Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• @MySea, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

2017 Nissan Altima
    2002 VW Passat
    2 drivers

Injury $100K, property $50K
    Roadside, towing, rental car hersey dahil
    $500 deductible

6 aylik

1. Arac icin $485
    2. Arac icin $390

Merhaba, Nissan Altima' da memnunmusunuz acaba genel olarak? Masraf, parça fiyatı, konfor, motor vb.

• @omertug Ben simdilik memnunum. Sifir olarak aldim, normal bakim haricinde bir sorunu yok. Zaten Nissan servise goturuyorum, omurboyu yag degisim bedava olarak aldim.

Konfor olarak cok daha rahat arabalari kullandim ama yinede fena sayilmaz. 2 yetiskin, 1 cocuk ve 1 de puppy kopek ile 3 hafta once Florida'ya gidip geldik. 1.5 depo benzinle Delaware-Orlando vardik ve yine ayni 1.5 depo ile geriye geldik. Motor 2.5, otomatik vites.

• @MySea bugun farkli bir tane agency e gittim. Guzel bir bayan vardi uzun uzun konustuk 🙂 Benim quote lari hep $1,000 deductible ile hesaplatiyorum. Yine ayni sekilde hesaplattim. Bulabildigi en dusuk premium yillik $1,055 oldu. Ama bana farkli birsey soyledi. Sure dolmadan, yani ben hep 1 yillik odeme yapiyorum, insurance company degistirirsem, bu durumun verilen premium u negatif etkileyecegini soyledi. Buraya geldigim 2013 yilinda $2,100 premium odedikten sonra hep daha ucuzunu aradim hangi firma daha ucuz premium verdiyse o firmayla anlastim. O kadar cok firma degistirdim ki, ortalama yilda 2 farkli firma ile calismisimdir. Bence buyuk olasilikla insurance in bana pahali olmasinin en buyuk nedenlerinden birisi bu. Ayrica sadece MA de mi bilemiyorum ama her driver in seceresinin tutuldugu bir sistemden bahsetti. Kazalarda ve alinan ticket lara uygun scala ya gore ceza puani uygulamasi varmis ayni TR deki gibi. Bunun da premium u etkilediginden bahsetti. Bunun ile ilgili bir database var, cloud uzerinden her driver in karnesine ulasabiliyorlar. Ama benim pahali premium almam bununla alakali degil. Cunku benimkini kontrol etti, "sen temizsin, hicbir kayit yok" dedi.

• @hasbelkader Yillik $1,055 fena degil aslinda ama deductible biraz yuksek olmus. Neyse hayirlisi olsun!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader Ben bir yıldan fazla zamandır Root kullanıyorum ve memnunum. Şu adresten yükleyip deneyin, size poliçe teklif ederse (herkesi kabul etmiyor) satın alsanız da almazsanız da hem size hem bana 25'er dolar veriyor.

500 dolar deductible ve kapsamı diğerlerinin 2000 dolara yapmadığı kadar yüksek. 6 aylık 1000 dolar ödüyorum.

• @MySea degistirmedim, sadece fiyat teklifi almaya gittim. bu deductible ile $1,000 benim icin psikolojik ust limit 🙂 Bunun altina dusersem cok mutlu olacagim. Ama bir turlu olmuyor. Parasindan degil, bu isi takinti yaptim 🙂 PA de benden sonra bir sene sonra ABD ye gelen arkadas $850 oduyor. Ne tuhaf bir durum!! Benim arabayi satmaya kalksam $8,000 civari tutar. Bu arabaya $1,000 insurance oduyorum. 8 yillik insurance parasiyla ayni arabadan satin alabilirim. Burada araba, benzin ucuz ama insurance herseyi sifirliyor.

• @knnrn teklifin icin tesekkurler ama en son insurance i 3 ay once degistirmistim. Bu sekilde birkac yil degistirmeden devam etmek istiyorum. Biraz sabirla su $1,000 psikolojik sinirin altina duserim diye umit ediyorum.

• @caglaror bedeni hasar teminatı bana çok düşük geldi.
    Tabiki hiç ihtiyaç olmamasını temenni etmekle birlikte, "destekten yoksun kalma" adında bir tazminat var, böyle bi tazminat ödeme durumuna düşerseniz yetersiz kalacaktır.
    Bir sigortacı olarak arttırmanızı tavsiye ederim..

• Merhaba. CarGurus tan 10k altı ikinci el araçlara baktığımda şunu gördüm: 4k altına pek de sağlıklı araç yok. Ya km çok yüksek, ya çok el değiştirmiş, ya yaşı var, ya çok boş vs. Ben her zaman coupe araç kullandım ve beğendiğim araçlardan biri A5 Coupe 2008 - 2010. Orada pek tercih edilmeyen bir araç olduğunu tahmin ediyorum hem tek kapı olması hem bakım maliyeti açısından. Ancak ben araçta keyif kısmına çok önem veriyorum. Yani biraz ekstra masraf çıkarması büyük problem değil. Aşağı yukarı 90k mile de bir tane alıp 2 - 3 yıl kullanmayı planlıyorum. Diğer alternatifim BMW 3.28i coupe 2008 - 2010. Masraflarının bir Honda veya Toyota ya göre daha çok olacağı aşikar ancak mesela bir şanzıman problemi bana 5k ya malolacak kadar mı maliyetli acaba? Reliability leri nasıl? Diğer yandan 8k$ verip 120k mile 2013 bir Civic almaktansa bahsettiğim araçları almanın bahsettiğim sebeplerden dolayı daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Bu araçlar ile ilgili tecrübesi olan varsa ve değerli bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim. Ek olarak diyelim ki bir sene kullandım bu bahsettiğim araçlardan birini ve sonra biraz araçta modifikasyon yapmaya başladım. Bunlar sigorta kapsamında nasıl bir değişiklik yaratıyor acaba?

• @FreeWoRLD Slm lar.Dün itibariyle aracı geri verdim.Keffere.Mektup ve kanunu belirten vermiş olduğunuz link için teşekkürler..4 ay sürdü çok zor bir süreçten geçtik..Kötü bir deneyim oldu..Umarım ne biz ne de başkaları yaşamaz..Sağlıcakla kalın..iyi günler dilerim

• Turkiyeye döndüğüm için aracım kardeşimin orda NJ de bıraktım ve satılık , çok temiz 2009 Venza 100k mile da ve sıfır lastik almıştım 3 ay once . Çok temiz ve bakımlı arac arayanların bilgisine.

• ⭐⭐

@sash keşke amerikaya gitsek de talip olsak :))

• @sash, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

e bıraktım ve satılık , çok temiz 2009 Venza 100k mile da ve sıfır lastik almıştım 3 ay once . Çok temiz ve bakımlı arac arayanların bilgisine.

Özel değilse neden döndünüz acaba? Green Card almışsınız, alışamadınız mı? Şartları mı zorladı? gidecekler olarak biraz fikir edinebiliriz tecrübelerinizden. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Yavuz-Kaya, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@FreeWoRLD Slm lar.Dün itibariyle aracı geri verdim.Keffere.Mektup ve kanunu belirten vermiş olduğunuz link için teşekkürler..4 ay sürdü çok zor bir süreçten geçtik..Kötü bir deneyim oldu..Umarım ne biz ne de başkaları yaşamaz..Sağlıcakla kalın..iyi günler dilerim

Geçmiş olsun, kurtulmuşsunuz. Sizlerde sağlıcakla kalın.

• @sash fiyat nedir, fotoğraf yada aracın bulunduğu bir link var mı?

• ABD'ye yerleştikten sonra forumdan bu işin uzmanı olan arkadaşlara uzak olmaları nedeniyle kendi imkanlarıyla ikinci el araç bulmaya çalışanlar için büyük kolaylık sağlayabilecek bir web sitesine denk geldim.

sahibinden araç ilanı verilebilen tüm siteleri tarayarak aradığınız kriterdeki sonuçları getiriyor.
    Umarım birilerinin işine yarar.

• ⭐⭐

@VolkanU güzel siteymiş thanks

• @yapay-zeka you're welcome 😉

• @MySea Iptali unuttum gecen ay ve 2. 28$ daha kesildi. Hemen aradim bu sefer. Aksanli Ingilizce konusan birisi ile 10dk kadar konustuk, ben iptal dedikce o teklif verdi. en son 5$ filan diyordu, dayanamadim "sizin de benim de zamanimizi bosa harcamak istemiyorum lutfen hemen benim hizmetimi iptal edin" dedim.
    2 dk bekletecegim dedi, 30 sn sonra iptal islemini baslattim bu konfirmasyon numaraniz, paraniz 30 gun icinde iade olacak dedi (son rakamdan bahsediyor, pending te bekliyordu).
    Gorusmenin onayi size email ile gelecek dedi.
    Konfirm nosunu aldim: 592DTZ962
    Bakalim ne olacak. Gercekten radyo dinlemiyorum. MP3 player var hele spotify var ki radyoya hic gerek yok. Hani internet olmaz, teknede ya da adada yasarsin tamam. 5G sinyali gucluyse gayet guzel dinlenebiliyor hersey.

Cancel etmek icin : http://siriusxmca.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/250/~/cancelling-your-siriusxm-service

• @caglaror Aynen bende isime gelmeyen seyleri hemen arayip iptal ediyorum. Ben arabada bluetooth ile cepten baglaniyorum ve oradan ne istersem onu dinliyorum, hatta TV bile izliyorum/dinliyorum. Birde burada Delaware'de cok iyi bir radyo var, genelde en son top olan sarkilari yayinliyorlar. Onlarida dinliyorum.

Benzer Başlıklar

• 9
  • 19
  • 3
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |