Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi tamamdır ben burda yaptığım gibi küçük çapta alım satım yapmak istiyorum en azından ek gelir olması açısından. çok teşekkürler

• @ckanak Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@semavi tamamdır ben burda yaptığım gibi küçük çapta alım satım yapmak istiyorum en azından ek gelir olması açısından. çok teşekkürler

yapilir. Beyan edersin sorun olmaz

• Bu konu çok durgunlaşmış. @semavi hocam nasıl araba fiyatlarında bir artış söz konusu mu bizim buralar gibi 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deathzombie bu konu değil forumu götüren en çenesi düşük sürekli forumda yatan kalkanlar kişiler çıkmadığı için yazmanın mantığı yok ondan dolayı bu forum şu anda bu kadar sakinleşti

• @ayvalik10 evet farkındayım. Çıkmayınca uzun bir süre ister istemez insanın canını sıkıyor, moralini bozuyor. biraz zamandan sonra eski günlerine geri döneceğini düşünüyorum. O arkadaşlarda buradaki dostluklarını devam ettireceklerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deathzombie onlar şu anda 2021 bekleme odasındalar fakat şu anda ekim ayına kadar yaz uykusundalar çünkü kışı hep uyanık geçirdiler. Ekim ayı başvurular başlayınca gözler fal taşı olacak uyanacaklar

• @deathzombie Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Bu konu çok durgunlaşmış. @semavi hocam nasıl araba fiyatlarında bir artış söz konusu mu bizim buralar gibi 🙂

Fiyatlar hala yüksek seviyede Ama asıl problem olan fiyat değil. Düzgün araba bulmak zor şuan. Istediğim tarzda bir araba bulamadığım için bir süredir moralim bozuk açıkçası. Bir de talepleri uygun araba hazırlamak zor oluyor maalesef bazı talepleri olumlu dönemiyorum araba bulamayınca haliyle.

• @semavi peki genel anlamda çeşitlilik bakımdan elde kaç adet araba oluyor. Tv gördüğümüz programlar gibi satışlar oluyor mu? oluyor ise değişik araçlar görme konusunda eğlenceli oluyordur di mi?

• Donemine gore 2 firma olarak garajda 30-70 araba tutuyoruz... Ben biraz butik calisiyorum suan. Daha az ve musteriye ozel arac hazirliyorum.

Eglence konusu elbette muthis... Lakin bir sure sonra o oykunulen arabalar garajdaki 'meta'lara donusuyor...

Ben hala kendi garajimda tutacagim, uzerine titreyecegim, 20-30 yas arasinda iken hayalini kurdugum tarzda bir arac bakiyorum kendime.. Bakalim ne zaman bulurum 🙂

• Araç sayısı yüksek sayılara çıkıyormuş. Yeni mekana geçmek iyi olmuş sizin açınızdan. Planlarınızı daha rahat gerçekleştirebileceksiniz. İşiniz de başarılar dilerim.
    Hayalini kurduğunuz arabalar yüksek motor hacimli amerikan arabalarmıdır yoksa 😃 Öyle bir düşünce doğdu bir anda.
    Bir de japon spor araba olabilir mi?

• Aslında ben japoncuydum...
    Burada ise biraz daha lüks ve güçlü Almanları kovalıyorum şimdilik...

Sonrasında muscle bir Amerikan olabilir...

Sırayla hepsini elden gecireyim diyorum 🙂

• Ben newjerseydeyim burda bircok Arabada dikkatimi cekti ufaktefek kaporta hasarlari yaptirilmiyor sonradan ogrendimki kaporta isciligi biraz pahaliymis biraz garibime gitti derken biri arabama vurup kacmis calistigim yerin otoparkinda Arka sol kapida gocuk olmus bende oyle biniyorum Simdilik. arabam 2006 Chevrolet equinox almayi dusunenlere tavsiye ederim

• @semavi Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Aslında ben japoncuydum...
    Burada ise biraz daha lüks ve güçlü Almanları kovalıyorum şimdilik...

Sonrasında muscle bir Amerikan olabilir...

Sırayla hepsini elden gecireyim diyorum 🙂

Amerika o konuda gerçekten cennet gibi duruyor, hayalinde ki arabaya kavuşma konusunda. Alım gücünün de olması artı bir etken tabiki. Düşününce Türkiye de gerçekten hayal bunları gerçekleştirmek. 🙂

• @kursat68 demek ki orada boyasız göçük gidermeye ihtiyaç çok gibi duruyor. Acaba gelmeden öğrensek mi? 😃

@kursat68 demek ki orada boyasız göçük gidermeye ihtiyaç çok gibi duruyor. Acaba gelmeden öğrensek mi? 😃

Inan super Olur bu iste bilginiz ve tecrubeniz varsa burda iyi kazanirsiniz diye Dusunuyorum

• teknik bir sey soracam ama umarim yardim bulurum.1 haftadir fln sag on tekerimde ufak vurma var.hani bisiklet tekeri gevsek olur da sallanir ya oyle..oncesinde cok az balans bozuktu.neyse, ne zamandir bi servise gidicem derken sabah ise gidiyorum, tabi muzik acik fln biraz yuksek de ses, bi balon patlama sesi gibi bisey geldi.acaba benden mi geldi diye bi duraksadim ama garip.bisey yoktu.sonra iskillendim arabaya fln baktim, gorebildigim kadariyla bisey yoktu.aksam eve donerken ise arabadaki o ufak sarsinti gecti...hayir carsamba tire balance a gidicem ama noluyo bi anlam veremedim dogrusu

@kursat68 demek ki orada boyasız göçük gidermeye ihtiyaç çok gibi duruyor. Acaba gelmeden öğrensek mi? :D"

Boyasız göçük düzeltme her zaman boyasız olmayabiliyor 🙂 Eğer sizden kaynaklı bir hatadan dolayı araç boyanmak durumunda kalırsa Amerika gibi bir yerde sıkıntı çekebilirsiniz 😃 Gerçi orda başınıza ekşimezler herhalde "Senin yüzünden arabam boyanacak, değer kaybedecek" diye. Ama boya işlemi size pahalıya patlayabilir 😃 Ayrıca soğuk düzeltmede kullanılan çelik çubuklar, ışıklandırma ve diğer malzemelerden oluşun ilk yatırım maliyeti oldukça yüksek. Bu yatırımı yapmadan size öğretebilecek bir yer bulursanız gerçekten faydanıza olabilir. Gerçi bu işi öğrenirseniz Amerika'ya gitmenize de gerek kalmaz. Benim arkadaşlar var hem Türkiye içinde hemde tüm dünyaya soğuk düzeltme için gidiyorlar. Çok da iyi para kazanıyorlar.

• Iyi bir musteri agi olmasi lazim...

Turkiye de ki gibi degerli degil ki araclar... Cok az kisi ister bunu...

Turkler disinda 'boya var mi abi' diye sorana denk gelmedim... Onu da yeni gelenler soruyor zaten 🙂

Cok ozel arabalarda kesinlikle uygulanabilir bir is ama onun icin ciddi bir musteri portfoyu ve taninirlik lazim. Hemen olusacak seyler degil kesinlikle...

Arabanin degersiz olmasindan dolayi araba keyifm olma noktasina geldi... sirf o heyecanimi kaybetmeyeyim diye ozel bir seyler bakiyorum. Yoksa kapida olsa, evde gozume uyku girmeyecek arabalar (mercedes SL, charger, Challenger, Lexus vs vs ) galeride duruyor... Calistirmaya useniyorum...

Ben bu hallere dusecek adam degildim gercekten 🙂 Evlilik aski oldurdu mu ne?

• @semavi Kadir bey, arabalar iyi güzel hoş ama onları şöyle TRdeki gibi keyifli keyifli kullanacak yerler var mı? Avrupa arabaları çok tercih edilmiyor sanırım ama Mercedes işin başka tarafında tutuluyor, doğrumudur? Son olarak Chrysler Pacifica kullanma şansınız oldumu? Videolarından gördüğüm kadarıyla çok etkileyici bir aile aracı gibi duruyor.

• Yeni kasa pacifica cok guzel bir arac... Inceledim ama uzun kullanma sansim olmadi... Ama iyi yorumlar aldim hem de Siennasini satip onu almayi dusunen Turklerden bile 🙂

Mercedes BMW burada da populer ve algisi yuksek markalar. Ciddi sekilde de satiyorlar.

Avrupa arabalarinda burada pazari iyi aslinda. Sunuda unutmamak lazim. bazi amerikan arabalari aslinda avrupali... Ama bir japon ve Amerikan kadar yok tabiki... Birde Fransiz arabalarinin, VW catisi altinda ki bazi markalarin burada olmamasi tabi ki handikap. Avrupa markalari ABDye yonelik arac uretme konusunda Japonlar kadar sisteme ayak uydurmayabiliyorlar...

MEsela ABD'de kucuk hacim ve Turbo uygulamasi yerine buyuk hacim atmosferik seviliyor... Pazarlar arasi algi farklari...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

33

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |