Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba. Randevuma 1 hafta var. Randevu öncesinde pasaportumun süresini uzatmak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç şey var. DS-160 formu sırasında şu anki pasaportumun numarasını ve bilgilerini girdim. Yeni pasaport aldığımda muhtemelen numarası farklı olacak. Randevuya bu yeni pasaportla gidersem sorun olur mu? DS-160 formundaki bilgileri editleyebilmem mümkün mü?

• @mamma-mia, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba. Randevuma 1 hafta var. Randevu öncesinde pasaportumun süresini uzatmak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç şey var. DS-160 formu sırasında şu anki pasaportumun numarasını ve bilgilerini girdim. Yeni pasaport aldığımda muhtemelen numarası farklı olacak. Randevuya bu yeni pasaportla gidersem sorun olur mu? DS-160 formundaki bilgileri editleyebilmem mümkün mü?

ds 160 ı bilmiyorum ama ds 260 da ki bilgileri randevu sırasında konsolosluk yetkilisi degistiriyor .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamma-mia, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Arkadaşlar merhaba. Randevuma 1 hafta var. Randevu öncesinde pasaportumun süresini uzatmak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç şey var. DS-160 formu sırasında şu anki pasaportumun numarasını ve bilgilerini girdim. Yeni pasaport aldığımda muhtemelen numarası farklı olacak. Randevuya bu yeni pasaportla gidersem sorun olur mu? DS-160 formundaki bilgileri editleyebilmem mümkün mü?

hayir, DS160'i editleyemiyorsunuz maalesef. Bilgi degisikliginde genelde yeni bir DS160 doldurup onunla gidiyorsunuz mulakata ama sizin durumunuzda tek degisiklik pasaport numarasi oldugu icin benim tavsiyem DS160'ta hicbir degisiklik yapmayip iki pasaportunuzu da mulakata goturmeniz yonunde.

Bol sanslar!

• @crazycells teşekkürler.

• alınan randevu tarihinde olumsuz hava koşulları nedeniyle konsolosluk kapanır ve kendi bildikleri bir tarihte yeniden randevu verirse ve bu randevuya gidilmezse, sonrasında ise yeniden verilen randevu tarihi nedeniyle ds160 formunda specific travel location kısmındaki festival ve gezilerin bir çoğu güncelliğini yitiriyor. bu sebeple ds160 formunu yenileme şansımız var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dustyblue ds160 formunun güncelliği içinde söyledi:

alınan randevu tarihinde olumsuz hava koşulları nedeniyle konsolosluk kapanır ve kendi bildikleri bir tarihte yeniden randevu verirse ve bu randevuya gidilmezse, sonrasında ise yeniden verilen randevu tarihi nedeniyle ds160 formunda specific travel location kısmındaki festival ve gezilerin bir çoğu güncelliğini yitiriyor. bu sebeple ds160 formunu yenileme şansımız var mı?

Genelde mulakat tarihleri seyahattan 3-4 ay oncesine aliniyor, dolayisiyla bu gibi durumlarda cok da etkilememesi lazim.

Eger mulakat tarihi seyahat tarihlerine cok yakinsa, o durumda guncellemeyi konsoloslukta mulakat zamani yapabilirsiniz. Normalde DS160'da guncelleme yapamiyorsunuz, eger cok ciddi degisiklikler varsa o durumda yeni bir DS160 formu doldurup mulakata bu formun koduyla girmeye calisabilirsiniz. Bilgi degisikliginden dolayi yeni form doldurdugunuz icin bu formu degerlendireceklerdir.

• merhaba,ben ds160 formunu doldurdum,onay çıktısını aldım,randevu ücretimi ödeyip vize talimatları yazan sayfanın çıktısını aldım.Fakat formda hata yaptığımı anlayıp tekrar ID numarası alıp formu tekrar doldurdum.
    *Talimatlar kısmının bulunduğu sayfanın çıktısını yeni ıd numarasıyla almam gerekiyormu?
    *alınacaksa bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum
    *görüsmeden önce evrak kontrolünde söylemem yeterli olurmu?
    değerli yardımlarınızı bekliyorum.
    tsk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@n-aytekin DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü? içinde söyledi:

merhaba,ben ds160 formunu doldurdum,onay çıktısını aldım,randevu ücretimi ödeyip vize talimatları yazan sayfanın çıktısını aldım.Fakat formda hata yaptığımı anlayıp tekrar ID numarası alıp formu tekrar doldurdum.
    *Talimatlar kısmının bulunduğu sayfanın çıktısını yeni ıd numarasıyla almam gerekiyormu?
    *alınacaksa bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum
    *görüsmeden önce evrak kontrolünde söylemem yeterli olurmu?
    değerli yardımlarınızı bekliyorum.
    tsk.

Evet, DS-160'in numarasini gosteren son barkodlu sayfanin ciktisini alin ve mulakata bunu goturun. Eger isterseniz tum formun ciktisini alip nerede degisiklik yaptiginizi da isaretleyin. Konsoloslukta bu belgeyi verip, DS-160 formunda guncelleme ve duzeltme yaptiginizi belirtin, dikkate alacaklardir.

Bol sanslar. Iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• Çok tesekkür ederim.Bir haftadır form doldurmak için uğrasıyorum .İnsallah yardımlarınız sayesinde vizeyi alırım.emeklerimiz bosuna çıkmaz.Olumlu yada olumsuz dönüs yaparım.sağolun..

• Merhabalar öncelikle, 1 hafta sonra İstanbul'da turistik vize görüşmem var. Sistemde yüklü olan DS-160 1 yıl öncesine ait ve bilgiler eski haliyle. Yeni bir DS-160 formu doldurdum fakat onu randevu aldığım siteye ekleyemiyorum, randevumu iptal edip öyle değiştirmemi istiyor. Randevuyu iptal etmeden DS-160 numarasını değiştirmenin yolu var mıdır? Veya yeni DS-160 onay sayfasıyla gitsem kabul ederler mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

• Merhabalar öncelikle, 1 hafta sonra İstanbul'da turistik vize görüşmem var. Sistemde yüklü olan DS-160 1 yıl öncesine ait ve bilgiler eski haliyle. Yeni bir DS-160 formu doldurdum fakat onu randevu aldığım siteye ekleyemiyorum, randevumu iptal edip öyle değiştirmemi istiyor. Randevuyu iptal etmeden DS-160 numarasını değiştirmenin yolu var mıdır? Veya yeni DS-160 onay sayfasıyla gitsem kabul ederler mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Samet-Ünlü, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar öncelikle, 1 hafta sonra İstanbul'da turistik vize görüşmem var. Sistemde yüklü olan DS-160 1 yıl öncesine ait ve bilgiler eski haliyle. Yeni bir DS-160 formu doldurdum fakat onu randevu aldığım siteye ekleyemiyorum, randevumu iptal edip öyle değiştirmemi istiyor. Randevuyu iptal etmeden DS-160 numarasını değiştirmenin yolu var mıdır? Veya yeni DS-160 onay sayfasıyla gitsem kabul ederler mi? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Yeni DS-160 formuna dair barkodlu sayfayi mulakata goturmeniz yeterlidir, sistemi konsolosluk guncelleyebilir. Maalesef siz yapamiyorsunuz.

Randevunuzu iptal etmenize veya yeni bir randevu almaniza gerek yok, mulakat gunu konsolosluk sistemi guncelleyince bilgiler degisecek.

Bol sanslar.

• @crazycells içime soğuğundan bir kova su döktünüz diyebilirim. Çok teşekkür ediyorum umarım her şey herkes için olumlu sonuçlanır. İyi forumlar.

• Merhabalar,
    Annem için 1 yıl once ds160 doldurduk fakat covid sebebiyle Bir türlü randevu alamadık şuan randevu açıldı ve haftaya randevusu var dakat bu surecte pasaportu değişti ve konsolosluk once ankaraydi şimdi İstanbul oldu. Yeni bir ds160 mı doldurmalıyız? Eger dolduracaksak bjnu retrieve an application kısmından mı yapacagız? Yada eski pasaportu yanımızda gotursek yeniyle birlikte orda yaparlarmı vize tarihimizi kaybetmek istemiyoruz kaç aydır bekledik bugunu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkk, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

Merhabalar,
    Annem için 1 yıl once ds160 doldurduk fakat covid sebebiyle Bir türlü randevu alamadık şuan randevu açıldı ve haftaya randevusu var dakat bu surecte pasaportu değişti ve konsolosluk once ankaraydi şimdi İstanbul oldu. Yeni bir ds160 mı doldurmalıyız? Eger dolduracaksak bjnu retrieve an application kısmından mı yapacagız? Yada eski pasaportu yanımızda gotursek yeniyle birlikte orda yaparlarmı vize tarihimizi kaybetmek istemiyoruz kaç aydır bekledik bugunu.

Yeni bir mulakat tarihi almak zorunda degilsiniz.

Yeni bir DS-160 formu doldurup, mulakata bu formu goturebilirsiniz, bir problem yasamazsiniz.

• @crazycells mülakat için ankarayı seçtik. İstanbula alırsak ne gibi bir problem oluyor. Yapmam gerekeni söylermisiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan-Gündüz, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells mülakat için ankarayı seçtik. İstanbula alırsak ne gibi bir problem oluyor. Yapmam gerekeni söylermisiniz

herhangi bir problem olmuyor, siz yine mulakata katilabilirsiniz.

Istanbul konsoloslugu dosyayi kapatmak icin (olumlu veya olumsuz) Ankara'dan transfer edecek.

• @crazycells ds160 ı tekrar doldurmak gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hasan-Gündüz, içinde söyledi: DS160 formunu mülakattan önce güncellemek mümkün mü?

@crazycells ds160 ı tekrar doldurmak gerekiyor mu?

hayir, sadece bu bilgi icin DS-160 formunu yeniden doldurmaniza gerek yok.

• mrb arkadaşlar 22 nisan 2021 yılında randevu aldım ds 160 doldurdum şimdi bazı bilgiler değişti bende konsolosluğa mail attım bana yenı bir ds 160 ve apilication evrağı ile gelmemi söyledi ben şimdi yenı ds 160 formunu doldurdum peki randevu kısmında ds 160 form numarasanı değiştiremiyorum ne yapmam lazım acaba 19 kasımda randevum var yardımcı olurmusunuz bana

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |