Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

• @crazycells çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar merhaba,

ds-160 formu için 14 yaşından küçük cocugunuz için doldurduğunuz taktirde, en sonda sorulan bu formu kendi başınıza mı doldurduğunuz yanıtına Hayır dememizde bir sorun olmaz değil mi, yani normal bir durum , çocuğumuz adına biz dolduracağız 🙂

• DS-160 vize başvurusu yaptıktan sonra yeni pasaportum geldi bilgiler eski pasaportumun bilgileri görüşmede bu sorun olur mu bilen birisi varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim

• @Samet-Ünlü bilgileri güncellemeden gitmeniz sorun oldu mu benimde pasaport bilgilerim eski sorun olur mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba,

ds-160 formu için 14 yaşından küçük cocugunuz için doldurduğunuz taktirde, en sonda sorulan bu formu kendi başınıza mı doldurduğunuz yanıtına Hayır dememizde bir sorun olmaz değil mi, yani normal bir durum , çocuğumuz adına biz dolduracağız 🙂

hayir, hicbir sorun yok. hayir diye isaretleyip kendi bilgilerinizi yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mmmamur, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

DS-160 vize başvurusu yaptıktan sonra yeni pasaportum geldi bilgiler eski pasaportumun bilgileri görüşmede bu sorun olur mu bilen birisi varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim

herhangi bir problem olmaz, eski ve yeni pasaportu beraber yaninizda mulakata goturun...

DS-160 formundaki veya randevu kaydindaki bilgilerde degisiklik yapmaniza gerek yok.

• Merhaba DS 160 içinde pasaport ile ilgili "city" kısmına ne yazacam (pasaportun üstünde veren makam NARLIDERE yazıyor. narlıdere ise izmirin ilçesi, hiçbir yerde izmir yazmıyor pasaport üstünde). issued by NARLIDERE yazıo. izmir mi yazayım narlıdere mi?

• Merhaba. Temmuz ayında bir DS-160 formu onaylayıp göndermiştim ve daha sonra vize randevumu almıştım. Randevudan önce durumumda değişiklik olduğu için yeni bir DS-160 formu doldurdum ve belki yine güncellemek gerekir ne olur ne olmaz diye randevuya yakın bir tarihe kadar onaylamadım. 18 Ekim Salı vize randevum var. DS-160 formunu 16 Ekim Pazar yani bugün onayladım ve onay sayfasının çıktısını aldım. Ancak daha sonra bazı sitetelerde DS-160 formu randevudan en az üç gün önce onaylanması gerekir gibi bazı bilgiler var. Bunun doğruluk payı var mıdır? Eğer öyleyse bununla ilgili state.gov ya da ais sitesinde hiçbir uyarı ve bilgilendirme görmedim, aradığım halde bulamadım. Vize randevumda bir sorun yaşar mıyım? Teşekkür ederim.

• merhaba ben Nisan 2023'te J1 vizesi için randevu aldım. Eşim ise 20 haziran 2023'e turist vizesi için randevu aldı. Benim gidiş tarihim ise 15 haziran. yani eşimin vize görüşmesinden 5 gün önce (not: o aralık 2023te yanıma tatile gelip dönecek). şimdi sorum şu: eşimin ds160 formunda eş adresi şuan tr de olduğum için ev adresi yazdık fakat vize görüşmesi sırasında aslında bi aksilik çıkmazsa ben ABD'de olacağım. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz lazım? ayrıca yine family kısmında acil durumda usa'de iletişim kişisi eş vb istio yine oraya ben orda olacağım için orda beni yazması lazım değil mi. fakat benim henüz nerede kalacağım belli değil 🙂 sonuçta nisanda vize görüşmem olumlu geçecek de öyle yer bakmaya başlayacağım. ama asıl sorun ds-160 formuna ne yazacaz. sonuçta biz doldururken ben hala tr de olacağım 😕

• @mangoria evet bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raktan, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba DS 160 içinde pasaport ile ilgili "city" kısmına ne yazacam (pasaportun üstünde veren makam NARLIDERE yazıyor. narlıdere ise izmirin ilçesi, hiçbir yerde izmir yazmıyor pasaport üstünde). issued by NARLIDERE yazıo. izmir mi yazayım narlıdere mi?

bu durumda city NARLIDERE , province ise IZMIR oluyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mangoria, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba. Temmuz ayında bir DS-160 formu onaylayıp göndermiştim ve daha sonra vize randevumu almıştım. Randevudan önce durumumda değişiklik olduğu için yeni bir DS-160 formu doldurdum ve belki yine güncellemek gerekir ne olur ne olmaz diye randevuya yakın bir tarihe kadar onaylamadım. 18 Ekim Salı vize randevum var. DS-160 formunu 16 Ekim Pazar yani bugün onayladım ve onay sayfasının çıktısını aldım. Ancak daha sonra bazı sitetelerde DS-160 formu randevudan en az üç gün önce onaylanması gerekir gibi bazı bilgiler var. Bunun doğruluk payı var mıdır? Eğer öyleyse bununla ilgili state.gov ya da ais sitesinde hiçbir uyarı ve bilgilendirme görmedim, aradığım halde bulamadım. Vize randevumda bir sorun yaşar mıyım? Teşekkür ederim.

sorun yok, yasamazsiniz. Elinizdeki barkoddan DS-160 formunuza ulasabilirler... Gerekiyorsa vize onayinizi birkac gun sonra da verebilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@raktan, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

merhaba ben Nisan 2023'te J1 vizesi için randevu aldım. Eşim ise 20 haziran 2023'e turist vizesi için randevu aldı. Benim gidiş tarihim ise 15 haziran. yani eşimin vize görüşmesinden 5 gün önce (not: o aralık 2023te yanıma tatile gelip dönecek). şimdi sorum şu: eşimin ds160 formunda eş adresi şuan tr de olduğum için ev adresi yazdık fakat vize görüşmesi sırasında aslında bi aksilik çıkmazsa ben ABD'de olacağım. Bu durumda nasıl bir yol izlememiz lazım? ayrıca yine family kısmında acil durumda usa'de iletişim kişisi eş vb istio yine oraya ben orda olacağım için orda beni yazması lazım değil mi. fakat benim henüz nerede kalacağım belli değil 🙂 sonuçta nisanda vize görüşmem olumlu geçecek de öyle yer bakmaya başlayacağım. ama asıl sorun ds-160 formuna ne yazacaz. sonuçta biz doldururken ben hala tr de olacağım 😕

Yeni bir DS-160 formu doldurup mulakata bununla da gidebilirsiniz. Hangi programla J1 aliyorsunuz? Belki esinize J2 daha uygundur?

• @crazycells Teşekkürler

• Referenced by  Serapp Serapp 

• Çocuklarımla beraber tatil için plan yaptık. Ben kızlık soyadımı kullanıyorum. Benimle beraber seyahat edecek çocuklarıma yanlışlıkla kızlık soy ismimi yazdım. Onların kendi formlarında bilgiler doğru. Parayı ödeyip randevuyu aldığım için de yeniden form dolduramıyorum. Bu hatayı problem yaparlar mı? Bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aycankal, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Çocuklarımla beraber tatil için plan yaptık. Ben kızlık soyadımı kullanıyorum. Benimle beraber seyahat edecek çocuklarıma yanlışlıkla kızlık soy ismimi yazdım. Onların kendi formlarında bilgiler doğru. Parayı ödeyip randevuyu aldığım için de yeniden form dolduramıyorum. Bu hatayı problem yaparlar mı? Bilgisi olan var mı?

Kendi adiniza yeni bir form doldurup bu formu mulakata goturebilirsiniz. Bir sorun yasamazsiniz.

Ailece basvuru yapiyorsaniz bu bilgileri guncellemeden de mulakata katilirsaniz zaten toplu sekilde vize aldiginiz icin konsolos kimden bahsettiginizi anlayacaktir.

• @crazycells merhaba tubitak 2219 le gidiyorum. J2 daha uygun ama j2'nin iki dez avantajı var: 1. j2 ile gelen de 220 USD SEVIS ücreti ödeyecek, 2. j2'nin 12 aylık sağlık sigortası yapıalcak 1 ay kalsa bile. Bunlar bizim için dezavantaj ve bu bizim için geçerli bu çünkü eşim 1 ay kalacak sadece. 1 yıl kalsaydı j2 en uygun olurdu 😉

• merhaba, amerika'da yaşıyorum. türkiyede yaşayan babam için ds-160 formu doldurmuştum. adresim değişti ve randevu tarihi geçe verildiği için haliyle seyahat tarihleri de değişti. yeni bir ds-160 doldurup randevuya götürülmeli mi? yoksa yeni bir ds-160 doldurmaya gerek yok mudur?
    bir de seyahat masraflarını karşılayacağıma dair davetiye mektubu yazmam gerekir mi? bununla birlikte masrafları karşılayacağım için hangi belgeleri ne şekilde (posta, email vs) sağlamam gerekir?
    yardımınız için şimdiden teşekkürler

• Merhaba,

DS-160 formumda national security number a tc kimlik numaramı yazmıştım ve düzeltmeyi unutarak boş bırakmak yerine bu şekilde submit edip randevumu aldım.
    Bu sizce büyük bir sorun mu? Yoksa yeni DS-160 doldurmalı mıyım.

Teşekkürler.

• Referenced by  boraozc boraozc 

• DS-160 fomunda gitmek istediğim tarihi değiştirmek istiyorum forma girmeye çalışıyorum benden ''Immigrant Visa Case Number'' yani 'Göçmen Vizesi Vaka Numarası' diye birşey istiyor onu nereden bulacam bana gelen maillerde öyle birşey yok nerdeden bulabilirim birde nedir o vaka numarası

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |