Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sonat-karan Sağlık muayenesi hk. içinde söyledi:

@crazycells Cevabiniz icin tesekkurler. Hersey yolunda giderse Eylul 1 gibi Amerika ya ilk girisi yapmayi planliyoruz. Gitmeden once bir aile dostumuz bizim adimiza ev tutacak ve o eve yerlesecegiz. Mulakattan once o aile dostunun adresini versek amerikaya giriste adres degistirme gibi birsey yapabilir miyiz? yada bu bir problem olusturur mu? Ayni eyalette olacagiz.

Sadece konu basligiyla ilgili sorulari bu konuda sormalisiniz.

DS260 formunda tek bir adres kullanip Green Card'larinizi alana kadar adresi degistirmemenizi tavsiye ederim.

su konudan bilgi alabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/1979/yeşil-kart-ın-adresinize-ulaşmasını-nasıl-takip-edersiniz

• Merhabalar bu sene eşim ile birlikte ilk kez başvuru yapacağız, öğrenmek istediğim bir detay var .
    2018 aralık - 2019 mayıs ayları arasında tüberküloz tedavisi gördüm. Tamamen pasif 2 kontrol geçirdim herhangi bir sorun yok tekrarlanması imkansız dediler 🙂
    DV2021 için başvuru yapabilir miyiz ? bu konu bizim başvurumuza engel olur mu ? yardımlarınızı rica ediyorum.
    Tüm forum üyelerine aktardıkları bilgiler için teşekkür ederim.

• @gby, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhabalar bu sene eşim ile birlikte ilk kez başvuru yapacağız, öğrenmek istediğim bir detay var .
    2018 aralık - 2019 mayıs ayları arasında tüberküloz tedavisi gördüm. Tamamen pasif 2 kontrol geçirdim herhangi bir sorun yok tekrarlanması imkansız dediler 🙂
    DV2021 için başvuru yapabilir miyiz ? bu konu bizim başvurumuza engel olur mu ? yardımlarınızı rica ediyorum.

Tabiiki sayın @crazycells daha iyi bilir ama başvurunuzda bir sıkıntı olmaz kazanınca unganlardaki muayenede bunu belirtirsiniz ve sadece size ilk giriş için 6 aylık değil de 3 aylık süre tanırlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gby, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhabalar bu sene eşim ile birlikte ilk kez başvuru yapacağız, öğrenmek istediğim bir detay var .

Gecmis olsun, basvuru yapabilirsiniz.

Sayin @Mrbye 'in belirttigi gibi Ungan'lardaki saglik muayeneniz uzun surebilir, eger kendileri de pasif hastalik oldugunu onaylarlarsa sonrasinda 3 aylik vize alirsiniz. Saglik raporunu aldiktan sonra ABD'ye girmeniz icin 3 aylik sure olacak yani.

• @crazycells @Mrbye bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.
    Forumu takip etmeye devam. DV2021 e başvuracağız 🙂

• @crazycells Cihan Bey, merhabalar size bu kategoride kafama takılan birşeyi sormak istiyorum. Ben hayatımda çok sıkıntılar çektim ve zamanında çok sigara içtim. Çok şükür şimdi içmiyorum. Doktor sigarayı bırakmam için depresyon ilacı verdi sadece sabahları alıyorum. Çok hafif bir depresyon ilacı. Zedprex 20 mg. Sigarayı bırakmam da yardımcı oldu. Akşamları da uyku ilacı alıyordum Ketya 25 mg ama artık uyku ilacı almıyorum. Doktor bu ilaçlar için rapor çıkardı ki psikiyatri doktoruna gitmeden sağlık ocağının doktoru yazsın diye.. Bir de benim kronik hastalığım var. Kolit hastalığı. O hastalığım için raporum var. Bu kolit hastalığım ben Amerikadayken teşhis konuldu.Onun için düzenli kullandığım bir ilacım var. Doktora sadece bu kolit hastalığımdan bahsetmek istiyorum. Ötekisinden bahsetme gereğini duymuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Ne önerirsiniz bana? Sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@crazycells Cihan Bey, merhabalar size bu kategoride kafama takılan birşeyi sormak istiyorum. Ben hayatımda çok sıkıntılar çektim ve zamanında çok sigara içtim. Çok şükür şimdi içmiyorum. Doktor sigarayı bırakmam için depresyon ilacı verdi sadece sabahları alıyorum. Çok hafif bir depresyon ilacı. Zedprex 20 mg. Sigarayı bırakmam da yardımcı oldu. Akşamları da uyku ilacı alıyordum Ketya 25 mg ama artık uyku ilacı almıyorum. Doktor bu ilaçlar için rapor çıkardı ki psikiyatri doktoruna gitmeden sağlık ocağının doktoru yazsın diye.. Bir de benim kronik hastalığım var. Kolit hastalığı. O hastalığım için raporum var. Bu kolit hastalığım ben Amerikadayken teşhis konuldu.Onun için düzenli kullandığım bir ilacım var. Doktora sadece bu kolit hastalığımdan bahsetmek istiyorum. Ötekisinden bahsetme gereğini duymuyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Ne önerirsiniz bana? Sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler

Dediginiz sekilde ilerleyebilirsiniz.

Zaten onemli olan baskalarina ya da kendinize zarar verecek durumda misiniz, degil misiniz... Doktor bununla ilgileniyor... O nedenle sizin telas etmenizi gerektiren bir durum yok, ama olaylari cok karistirmadan dediginiz sekilde ilerleyebilirsiniz.

• @crazycells teşekkürler.

• Merhabalar,

Daha önce 3 yaz J1 vizesi ile, 9 yıl önce de B1-2 vizesi ile ABD'de bulundum. Halen aktif vizem mevcut. DV'ye daha önce hiç katılmadım. Bu sene eşim ile birlikte başvurma niyetindeyiz. Kafamı kurcalayan konulardan biri sağlık raporu.

2011 yılında görme kaybı yaşadım. Göz sinirlerinin iltihaplanması (optik nevrit) teşhisi kondu ancak bunun devamında da bu rahatsızlığın MS hastalığının habercisi olabileceğinden bahsettiler. Beyin MR'ları çekip bir kaç lezyon gördüler ancak kesin tanı için omurilik sıvısı istendi. Omurilik sıvısı negatif çıktı. Bunun sonucunda her ihtimale karşı 1 yıl süre ile haftalık iğne tedavisi uyguladılar. O sırada askerlik için başvuru yaptım ancak bu durum sebebiyle askerliğe elverişli değil raporu aldım. İlgili tüm raporlarım mevcut. 8 yıldır da hiç problem yaşamıyorum.
    Sormak istediğim konu, talihli olmamız durumunda (DV260'da da aynı soru mevcut, kronik hastalığını var mı?) doktor muayenesinde ve ilgili formlarda kronik hastalığınız var mı dendiğinde ne demeliyim? MS tanısı tam olarak konmadı ama önleyici tedavi uygulandı. Bir yandan askerlik yapmama nedenim MS. Doktor muayenesinde bu durumdan nasıl bahsetmeliyim/bahsetmeli miyim? Bu şekilde anlatabileceğim bir ortam var mıdır? Bu durum redde sebep olabilir mi? MS toplum sağlığını tehdit eden bir hastalık değil.

Bununla birlikte, red sebebi değilse, ABD'de sağlık sigortası için bu bilginin kayıtlara girmesi risk oluşturur mu?

Resmi dokümanlarda yalnızca askerlik belgesinde bu hastalığım geçmekte. Daha önce okuduğum üniversitenin hastanesinde kayıtlarım olduğu için özel olarak ilgilenmişlerdi.

Fikirlerinizi ve yönlendirmelerinizi almak isterim.

Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Archie, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhabalar,

Daha önce 3 yaz J1 vizesi ile, 9 yıl önce de B1-2 vizesi ile ABD'de bulundum. Halen aktif vizem mevcut. DV'ye daha önce hiç katılmadım. Bu sene eşim ile birlikte başvurma niyetindeyiz. Kafamı kurcalayan konulardan biri sağlık raporu.

2011 yılında görme kaybı yaşadım. Göz sinirlerinin iltihaplanması (optik nevrit) teşhisi kondu ancak bunun devamında da bu rahatsızlığın MS hastalığının habercisi olabileceğinden bahsettiler. Beyin MR'ları çekip bir kaç lezyon gördüler ancak kesin tanı için omurilik sıvısı istendi. Omurilik sıvısı negatif çıktı. Bunun sonucunda her ihtimale karşı 1 yıl süre ile haftalık iğne tedavisi uyguladılar. O sırada askerlik için başvuru yaptım ancak bu durum sebebiyle askerliğe elverişli değil raporu aldım. İlgili tüm raporlarım mevcut. 8 yıldır da hiç problem yaşamıyorum.
    Sormak istediğim konu, talihli olmamız durumunda (DV260'da da aynı soru mevcut, kronik hastalığını var mı?) doktor muayenesinde ve ilgili formlarda kronik hastalığınız var mı dendiğinde ne demeliyim? MS tanısı tam olarak konmadı ama önleyici tedavi uygulandı. Bir yandan askerlik yapmama nedenim MS. Doktor muayenesinde bu durumdan nasıl bahsetmeliyim/bahsetmeli miyim? Bu şekilde anlatabileceğim bir ortam var mıdır? Bu durum redde sebep olabilir mi? MS toplum sağlığını tehdit eden bir hastalık değil.

Bununla birlikte, red sebebi değilse, ABD'de sağlık sigortası için bu bilginin kayıtlara girmesi risk oluşturur mu?

Resmi dokümanlarda yalnızca askerlik belgesinde bu hastalığım geçmekte. Daha önce okuduğum üniversitenin hastanesinde kayıtlarım olduğu için özel olarak ilgilenmişlerdi.

Fikirlerinizi ve yönlendirmelerinizi almak isterim.

Teşekkür ederim.

Problem olmaz, bulasici hastaliklarla ilgileniyorlar. Bu nedenle Green Card surecinde bir problem yasayacaginizi sanmiyorum.

DOS'taki bilgilerinizin herhangi bir saglik kurumuyla ya da sigortayla paylasildigini da sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Archie Obamacare ile geçmiş hastalıkları sebep göstererek yüksek prim almak veya bu hastalıkları kapsam dışı bırakmak yasaklandı. ABD'deki sistem şu anki haliyle Türkiye'deki özel sağlık sisteminden daha insaflı.

• Merhabalar, sağlık muayenesi randevusu alırken kategori seçiminde diversity seçeneğini tüm aile üyeleri için mi seçeceğiz? Yoksa asıl kazanan dışındakiler için başka seçenek mi var?
    Bir sorum da Cuma sabahtan randevu alsak Cumartesi sonuçlar yetişir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenati, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhabalar, sağlık muayenesi randevusu alırken kategori seçiminde diversity seçeneğini tüm aile üyeleri için mi seçeceğiz? Yoksa asıl kazanan dışındakiler için başka seçenek mi var?
    Bir sorum da Cuma sabahtan randevu alsak Cumartesi sonuçlar yetişir mi?

Tum aile uyeleri DV vizesi alacak.
    Bunu Ungan klinigine sormaniz uygun olur. Genelde ertesi gun oglen rapor hazir oluyor.

• ⭐⭐⭐

@knnrn Ertesi gün 16:00'da hazır olur diyorlar. Cuma yapılan muayeneler içinse Pazartesi veriyorlar diye biliyorum. 🧐

• Herkese merhabalar benimde bir sorum olacak fiziksel muayene demişsiniz ben engelliyim tekerlekli sandalyede bu sorun olurmu acaba? 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaankocer, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Herkese merhabalar benimde bir sorum olacak fiziksel muayene demişsiniz ben engelliyim tekerlekli sandalyede bu sorun olurmu acaba? 😞

Bu muayenede bulasici hastaliklar ve zihin sagliginiz kontrol ediliyor daha cok...

• @crazycells yani ozaman tekerlekli sandalyede olmam bir sorun teşkil etmiyor değilmi zaten raporum VS mevcut

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaankocer, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@crazycells yani ozaman tekerlekli sandalyede olmam bir sorun teşkil etmiyor değilmi zaten raporum VS mevcut

sorun degil.

• @crazycells teşekkürler verdiğiniz. Bilgi için

• Merhaba arkadaslar, cok uzun zamandir forumdaki cogu yaziyi okuyorum ve buyuk ihtimalle simdiye kadar yasanan tum mulakat deneyimlerini okumusumdur. Ancak hala cevabini alamadigim bir soru var kafamda. Saglik muayenesi sirasinda hepinizin vucudunda dovmen var mi, piercing var mi sorusuna maruz kaldigini okudum. Ancak kimsenin bu soruya cevap verdigini okumadim. Dovme ya da piercing olmasi ayri bir soru-cevaba mi yonlendiriyor gidisati? Yoksa sadece yakin zamanda yaptirilmis olup enfeksiyon gibi durum yasaniyor mu onun merakiyla mi soruluyor sayin doktorlar tarafindan?

Amerika`da J1 olarak calisirken bir isimde hicbir problem yasamazken ikinci isimde kolumdaki dovmelere siyah corap kesmistim ve onu tozluk gibi kollarima takiyordum dovmelerim gorunmesin diye. (Amerikali is arkadaslarim moda icin yapiyorum saniyormus hatta cok uzun bir sure oyle sandilar:)) Is hayati acisindan da sorulabiliyor olabilir diye de dusundum. Fakat dedigim gibi kimseden bu yonde bir olay okumadim.

Burasi pek aktif bir baslik degil ama baska bir konuda sorup konuyu saptirmak istemedim. Tesekkurler simdiden.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |