Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @honesthope ne danışman firmalar, ne de kişiler konsoloslukla anlaşmalı falan değiller.Hele ki çekiliş sistemine kimsenin müdahelesi söz konusu dahi değil.Random bir çekiliş. Sizlerin gözünde önemli olduklarını ciddi olduklarını ,sizlere gövde gösterisi yapmak istedikleri için bu terimi kullanıyorlar. Ben sadece crazycells Ali Cihan Bey'den şüpheleniyorum 😃 😃

• görecegız bakalım etkılılermı etkılı degıllermı ? ..pratikte ımkan mevcut.. dogrulugu gormekten baska caremız yok..ınsallah kazanırız

• @honesthope DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

görecegız bakalım etkılılermı etkılı degıllermı ? ..pratikte ımkan mevcut.. dogrulugu gormekten baska caremız yok..ınsallah kazanırız

Sizce etkili olsalar senelerdir başvuru yapan insanlar neden aracı firmalar üzerinden başvuru yapmıyorlar ?

• Arkadaşlar bu green card sadece çok az bir kısmımıza çıkacak ve onlar gidecek bizim gitmemiz için başka legal yollar bulmamız lazım bence.Hepimiz bir an önce gitmek istiyor ama bu çekilişle gitmek çok düşük ihtimal başka çözümler bulmalıyız yeşilkartforum ailesi olarak

• @mrrobot onerin var mi? Fikrin..ve nasil olacagi ile alakalida bahsedersen

• @gözde gorecegiz bakalim bilmiyorum..ilk deneyim.icin gerekli olabilir..bilgisayar ortaminda secim icin tabiki kimse etki edemez o asikar..

• @honesthope yatırımcı vizesi , kendimizi egitmek ve amerikan yasalarını iyi bir şekilde bilmek lazım meksikalılar yasaları iyi biliyor ve bunları kullanıyorlar ama bizim bu onuda pek bir bilgimiz yok malesef.yani demek istediğim elimizden geldiği kadar bilgiye ulaşmalıyız sadece greencard a baglı kalırsak kesin sonuç elde etmek sadece şansa baglı olacaktır

• ⭐⭐

@mrrobot evet yatırımcı vizesi olur iş bularak gitme olur veya da en kolay evlilik ama yatırımcı vizesinde çok para gerek örneğin Detroit kenti 5 yatırımcı Türke green card verecekti bir ara ve minimal 500.000 dolarlık bir ev almaları gerekiyordu pek kolay değil dolar şuan ki halde iken milyonlarca türk lirası gerekli evlilik desen oradan biri forum sitelerinden birileri buluyorsa aşağılamak için söylemiyorum genel olarak çok büyük sıkıntıları vardır bence. iş bulmak deseniz kadifiyeli olacaksın iş tecrüben olacak karşı tarafta ki firma seni isteyecek. ama bir kadın vardı önce turistik vize almış sonra oraya gidip dil kursuna yazılmış farklı kurumlara gidip çalışma izni almış... herhalde Meksikalıların bildiği ama bizim bilmediğimiz şeylerden biliyor o kadında belki siz öğrenip bütün forumu aydınlatırsınız. MAVNİ diye bir uygulama var.. ama askıda o çok güzel bir şey Trump giderse açılacağını düşünüyorum şuan açık olsa turist vizesi alır giderim tabi neyse çok yazdım eğer bir şeyler bulursanız bizi de aydınlatın.

• Öle yada böle her türlü iş dönüp dolaşıp paraya çıkıyor yani farklı seçeneklerde arasak yatırım yapıcak kadar elimde para olsa iki dakika düşünmezdim kartı vercekelrini bilsem işin kötü yanı bi insanı bu ülkede anca bu kadar soğutablirler sanırım almanya işci alımı var dendi site kitlenmiş daha ötesi varmı 🙂

• ⭐⭐ Banned

almanya işçi alimi diye bir durum yok. Konsulattan acıklama var

• @lordbolton bir yol bulursam hepinize anlatacagımdan şüpheniz olmasın.

