Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• @Manwe6265 dışardan almaya kalksan 2-3 bin dolar isterler bence

• @Manwe6265 Eger $1,000 ise ve major problem yoksa, ben olsam alirdim. Mileage dusuk. Madem bakim bana ait demis, ufak tefek problemleri (varsa) ev sahibine yaptirin. En kotu ihtimalle, marketplace de satarsiniz veya junkyardlara $250-$300 falan verirsiniz. 6-7 ay bile kullansaniz, $1,000 lik arac ile zarardasiniz denemez!

Bu arada bizde de $1,000 lik bir 2002 VW Passat var. Onda da aldigimizda dusuk mileage vardi $70k. Su anda bizdeki 4. yili doldu. Sorunsuz kullaniyoruz...👍

• @Manwe6265 1000$ altina verecekse alinabilir, ihtiyacin varsa tabi. Ben 98 model arabaya bin $ vermem. 🙂

• arkadaşlar los angeles california da güvenilir , daha önceden 2. el araç aldığınız bir yer var mı ? Türk olup olmaması önemli değil . Teşekkürler.

• @TMG, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@portl, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@sigmoidalmammal

Jump starter aldim. Akunun pozitif tarafindaki kabloyu cikardim, tekrar taktim ve araba calisti. Muhtemelen temassizliktan.

Yakinda mechanic olayini cozersin kardesim 🙂 Bir Autozone bayisine gidip akunu ve alternatorunu bedavaya olcturebilirsin. Boylelikle problemin hangisinden kaynaklandigini kesin olarak anlayabilirsin.

Ucuz arabanin da boyle dertleri var ne yazik ki. Gecen gun @semavi nin canli yayiyinda biri 2000 model honda almayi dusunuyorum delivery icin yillik ne kadar masrafi olur diye soruyordu. Bir dahaki sefere direkt bu konunun linkini verir seni de ornek gosteririm 🙂

gercekten uzuluyorum ama elimden bir sey gelmiyor... Son bir kac haftadir 20den fazla kisi 3-5 arasi araba sordu... Bazen geliyor ama Turk arkadaslara da vermeye korkuyoruz...

Buranin yerlisi 3-5 binlik arabaya nefes alsin yeter muamelesi yaparken, Turk arkadaslarla camdaki tas izlerinden, koltuktaki yipranmalari falan konusmak zorunda kaliyoruz...

Surasi bir gercek... Pandemi oncesinde gelenler 3-7 arasina araclarini aldilar, Bir cogu eger bozulmadi ve kullanmaya devam ediyorsa zaten gozu gibi bakiyor ve satmiyor...

Evlerde aldi basini gitti. Texas goc aldigi icin bir sure daha gidecek... Aldigimiz hizmetler ve isci maliyetleri de artti.

Bu arada....

JUMP STARTER, ARAC KAMERASI , LASTIK TAMIR KOPUGU, LASTIK SISIRME KOMPRESORU, SIGORTASINA CEKICI HIZMETI EKLETMEYEN BIZDEN DEGILDIR 🙂

Hepsinin toplami 150-200 dolar...

Yolda kaldiginizda ilk cekici maliyeti 150-200 dolar...

LUTFEN LUTFEN.....

Vallah sosyal sorumlulugu gecti bu olay... Haftada 3-5 saatimi ABD'nin muhtelif yerlerinde akusu bitenlere, yolda kalanlara, kaza yapanlara ayiriyorum en az 🙂

• @Manwe6265, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Merhaba ayni evde yasadigimiz ev sahibim 98 model intrugue arabasini bana satmak istiyor, bi sorun olursa ben yapicam diyor 1 aydir bu evdeyim, bi sure kullanip satarim diye düşünüyorum, Araç 70 bin milde ama yinede bi kaziklanma riski var sizlere danisayim dedim

98 model 70binde arac olmaz... Olmamali 🙂 Araba duzgunse neredeyse klasik degeri var 🙂

arac yuruyorsa 1930 model 5milyon milde ise bile 1000 dolara alinir...

Bir sey cikiyorsa yaptiracagim diyorsa suphelenirim bu fiyatlara... Lakin sozunde duran bir arkadas ise ona lutfen benim adima tesekkur et.... Sana buyuk kiyak geciyor demektir... Sagoldun varolsun....

Son olarak...

20 mil durmadan yol yap... Hala hararet yok ise, sanziman vurmuyorsa ve motor ortalama bir sekilde calisiyorsa al gec...

O fiyata arabayi kopege kulube olsun diye bile alir insan 🙂

• @MySea @Richmond @aliarmgn @semavi cevaplar icin tesekkurler, arabayi almiyorum ilerde fikrim degisirse guncellerim 🙂
    @semavi 😃

• @Manwe6265, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@MySea @Richmond @aliarmgn @semavi cevaplar icin tesekkurler, arabayi almiyorum ilerde fikrim degisirse guncellerim 🙂
    @semavi 😃

Kararinizi anliyorum ama sadece merakimdan soruyorum: Arabayi test ettiniz mi? Herhangi bir sorunu var mi? Cunku $1k o araba icin oldukca iyi bir teklif eger major problemi yoksa ve mileage gercekse!

• @MySea evet test ettim ama çok kisa bi düzlukte bastim hizlanmasi hersey iyi gorunuyordu, ucuz olmasi iyi aslinda alirdim ama suanda yeni bir full time işe girdim o yüzden harcama yapmak istemedim

• @Manwe6265 Saglik olsun o zaman 🙂

• Herkese iyi aksamlar, ilk defa arac deneyimim oluyor ve malesef tek basima almak zorundaydim. 2.el arac aldim dealerdan ve inspection stickerin olmasi gerektigini araci aldiktan sonra ogrendim. Dealera sordugumda benim almam gerektigini soyledi. Bazi kisiler bu olayi supheli bulduklarini soylediler. Emin olamadim. Dealer'in inspection sticker ile birlikte satmamasi olmamasi gereken bi durum mu? NEW JERSEY
    Tesekkur ederim simdiden

• @Damla-Yalçın, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Herkese iyi aksamlar, ilk defa arac deneyimim oluyor ve malesef tek basima almak zorundaydim. 2.el arac aldim dealerdan ve inspection stickerin olmasi gerektigini araci aldiktan sonra ogrendim. Dealera sordugumda benim almam gerektigini soyledi. Bazi kisiler bu olayi supheli bulduklarini soylediler. Emin olamadim. Dealer'in inspection sticker ile birlikte satmamasi olmamasi gereken bi durum mu? NEW JERSEY
    Tesekkur ederim simdiden

Merhaba @Damla-Yalçın Normal sartlarda state inspectioni yaptirip oyle satmasi gerekiyor yaptirmadan satamaz ancak satis evraklari icinde size bu hakkinizdan vazgectiginizi belirten bir evrak imzalatildiysa ne yazik ki state inspectioni siz yaptirmak zorunda kalirsiniz. Ancak arac muayeneden gecemezse sanirim itiraz etme hakkiniz doguyor. Cok emin degilim bu konuda.
    Asagidaki site New Jersey de bu islere bakan bir avukatin sitesi, anlasilan sadece bu tarz vakalar ile ilgileniyor. Araci size satan kisi ile konusup state inspection'i yaptirmasini isteyin yoksa bu avukat ile irtibata gececeginizi soyleyin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Damla-Yalçın @semavi akşam üstü saat farkından dolayı gelince kendisi sana dolu dolu bilgi verecektir. Çünkü kendisi de bu sektörde

• @Damla-Yalçın NJ kanunlarina gore NJ de ikinci el arac satan yerler, aracin inspection ready olmasindan sorumludurlar. Ancak, satis sozlesmesinde alici kisinin bunu waive ettigine dair bir cumle varsa, o zaman sorumluluk satan dealer dan cikmis olur. Asagidaki linkten bilgi alabilirsiniz: Sayin @TMG de ayni linki vermis zaten. 👍

• @TMG @MySea @ayvalik10 tesekkurler bilgilendirme icin

• Texas'ta dealerdan araç alırsanız herşeyi dealer yapar sizde parasını ödemek zorundasınız... Bulunduğunuz yeri bilemiyorum. Bizim araç parasını alıp title verme gibi şansımız yok kanunen... Farklı bir eyalet için yorum yapamiyorum maalesef

• @Manwe6265 ustad TR de 1000$ a 98 model peugeot 103 motorsiklet alabilirsin 🙂 , sen orada arabayı alayımmı diyorsun... Ben olsam alırdım bakımını yapar yedekte aracı tutardım. varolan arac arıza verdiginde bunu kullanırdım...

• @blackeagle82 😃 evet haklisiniz suanda bin dolar benim icin buyuk bir miktar o yuzden bekliyorum simdilik

• Bu ileti silinmistir

• @doki-arlington bulabilirseniz sifir araba suan mantikli, ben de dusunuyorum ama biraz daha beklicem

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

66

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |