ben hangi belgenin eksik olduğunu anlayamadım.
    Gönderdiğim belgeler.
    Pasaport biometric sayfası
    Dogum Sertifikası
    Askerlik Durum Belgesi
    4 ulkeden sabıka kaydı
    Başka ne göndermem gerekiyor anlamadım gerçekten.

Şu başlığın ilk iletisini incelerseniz bütün bilgiler mevcut;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri?page=1

• @bolatmali o başlığı inceledim.Sorduğum soruyu anlamadınız galiba gönderdiğim belgeler tam ama nedense boyle bir mail geldi.

Passport Biographic Page x
    Birth Certificate x
    Marriage Certificate -
    Marriage Termination Documentation: -
    Military Records x
    Police Certificates x
    Court Record -

• ⭐⭐⭐

@bolatmali o başlığı inceledim.Sorduğum soruyu anlamadınız galiba gönderdiğim belgeler tam ama nedense boyle bir mail geldi.

Passport Biographic Page x
    Birth Certificate x
    Marriage Certificate -
    Marriage Termination Documentation: -
    Military Records x
    Police Certificates x
    Court Record -

• @bolatmali Mail olarak istenilen belgelerde yok ben o yuzen atmamıştım.Gelen maildeki liste yukarıda yazdığım gibi.

• @jessejames evraklarınız @bolatmali beyin verdiği linkteki tüm belgeleri kapsıyorsa, tüm evrakları tekrardan tarayın, evraklarda okunmayan bir kısım varsa yada süresi geçmiş pasaport vb.. gibi belgeler varsa evrakları onaylamıyorlar

Bu arada bu email dün geldi sanırım size

• ⭐⭐⭐

@bolatmali Mail olarak istenilen belgelerde yok ben o yuzen atmamıştım.Gelen maildeki liste yukarıda yazdığım gibi.

Haklısınız, ama dediğimiz evrakları atarsanız onaylanacaktır, endişelenmeyin.
    Gerkeli evrakalar;

GEREKEN BELGELER:

Pasaport Biografik Sayfasi
    (isim, fotograf, dogum tarihi gibi bilgilerinizi iceren pasaportun ilk sayfasini taramalisiniz!)
    Dogum Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belge Vukuatli nufus kayit ornegi'dir, e-devletten cikarabilirsiniz. Cocuklariniz icin de kendi nufus kayit ornegini kullanabilirsiniz. Cocuklarinizin bilgilerinin bu belgede yer aldigindan emin olun!)
    Evlilik Sertifikasi
    (Eger evliyseniz, evlilik cuzdaninizin bilgi iceren sayfalarini tarayabilirsiniz!)
    Bosanma Belgeleri
    (Eger bosandiysaniz ya da esiniz vefaat ettiyse ilgili bosanma veya olum belgesini gondermelisiniz)
    Askerlik Kaydi
    (E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz, TC vatandaslari icin bu belge mulakat sirasinda gerekmeyecek)
    Polis Belgesi
    (TC vatandaslari icin bu belgenin ismi Arsiv Kayitli Adli Sicil Kaydi'dir. Eger adli sicil kaydiniz temizse e-devletten, eger sicilinizde kayit varsa adliyelerden belgeyi temin edip gonderebilirsiniz. Belgenin "arsiv kayitli" oldugunda emin olmalisiniz. Bu belgeyi sadece 16 yasindan buyuk kisiler icin saglamalisiniz. 1 yildan fazla yasadiginiz ulkelerden, veya su an yasadiginiz ulkede 6 aydan fazla suredir yasiyorsaniz yine bu belgeyi bu ulkeler icin temin etmelisiniz (ilgili konu), eger bir ulkede suc islediyseniz ya da suclu bulunduysaniz yasiniz veya ulkede ne kadar kaldiginiz onemli olmadan bu belgeyi temin etmelisiniz!)
    Mahkeme Kayitlari
    (Eger mahkeme tarafindan herhangi bir suctan dolayi suclu bulunduysaniz mahkeme kayitlarini gondermelisiniz. )

Eger bu belgelerden alamadiginiz varsa, neden alamadiginiza dair bir aciklama yazip bunu KCC'ye gondermelisiniz.

• @bolatmali okul evrağı nedir?böyle bir belge istenmiyor

• @jessejames evlimisiniz, çocuğunuz var mı?

• @Muhtaradana pasaportum geçerli zaten şuan yurtdışındayım.evraklarda okunmayan yer yok konntrol ettim.3 farklı ulkeden sabıka kaydı almıştım onların orjinallerini ve çevirilerini beraber gonderdim acaba ondan mı kaynaklı.Ya da doğum belgesi yerine vukuatlı nufus kaydını mı göndermem gerekiyordu ?

• @Muhtaradana hayır yok ve evli değilim

• @jessejames evet vukuatlı nüfus kayıt örneğini gönderiyoruz, 3 ülkenin içinde e - devletten alınmış arşiv kayıtlı adli sicil belgesi dahil mi?

Ayrıca şu ana kadar bu tür 5 vaka ile karşılaştık, 3 ünde farklı evraklar eksikken, 2 sinde evraklar tam ve okunaklıydı, bu iki arkadaş evraklarını tekrar taratıp gönderip, telefonlada KCC yi arayınca evrak onayınıda aldılar

• @Muhtaradana tamam teşekkürler.şimdi gönderirsem yine bir 6 hafta bekleyeceğim dogrumu ?

• @jessejames yok hayır, bu kadar uzun sürmemesi lazım göndrrkten sonra KCC yi telefonla arayın
    +1 606-526-7500

• @Muhtaradana sicil kayıtlı tam olarak nasıl oluyor bilmiyorum ama, o ulkelerin sabıka kaydı işte

• @jessejames hayır bizim ülkemizin Türkiye yi kastedmiştim
    E-devletten arşiv kayıtlı adli sicil belgesi aldınız dimi? (İngilizce alınabiliyor)

• @Muhtaradana e-devletten aldım orda oyle bir seçenek varmıydı hatırlamıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |