Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @jessejames sebebini söylemeleri iyi olmuş, yakın zamanda sizede, bizede evrak onayı gelir inşallah

• @Muhtaradana amin )

• merhaba, 34XXX case numarası ile şu anlık beklemedeyim. Kız arkadaşımla öncelikle mülakat sonrası evlenip direkt olarak f2a vizesine başvurup 1-2 senelik süreci hızlı şekilde başlatıp onun sonradan gelmesi senaryosu üzerinden gitmeyi düşünmüştük. sonrasında mülakattan önce hızlıca evlenip direkt olarak birlikte gitme senaryosuna girsek nasıl olur diye düşündük ancak kafamızda bazı sorular var.
    1- F2A vizesi sürecinin tamamının ne kadar sürdüğünü merak ediyoruz.
    2- 34XXX sıralamasından dolayı Haziran ya da Temmuz ayı gibi mülakat tarihi bekliyoruz ancak formu güncellememiz sonrasında bu süreç ağustos ayına sarkar mı?
    3- Ağustosa sarkması durumunda bir de benim savunma sanayinde çalışıyor olmam dolayısıyla ek inceleme süreci başlar ve eylül-ekim ayına sarkması durumunda hakkım yanar mı?
    4- Mülakat öncesi evlenme durumunda, tarih netleştikten sonra formu güncellemek mi yoksa öncesinde formu güncellemek mi gerekir?
    5- Formu ilk gönderdiğimde üni. henüz bitmemiş ve şu an tam zamanlı olarak çalıştığım yerde yarı zamanlı olarak çalışıyordum. Bunları da güncellemem gerekecek bunlar da eklenince mülakat tarihinin sarkma ihtimali artar mı?
    6- İki kişi mülakata girmemiz durumunda 20-25 bin dolar banka hesabı yeterli olur mu? (İkimiz de iyi firmalarda mühendis statüsünde çalışıyoruz.)

Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar tekrar buradan da merhabalar, 24binlerdeyim ve evrak onay maaili aldım. Canı gönülden yardım ve dileklerinize çok teşekkür ederim. Daha önce de sormuştum ancak şimdi tekrar yineliyorum zira durumlar biraz daha kritikleşti dünya çapında Covid sebebiyle.

Ben 1-5 Mart arası iş için Londraya gittim geldim, Allah'a şükür döndüğümdndir evden çalışıyorum ve hiçbir hastalık belirtisi yok.
    Öncelilke sorum şu : Belgeleri gönderdikten sonraa organize olan bir iş seyahati olduğu için onaylanan pasaport sayfalarımda UK vizesi yok, şimdi DS 260ı güncellemek için mail atmalı mıyım?Yoksa mülakatta bu bilgiyi versem yeterli midir? Baakın böyle böyle oldu iş seyahatiydi planlanmamıştı buyrun vizem falan diye?

Başına daaha önce planlanmamış gezi gelen ve bunu mülakatta sorun olarak yaşayan oldu mu?"hani buraya gitmişsiniz aama belirtmemişsiniz belgelerinizde yok" diye.Editlemek mi mantıklı yoksa mülakatta söylemek mi?

Covid sebebiyle UK gezisi başıma bela olur mu? Gerçi sağlık muayenesi her türlü yapıyorlar ama 😞

Boyle bir bilgiye gerek yok. Guncelleme yapmaniza da gerek yok. Eger son 14 gunde hicbir belirti yoksa sorun etmeyeceklerdir. Son 14 gunu, mulakat gunune gore hesaplamalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fozba, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

merhaba, 34XXX case numarası ile şu anlık beklemedeyim. Kız arkadaşımla öncelikle mülakat sonrası evlenip direkt olarak f2a vizesine başvurup 1-2 senelik süreci hızlı şekilde başlatıp onun sonradan gelmesi senaryosu üzerinden gitmeyi düşünmüştük. sonrasında mülakattan önce hızlıca evlenip direkt olarak birlikte gitme senaryosuna girsek nasıl olur diye düşündük ancak kafamızda bazı sorular var.
    1- F2A vizesi sürecinin tamamının ne kadar sürdüğünü merak ediyoruz.
    2- 34XXX sıralamasından dolayı Haziran ya da Temmuz ayı gibi mülakat tarihi bekliyoruz ancak formu güncellememiz sonrasında bu süreç ağustos ayına sarkar mı?
    3- Ağustosa sarkması durumunda bir de benim savunma sanayinde çalışıyor olmam dolayısıyla ek inceleme süreci başlar ve eylül-ekim ayına sarkması durumunda hakkım yanar mı?
    4- Mülakat öncesi evlenme durumunda, tarih netleştikten sonra formu güncellemek mi yoksa öncesinde formu güncellemek mi gerekir?
    5- Formu ilk gönderdiğimde üni. henüz bitmemiş ve şu an tam zamanlı olarak çalıştığım yerde yarı zamanlı olarak çalışıyordum. Bunları da güncellemem gerekecek bunlar da eklenince mülakat tarihinin sarkma ihtimali artar mı?
    6- İki kişi mülakata girmemiz durumunda 20-25 bin dolar banka hesabı yeterli olur mu? (İkimiz de iyi firmalarda mühendis statüsünde çalışıyoruz.)

Şimdiden teşekkür ederim cevaplar için.

1. Su konuyu ve konunun yonlendirdigi linkleri incelemeyi unutmayin:
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik/

2. Olabilir

3. Vizelerin 30 Eylul'e kadar alinmasi gerekiyor. Sizin durumunuza ozel kesinligi hickimse veremez.

4. Mulakat tarihi netlestikten sonra bu guncellemeleri gerceklestirebilirsiniz.

5. Hayir, mulakat tarihi bunlara gore belirlenmiyor.

6. ABD'de mi calisiyorsunuz? DV2020 mulakat deneyimleri konusunu incelemelisiniz.

• 2020 bekleme odasini görünce eski heyecanim aklima geldi. Acaba şöylemi olacak acaba böylemi olacak binbir korku ve heyecanla gunde 4 -5 saat 2019 bekleme odasinda beklemistim. Hep aklimda acaba red mi alicam acaba adresi nere gostersem Ya kartim gelmezse mülakatta acaba hangi konusmayi yapsam ses tonum ne olsun diye bile düşünmüştüm. Heyecanli ve sitresli günlerdi. Şuanda ABD ye geleli 7 ay olmuşta birde vergi iadelerini düşüyorum. Zaman çok çabuk geçiyor şaka gibi. Mulakati bekleyen herkese sonsuz sabir diliyorum. Sizi çok iyi anliyorum. mülakatta bana yeni hayatinda basarilar dilerim vizeniz onaylandi denilmişti hiç unutmuyorum. Şimdi bende sizlere söyluyorum yeni hayatinizda şimdiden başarılar dilerim. Sorusu olana cevap yazabilirim.

• ⭐⭐

@jamel86 Damdan düşenin halinden damdan düşen anlarmış. Yolunuz açık olsun. Burada tecrübelerinize her daim ihtiyacımız olacak. Size basarilar dilerim.

• Herkese merhabalar,
    Case numberım 32 binlerde bu sabah evrak onay maili geldi muhtemelen yakında da mülakat için bir tarih gelecek fakat ben son 3 yıldır doktoram sebebi ile Barcelona,İspanya'da yaşıyorum ve biz burada son 1 haftadır corona virüsü nedeni ile karantina altındayız, bu süreç çok büyük ihtimalle uzayacak, 1 ya da 2 ay daha. Dolayısıyla bırakın Ankara'ya mülakata gitmeyi evden bile zor çıkıyoruz. Ben bu durumda ne yapmalıyım, benzer bir durumda olan var mı? Lütfen yardımcı olun, bu nedenden dolayı hakkımı kaybetmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

@filizkip İmzanizi güncellerseniz daha net yorumlar yapabiliriz.
    Bununla beraber genel anlamda su an herkes sizinle aynı durumda. Süreçte büyük bir belirsizlik var. Forumu sürekli takip edin. En güncel bilgiler yine forumda veriliyor. Konsolosluklar zaten islemleri durdurdu. Sabırla beklemekten ve gelişmeleri takip etmekten başka bir çare yok.

• ⭐⭐⭐

@filizkip, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Herkese merhabalar,
    Case numberım 32 binlerde bu sabah evrak onay maili geldi muhtemelen yakında da mülakat için bir tarih gelecek fakat ben son 3 yıldır doktoram sebebi ile Barcelona,İspanya'da yaşıyorum ve biz burada son 1 haftadır corona virüsü nedeni ile karantina altındayız, bu süreç çok büyük ihtimalle uzayacak, 1 ya da 2 ay daha. Dolayısıyla bırakın Ankara'ya mülakata gitmeyi evden bile zor çıkıyoruz. Ben bu durumda ne yapmalıyım, benzer bir durumda olan var mı? Lütfen yardımcı olun, bu nedenden dolayı hakkımı kaybetmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Mülakat maili gelse bile mülakatınızı erteleyebilirsiniz endişelenmeyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@filizkip, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Herkese merhabalar,

Su an icin tarihlerde cok buyuk belirsizlikler var, o nedenle su an telas etmeden mulakat tarihi almayi beklemelisiniz. Daha sonra sorunuzu tekrar sorabilirsiniz. Ama dediginiz her seyin cozumu var... Yeni mulakat tarihi istemek veya Ispanya'da mulakata girmek de mumkun...

• @redsat2000, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@Hasan-HASAR, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Herkese selamlar. Sürece en yakın topic burası olduğundan sizlere sormak istiyorum, sanırım doğru yerdeyim.

Aklıma takılan soru şu Dv2021 için başvurumu yaptım. Diyelim çıktı, eşim Amerika fikrine şuan da negatife bakmakta ve süreçle ilgili aklında büyük soru işaretleri var. Sözün özü şuki fikri değişmez ise (başvuruya eşim ile oğlumu da eklemiştim) bu süreci ben tek başıma sürdürebiliyor muyum? Yoksa başvuru da eşim ve oğlumda olduğu için toplu bir şekilde mı yönetmem gerekiyor.

Şimdiden teşekkürler.

@Hasan-HASAR işler nedeniyle mesajını şimdi gördüm. Kendin tek başına devam ettirebiliyorsun. Eğer benim gibi DS260 formunu eşini de dahil etmiş isen Sağlık Mülakat ve USCIS & diğer ödemeleri sadece kendin için yapmalısın. Mülakatta eşinizin niye gelmediğini soracaklar ve ayrıca ABD ilk girişte de öyle . Bunun için eşinin ileride alacağı turistik vizeyi yakmamak adına bir sebep bildirmen lazım. Benim yaptığım gibi mülakatta eşimin hakkını diğer yılın ekim 1 kadar askıyada aldırabilirsin. Eşin eğer gerçekte istemiyorsa onu hiç zorlama ve işi oluruna bırak. Eğer zorlarsan iş inada biner ve bu senin eşinle daha sonra ABD de yaşamanı zorlaştırabilir. Heşeyi oluruna bırakmak daha doğru çözüm. Eğer DS 260 formunda eşini eklemediysen sorun yok tek tabanca işleri rahat halledebilrisin. Sorun olursa bana mesaj atabilirsin.

Bu doğru mu? @crazycells @Muhtaradana rica etsem bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz?

Yani eşimin ve çocuklarımın hakkını bir sene erteleyebilmem mümkün mü?

Ben ds-260 formunu eşim ve 2 çocuğum dahil doldurdum ancak şimdi hem ekonomik olarak hemde yaşadığımız bir takım sorunlardan dolayı benim tek başıma gitmem de ihtimal dahilinde.

Acaba tek başıma gitmek istersem ne gibi seçeneklerim mevcut?

• @burakk
    1572988238045-1572988134222-dv2021-takvim.png
    kazandığınızdaki case numaranıza bağlı evet doğru, sayın @redsat2000 nin imzasına bakarsanız case numarası binlerde, yani dv 2021 üzerinden örnek verecek olursak,yukarıdaki tabloda gördüğünüz üzere, 5 mayıs 2020 de case numaranız 0-2000 arasında olursa muhtemelen Dv 2021 in ilk mülakatlarına 1 Ekim 2020 gibi siz girersiniz, bu aşamada eşiniz ve çocuğunuz mülakata katılmayabilir ve siz tek başınıza vizenizi alabilirsiniz, sayın @redsat2000 nin mesajında bir yıla yakın erteleme kısmı işte burda mümkün olur.

Eşinizin ve çocuğunuzun, dv 2021 vize verme son günü 30 Eylül 2021 e kadar tüm işlemleri yapıp vizesini alması gerekir, bu tarihten sonra dv 2021 için vize verilemez

Eğer böyle bir durum gerçekleşirse aileniz için F2A vizesine başvurmalısınız, ilgili konu başlığı⬇

F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) https://yesilkartforum.com/forum/post/7642

• ⭐⭐

@Muhtaradana Çok açıklayıcı bir cevap olmuş. Eline zihnine sağlık.

• @burakk selam @Muhtaradana dediği gibi ben Türkiyenin mulkata ilk başladığı gün olan 4 ekim 2018 de aldım. Benim uzatmam 2019 grubunun son günü olan 1 ekim 2019 da bitti. Şuan eşim Green kart hakkını kaybetti. Ona senede Abd ye 6 ay girebileceği turistik vize alacağım. Buda iyi bir süre vede ülkede belli bir süre kalma formalitesi yok Green card li lar gibi. Sen bunu yapabilirsin daha sonra vatandaşlığı aldıktan sonra onu ve çocuklarını rahatlıkla geçirebilirsiniz. Bir diğer çözümde sen gittikten sonra ailen için @Muhtaradana dediği gibi yoldan başvuru yapman . Eğer senin Mayıs ayında mulakat olursa En fazla 1 Ekime kadar süren var.

• @Muhtaradana

Abi genelde forumda laf kalabalığı olmasın diye teşekkür etmek için yazmıyorum sadece beğen butonunu kullanıyorum ama o kadar doyurucu bir cevap vermişsin ki bu emeğine karşılık özel bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim değerli emeğin için.

Yani ben asıl talihli olarak ds-260 formuna eşimi ve çocuklarımı yazmış olmama rağmen konsolosluğa tek başıma gittiğimde bir sorun olmaz değil mi?

Onlar neden gelmedi dediklerinde ne tür bir cevap verebileceğime dair bir öneriniz varsa onu da paylaşırsanız çok sevinirim.

Saygılarımla.

• @burakk

1)sorun olmaz
    2)yani bu cevap kişinin kendi yaşamına göre değişebilir, farklı farklı sebepler sunulabilir
    -Sadece greencard almak istemiyorlar da denebilir(bunun mülakatta olumsuz bir etkisi olup olmayacağını kestiremiyorum, belki geçmiş deneyimlere bakarsak fikir sahibi olabiliriz )
    -Ailede bakıma muhtaç birisi varsa eş bu kişiye bakıyor olabilir
    -Çocuğun eğitimi için Türkiye'de kalınmak istenebilir
    vb... Bu tür ülkeye bağlılık gerektiren bir sebep konsolosluk tarafından makul bir sebep görünecektir

• arkadaşlar konsolosluk faaliyetlerinin durması yüksek sıra numaraları olumsuz etkiler mi ?

• ⭐⭐⭐

@oktayusa
    Muhtemelen açılır açılmaz görüşmelerinin çoğunu göçmen vize türüne ayıracaktır. Durumların sadece biz değil onlarda farkında, biraz fazla çalışmayla ara kapatılacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |