Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nyclover, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

doctorun.com'a baktım ancak emin olamadım. Şimdi mülakat için covid aşısı zorunlu mu değil mi? sitede bir yerde muayene öncesi pcr testi sonucu gerekli diyor ama sonra aşı kartı getirilmesi gerekli diyor. Istedikleri nedir tam anlamadım. 2022 kazananlarından tecrübesi olan bilgi verebilir mi?

evet, zorunlu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tampagv, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Güncel olarak muayenede hangi aşıların istendiğini etüt etmiş biri var mıdır? Doktordan ziyade dışarıda aşıları yaptırmak daha ekonomik olacak sanırım.

hangi asilari olmaniz gerektigine doktor karar verecek, onceden asi olmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bildik, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhaba arkadaşlar bu ilk mesajım , siteyi çok inceledim ama bulamadım konuyu anlatayım.
    Ben yaklaşık bir yıl önce kalp kapakçığı ameliyatı oldum, yaşım 45 (mitral kapak değişti). daha sonra ritim bozukluğu oluştu ve kalp pili (pacemaker) takıldı. Şu anda günde 5 adet farklı ilaç kullanıyorum. [ (warfmadin kan sulandırıcı) , (saneloc kalp ritmi) , (exforge yüksek tansiyon) , (ecopirin kan sulandırıcı) , (panto mide koruyucu)] Şu anda sağlığım gayet yerinde ve aktif olarak çalışıyorum, tek sıkıntım yeşilllik yani salata yemem yasak haricinde sağlıklı bir insandan farkım yok.
    soru 1 : Muayene de doktor bunlar için benden rapor istiyormu ? soru 2: olduğum ameliyat veya kullandığım ilaçlar green kart için engel teşkil edermi ,eğer sorun olur derseniz hiç başvurup birilerinin hakkına girmeyeyim. soru :3 hasbel kader çıktı ve gittik bu ilaçları götürmeme izin veriyorlarmı en azında bir kaç aylık . Orada düzen kurup temin edebilmem için.
    Cevap verme şansınız olur ise çok mutlu olurum teşekkür ederim.

bu ilaclarin ve ameliyatlarin belgelerini yaninizda bulundurun.

Bunlarin hicbiri Green Card surecini etkileyecek seyler degil, gecmis olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhaba. Eşim 12 yıl önce kanser tedavisi gördü. 8.5 yıldır herhangi bir ilaç kullanmıyor, normal yaşantısında. Çok şükür bir sorunu yok.

Bu durum doktor randevusunda ve konsolosluk mülakatında sorun çıkartır mı?

gecmis olsun. sorun olmaz. Sadece bulasici hastaliklar problem yaratiyor.

• @crazycells, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@bildik, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

Merhaba arkadaşlar bu ilk mesajım , siteyi çok inceledim ama bulamadım konuyu anlatayım.
    Ben yaklaşık bir yıl önce kalp kapakçığı ameliyatı oldum, yaşım 45 (mitral kapak değişti). daha sonra ritim bozukluğu oluştu ve kalp pili (pacemaker) takıldı. Şu anda günde 5 adet farklı ilaç kullanıyorum. [ (warfmadin kan sulandırıcı) , (saneloc kalp ritmi) , (exforge yüksek tansiyon) , (ecopirin kan sulandırıcı) , (panto mide koruyucu)] Şu anda sağlığım gayet yerinde ve aktif olarak çalışıyorum, tek sıkıntım yeşilllik yani salata yemem yasak haricinde sağlıklı bir insandan farkım yok.
    soru 1 : Muayene de doktor bunlar için benden rapor istiyormu ? soru 2: olduğum ameliyat veya kullandığım ilaçlar green kart için engel teşkil edermi ,eğer sorun olur derseniz hiç başvurup birilerinin hakkına girmeyeyim. soru :3 hasbel kader çıktı ve gittik bu ilaçları götürmeme izin veriyorlarmı en azında bir kaç aylık . Orada düzen kurup temin edebilmem için.

O halde 12 yıl önce kanser tedavisi görmüş olmak sorun değil. Sevindim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

@crazycells, içinde söyledi: Göçmen vize için yapılan sağlık muayenesi hakkında sorular

O halde 12 yıl önce kanser tedavisi görmüş olmak sorun değil. Sevindim

hayir, kesinlikle problem degil. sadece toplum sagligini etkileyecek bulasici hastaliklar Green Card icin engel teskil ediyor. Tabii bir de kisinin kendisine veya baskasina zarar verebilecegi psikolojik olarak problemli durumlar.

• @crazycells Cok tesekkurler. Bu sene de talihliler icin, asama asama ne yapacaklariyla alakalı bir icerik yayinlayacak misiniz? Ornegin saglik raporu icin randevu, DS260 formu vb. tum surecler icin

• Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix 3-4 mayıs gibi 2024 sohbet odasına seni bekliyorum orada tüm kafanda ki soru işaretlerini giderecek bilgiler paylaşcam

• @ayvalik10

Tesekkur ederim hocam. Ben de buradan ogrendiklerimle ciksa da cikmasa da insanlara yardimci olmaya calisacagim.

• Merhaba, Green Card başvurusunda sağlık raporunun yanında Hepatit, Tetanoz gibi 8 farklı aşı olduğuma dair belge isteniyor. Bu aşıların çoğunu yıllar önce Türkiye'de oldum ancak aşı belgelerime ulaşma şansım yok. Şimdi aşıların hepsini yaptırmam gerekiyor anladığım kadarıyla.

Bu aşıları olmamanın bir yolu var mı (antikor testi vs) ? Veya siz bu aşıları tekrardan olduysanız, kaç güne yayarak yaptınız, deneyim ve tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ciceks başvurusunda değil, çekiliş kazandıktan sonra yapacağınız sağlık muayenesinde isteniyor.
    ancak bu belgelere sahip değilseniz sorun yok, zaten sahip olsanız bile size istedikleri aşıları vuracaklar.
    eğer çocuğunuz ve yaşça küçük bireyler varsa onların aşı karnelerini ibraz edebilirsiniz, o zaman onların aşıları vurulmayabiliyor.
    onun dışındaki bütün bireylere ilgili sağlık kurumu istediği ve gerekli gördüğü aşıları tekrardan vuracaktır.
    bunun istisnası ya da farklı bir alternatifi yok.

• @gucarslan

Hocam bu aşıların çok pahalı olduğu söyleniyor. Aşıları dışarıda yaptırmak mümkün mü ve bu sorun yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ballistix hayır neden pahalı olsun ki? sonuçta hepsini yapmayacaklar size..
    ayrıca yaptırdığınız hiçbir aşıyı (covid hariç) kabul etmeyecekler, bu yüzden yaptırmamalısınız..
    önemli olan çekilişi kazanmak bu arada 🙂 gerisi formalite..

• ben başka şekilde başvuruyorum, sağlık raporu aşamasındayım. belki daha sonra okuyan birisine faydası olur diye yazıyorum, edindiğim bilgiye göre, bu aşıları olduysanız antikor testi yapabiliyorsunuz, ben henüz yaptırmadım ama o şekilde ilerleyceğim, olmadığım birkaç aşı kalıyor onları da olacağım artık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ciceks dilerseniz elbette olabilirsiniz ancak; şuana kadar aşılarını olmuş ve belge sunmuş birinin belgelerinin kabul edildiğini görmedim 🙂
    siz elbette yaptırabilrisiniz ancak; aynı aşıları tekrardan olmaya hazır olun derim.

• ilerde okuyan birisine faydalı olması için yazıyorum. şöye yaptım
    MMR ve Hep B için Minute Clinic'te titer yaptırdım (antikor testi). Aşıları çocukken olmuştum dolayısıyla antikor testi pozitif çıktı tekrar aşı olmadım.
    TDAP ve grip aşısı için antikor testi yok, onların antikoru zaten kalıcı da değil, onların aşısını yaptırdım. Toplamda iki aşı yaptırmış oldum.

• Ben de FL için kendi örneğimi vereyim. Doktora blood test'le birlikte $300 ödedim. Daha öncesinde de Covid 19, Flu, Hep B, MMR ve TDAP oldum. Aşılarımın da hepsini Costco'da oldum ve $230 ödedim. Insurance bu exam'i karşılamıyor ve toplamda bana $530'a maloldu. Bazı kaynaklarda Covid 19 aşısı hâlâ gerekli testler içinde gözükmüyor olabilir ama son yapılan değişiklikle kesinlikle en az 2 doz gerekli ve her yerde ücretsiz zaten.

• Öncelikle herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere birkaç ay sonra green card başvuru sonuçları açıklanacak. Okuduğuma göre sağlık mülakatında covid aşı kartımızı yanımızda götürmemiz isteniyormuş. Ben herhangi bir şekilde aşılanmadım. Bu bir sorun teşkil edermi, halen aynı prosedür işleniyor mu? Çip varcılardan değilim ama aşılandıktan kısa süre sonra gözlemleyebilidiğim çevremde tuhaf şekilde felç, pıhtı atması , kalp krizi gibi şeylerle karşılaştım ki bu sadece benim çevrem. Aşılanmak istemiyorum bu bir sorun teşkil eder mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |