Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

• Selamlar @crazycells , Eşim ve kendim adına DS160 doldurdum. Seyahat planı tarihi olarak 2024 seçtim. Sebebi ise yakın tarihli randevu alamam düşüncesiydi. Haziran da randevumuz olacak. Yeni DS160 doldurup ve çıktısını alıp götürmemiz yeterli oluyor mu yoksa sisteme yüklemek gerekli mi, gerekli ise yeni randevu tarihi verilecek gibi uyarı vermişti. Kafam çok karıştı. Eski soru ve cevapları okuyunca yeni DS160 doldurduktan sonra sadece randevuya giderken çıktısını al götür gibi algıladım.

• Merhabalar iki sorum olacak

1- DS 160 Formunda başvuru yerim İstanbul olarak görülüyor ama randevum Ankara’da bir problem olur mu?

2- DS 160 Formuna arkadaşımla gideceğimi isim vererek yazdım. Ancak arkadaşım gidemeyeceği için benimde DS 160 Formunu yenilemem bir sıkıntı olur mu? Hani arkadaşınla gidiyormuş ama sonra tek olmuş denir mi?

Randevum 7 Şubatta

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İsmail-Kundakcı, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

İlk başta nisan ayını seçmiştim gideceğim tarih olarak fakat randevu erkene gelince erken gideyim dedim. 9 şubatta vizeyi alırsam hemen başlar mı vize sürem?

evet, cogunlukla basildigi tarihten baslatiyorlar, ozellikle de 10 yillik vize alirsaniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Selamlar @crazycells , Eşim ve kendim adına DS160 doldurdum. Seyahat planı tarihi olarak 2024 seçtim. Sebebi ise yakın tarihli randevu alamam düşüncesiydi. Haziran da randevumuz olacak. Yeni DS160 doldurup ve çıktısını alıp götürmemiz yeterli oluyor mu yoksa sisteme yüklemek gerekli mi, gerekli ise yeni randevu tarihi verilecek gibi uyarı vermişti. Kafam çok karıştı. Eski soru ve cevapları okuyunca yeni DS160 doldurduktan sonra sadece randevuya giderken çıktısını al götür gibi algıladım.

Hayir, randevu bilgilerine dokunmayin, oradaki DS-160 formu bilgisinin cok onemi yok, mulakata yenisini gotururseniz yenisini degerlendirirler.

Sadece randevu tarihinden once yeni bir DS-160 formu doldurup bu formun barkodlu sayfasini mulakata goturmeniz yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mertsongultekin, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar iki sorum olacak

1- DS 160 Formunda başvuru yerim İstanbul olarak görülüyor ama randevum Ankara’da bir problem olur mu?

2- DS 160 Formuna arkadaşımla gideceğimi isim vererek yazdım. Ancak arkadaşım gidemeyeceği için benimde DS 160 Formunu yenilemem bir sıkıntı olur mu? Hani arkadaşınla gidiyormuş ama sonra tek olmuş denir mi?

Randevum 7 Şubatta

1. sorun olmaz.

2. yenileyin, eger sorarlarsa nedenini anlatirsiniz, insanlarin planlari sonradan degisebilir.

bol sanslar.

• Merhabalar.Ds 160 formunu doldurup onayladım ve imzaladım.Mail adresime gelen link ile ilgili hiçbir işlem yapmadım.DS 160 müracaat formunda daha önce almış olduğum 10 yıllık ABD vizesinin veriliş tarihini yanlış girmişim:Formu tekrar geri çağırsam bu yanlışlığı düzeltebilir miyim?
    Sanırım formu geri çağırılıp düzeltme (müsaade ediyorsa) yaptığımda yeni bir müracaaat numarası oluşuruyor.
    Ya da en garantisi sil baştan yeni bir müraccaat yapmak mı? teşekkürler

• Merhaba,
    7 Martta Vize görüşmemiz var ABD için. pasaportumuz 6 aylıktı ve bu pasaportla başvurumuzu yapıp ds160 formuna bu pasaport numaramızı girdik. Fakat pasaport süremiz ne kadar uzun olursa o kadar iyi olacağını söylemiştiniz. şimdi 10 yıllık pasaport için işlemlerimizi gerçekleştirdik ve yeni pasaportumuz gelecek haliyle pasaport no da değişmiş olacak fakat bizim tüm başvurularımızda 6 aylık pasaportumuzun numarası mevcut. önümüzdeki ay vize görüşmemiz var ne yapmamız gerekiyor?

• ⭐⭐⭐

@PELİNOZDEMİR, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhaba,
    7 Martta Vize görüşmemiz var ABD için. pasaportumuz 6 aylıktı ve bu pasaportla başvurumuzu yapıp ds160 formuna bu pasaport numaramızı girdik. Fakat pasaport süremiz ne kadar uzun olursa o kadar iyi olacağını söylemiştiniz. şimdi 10 yıllık pasaport için işlemlerimizi gerçekleştirdik ve yeni pasaportumuz gelecek haliyle pasaport no da değişmiş olacak fakat bizim tüm başvurularımızda 6 aylık pasaportumuzun numarası mevcut. önümüzdeki ay vize görüşmemiz var ne yapmamız gerekiyor?

Yeni bir ds160 formu doldurup conf. page çıktısını alıp görüşmeye gittiğiniz gün durumu belirtin yardımcı olucaklardır. Zaten 6 ay süresi kalmış pasaporta muhtemelen vizeyi basmazlardı diye düşünüyorum. ABD’ye ziyarette bulunabilmek için 6 aydan uzun geçerliliği olan bi pasaport sahibi olmanız gerekir.

• Merhabalar
    Annem, babam ve kardeşim 5 nisan istanbul için vize randevusu aldık ve DS-160 formlarımızı buna göre doldurduk.
    Fakat daha sonra erken tarih olması için 9 şubat Ankara olarak güncelledik randevumuzu.

1. Sorum bu süreçte DS-160 formalrımızda vizeye giriş yapacağımız yer olan istanbul olduğu için formu yenilememiz gerekiyormu ?
    2. Sorum babamın pasaportunda boş sayfa kalmadığı için pasaportunu yenilemek durumunda kaldı ve eski paraportunun numarası ile DS-160 Formunu doldurmuştuk. Bu durumda yeni bir form doldurmamız gerekiyormu.

Şimdiden desteğiniz için sonsuz teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba,

WAT 'a geçen sene başvurmuştum, o zaman bir hesap ve DS-160 formu doldurmuştum. Acenta bana DS-160'ın bir sene süresi olduğunu söylediği için formu hiç kontrol etmemiştim. Bu sene J1 vizesi için zar zor randevu alabildim fakat DS-160 formunun süresinin dolduğunu tahmin ediyorum. Süresi dolmuşsa tekrar nasıl değiştirebilirim?

• Arkadaşlar Merhaba,
    DS 160 formumuzda planlanan seyahat tarihini 5 Ocak 2024 olarak belirttik ama şuan bugün en erken randevuyu 16 Ocak 2024'e alabiliyoruz. Sorun olur mu sizce mülakatta? Çünkü anladığım kadarıyla DS 160 formunda bir değişiklik yapamıyoruz..

• yaklaşık 1 yıl önce ds formu doldurup vize için randevu aldık, ertelememiz sebebiyle şimdi 1 yıl sonra görüşmeye gideceğiz, ds formlarında yaptığım rezervasyonlar haliyle geride kaldı, tekrardan form doldurmam gerekli mi?

• Merhaba. Ben de anne ve babam için formu doldurdum randevu aldım. Fakat bir bölüm için çelişki yaşıyorum. İş bilgilerinde sadece emekli olduklarını yazdım. Acaba yeterli midir yoksa yapmış oldukları meslek hakkında açıklama yapmalı mıydım emin olamadım. Tavsiye ve tecrübelerinizle yardımlarınızı rica ediyorum.

• Referenced by  tufank tufank 

• Öncelikle merhaba;
    Bu pazartesi vize randevum var

Ds160 forum doldururken istanbul'a vize randevusu almıştım. Daha sonra erken bir tarihe ankarada randevu bulunca günümü değiştirdim. Vize randevumdan ds160 forum çıktısı almak için girdiğimde istanbul yazıyor. Ve ek olarka bu hafta tecil tarihim güncellendi. Yeni bir ds160 forumu doldurup onunla mı gitmem gerekiyor. Eskisine göre uyuşmayan belgeler mevcut ve tecilim 2023 nisan.

Teşekkürler 🙂

• Merhabalar. 19 Ocak'ta DS-160 formunu doldurdum. Randevumu da aldım. Fakat bugün confirmation page'e bakarken doğum tarihimi 17 Eylül 1991 yerine 17 Ağustos 1991 olarak girdiğimi fark ettim.

Bu durumda formu tekrar doldurmam gerekir mi? Randevuya gittiğimde bunu belirtmem yeterli mi? Belirtmezsem yanlış bilgi verdiğim izlenimi oluşur ve red yer miyim? Teşekkürler.

• @oguzbalim bence tekrar doldurun bu onemli bir bilgi ds 160 in eksiksiz yanlissiz olmasi gerekiyor.

• Merhaba, annem ve babam için doldurduğumuz ds160 formları çok eski bilgilerle kaldığı için yenilerini doldurduk ve aisin mail hesabına kodlarını gönderip sistemden güncellemelerini istedik (telefonda görüştüğümüz hanımefendi bu şekilde yönlendirdi). ancak daha sonra yeni doldurduğumuz ds formunda da bir şey kafama takıldı. annem kardeşini ziyaret etmeye gidiyor ve contact info kısmına dayımın bilgileri yazılı, ayrıca kalacakları yer kısmında da adresi yazılı. relative olarak da işaretlemiştik. ancak amerikada immediate relative var mı sorusuna dayımı eklemeyi unutmuşuz. bu bir sorun teşkil eder mi formu tekrar doldurmamızı mı önerirsiniz yoksa gerek yok mu

• merhaba, 12 nisanda eşimle turistik vize görüşmemiz var, ds160 formunun ilk sayfasında seçilen yer kısmında istanbul konsolosluğu adresi yazıyor ancak en yakın tarih ankarada olduğu için mülakata ankarada gireceğiz sıkıntı olur mu ds160 ı değiştirmem gerekir mi acaba? teşekkür ederim şimdiden 🙏🏻

• @mumtazgecer merhaba, önceki mesajlara bakıldığında bir sorun olmayacağından bahsetmişler ama ben de tam emin olamadım çünkü randevu sayfasında aşağıdaki gibi bir yazı var: "Lütfen başvuracağınız Konsolosluk Bölümü konumunu seçin. Aşağıda seçilen Konsolosluk Bölümü konumu, DS-160 formuna girilen Konsolosluk Bölümü konumuyla eşleşmelidir."
    Daha 12 nisan'a var ama siz yine de gittiğinizde deneyiminizi paylaşır mısınız lütfen?

• Ya şöyle bir durum var DS160 formunu doldururken hangi konsoloslukta daha yakın tarih veya müsaitlik olduğunu bilmediğimiz için, bir de istanbulda oturuyoruz o yüzden istanbul seçtik ama ankarada yakın tarih vardı randevuyu ordan aldık. O yüzden emin değilim ama mülakattan sonra yazarım tekrar buraya.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

44

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |