Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• ilk gidişte örneğin kredi skoru yokken 8000 dolarlık bir arabaya 5000 nakit kalan 3000 de kredi ile alma imkanı olmaz mı? Hiç mi bu şekilde satan yerler yok ? Hem kredi skoru oluşması içinde avantaj olur. Sonuçta bu skor gökten inmiyor bir şekilde oluşturmak gerekir. Tamam debir kart ,krmv hesap , kredi kartı falan ok onları biliyorum. Ancak buda bir yöntem olamaz mı?

• @greenleo social security number'larin gelmesi en az 7-10 gunu buluyor. Cogunlukla daha fazla suruyor. SSN olmadan kredi falan olmuyor. SSN gelse bile o kadar yeni ki sistemde kredi history bulunamiyor. Ayrica araba hemen lazim. SSN'in gelmesini beklemek bile uzun hikaye. O yuzden ilk arabayi pesin almak zorunlu gibi.

• @birol Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

ilk gidiş için 5-6 bin dolarlık bir araba planlıyorum, sonrası için credi history oluşunca bakarız daha iyisine.

2010 model corolla, 2008 civic, 2010 lancer oluyor bu paralara.

Sizce 5-6k için hangi arabayı seçmeliyiz?

Benim gozlemime gore 5-6k civarindaki araclarin kilometreleri (milleri 🙂 yuksekti. Cocuk da var, sehirler arasi seyahat da yapariz diye temiz ve dusuk kilometreli bir arac tercih ettim.

$8000'e 50.000 milde sifir temizliginde 2013 Hyundai Accent aldim. Tine de 130 beygir 🙂
    Ayni fiyata cok acayip araclar var, Jeep'ler Chevy'ler girla gidiyor ama hepsi 100.000 milin uzerinde. Yani 160.000 km.
    Hatta Hyundai ile beraber 2007 model 4 cekerli 60.000 milde Jeep Liberty vardi aldigim yerde, 10 yillik arac diye almadim. Yeni geldiginde arac sorun cikarirsa en iyi servis neresidir, nasil kaziklanmazsin gibi endiseler oldugu icin boyle yaptim.

Eylete gore degismekle beraber satis vergisini de unutmayin. Ben %6.25 odedim.

• Selamlar.... Yazamadim konuya bir suredir...

Cumartesi gunu acemi bir kizimiz arabamiza carpti... Malum arabalar cok ucuz olunca arabayi Total Lost verdiler yani pert... Arabami cok sevdigim ve bir daha boyle bakimli bulmak zor oldugu icin arabayi sigorta sirketinden satinaldim... Salincak ve camurluk degisecek sadece 🙂 Belki de amortisor... KArsi taraf %100 sucluydu...

Elimde ki tum arabalari satip; keyifli bir araba bakiyorken bir anda tekrar aile arabasi bakar duruma geldim... Yine amerikan tercih ettim... Bu sefer Saturn Relay aldim. Cok duzgun bulunca kacirmak istemedim....Saturn dedigime bakmayin, Saturn, Chevy ve Buick olarak uretilmis bu araba, sadece on panjur degisik ve de arma 🙂 Diger arabayi yavas yavas tamir ederim. Artik clean title olmayacak o araba, sorun degil. Onu kullanmaya devam edecegim. Duruma gore ileride ikisinden birisini satar spor bir seyler bakarim...

ABD arabasi muhabbetine gelince....

Goz var nizam var, bendeki arabalarin karsiligi olan arac Honda Odyssey touring benim araclarima gore daha kaliteli... Lakin Benim araclar maksimum 4bin edebiliyorken, ODyssey touring 100binde ayni temizlikte olanlar 8=9bin...

Su soruyu sorun kendinize... Turkiye de araba alirken ne tercih ettiniz ve neden? Az yaksin, parcasi cok olsun diyerek 1.6, yerli yada cok tutulan bir araba aldiysaniz, yani Corolla, Fluence, Linea vs vs... Burada da ayni mantigin karsiligi Toyota corolla ve bazi japon arabalari ve kismen ABD arabalari...

Ben Turkiye de de Volvo kullaniyordum yada mercedes, hem de corolla ile ayni paraya.... O yuzden ben memur mantigi ile araba almayi reddediyorum, cunku araba benim HOBIM.... Kimisi giyinmeye, kimisi maca, kimisi baliga, kimisi takiya harcar ve mutlu olur... Ben arabam ve gitarim ile mutluyum 🙂 Az cok araba ile hasir nesir oldugum icin neden ayni paraya Corollaya bineyim ki cok daha kaliteli arabalar var iken?

Bu arada sadriabi.... dodge charger hellcat... Icim gidiyor o arabaya.... Turuncusuna ozellikle yada mavisine... Ama 70binden basliyor 🙂

• @goodluck Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Bmw x5 bakiyorum bende 2009 model 100000 mile arabalar 9000-11000$ civari. Bmw oldugu icin sorun cikarsa at cöpe gibi kotu review aldim. Deger mi sence semavi tavsiye eder misin

Bakimli olan her araba alinabilir. Turkler genel olarak arabalarina daha iyi bakiyorlar... Ben sahsen BMW gurubunu cok tercih etmedim simdiye kadar. Mercedesler biraz daha uzun omurlu oluyor BMWye gore. Ama arabalar zaten komik fiyata. Ilk sahibinden ya da bakimli bir araba alinirsa neden olmasin? 2008-2009 Honda Accordlara istiyorlar o paralari neredeyse....

• @asilcenk Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@sadriabi demek ki Amerikan arabasında kalite ve servis olarak bir problem yok, sadece yerli olması ise sorun o zaman benim için sıkıntı yok 🙂

Daha dün e-bay'dan Camaro ve Challenger bakıyordum... Neyse şu GC görüşmemiz olsun, vizemizi alıp oralara bir göçelimde tek derdimiz hangi arabaya bineceğimiz olsun inşallah 🙂

Listemde olan amerikan arabalari bunlar.... Ama oncelik charger 🙂

Ufak ufakta eski bir amerikan arabasi da kovaliyorum... Soyle yaylana yaylana gidenlerden 🙂

Birde bu arabalari o kadar cok goruyorsun ki bir sure sonra insan alisiyor ve anca ozel versiyonlarina hayranlik duyabiliyor hellcat gibi...

yoksa her yer camaro mustang challenger Houston'da...

• Craiglistten bende çok araç bakmıtım,Hayaller kurarken.İkizlerde olduğu için ilk tercihim chrysler town&country olucaktı.Hatta sevgili @semavi bu aarcı aldı diye haırlıyordum ona da ayrıca danışacaktım.

• Kesinlikle temiz ise gidip Honda Odyssey alma... Ama iyi bir butce ile geliyorsan tabi ki en luks araclarada bakabilirsin...

Lakin az para cok is, ileride zaten history olusur sifir alirim dersen iyi bir baslangictir.

Ben Town Country aldim... Cok begendim... Sattiktan sonra Dodge Caravan aldim (amblemi degisik sadece)... 2008de kasa yenilendi, birde o kasayi deneyebilirim belki...

Geldigimizde bir ay Kardesimin Honda Osyssey Touringini kullandim...

Honda daha iyi... Ama 4bin fazla vermek istemedim...

• This post is deleted!

• @semavi Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@asilcenk Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@sadriabi demek ki Amerikan arabasında kalite ve servis olarak bir problem yok, sadece yerli olması ise sorun o zaman benim için sıkıntı yok 🙂

Daha dün e-bay'dan Camaro ve Challenger bakıyordum... Neyse şu GC görüşmemiz olsun, vizemizi alıp oralara bir göçelimde tek derdimiz hangi arabaya bineceğimiz olsun inşallah 🙂

Ufak ufakta eski bir amerikan arabasi da kovaliyorum... Soyle yaylana yaylana gidenlerden 🙂

Birde bu arabalari o kadar cok goruyorsun ki bir sure sonra insan alisiyor ve anca ozel versiyonlarina hayranlik duyabiliyor hellcat gibi...

E-bayde callaway camaro gördüm, çok güzel ama fiyat ikiye katlıyor 🙂 Hellcat şimdilik gereksiz pahalı ama SS'ler yada ZL1'lerde gayet güzel duruyor. Ama ilk önce vizeye onayı alıp göçmemiz lazım 🙂

Nissan tutulmuyor mu Amerikada? Oda Japon ama çok konuşulmuyor nedense. ben Türkiyede Qashqai ve Juke'tan çok memnunum.

• @sadriabi Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Jeep Liberty

Teşekkürler tavsiye için. Sonrası için şöyle birşey alırız artık 🙂

https://www.carsforsale.com/vehicle/details/31908938

• @birol 266 Dolar taksitle hemde 🙂 50 km bmw taş gibi araba

• çok yönlü araç iyidir. Uber olur, iş yaparsın , aile ile rahat gezersin, kamp için olur. Nakitede tahminimce güzel indirim olur. Gidersem tercihimi bu araçtan yana yaparım 🙂
    https://www.cargurus.com/Cars/inventorylisting/viewDetailsFilterViewInventoryListing.action?sourceContext=carGurusHomePage_false_0&entitySelectingHelper.selectedEntity=d653&zip=33472#listing=170042938

• Burada dilim hep şanzımandan yandı. Arabada bende şanzıman fobisi oluştu o derece. Gidersem şanzımanı sıkantı yaratmayan her arabaya okeyim abi.

• @dustyblue Eger dusuk km de bulursan gercekten cok memnun eder. 2009dan sonra Obamaninda baskisiyla Amerikan arabalari daha iyi olmaya basladi ve yakit ekonomisine de yoneldiler. Kaldi ki tasarimlari ve kaliteleride fena degil artik bana gore...

Benimde baktigim araclardan bir tanesi...

Tanidik tamirci yoksa, arabalarla cok hasir nesir degilseniz dusuk km yuksek model....

• @asilcenk Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@semavi Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@asilcenk Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

E-bayde callaway camaro gördüm, çok güzel ama fiyat ikiye katlıyor 🙂 Hellcat şimdilik gereksiz pahalı ama SS'ler yada ZL1'lerde gayet güzel duruyor. Ama ilk önce vizeye onayı alıp göçmemiz lazım 🙂

Nissan tutulmuyor mu Amerikada? Oda Japon ama çok konuşulmuyor nedense. ben Türkiyede Qashqai ve Juke'tan çok memnunum.

Gayet fazla var nissan...

Toyota 1 (Lexus, scion)
    Nissan 2 (Infiniti)
    Honda 3 (Acura)
    Mazda 4
    Subaru 5

diye gidiyor siralama...

• @greenleo Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

çok yönlü araç iyidir. Uber olur, iş yaparsın , aile ile rahat gezersin, kamp için olur. Nakitede tahminimce güzel indirim olur. Gidersem tercihimi bu araçtan yana yaparım 🙂
    https://www.cargurus.com/Cars/inventorylisting/viewDetailsFilterViewInventoryListing.action?sourceContext=carGurusHomePage_false_0&entitySelectingHelper.selectedEntity=d653&zip=33472#listing=170042938

Caravanlarin bir avantaji su... Gordugunuz tum koltuklar zemini icine giriyor... Yani atabayi aninda vana donusturebiliyorsunuz koltuk sokmeden...

Koltuklar disaridaykende ayak altinda devasa saklama gozleri ve bagajda ise cok yarayan devasa bir cukur olusuyor 🙂

• @takip Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Burada dilim hep şanzımandan yandı. Arabada bende şanzıman fobisi oluştu o derece. Gidersem şanzımanı sıkantı yaratmayan her arabaya okeyim abi.

Sanziman tamamen sans isi... Eski sahibinin kullanimida onemli... Asil sorun ise ne zaman yolda birakacagi belli olmayabiliyor...

• @semavi amerikadaki ustalar nasıl bizim türkler gibimi pahalı olduğunu biliyorumda arızayı hemen çözüyorlarmı yoksa en ufak hataya bile arabayı yatırıyorlarmı ? mesela baskı balatayı ne kadar sürede kaça değişirler aşağı yukarı ?

• @takip
    Baski balata degistirmedim ama Turkiye ye rahmet okutuyor bir cogu 🙂

Burada herhangi bir kadin araba sahibi bile Turkiye De ki bir cok erkekten daha bilgili olabiliyor. Cunku ogrenmek zorundasin... Tek ya da ayri yasayanda cok vs vs...

Yani ariza tespit etmeyi ogrenmek gerekebiliyor cok fazla kaziklanmamak icin...

Halen 'cok iyi usta' dedigim birisi ile tanisamadim....

En azindan kafa kafaya verip arizayitespit edebilecegim bir iki tanidigim oldu ama...

BU arada, gecen gun su arabayi aldim.. Saturn Relay, En full modeli DVDli falan... Zaten yilllardir tum arabalarimda mumkun oldugunca en dolu modellerini bulup almaya calisirim. eski yada yeni farketmez...
    alt metni

Kaza yaptigimiz aracta buydu, Oda dodge Caravanin En full modeliydi...

alt metni

BUda ilk arabam... 6 ay kahrimizi cekti, inanilmaz memnun olarak baska bir uyemizin kahrini cekmeye devam ediyor. Umarim oda memnun kalir... Yilina gore hem full hemde ikon modeli idi... Nami diger Horbie 🙂

alt metni

Buda offroad vs yaparim diye problemli bir sekilde alip problemlerini hallettigim ama ani bir kararla sattigim aracim... Kafama yatan bir arac, simdi ML55 modelini kovaliyorum keyiflik...

alt metni

Bir tane de Town Country aldim ama dedigim gibi Dodge caravan ile on far ve tampon disinda, o da 2005 sonrasi, tamamen ayni araba.... Oda en full model idi...

Benden bu kadar... Muhabbet olsun diye eklemek istedim 🙂 Araclarin hic biri 4bin dolar uzerinde olan araclar degil... Gayette isimi gorduler ve gormeye devam ediyorlar...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |