Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Benim yaşım 27 bende 18 yaşım dan bu yana başvursaydım sanırım çıkabilirdi 🤷🏻♂😀

• Hayırlısıyla Ocak biterse mart nisan bence uçucak 🙂 zaten mayısın başı sonuçlar 🙂 nefes al nefes ver 😛 🙂 renklensin sayfa 🙂

• kazananları görünce içim bir baska oluyor .. Allah ins bize de nasip eder de hayalimiz gerçekleşir , yolumuz açık olsun 🙂 basvurmaya devam tüm azimle ve kararla bu yüzden yılmak ve geri dönüş yok .. ALLAH'ın izniyle . Gemileri yakmadan basarı gelmez bu yuzden tüm gemileri yakmak lazım ki kararlılıkla devam edelim .. kazananlara tekrar hayırlı olsun bize de darısı ins 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@smbrka çok teşekkür ederim

• ⭐⭐

@ahmet-34 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Benim yaşım 27 bende 18 yaşım dan bu yana başvursaydım sanırım çıkabilirdi 🤷🏻♂😀

Bu meret kimine tek seferde çıkarken kimine 10 seferde çıkmıyor. Şanslı olmaktan başka bir şey yok. 🙂

• Merhaba Arkadaşlar uzun zmandır kafama takılan bir soru var ,bilginiz var ise beni aydınlatırsanız sevinirim. Başvuruyu ben yaptım çıkarsa eşimde haydalanacak. Ama bizimle birlikte yaşan velayeti babada olan eşimin ilk eşinden olma iki tane evladımız var. Biri 13 diğeri 12. Green kart çıkarsa onlarda haydalanabiliyormu? Sonuç itibari ile onları burada bırakıp gidemeyiz.Şimdiden teşekkür ederim.

• @smbrka DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar uzun zmandır kafama takılan bir soru var ,bilginiz var ise beni aydınlatırsanız sevinirim. Başvuruyu ben yaptım çıkarsa eşimde haydalanacak. Ama bizimle birlikte yaşan velayeti babada olan eşimin ilk eşinden olma iki tane evladımız var. Biri 13 diğeri 12. Green kart çıkarsa onlarda haydalanabiliyormu? Sonuç itibari ile onları burada bırakıp gidemeyiz.Şimdiden teşekkür ederim.

Eşinizin çocuklarini da eklemeniz gerekiyordu zaten başvuru yaparken eklemediniz mi

• @gözde Merhaba gözde öncelikle. Cevap verdiğin için teşekkür ederim. Eşim diyorum yalnız resmi olarak nikahımız yok. Bizim için o tarz şeylerin önemi de yok çok uzun zmandır birlikteyiz. Eğer green card çıkarsa o zman resmi nikah yapmayı düşünüyoruz. Mecburi olarak. Onunda benimle birlikte gelebilmesi için. İşte o zman çocuklarda gelebilecekmi?

• @smbrka onu bilemedim ama sanirim çocuklarida o zaman eklediğinizde onlarda gc almaya hak kazanirlar diye düşünüyorum ama @crazycells daha iyi bilecektir.

• @smbrka konuyu daha iyi bilen arkadaşlar vardır bence bir sıkıntı olmaz çıkarsa eşiniz için dolduracağınız formda çocukları belirtin yeter sanırım.

• @smbrka eşim dediğiniz kişi kendi başvurusuna çocuklarını eklediyse ve eşim dediğiniz kişi talihli olursa o zaman hepiniz gidebilirsiniz. ancak size çıkarsa çocukların gidip gidemeyeceğinden emin olamadım ama @crazycells bunun cevabını eminim biliyordur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@smbrka DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar uzun zmandır kafama takılan bir soru var ,bilginiz var ise beni aydınlatırsanız sevinirim. Başvuruyu ben yaptım çıkarsa eşimde haydalanacak. Ama bizimle birlikte yaşan velayeti babada olan eşimin ilk eşinden olma iki tane evladımız var. Biri 13 diğeri 12. Green kart çıkarsa onlarda haydalanabiliyormu? Sonuç itibari ile onları burada bırakıp gidemeyiz.Şimdiden teşekkür ederim.

Evet, herkes size bagli olarak "derivative dependent" statusuyle vize alabiliyor.

Siz, sizin oz cocuklariniz, evlatlik cocuklariniz;
    esiniz, esinizin oz cocuklari, evlatlik cocuklari...

Vize alabilmek icin cocuklarin 21 yasindan kucuk ve bekar olmalari gerekiyor tabii ki.

• @crazycells çok teşekkür ederim.

• @smbrka velayet babada ise babanın izni olmadan çocuklar yurtdışına çıkamaz diye biliyorum TR ye ait bir kanun. Zaten pasaport bile çıkaramaz çocuklara eşiniz ilk eşi olmadan. Bence öncelikle bu konuyu araştırıp çocukların babaları ile görüşmek faydalı olacaktır.

• Pasaportu çıkarılmış çocuk Yurtdışına çıkabilir cokca tecrube ettim, çıkıştaki memur muvaffakatname sormuyor. Soyadlar farklı ise avrupa vize için de girişte de muvaffaktaname istiyor. ABD velayeti annesinde olan ve benimle gelecek cocugum için ne 3 sene once vize de ne green card goruşmesinde muvaffakatname istemedi. Giriştede sormadılar. ABD muvaffakatnameyi cok onemsemiyor diye duşunuyorum.

• ⭐⭐

Şafak 118, selam olsun gün sayanlara 🙂

• @sash Merhaba avrupaya dışına çıktığımızda her defasınsa çocukların annelerinin yurt dışına çıkabilirler izin kağıdı varmı bunu soruyorlar. Bu konuda bir ilk olacağım galiba çıkarsa gelişmeler hakkında sizleri bilgilendiririm. Zaten çocuklar gelemezse bende gidemem onlara ben bakıyorum çünkü.

• @chromium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Şafak 118, selam olsun gün sayanlara 🙂

Bende kaç gün kaldı biri paylaşsa diye düşünüyordum. Üşengeçlik işte ;))) Nedense mayıs diye düşününce çok uzak geliyor gün söyleyince daha az kalmış gibi hissediyorum. :)))) Garip bir duygu :))) Bu arada sizede selam olsun 😉

• Geçen sene çevreme pek hissettimesemde çok üzülmüştüm. Bu sefer geçen sene gibi sürekli GC'yi düşünmüyorum olumsuz sonuçlanırsa diye ama derinden gelen hissiyat çok farklı. İnşallah bu sene olumlu sonuçlanırda hayallerimize kavuşuruz..

• @apex DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Geçen sene çevreme pek hissettimesemde çok üzülmüştüm. Bu sefer geçen sene gibi sürekli GC'yi düşünmüyorum olumsuz sonuçlanırsa diye ama derinden gelen hissiyat çok farklı. İnşallah bu sene olumlu sonuçlanırda hayallerimize kavuşuruz..

Benim yaşım 42 çok geç kaldım. 😞 Bu sene ilk senem yalan yok birçok arkadaşımız çok uzun bir süredir bekliyor. Yaşımdan dolayı bu sene çıkmasını istiyorum. Yoksa bir daha başvurur muyum bilmiyorum.. Gerçekten gitmek isteyen herkese çıkması dileğiyle..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |