Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• volvolarin kabin filtresi degisimi tab bir iskence. torpido ve dash'in bir kismi sokulmek zorunda kaliyor. basit bir kabin fitresi degisimi icin ekstra iscilik parasi odemek zorunda kaldim. onun disinda genel olarak stabil arabalar. bende bir tane s60 var, abs ve dtsc service required diyip duruyor bu ara. obd 2 cihazi ile okudum, bazi sensorlerden veri alamiyorum diyor. sensor arizasi olabilir bakalim ne dert acacak basimiza.

• @semavi
    Kadir Bey, hibrit araçlar için genel yorumunuz nedir? Bazı markalarda ikinci elde hybrid araçlar daha uygun, mesela ford fusionda hybrid araçlar aynı trim seviyesinde genelde 2000 usdye kadar daha uygun görünüyor. Sıfır araçlrda hybrid pahalıyken ikinci elde neden aşırı deger kaybı oluyor?
    Hybrid araç alınır mı sizce?
    Slmlar.

• @coder, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

volvolarin kabin filtresi degisimi tab bir iskence. torpido ve dash'in bir kismi sokulmek zorunda kaliyor. basit bir kabin fitresi degisimi icin ekstra iscilik parasi odemek zorunda kaldim. onun disinda genel olarak stabil arabalar. bende bir tane s60 var, abs ve dtsc service required diyip duruyor bu ara. obd 2 cihazi ile okudum, bazi sensorlerden veri alamiyorum diyor. sensor arizasi olabilir bakalim ne dert acacak basimiza.

Acura mdx te falanda sorunlu. Hatta fabrikasyon olan bir parcayi kiriyorsunuz.
    Xc90larda alttan degisiyor, sokmeye gerek kalmiyor torpidoyi ama alt cover sokuluyor. Bir cok arabada durum benzer aslinda. ML serisinde de ayni.

Buna karsin, xc60 gibi volvo serilerinde komple lambanin sokulmesi 5 saniye... Bazi japonlarda ise tampon sokuluyor neredeyse... hatta sokulende var 🙂 Her arabanin kolay ve zor yeri var...

Standart OBD abs arizasini okumaz. ABS baglanabilen bir obd ile baktiginizda hangi tekerlekte sorun oldugunu gorebilirsiniz. Bazen tekerlek sesnorlerinden birisi gibi gorunur sorun ama aslinda abs beyninin o kismi yanmis oluyor, sanki o tekerlek sensoru bozukmus gibi oluyor... Umarim sadece sensorden cikar...

• @ahmetkocyigit, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi
    Kadir Bey, hibrit araçlar için genel yorumunuz nedir? Bazı markalarda ikinci elde hybrid araçlar daha uygun, mesela ford fusionda hybrid araçlar aynı trim seviyesinde genelde 2000 usdye kadar daha uygun görünüyor. Sıfır araçlrda hybrid pahalıyken ikinci elde neden aşırı deger kaybı oluyor?
    Hybrid araç alınır mı sizce?
    Slmlar.

Pil durumu tamamsa alinabilir. Hibriti herkes tamir etmiyor, o yuzden bazen masraflari yuksek gosterebiliyor tamirciler...

• ⭐⭐ Banned

GM alın amerikada volvo avrupa arabası felan neymiş. Tofaş gibi sokakta tamir edersin 🙂

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

GM alın amerikada volvo avrupa arabası felan neymiş. Tofaş gibi sokakta tamir edersin 🙂

oyle degil o is... Xc90in sinifinda olan GMC acadia... Tamiri volvodan zor... Bazen fazla iddiali konusuyorsunuz. Dediginiz sey modele gore bile farklilik gosterir... Marka degil model bazinda bakmak lazim cogu zaman...

• Merhaba,

3 hafta sonra Virginia Alexandria’ya gideceğim. 5-6 Bin $ seviyesinde bir araba almayı planlıyorum. Açıkçası araba işine uzak olduğum için güvenilir bir şekilde bu işi halletmek istiyorum. Bu bölgede yardımcı olabilecek ya da referans verebileceği bir satıcı olan birisi var mı? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dirilo aşağıdaki linkte ki kişilere özelden yazarsanız sizlere yardımcı olurlar
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/30/virginia

• @ayvalik10 Teşekkürler.

• @mara kaca geldı gule gule kullanın

• Austin’den herkese merhaba. Bugün sevgili Kadir abiden 😀 ( @semavi ) Volvo’mu alali 1 yil olmus. Ufak 1-2 sey disinda hic bi sikinti yasamadim hatta bi aksilik yasamazsam (umarim) 4-5 yil daha binebilcegimi dusunuyorum. Araba disinda da bana yardimlari oldu Alaska’ya gittigimde arabami emanat almasi gibi... tabi bu onunla 2.volvo maceramiz bide 2019 yilinda olmustu.. Foruma cok girme firsatim olmuyor ama baktim arabayi alali bir yili geçmis ve gayet memnunum buradan herkese yazayim dedim 😀Austin’le ilgili yada herhangi bi konuda yardim edebilcegim bisey olursa sorabilirsiniz yardimci olmaya calisirim
    Herkese iyi günler..

• @berkergn13 san Antonia vs dallas kıyaslaması yapabılrımısınız bılgınız varsa oralarla ılgılı iş guc vs.

• @berkergn13, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Austin’den herkese merhaba. Bugün sevgili Kadir abiden 😀 ( @semavi ) Volvo’mu alali 1 yil olmus. Ufak 1-2 sey disinda hic bi sikinti yasamadim hatta bi aksilik yasamazsam (umarim) 4-5 yil daha binebilcegimi dusunuyorum. Araba disinda da bana yardimlari oldu Alaska’ya gittigimde arabami emanat almasi gibi... tabi bu onunla 2.volvo maceramiz bide 2019 yilinda olmustu.. Foruma cok girme firsatim olmuyor ama baktim arabayi alali bir yili geçmis ve gayet memnunum buradan herkese yazayim dedim 😀Austin’le ilgili yada herhangi bi konuda yardim edebilcegim bisey olursa sorabilirsiniz yardimci olmaya calisirim
    Herkese iyi günler..

Muzisyensin diye sana torpil yapmistim... Sen kactin gittin. Bugunku aklim olsa asla yapmazdim 😃 😃

Gule gule kullan... Bazen oyle ucuz arabalar iyi cikabiliyor. Seninkide coktan parasini cikardi 1 yili devirdigi icin. Umarim daha uzun sure binersin...

Kaset cikaracagim zaman arayacagim seni 🙂

Selamlar... Bol sans...

• @semavi albümünü istedigin zaman yapariz abi stüdyolar açıldığında😀😀 selamlar..

• @semavi Hocam RX8'ler hakkındaki görüşleriniz nedir? Türkiye'de genel olarak wankel motoru swaplıyorlar diye biliyorum ABD'de alınır mı sizce?

• @semavi Kadir Bey ikinci el araba alim, tamir, marka model vs konularinda cok yardimci oluyor herkese. Beklentim 🙂 : diger eyaletlere de bu servisi yaymasi yonunde . Umarim kendii ifade edebilmişimdir .

• @cnpist, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi Kadir Bey ikinci el araba alim, tamir, marka model vs konularinda cok yardimci oluyor herkese. Beklentim 🙂 : diger eyaletlere de bu servisi yaymasi yonunde . Umarim kendii ifade edebilmişimdir .

Zora motors bayiilikleri isteruz!!!

• @ahmetty, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi Hocam RX8'ler hakkındaki görüşleriniz nedir? Türkiye'de genel olarak wankel motoru swaplıyorlar diye biliyorum ABD'de alınır mı sizce?

Özel bir ilginiz yoksa ve kendi başınıza bir şeyleri yapamıyorsanız çok önereceğim bir araç değil. Başınıza ciddi bela olur. Türkiye de bir ara almak istediğim tek araçtı. Burada da alabilirim ama uğraşmaya değer mi diye düşünüyor insan.

Gerçekten tertemiz bir tane bulunur falan o zaman haftasonu arabası olarak alınabilir...

• rx8 küçüklüğümden beri sevdiğim bir araba fakat ilk 1-2 yıl tercih edilebilecek gibi durmuyor. Teşekkürler görüşleriniz için 😊

• @cnpist, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi Kadir Bey ikinci el araba alim, tamir, marka model vs konularinda cok yardimci oluyor herkese. Beklentim 🙂 : diger eyaletlere de bu servisi yaymasi yonunde . Umarim kendii ifade edebilmişimdir .

Teksas çok uçta ve çok büyük bir eyalet... Louisiana ya çok araç gönderdik yada tamir hizmeti verdik ama diğer eyaletlere Cok uzak kalıyoruz servis hizmeti için... Ama araba gonderilebilir tabiki. O çok zor değil... Lakin değecek bir şeyler olması lazım elbette...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |