Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Real-Deal Teşekkürler.

• ⭐⭐ Banned

Yazık ya bu başlık ta cenaze evine dönmüş. 2020 de cıkmadı diye delirdiydim meger sebebi varmıs

• arkadaşlar selamlar, kimseden ses çıkmıyor, yok mu bir gelişme ya da tavsiye ? yol kateden ya da büyük elçilikten bilgi alan birileri var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Delipapaz malum davanın sonucu 27 ağustos'ta açıklanacak. o zamana kadar ne yazık ki halen bekleme modunda herkes..

• benim, foreign state chargeability switzerland yani doğum yerim isviçre ancak görüşme yerim ankara olarak gözükmekte. acaba şu aşama da vize başvuru mülakat yerimi değiştirme şansım olabilir mi. isviçre'deki amerikan büyük elçiliğinden vize alma şansım var mı ? biraz komplike bir durum. nereye başvurabilirim. acentalar bu konuda yardımcı olabilir mi ? fikri olan var mı ? teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Delipapaz, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

benim, foreign state chargeability switzerland yani doğum yerim isviçre ancak görüşme yerim ankara olarak gözükmekte. acaba şu aşama da vize başvuru mülakat yerimi değiştirme şansım olabilir mi. isviçre'deki amerikan büyük elçiliğinden vize alma şansım var mı ? biraz komplike bir durum. nereye başvurabilirim. acentalar bu konuda yardımcı olabilir mi ? fikri olan var mı ? teşekkürler.

Mulakat tarihi aldiniz mi?

Eger Isvicre'de yasamiyorsaniz degisiklik yapmaniza ne konsolosluk ne de KCC izin vermeyecektir diye dusunuyorum. Neden Isvicre'deki ABD buyukelciliginden vize alacaginizi dusunuyorsunuz? DV ile ilgili ozel bir durumunuz mu var?

• @crazycells hayır mülakat tarihi almadım, bir ihtimal belki isviçreden alabilirim diye düşündüm. büyükelçilik sayfasına girip kontrol ettim, orada da vize verilmiyormuş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Delipapaz, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells hayır mülakat tarihi almadım, bir ihtimal belki isviçreden alabilirim diye düşündüm. büyükelçilik sayfasına girip kontrol ettim, orada da vize verilmiyormuş.

Su an DV sureci konsolosluklardan dolayi degil Trump'in kararnamesinden dolayi durmus durumda, bilginize.

• This post is deleted!

• Arkadaşlar biri bana yardımcı olursa cok sevinecem lütfen.2020 talihlisiyim.ds260 formunu 9 agustosta gonderdim.19 eylül de kcc ye evrakları gonderdik.22 eylulde cevap geldi.mülakat tarihi bekliyorum ama mahkemeye başvurmamı oneriyorlar.beklemelimiyim yada bir avukat mi bulmalıyım bilemiyorum.20EU0014XX Casenumber.bana ne onerirsiniz.

• @halilkrc Okuyacak çok post'unuz var sanıyorum eğer yeniyseniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halilkrc, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

Arkadaşlar biri bana yardımcı olursa cok sevinecem lütfen.2020 talihlisiyim.ds260 formunu 9 agustosta gonderdim.19 eylül de kcc ye evrakları gonderdik.22 eylulde cevap geldi.mülakat tarihi bekliyorum ama mahkemeye başvurmamı oneriyorlar.beklemelimiyim yada bir avukat mi bulmalıyım bilemiyorum.20EU0014XX Casenumber.bana ne onerirsiniz.

Siz DV2020 talihlisi misiniz? Yoksa DV2021 mi?

Bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

• merhabalar. KCC benden evrakları istedi. Lakin pasaport almam KHK ile engellendiği için pasaport alamıyorum. durumu KCC ye istedikleri belgeleri gönderirken belirttim. Lakin bana eksik belge göndermişsiniz diye tekrardan mail attılar. herhangi bir önerisi olan var mı acep?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bekle_geliyorum, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

merhabalar. KCC benden evrakları istedi. Lakin pasaport almam KHK ile engellendiği için pasaport alamıyorum. durumu KCC ye istedikleri belgeleri gönderirken belirttim. Lakin bana eksik belge göndermişsiniz diye tekrardan mail attılar. herhangi bir önerisi olan var mı acep?

merhaba. evrak talep maili bugün mü geldi acaba?

• @gucarslan hayır hocam. 16.10.2019 da geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan hayır hocam. 16.10.2019 da geldi.

öyle bir yazmışsınız ki bugün geldi sandım 🙂
    normalde dv2020 süreci resmi olarak 30 eylül'de sonlandı biliyorsunuz. ayrılan 9095 vizenin kimlere verileceği de belli değil henüz. ilgili başlıkta süreci takip etmediyseniz bir bakın isterseniz.

9095 vizenin akıbeti netleşene kadar yapabileceğiniz bir şey yok, beklemekten başka.

• @gucarslan hocam cok sagolun. bakıyorum şimdi.

• @gucarslan Merhaba. Normalde kaç kişinin vize alması gerekıyordu ? Neden sadece 9095 kişiye vize veriyorlar hocam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

merhabalar. KCC benden evrakları istedi. Lakin pasaport almam KHK ile engellendiği için pasaport alamıyorum. durumu KCC ye istedikleri belgeleri gönderirken belirttim. Lakin bana eksik belge göndermişsiniz diye tekrardan mail attılar. herhangi bir önerisi olan var mı acep?

Maalesef baska bir alternatif yok; surece devam edebilmek icin pasaport ya da seyahat belgesi sahibi olmaniz gerekiyor.

• @academicus, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@hsndmn çok güzel yazmışsınız. Nacizane ek olarak şunu söylemek istiyorum ben de: Asla Greencard umut bağladığınız tek seçenek olmasın. Geçen senelerde yaptık biz o hatayı o nedenle getirdiği hayal kırıklığı çok büyük oldu ve her sene daha da büyüdü. Hatta Greencard sonuçlarının açıklanmasına yakın forumda olan arkadaşlar bilirler forumdaki en çok sıkıntı çeken kişilerden biri bendim....
    Eğer yurt dışı hayalleriniz varsa mutlaka b-c hatta d planınız olsun... Bu sene biz öyle yapıyoruz; evraklarımızı hazırladık Kanada ve Amerika'daki okullarla görüşüyoruz doktora ya da en azından yüksek lisans eğitimi ve asistanlık için; hatta öncelikli gitme yöntemi olarak bunu belirledik. Bu olmazsa Greencard'a ve Express Entry'ye yedek planlarımız olarak başvuruyoruz. Bunlar da olmazsa son seçenek olarak kanada'da meslek yüksek okuluna başlayacağım ben (bu durumda kanada bana part time eşime full time çalışma izni veriyor araştırdığım kadarıyla) önümüzdeki sene bu yolla artık kesin gideriz diye bakıyoruz...

ABD'de asistanlık için süreç nasıl işliyor? TR'de bildiğiniz gibi kadro açılıyor, başvuruyorsunuz daha sonra gidip sınava giriyorsunuz. ABD için işleyiş nasıldır?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |