Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• ⭐⭐

@Semavi ikinci elden hic anlamiyorum. Burda olsan haci murat amerikada en iyi marka desen inanip alirdim o dereceydim 😀 benim tribim buyuk dealer ile 😀

@kivo agustos ayinda sifir down payment 3,8 interest ile nissandan aldim kendime 😀 baldiza ikinci eli tiguani 4,2 interest 0 down payment en son da damada sifir ford ranger i yuzde 2 den aldik ama o $3000 down payment yapti ve $3000 e de 2009 cöp crv si vardi onu saydirdi

• ⭐⭐⭐

@Yavuz-Kaya, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@FreeWoRLD çok çok teşekkür ederim..Bu linkten direkt bsşvuru yapabilirmiyim peki.?

Dokumandan bahsediyorsaniz, o sadece dokumanin paylasildigi bir yer. Kendi durumunuza gore o dokumani duzenleyerek bayiye gondermeniz gerekecektir muhtemelen.

• @FreeWoRLD tesekkur ederim.en kisa zamanda yaziyi duzenleyip gonderecegim..Umarim bi sonuc getirir.Son durumu sonra buraya yazacagim..Saygilar..

• ⭐⭐⭐

@Yavuz-Kaya Kolay gelsin, umarim bir sonuc cikar. Hic olmadi bir avukata danisin bence.

• @FreeWoRLD tesekkur ederim.Umarim o asamaya gelmeden sonuc alabilirim..

• Ford ile ilgili transmission tasarim hatasi duydum. Sogudum Ford dan. Kafamda 2. Arac var butcemi yapinca haber ederim..

• @caglaror tesla mı bizden saklamayın @caglaror bey 😀

• @Muhtaradana Hahaha, sizden de kacmiyor. Az bir eksigim var $39k kadar, onu tamamlarsam CyberTruck'i cekecegim otoparka. Da sey var, bizim apartman kompleksinde sarj unitesi yok, simdi bunu alinca evi de degistirmem gerekecek, bir suru masraf durduk yere. Once guzel bir ev bulayim sarj unitesi yakinlarinda. Simdilik arabayi ertelesem iyi olur.
    🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kivo bence bir art niyet yok sayin kivo. size kotu bir sey soylemiyor sayin @omertug ... tam tersine bol kazanclar diliyor...

Sadece ABD'nin herhangi bir yerinde araba isteyenin size yonlendirilmesi konusunu elestiriyor, ki bence de mantiksiz bir elestiri degil. Sonucta ABD'nin bir ucundaki kisiye yardimci olmaniz -siz isteseniz dahi- oldukca zor olacaktir 🙂

Bence bu yanlis anlasilmayi devam ettirmeyelim ve konuyu kapatalim. Tesekkurler ve bol kazanclar.

• Aradim bulamadim burasi uygun diye bir not birakip gelisme oldukca yazacagim.
    Aldiginiz aracta Sirius XM uydu radyosu varsa deneme suresi almadan ya da bilgilerinizi vermeden 500 defa dusunun. Ben iptaline calisiyorum. Gelismeleri yazarim. Kisaca suluk gibi yapisiyorlar.

• Amerika'da ikinci el araba almak, Amerika'da ehliyet almak gibi hem kolay hem zor. Bu konunun ilk iletisine ve konunun tamamina degerli @semavi oldukça kiymetli katkılar sunmuş. Sadece forum uyeleri icin degil, Amerika'da ikinci el araba almakla ilgilenen veya bu konuyu merak eden herkes icin faydalanabilecek harika bir rehber. Burada, arabaya bakis acisi, ulkemizdekiyle neredeyse taban tabana zıt. Daha once bikac milyon kez yazılmış ama yineliyelim. Burada araba zorunluluk. Bu kadim klişeye selam verdikten sonra devam edelim. Eyalete, bölgeye göre populer marka ve siniflar var. Pek tabii zorlu kış kosullarinin bulundugu bolgelerle kar kış olmayan bolgelerde tercihler buyuk degiskenlikler gosteriyor. Internet gezinmeleri, incelemeleri sonrasi buraya gelmeden bazi yanilgilar yasanabilir. Arabanin title'ı cok onemli. Cunku bildigim kadariyla Uber Lyft gibi uygulamalar clean title harici araba kabul etmiyor. Bu nedenle, bu isleri yapmayi dusunen arkadaslar, salvage title arabalara bakmamalilar. Yine bu uygulamalar, bazi eyaletlerde model sarti istiyorlar. Web sitelerinde eyaletlerde, sehirlerde istenen minimum model yili bilgileri yer aliyor. Tabii bu minimum model yılı değişebilir. Bu olasigi goz onunde bulundurup ornegin 2010 model yılı gereken bir bolge icin 2012 tercih etmek isabetli bir karar olabilir. Dagitim uygulamalari icin yine bildigim kadariyla bir model kistasi yok. Dolayisi ile nispeten eski model arabalar tercih edilebilir. Bu nedenle daha ucuz araba alinabilir. Tabii hepsi en nihayetinde bir tercih meselesi. 2018 model bir arabayla neden Doordash yapiyorsun diyen olmaz. Bu tercihler de belirlenen önceliğin bir sonucu olacaktır tabii. Bakimli ve saglikli bir metanin fiyatinin yuksek olmasi, ulke kosulundan daha cok piyasa kosulunun bir sonucudur. Bu nedenle bakimli ve diri arabalar dogal olarak burada da pahali. Bu tip arabalari ekseriyetle bulabileceğiniz Carmax gibi, Carvana vs. gibi saticilar, Craiglist kosullarina gore cok daha pahalidir. Her arabanin bir Kelly Blue Book raytingi var. Bu siteden (kbb.com) aklınızdaki arabanin yil, donanım, renk vs gibi ozelliklerini belirterek bir fiyat alabilirsiniz. Boylece fiyat hakkinda elinizde esasli bir kriter bulunur. Araba almadan once carfax ile vin sorgulamasi yapmaniz da oldukca saglikli olur. Bu sorgulama sayesinde, total loss (pert) bir arabayi almaktan son anda kurtulabilirsiniz. Fiyat biraz pahalidir ama arabanin butun detaylarini ogrenme sansiniz olur. Tek sorgulama icin degil de 5 sorgulama icin bir satin alma yaparsaniz sorgulama fiyati daha uygun olur ve araba alma arefesindeyseniz, işiniz bir miktar daha kolaylasir. Tabii ki boyaya, çiziğe göçüge cok fazla kafa yormayin. Eger boyle hassasiyetleriniz varsa isiniz pek kolay sayilmaz 🙂 arabanin daha cok yururu tabir edilen sanziman, motor gibi unsurlarina odaklanin. Bulundugunuz bölgede iyi bir mekanigi ilk denemelerde bulmak pek kolay olmayabilir. Zamanla bulunabilir belki. Tabii forumdan arkadaslarimiza yakin olsaydik daha iyi olabilirdi ama boyle bir sansimiz olmayabilir. Eger arabadan hic anlamiyorsaniz, alacaginiz arabayi en azindan kurumsal sayilabilecek bir servise goturup bakitmak iyi olabilir. Motora, balatalara, lastige, hic olmazsa en kotu ihtimalle obd ile baglanip arabanin gecmis arizalarina ne var ne yok bir bakarlar. Siz de elinizden gelenin en iyisini yapmis olursunuz. Sonucta arabanin belirli bolgeleri bir kapali kutu. Yakin zamanda gerceklesecek bir arizayi bilme sansimiz yok. Satin alimdan sonra atiyorim lambda sensoru, maf sensorü vs arizalanirsa, yapacak bir şey yok. Kimsenin bir kabahati de yok. Bundan sonrasi artik tamamen tercih meselesi olacaktır.

• ⭐⭐⭐

Bu isin en guzeli, emekli edilmis bir polis araci alip biraz keyfine varmak; 🙂

alt text

• ⭐⭐ Banned

alakasız olacak ama New yorkta yasayanlar için Avoca diye bir kasabada Eric diye bir tamirci var youtube kanalı var arabalar uzerıne cok guzel tamir videoları paylasıyor ve musterıyı hep kolluyor eger yakınlardaysanız ozellıkle elektrıksel dıagnozlar ıcın gıdılebılır. Youtube uzerınden konustuk turkıyeden ızledıgımı soyledım cok mutlu oldu tesekkur etti bana 🙂 alakasızsa silin.

• ⭐⭐ Banned

@FreeWoRLD Crown victoria mesela veya mercury grand marquis . Motorları süper saglam. Ayakişine uygun, parça beleş. Fakat arkadan darbe yiyince yanıyor.. Bu arada 5.7 chargerlerin 4x4 polis versionları var sadece 2018 modeli var tercihim o.

• @Calibraturbo, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

alakasız olacak ama New yorkta yasayanlar için Avoca diye bir kasabada Eric diye bir tamirci var youtube kanalı var arabalar uzerıne cok guzel tamir videoları paylasıyor ve musterıyı hep kolluyor eger yakınlardaysanız ozellıkle elektrıksel dıagnozlar ıcın gıdılebılır. Youtube uzerınden konustuk turkıyeden ızledıgımı soyledım cok mutlu oldu tesekkur etti bana 🙂 alakasızsa silin.

@Calibraturbo bu arkadas mi?

• @FreeWoRLD, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Bu isin en guzeli, emekli edilmis bir polis araci alip biraz keyfine varmak; 🙂

alt text

https://www.govsales.gov/govsales/govsales/

• Ah ah ford taurus hastasıyım 🙂 Herkes yol vermiş güzelde polise rastlarsa sıkıntı olur gibime geliyor. craiglist te 5-6 bin dolar civarında birsürü vardı. Bir ara düşünmüştüm ama çok yakar uber lyft yapılmaz. Müşteriye yaklaşıncada kaçar büyük bir olasılıkla. Afro amerikan kardeşlerimize doordash yaparkende mermi yiyebiliriz . Hayaller yine

• @caglaror konuyla ilgili aydınlatırmısınız?İkinci el arac alımında aldıgınızda yine de size exstra bir faturalamdırma mu çıkıyor anlamadım..?

• @Yavuz-Kaya SXM bir uydu radyo sistemi. Fikir ve teknoloji mukemmel. Colde de olsan, acik denizde de olsan binlerce kanali (SXM de yuzlerce) dinleyebiliyorsun. Cekim sorunu sadece cok katli otoparklarin alt katlarinda ortaya cikiyor. Ses kalitesi mukemmel. Ama maaliyeti yuksek oldugundan midir nedir, musteriye bir yapisinca birakmiyorlar.
    Ileri modellerde ve son 5-10 yilin araclarindaki radyolarda gomulu alicisiyla geliyor. SXM ya da Sirius yaziyor. Dumeye bastiginizda devreye giriyor, sonrasi standart radyo gibi ama bu araclarda frekanslar genelde on tanimli geliyor.
    Gelelim 2. el aracla baglantisina.
    Seri saticilar (dealer) ve marka saticilari (bayiiler) anlasma yaptiysa SXM ile, sizin tum bilgilerinizi satiyorlar/veriyorlar. Sirius once size 1-3 ay gibi bir sure bedava veriyor hizmeti, alistiriyor. Sonra bir mesaj ve postalar gelmeye basliyor. 3 ay daha dinle 2 dolar ver, 6 ay dinle 9 dolar ver filan gibi kampanyalar. Es kaza abone olunca -ki ben oldum, 3 ay 3 dolardi- sure sonunda Filipinlerdeki call center ile kapismalariniz basliyor. Webten okuduguma gore cok zor oluyormus cancel edebilmek. Bu ay parasini kestiler 28.99$ arayip iptal ettirecegim, enerji topluyorum 🙂

• @caglaror cok tesekkür ederim.Benim de aldıgımikinci el aracta var.Dinliyorum.ama benim konudan hiç haberim yoktu.Zaten daha öncede formda da yazmıştım.Benim konum ayrıca daha sıkıntılı.😊83 gündür plaka vs.çıkmadı..Delear a son kanuni bi mektup gönderdim bugün.sözleşmenin feshi ile ilgili..bu yazınızı okuyunca arabadan birkez daha soğudum..😅lütfen bilgilerinizi son durumu paylaşın..iptal edebilirseniz.,bizlerde öğrenmiş oluruz..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.8k

| | | |