• ⭐⭐

@ahmet-34 Konsolosluk'tan yapılan açıklama şöyle;

OBM firmasıyla Federal Hükümet arasında Türk uzman personelin istihdamıyla ilgili herhangi bir anlaşma bulunmamaktadır. Federal Hükümetle Türk Hükümeti arasında da basındaki haberlerde sözü edilen meslek gruplarının Almanya’da istihdam edilmeleri konusunda özel bir işçi alımı anlaşması da yoktur.

yalanlanmış :)))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrrobot DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar bu green card sadece çok az bir kısmımıza çıkacak ve onlar gidecek bizim gitmemiz için başka legal yollar bulmamız lazım bence.Hepimiz bir an önce gitmek istiyor ama bu çekilişle gitmek çok düşük ihtimal başka çözümler bulmalıyız yeşilkartforum ailesi olarak

genel standart yontem ABD'ye egitim icin veya calismak icin gelip temelli yerlesmek. Eger master/doktora sansina sahip olan varsa zaten onun icin ugrasiyordur diye tahmin ediyorum, o nedenle calisma vizeleri konusunda bir yorumda bulunayim...

Calisma vizelerine genel olarak su sayfadan ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/90/çalışma-vizeleri-h-l-o-ve-diğer-vizeler

En azindan genel bir fikir verir. Benim gordugum en cok yapilan hata bence "ne is olsa yaparim" mentalitesine sahip olmak, oysaki vize icin basvurdugunuz isin sizin egitim veya is gecmisinizle uyumlu olmasi gerekiyor. Ornegin, hic restoranda calismamis biri bir ascilik isine basvuru yaparsa, konsolos bu kisinin gercek amacinin ascilik olmadigina CV'sine bakarak kanaat getirebilir. Dolayisiyla is ararken, bu isin sizin CV'nize, egitiminize, onceki yillardaki calisma deneyiminize uygun olmasi vize alma sansinizi arttirir.

Daha sonra calisma vizeleri Green Card'a evriliyor tabii ki , asagidaki tablodan da gordugunuz gibi egitimli, egitimsiz; yuksek derece gerektiren, gerektirmeyen; vasifli, vasifsiz pek cok ise sahip kisi Green Card basvurusu yapabiliyor:

alt metni

• ⭐⭐ Banned

Arkadaslar almanya üzerine umudunuzu az besleyin. Avrupa diyosanız illa Montenegroya gitmeniz anlamlı olabilir. Almanya için her dokumanım legal olmasına ragmen calısma ve okuma izni vermediler üztüne 6 ayımı çaldılar. Sakın ha sakın. C.1 seviye almancam var. İşverenin vergi numarasına kadar herşey ok... Atom parçalamayacaksanız almanyayı boşverin. Türkiyeden geldim deyince 20-0 geriden başlıyosunuz

• ⭐⭐

@calibraturbo neden çalışma ve oturma alamadınız sebep söylediler mi?

• ⭐⭐ Banned

Benim o işi yapacagıma inanmıyolarmış. Bende remonstationschreiben verdim. Bulgar Romen olsaydım inanacakmısınız diye. Gelen yazida istersem almanyada mahkemeye verebilecegim söylendi bende lanet olsun size dedim. Canadadan 5 günde aldım aynisini!!!!. Ya ne berbatlıklar yaşadım biliyosunuz

• ⭐⭐

@calibraturbo kanada daha iyidir bence böylesi daha iyi olmuş sizin için

• ⭐⭐

F-1 vizesi almaya gittiğinizde sistemden sizin dvlotterye başvurup başvurmadığınızı görebilir mi? var böyle bir şey bilen var mı bunu

• ⭐⭐ Banned

Lord bolton Babama green card cıktı diye tuition vermeden geri döndüm kanadadan

• ⭐⭐

@calibraturbo yani bir şekilde yurtdışına kapağı atmışsınnız dediğiniz gibi pes etmeyen kazanır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |