Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aysegul o araştırmaları, kızımın gelecek kaygısını ve usa hayranlığı bende de var 🙂 hepimize hayırlısı olsun.hoşgeldiniz aramıza 🙂

• Herkese Merhaba🙋🏻♀️ Yine bir bekleme odasi ve yine biz 🙂 Otobus duragi gibi, malesef hep dolu geliyor siranin onunden 1-2 kisi biniyor ve biz binemiyoruz 😂 Umarim bu sefer bos otobusu yakalariz 😉

• Eşim ile benim bu sene ilk başvurumuz olacak. İyi bir işim, Türkiye deki orta gelirli bir aile için iyi bir birikimimiz var. Bir kaç ay önce aldığımız, 2 yaşındaki oğlumuzun kardeşi olacağı haberiyle, çocuklarımız için geleceği için eğer olursa herşeyi bir kenera bırakıp gitme kararı aldık. Umarım gerçekten isteyen herkesin şansı yaver gider...
    Bir kaç aydır araştırma halindeydim, son bir kaç haftadır forumu buldum. Günde sanırım en az 2 saat vakit geçiriyorum, kafamdaki bir çok sorunun cevabını burda buldum diyebilirim. Müthiş bir platform, emeği geçen herkese teşekkürler..

• Bende hoşbuldum 🙂
    Nasip ...

• Tanrı hepimizin yoluna ışık saçsın çok küçük bir umut için hayal kurmak çok zevkli gönül ister ki aynı fırsatlar kendi vatanımda olsun ve sadece turist olarak gidelim ama malumunuz durumlar kötü.İsterim ki bu umutları taşıyan herkes gidebilsin ancak öyle olmayacak herkese bol şans diliyorum umarım yolumuz aydınlık olur.

• Benimde 3 yaşında dünya tatlısı oğlum var sırf onun eğitimi için başvuracağım. Evi barkı satıp gitcez.

• Her yıl başvuru rakamı bir önceki yıla oranla yükselicek. Henüz ilk başvursunu yapan arkadaşlara bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Geçen dönem başvurumuzu yaptık, herşey iyi güzel mutluyuz en önemlisi de umutluyuz. Sanırsam 17 mayıstı, burada yıkıldığımız gün oldu. Her gün eksiksiz şafak saydık, muhabbet ettik, hayaller kurduk.. Bana çıkmadığında çok fazla bozuntuya vermedim çünkü yanımda annem vardı. Üzülmesini istemedim. Ama burada ağlayan arkadaşlarım olmuştu. En çok onların adına üzüldüm. O yüzden arkadaşlar başvurunuzu yapın ve son güne kadar işleriniz ile meşgul olun. Bazı arkadaşlar vardı, adamın aklı gc de ve işe bile girmiyor. Adam her gün hayal kuruyor. Bu şekilde çok daha zor olacaktır arkadaşlar. Bu işin en başında başvurunuzu yapıp kendinizi gc'den soyutlayın ki zaman hızlı geçsin. Baktığınız zaman çıkmazsa da çok üzülmeyin. Öncelikle sayın adminimiz @crazycells sonrasında geçen yıldan yoldaşlarım @ekpr @vecihi @gözde @reader @likable @paw-of-eagle ve daha ismini hatırlayamadığım herkese selamlar. Şansınız bahtınız açık olsun..

• @hsndmn çok güzel yazmışsınız. Nacizane ek olarak şunu söylemek istiyorum ben de: Asla Greencard umut bağladığınız tek seçenek olmasın. Geçen senelerde yaptık biz o hatayı o nedenle getirdiği hayal kırıklığı çok büyük oldu ve her sene daha da büyüdü. Hatta Greencard sonuçlarının açıklanmasına yakın forumda olan arkadaşlar bilirler forumdaki en çok sıkıntı çeken kişilerden biri bendim....
    Eğer yurt dışı hayalleriniz varsa mutlaka b-c hatta d planınız olsun... Bu sene biz öyle yapıyoruz; evraklarımızı hazırladık Kanada ve Amerika'daki okullarla görüşüyoruz doktora ya da en azından yüksek lisans eğitimi ve asistanlık için; hatta öncelikli gitme yöntemi olarak bunu belirledik. Bu olmazsa Greencard'a ve Express Entry'ye yedek planlarımız olarak başvuruyoruz. Bunlar da olmazsa son seçenek olarak kanada'da meslek yüksek okuluna başlayacağım ben (bu durumda kanada bana part time eşime full time çalışma izni veriyor araştırdığım kadarıyla) önümüzdeki sene bu yolla artık kesin gideriz diye bakıyoruz...

• @heleniki insanların artık dv lotodan malumatı epey arttı. Ama eğer kaderde varsa şanş sizi kimse tutamaz.

• Ilginc bir istatistik sorucagim ama ust uste bir kac cekilise katilipta kazanip gitmeyen var mi? Hic duydunuz mu? Cekiliste olsa aradigi ozelliklere uyan kisileri direk aliyor mu acaba yani sonucta ilk basvuru sonrasida bir arastirmasi soz konusu olabilir bana gore

• @mendebur hoşgeldiniz.

• @hosgeldin siz de hoşgeldiniz:)))

• Selamlar @hsndmn. İnşallah hepimiz için hayırlı olur:)

• @sivaslamerica DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ilginc bir istatistik sorucagim ama ust uste bir kac cekilise katilipta kazanip gitmeyen var mi? Hic duydunuz mu? Cekiliste olsa aradigi ozelliklere uyan kisileri direk aliyor mu acaba yani sonucta ilk basvuru sonrasida bir arastirmasi soz konusu olabilir bana gore

Ben şu an Houston’da yaşayan Can Abi’yi biliyorum (Can ÇOLPAN). Onlara ilk seferde çıkmış fakat gitmemişlerdi. Birkaç sene sonra 2014’teki başvurularında çıkmış ve gitmişlerdi. Sorunuzun ikinci kısmına pek ihtimal vermemekle beraber, sn. @crazycells’in bir şeyler söyleyeceğini umut ediyorum:)

• Bu sene bende varim

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sivaslamerica DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ilginc bir istatistik sorucagim ama ust uste bir kac cekilise katilipta kazanip gitmeyen var mi? Hic duydunuz mu? Cekiliste olsa aradigi ozelliklere uyan kisileri direk aliyor mu acaba yani sonucta ilk basvuru sonrasida bir arastirmasi soz konusu olabilir bana gore

Hayir, boyle bir eleme ya da inceleme yapilmiyor. Once rastgele secim yapiliyor, sonra bu kisilerin bir ya da birden fazla basvuru yapmis olmasina gore bir eleme gerceklesiyor.

Suradan cekilisin nasil yapildigina dair bilgi elde edebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/275/sayılarla-green-card-lotosu-diversity-visa-sürecine-bakış

• @crazycells Abi sagolasin ekimde basvuru alipta mayista acikladiklari icin bir arastirma yapiliyor diye dusunmustum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sivaslamerica DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Abi sagolasin ekimde basvuru alipta mayista acikladiklari icin bir arastirma yapiliyor diye dusunmustum 🙂

daha once de yazmistim ama herkes "komplo teorilerine" inanmayi tercih ediyor. Bu tarihler geleneksel olarak kagitla basvuru yapilan ve mektupla insanlarin kazandiginin bildirildigi donemden kalma. Degistirmeleri icin de herhangi bir sebep yok. Bu nedenle hem dusuncenin gidisati, hem de sonucu yanlis 🙂

• Arkadaşlar MERHABA
    Yeni çekilişimiz hepimize hayırlı uğurlu olsun.
    Sayın adminciğim @crazycells ben daha önce @reader isimli kullanıcıyım ama şifremi unuttuğum için yeni hesap almak zorunda kaldım yazdığım adrese şifre yenileme linki gelmedi bir türlü ne zamandır uğraşıyorum. Eşimin mail hesabından yeni üyelik aldım.

Bütün arkadaşlarıma selâmlar.
    @sawas burdayım uzun zamandır ama giriş yapamıyorum.
    @Sefer-Çavuş arkadaşım londra da mısın neler yapıyorsun
    @gözde @hsndmn büyük bir hayal kırıklığından sonra gene devam ediyoruz, ben çok kızdım kendime bu kadar ümit bağladığım için ama işte yine Ekim geliyor ve yine başvuru yapacağız. En azından bu platformdaki arkadaşlarımdan birisine çıkmasını diliyorum.
    Yeni gelen arkadaşlar da hoşgeldiniz sefâ getirdiniz çok misafirperver bir eve geldiniz😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |