Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• @erhan314 merhaba. Surdan baslayalim. Genellikle dusuk gelir seviyesindeki Amerika’lilar arabaya masraf etmeyi pek sevmezler. Bu yuzden daha az ariza yapan Japon araclarina yonelirler.

Ford fiesta focus onermem. Ben 3 sene once 2012 focus almistim. 72bin milde komple vites kutusu bozuldu. Kendi fiyatindan cok masraf cikardi. Focus ve Fiestalarda genel bir transmission problemi var. Forumlari inceleyince genel bir ariza oldugunu fark ettim.

Burda soyle bir ince cizgi var. Eger elinizden arac bakimi tamiri gibi basit seyler geliyorsa 8-9bine cok guzel araclar alabilirsiniz. Hayir ben anlamam bakimi&arizayi serviste yaptiracagim derseniz malesef ben de size Japon oneririm.

Ornek: 2008 bmw 535i aracim var. 3.0 twin turbo cok konforlu ve keyifli. 8bin$ civarina almistim. Akusu bitti local servisler akusunu degistirmiyor cunku kodlama gerekiyor. Yetkili servis aku+kodlama yaklasik 800-1000$ arasi fiyat verdiler. Toyota corolla’nin akusunu 110$‘a walmart degistiriyor. Umarim anlasilir olmustur.

• Arkadaslar Merhaba.
    Cok ACIL bir konuyu size soracagim.
    New yorkta araba almak istiyorum learn permiti aldim ama ilk road test sinavinda kaldim. diger sinavin tarihi de 23 unde.
    Ama araba almam gerekiyor. Pasaportuma ya da permite ya da state idye kayit ettiremiyor muyum arabayi.
    Tam olarak uygulamam gereken islemleri anlatabilir misiniz araba alirken.
    cok tesekkur ederim

• @DrOetker, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Selamlar herkese,

Yakın zamanda iş sebebiyle Türkiye'den Kansas'a taşınıyorum. Otomobil nasıl alınır, alırken nelere dikkat edilir araştırırken bu forum karşıma çıktı. Çok faydalı bilgiler var. Ama forum 123 sayfa olmuş. Her şeyi okumak pek mümkün olmayacağı için yazma ihtiyacı hissettim.

Birkaç siteye (cars.com, cargurus vs..) baktım ve karşıma çıkan araçların birkaçı dışında neredeyse tamamı dealer'dan. İnsanlar genelde araçlarını dealer'a mı satıyor yoksa ben mi bulamadım? Sahibinden satılık araçlar için nereye bakmam gerek?

Otomobilden anlamam. Lokal dealer'dan almak istesem güvenli olması açısından ne tarz yerlere gitmem gerek? Türkiye'deki gibi ordaki resmi bayiler de kullanılmış araç satıyor sanırım. Oralar daha mı güvenli olur? Certified pre-owned araçlar var mesela. Sadece bayide mi satılıyor bunlar? Ya da CPO araçlara daha fazla ödemenin bir artısı olur mu?

25-30 bin dolar civarı bütçem var. Mazda 3 düşünüyorum. Gelir gelmez ilk aydan bu aralıkta bir araç almak mantıklı mı? Otomobilden anlasam 20k$ altına daha eski model bir araç almak isterim ama başım ağrımasın diye 3-5 daha verip sıfırını bile almayı düşünüyorum açıkçası.

25-30k ile herhangi bir bayi yada galeriden cok cok yeni bir arac alirsiniz. Dert etmenize gerek yok. Sifiri ile oranlarsiniz fiyati alir gecersiniz.

eli ayagi duzgun bir galeriden aldiginizda sorun yasanmaz o tip araclarda. Gecmisini gosterirler zaten.

O bandda ki araclar genellikle kullanicidan piyasaya dusmez.

Simdiden hayirli olsun

• @mara, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@erhan314 merhaba. Surdan baslayalim. Genellikle dusuk gelir seviyesindeki Amerika’lilar arabaya masraf etmeyi pek sevmezler. Bu yuzden daha az ariza yapan Japon araclarina yonelirler.

Ford fiesta focus onermem. Ben 3 sene once 2012 focus almistim. 72bin milde komple vites kutusu bozuldu. Kendi fiyatindan cok masraf cikardi. Focus ve Fiestalarda genel bir transmission problemi var. Forumlari inceleyince genel bir ariza oldugunu fark ettim.

Burda soyle bir ince cizgi var. Eger elinizden arac bakimi tamiri gibi basit seyler geliyorsa 8-9bine cok guzel araclar alabilirsiniz. Hayir ben anlamam bakimi&arizayi serviste yaptiracagim derseniz malesef ben de size Japon oneririm.

Ornek: 2008 bmw 535i aracim var. 3.0 twin turbo cok konforlu ve keyifli. 8bin$ civarina almistim. Akusu bitti local servisler akusunu degistirmiyor cunku kodlama gerekiyor. Yetkili servis aku+kodlama yaklasik 800-1000$ arasi fiyat verdiler. Toyota corolla’nin akusunu 110$‘a walmart degistiriyor. Umarim anlasilir olmustur.

Emin misin @mara ? Defalarca BMW bataryasi degistik ve hic programlama yapmadik. 335,328, 750 vs... 535e yada o yila has bir sey mi? Yoksa gittiginiz yer boyle bir bilgi verdi... Bu arada dusundumde hic 535 almamisim 🙂

Genellikle uzerindeki ile ayni ozelliklerde batarya taktiginizda programlama gibi seylerle ugrasilmiyor...

• @semavi Merhaba. Bildigim kadariyla tum bmw modellerinde gecerli. Bmw forumlardan da arastirdim. Battery zayifladikca alternator daha cok calisiyor. Yeni battery takildiginda register yapilmasi gerekiyor. Register yaparken battery ozellikleri cca, voltage gibi degerler giriliyor. Birebir ayni battery bile takilsa register yapilmasi gerekiyor. Battery’nin yenilendigi alternetore bildiriliyor. Bu kodlamalari yapmayanlar yaklasik 1 sene sonra alternator problemi yasayip degistirmek zorunda kaliyor ki bu daha buyuk masraf ya da yeni battery omrunu cok erken tamamliyor.

• Ayni degerde aku takarsaniz sorun yasamazsiniz muhtemelen. Simdi bende merak edip bir kac yere baktim, tanitma olayi aku degerleri degisince yapiliyor. Muhtemelen biz sistemden aracin orjinal degerine gore batarya siparis ettigimiz icin boyle bir sey ile karsilasmadik. Yoksa 10larca bmwden birinde sorun yasardik 🙂

• This post is deleted!

• Merhabalar. Benim merak ettiğim ve pek çok kişinin bence merak ettiği havaalanında iner inmez araç kiralayabilir miyiz? Bunu yapanların tecrübesini merak ediyorum. Fazla harcama yapmamak adına en fazla 2-3 gün kadar kiralayıp sonra araç almak gerektiğini düşünüyorum. Sadece ABD vizemiz araç kiralamaya yeterli mi? SSN, adres vs olmadan. Bunu havaalanında veya daha uçağa binmeden ayarlayan arkadaşlar oldu mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sobrero sen daha Türkiyede iken rezervasyonu yaptırıp oraya gidince direk arabanı teslim alabilirsin. Amerikaya ilk giriş başlığında yazdığım gibi yapan kişiler var.

• @sobrero Onceden rezervasyon ile mumkun.

• Prius aracin hangi serisi alinmali ve benzin mi elektrik mi hybrid mi almali? Ek olarak kac mil da prius almak daha uygun olur uzun bir sure kullanmak adina taktir edersiniz ki 200mil dan sonra cok fazla randuman vermemeye basliyor prius bu acidan dayanikli mi?

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi abi burası senin mekan olduğu için burada yazmak istedim. Abd vatandaşlığın hayırlı uğurlu olsun. Senin ve ailen adınaok sevindim abi. Her şey gönlünüzce olsun. Sağlıklı mutlu nice günleriniz olsun. Selamlar saygılar.

• @denizci10 Tesekkurler... Hep beraber insallah

Diger konuda update yapayim bilgilerimi bende...

• ⭐⭐ Banned

Turist vizesiyle gelip chevy kamyonet legal biçimde alabiliyomuyum illa f1 j1 falan mı lazım araba ve ehliyet içim

• @Calibraturbo arabada ehliyette alabilirsin turist vizesiyle

• @enemy, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Calibraturbo arabada ehliyette alabilirsin turist vizesiyle

Ehliyet nasil aliniyor turist vizesiyle?

• @Ryback bulunduğun eyalete göre değişmekle birlikte başvurursan alabilirsin.

• @enemy, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Ryback bulunduğun eyalete göre değişmekle birlikte başvurursan alabilirsin.

Net bir sekilde turist vizesiyle ehliyet alabilirsin dediginiz icin sordum. Soruyu ben cevaplasam, alamazsiniz diyecektim. Sizin bildiginiz, turistlere ehliyet veren bir eyaletin DMV'sinin linki varsa atarsaniz faydalanir herkes. New York icin diyorlardi, inceledim, bence alinmaz New York'tan.

• Güzel bilgiler için herkese teşekkür ederim.
    @semavi umarım bir gün sizden araç bakmak/almak kısmet olur. Youtube'dan da abone oldum. 👍

Benim de dikkat ettiğim eğer mümkünse aracın ilk çalıştırma (geceden-sabaha) motor soğukken çıkartacağı sesleri dinlemek oluyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

127

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |