Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar az once Green Card basvurusu icin bir numaradan arandim. Guya basvuru talebinde bulunmusum. Bir yere basvuruda bulunmadigimi kendi basvurumu ABD’nin resmi sitesinden ucretsiz yaptigimi soyledim. Tesekkur edip kapattilar. Numarayi desifre ediyorum 0212 963 99 39 . Trgreencard diye bir yer ve muhtemelen dolandiricilar. Google ‘a yazinca yorumlardan anlasiliyor. Lutfen sizler de tanidiklarinizi uyarin bu konuda. Bilgilendirmek istedim. Bu arada nereden bulup aradilar bilmiyorum. Green card a basvururken ABD veri tabanini paylasiliyor mu aklima takilmadi degil.

• @heavenblue Bilgilendirme için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammed01 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim 19 yaşına şubatta girdim . Haliyle 18 yaşında başvurdum Dv-2020'ye .ilk başvurum . Çıkacağına inanıyorum . Çoğu kişi bir çok varsayım atmış . Bana göre demeyeceğim . Birleşik Devletler ülkesine hizmet edebilecek genç, dinamik ve gözükara birey almak istiyor (her ülke gibi). Vloggerların çoğuna ilk kez çıktığını görüyor gibiyim . Yinede hakkımızda hayırlısı . Umarım hepinize çıkar ama malum . Yinede kimse umudunu yitirmesin . 7 mayısa 1 aydan düştük . 🙂

Turkiye'den secilen binlerce kisi var, siz sadece 3-5 tanesine bakip bu sekilde cikarim yapamazsiniz maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@muhammed01 buraya yazmadan önce kim olursa olsun önce mağaza videolarını seyret ondan sonra yaz amerika hakkında bir zırnık kadar bilgin olmadığın ortaya çıkmasın 85 yaşında kasiyerlik yapan var. Düşünce yapını düzelt. Amerika bir kişinin yaşına siyaset görüşü ve dinine asla sorulmaz ve de konuşulmaz yeterki işimi görüyor mu görüyor bu kadar basit bir düşünce var orada. Genç olupta toy acemi bir insan zarar vereceğine gider 70 yaşında bir ustayı çalıştırır sende bunu böyle bil gençsin diye orada üstünlük olmaz düzelt kafanı

o halde bundan sonra siz de bir seyi yanlis yazdiginizda ya da soru sordugunuzda; forumca size kibar bir uslupla bilgi vermek yerine, sert, hakaret iceren ve kiskirtici bir sekilde cevap verecegiz. Bilginize.

Madem bu sekilde bilgi alip vermeyi tercih ediyorsunuz, biz de nabza gore serbet vermesini biliriz 🙂

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@heavenblue su listeye eklemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1702/green-card-için-arayan-sahtekar-numaralar

Yonlendirme icin tesekkurler )) ayni iletiyi diger konuya da aktardim.

• Şafak Antep(27) . Karadeliğin resmini görmek Nasip oldu inş 7 Mayıs Günü de Olumlu bir yazı okuruz ✈

• @reader DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ayvalik10 biraz daha anlayış lütfen, burda bir iki üç kişi toplanıp her hoşunuza gitmeyen şeyi sorana/ yazana yüksekten bakar gibi saldırmayın rica edicem @crazycells sonra forumdan soğuyoruz.

Kesinlikle katılıyorum, bazen söylemler sertleşip seviyesini yitirmeye başlıyor. Bilgilerinizi daha yumuşak bir dil ile paylaşırsanız, medeniyet size o kadar daha yaklaşır. Önce birbirimize saygı gösterelim, tartışmak kolay ama bunu medenice yapmak zordur. Bizler zor olanı başaralım, sonrasında Amerikada birbirimizi bulup canı gönülden bilgilerimizi paylaşırız. Saygılarımla.

• Dizi tavsiyelerine Silicon Valley'i eklemek isterim. Eleştirmenlere göre HBO'nun son zamanlarda yaptığı en iyi komedi dizilerinden biriymiş. Şans verin derim, gerçekten eğlenceli bir dizi.

• Arkadaş sayfalarca boş muhabbet ve gereksiz yazışmaları okuduktan sonra sonra 4 5 sayfayı boşa okuduğumu hissettim😄 Yapmayın arkadaşlar zaten ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Burada olmamanızın sebebi belli. Hayallerimizi konuşalım sorularımızı soralım doğru bir dille ama muhakkak nazikçe. Her şeyden nem kaparsak “vay sen bana mı dedin” , “yok böyle dedin” diye başlayan görünürde kibar ama içerikte kaba ifadelerle bu forumu amacının dışına çekmiş oluruz.
    Haydin bakim Şafak 26 umutlanmaya devam. 8 Mayıs’ta %99 umuz üzgün olacağız. O zman teselli edecekler birbirlerine sinir olanlar bile. Abi seneye görüşürüz diyeceğiz daha... Sonra yine buradayız. (Amin desem mi bilemedim) 3S kuralını unutmayalım... Sevgiyle Saygıyla ve Sağlıkla kalın arkadaşlar...

(O değil de ne olacak bu Fener’in hali😂😂😂)

• ⭐⭐⭐⭐

@NumbWalker noolmuş ya fenere ? Bende onu soruyorum ne olmuş fenere 😃

• @rhonster Böyle bir parodi vardı sanırım hatırlar mısın ?
    Hatta karikatürleri de var.
    0_1554917912704_588615B7-6CC2-4A3C-B4BE-36ABD735D4FF.jpeg

• ⭐⭐⭐⭐

@NumbWalker

1:20 den sonra başlıyor 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@NumbWalker başka parodi var mı bilmiyorum ben

• ⭐⭐ Banned

@reader selam tekrardan cevap yazdıgınıziçin tesekkurler fakat mesaj yollayamıyorum size uyarı veriyor

• Ya arkadaş ben Giresun / Yağlıdere doğumluyum. Şimdi olur da Greencard çıkarsa seni almıyoruz demesinler bana hahhaha akşam akşam tadım kaçtı bu aklıma gelince

• ⭐⭐⭐⭐

@hato-santa ne alaka 😃 ironimi yapıyorsunuz onuda anlamadım ciddiye aldım valla 😃 direk sayın @crazycells in yazısından alıntıladım.
    Eğer kazanırsanız, vizeyi alabilmek için ya
    lise eğitiminizi tamamlamış olmalısınız
    ya da son 5 yıl içinde eğitim, deneyim veya uzmanlık gerektiren bir işte en az 2 yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız
    İş deneyimlerinin yeterlik ve denkliğini belirlemek için O*Net Online veri tabanı kullanılıyor. Bu sitede birçok meslekten bahsedilmiş olsa da sadece belli meslekleri yapıyorsanız vizeyi alabiliyorsunuz. Mesleğinize dayanarak çekilişe katılmak istiyorsanız, son beş yıl içinde, veri tabanında iş alanı (job zone) 4 veya 5 olan, ve Özel Mesleki Hazırlık seviyesi (Specific Vocational Preperation – SVP) 7.0 veya daha yüksek olan bir meslekte, en az 2 yıllık bir iş deneyimine sahip olmalısınız.

Bu yıl sonunda liseden mezun olacak kişiler yahut açık lise diploma sahipleri de başvuruya katılabilirler. Ankara Amerikan Konsolosluğu, mülakat zamanı lise ya da daha üst bir diplomanız olduğu sürece çekilişin eğitim şartını yerine getirdiğinize kanaat getirmektedir.

Ayrıca bunlar dışında, doğduğunuz ülkenin de çekilişe katılmaya uygun olması gerekiyor. Türkiye veya Azerbaycan doğumlu kişiler çekilişe katılabilirler. Eğer doğduğunuz ülkenin çekilişe uygun olup olmadıgını bilmiyorsanız bu konuda sorabilirsiniz.

• @rhonster Amerikanın %99 u yağlıdereli ya 🙂 özellikle new jerseydeler diye biliyorum
    @hato-santa üstad sen neden green card bekliyorsun ki sizin için temel hak değil mi bu 🙂

• @rhonster bu kadar yazıyı yapıştırıp zahmet etmişsiniz sağolun ama şaka yapmıştım 😃 Yağlıdere'mizin 60-70 yıllık bir Amerika'ya göç etme sevdası var da neredeyse memleketteki insanlar arasında, Amerika'da akrabası olmayan kişi yok. Ben doğduğum sıralarda da babamın işi gereği gideceklermiş ama son anda vazgeçmişler. Ben de şansımı böyle deniyorum işte 🙂 Hatta artık bir süre sonra Amerika'nın Giresun'a özel kota koyduğunu ve bizim hemşehrilerin buna rağmen Meksika'dan, Kanada'dan kaçak geçiş yaptığını biliyorum. Şu an Amerika'da bulunan Yağlıdereli sayısı ilçede bulunanlardan fazla deniyor hatta 😃

• @tanti DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@rhonster Amerikanın %99 u yağlıdereli ya 🙂 özellikle new jerseydeler diye biliyorum
    @hato-santa üstad sen neden green card bekliyorsun ki sizin için temel hak değil mi bu 🙂

Oranı bilerek abarttım çünkü o derece Yağlıdereli'ler çok 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |