Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• Al sat icin tamirci baglantisi olmasi lazim... Ben yavas yavas olusturuyorum ama isi sansa birakmayip kendime ogreniyorum bir seyler... Maksat illa ticaret yaparim ileride fikri degil... Bizim ve cocuklarin yasida ilerledikce belki ortak bir seyler yapariz, guzel bir klasik toplariz falan filan...

Ama soyle iyi araba muhabbeti yapabilecegim, enstruman calabilecegim birilerine ihtiyacim var...

Yikama isine gelince...

olabilir bir sey ama kendinin calismasi lazim. Adam calistirma ile zorlanilir, yada isim olmak gerekir. Onu ben amator olarak evimde yapiyorum ama detayli bir sekilde ogrenmedim neler hangi markalar kullanilir falan... Bir tane yaptiracak yer bulabilirsem basinda durarak, cozerim ama isi 😃

Sua cozdum mesela 🙂 Teksasta tavanlar sarkiyor...

Bu arada yaz bir kenara, bakalim sen gelene kadar kac araba degistirmis olacagim 🙂 Suan Dodge ve Uplander var...

• @semavi tamamdir abi 2 diye yaziyorum bildigim kadariyla 🙂 en azından türk mantıgı olur bizde 5 e alırız 6 ya siteye atariz binerken satarız tok satıcı :)) .

• Araba al sat isi acikartirmadan araba toplamadan cok zor.

Topladiklarin hasarli olursa tamir ettirmek dunya para tutabiliyor. Ucuz tamirci buluyorsun, bir kac isten sonra para arttiriyorlar..

Aslinda en buyuk sorun kaporta...

Onu yapip boyamak sorun. Araba fiyatlari ucuz oldugu icin edilen masrafi kaldirmayabiliyor...

Ben uplanderin islemlerinin cogunu kendim ve ustam ile yaptim... O yuzden fiyat asiri sismedi... Yoksa... 5 bine varirdi maliyet... Suan hobi olarak yaptigim icin harcadigim zamana pek bakmiyorum... Ama saatlik calisma zorunlulugum olsa harcadigim zamani hesaba katsam zararli olurum 🙂 Hobi deyip geciyoruz...

• @semavi houston'a gelirsem sökme takma işlerinde yardıma gelirim. anlarız üç beş bişey fazla olmasa da.

• @semavi Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Komisyon almam... Ben arabalari kar etmekten ziyade, bunu satayim birde sunu deneyeyim, zararda etmeyeyim mantigiyla degistiren birisiyim... 3 kere sat deyince dayanamam satar bir ustune bakarim hemen 😃 Elimde o sirada varsa acik acik yaptiklarimi yazar fiyatini soylerim. Ev isinde zaten yer gosterecegiz sadece.

Suan geliyor olsaniz Uplanderi hazir etmistim 🙂

Az once bir CX7 baktim... Cok hosuma gitti. Doludan dolayi kaporta gocukleri var... Motor sanziman ve klima mukemmel... Teklif verecegim birazdan, kabul ederse onu alacagim... Sonrasinda Minivanlardan en pahali olana yol verecegim 🙂

Bu arada kaporta isinde de kendimi gelistirmeye basladim 🙂 Gecen gun bir araci yaptim sayilir...

Senin o yukarida saydiklarini karsilayan 2006 132bindeki 'amerikan' araci 4binlerden ilana koyup 3500e kadar satmayi planliyorum 🙂 Japon olsa bu kondisyonda 8-9 bin... Zaten bu kadar bakimlisini bulmak imkansiz... Bende hastalik malum araba meselesi! Disa cok onem vermem ama mekanik cok iyi olmali... Bir eksigimiz kaldi, o da rot balans 🙂 (80 dolar falan ama TR gibi degil)

Bu yuzden kendinizi sartlamayin diyorum... Bakimli arac alin...

Ah ah... Butceme gore bulamadim bir AMG, Cadillac V veya Volvo R' Mazda MPS falan... Aramaya devam!

Abi nisan gibi gelmeyi planlıyorum. Eğer para durumunu denkleştirirsem ilk geldiğimde kalıcam, denkleştiremezsem 6 ay sonra bir daha gelip yerleşicem.
    Eğer nisanda gelir ve senin elinde satışa hazır araba olursa alırım senden

• Baya bir onceden haberleselim. Kullanmadigim arabaya aracilik etmek istemem cunku...

Mesela dun baktigim CX7 de fiyatta anlasamadik. Sorun su...

Kadin foto cekmis ama sol tarafi cekmemis... Araba bir geldi sol taraf komple surtulmus... Onun disinda mekanik kisim cok iyiydi...

Mantik su... Hatayi gizleyip, araba basinda kaptirmaya calisiyorlar... Bu kacinci oldu carpiklarin gizlendigi foto ile karsilastigim... Bazilari anlasma yoluna gidiyor, bazilari ise salak bulurum modunda...

Maalesef olan sizin saatlerinize oluyor... Hatta iki kisi vakit harciyorsunuz... Cunku toplu tasima yok, araba bakmaya arabayla gidiyorsunuz.. alirsaniz getirecek biri olmasi lazim...

• @gkhanfeez Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

@semavi houston'a gelirsem sökme takma işlerinde yardıma gelirim. anlarız üç beş bişey fazla olmasa da.

Sevmek ve hevesli olmak yeterli.. Cok sorun olmuyor... Beklerim...

• @semavi abi avrupa insanı icin iyi niyetli kötü düsünmez çakallık düsünmez diyorlar . amerika insanı ticaret konusunda sıkıntılı insanlar mı ? genel olarak amerikalılar nasıllar ?

• Beyaz Amerikalilarla ticaret daha rahat oluyor ama Houston icin ozellikle araba vs konusunda Hispanicler, araplar falan pek guvenilen kisiler degiller. Bu genel olarak her yerde soylenen bir sey...

Ben ise bir genelleme ile su iyidir bu kotudur diyebilecek kadar tecrubeli olmadigimi dusunuyorum...

• Pekiii öncelikle bu güzel bilgiler için teşekkür etmekle beraber arabasız yaşanması mümkün olmayan bir yer malum. Ssn gelmeden araç alamaz mıyız diye sormak istiyorum. İlk gidişte bi oda kiralayıp çevreyi gezip ev bakmak falan gerek çünkü.

• Beyaz amerikalılardan genel de kazık atacak bir tipe hiç rastlamadım , genelde meksikalılar bunu yaparlar , bir arkadaşım araba alacaktı satıcı beyaz amerikalıydı , arkadaşıma araba seni götürmez çok hararet yapıyor malımı biliyorum demesine rağmen arkadaşım arabayı aldı ve elinde kaldı başka bir olayda ise kökeni meksikalı biri 55-60 yaşlarındaydı başka bir arkadaşıma araba sattı malım iyi dedi şimdi ise hergün arabanın bir sıkıntısı çıkıyor , meksikalılardan bence uzak durmak lazım

• @femini92 alirsiniz herhangi bir sorun olmaz... Ben aldim mesela...

Houstonda arabasiz gercekten imkansiz ...

• @semavi nasıl bir yol izlememiz gerekir. Haftaya giriş yapacağız nasipse ev bakmak alışveriş yapmak ev kurmak için arabaya çok ihtiyacımız olacak. SSN’i beklemek çok geç.. İki hafta araba kiralamaya vereceğim en az 500$’ı da alacağım arabaya eklerim süper olur

• Alip gececeksiniz bir araba... Kirlamanin mantigi yok sahsen...

Houstona mi geleceksiniz? Kac kisilik bir ailesiniz?

• Los Angeles ta nereden nasıl alınır araç? 10 gün içinde almayı planlıyorum ayırdığım bütçe 3-4bin dolar arası

• O tarafi bilemiyorum...

• @betfair39 Amerika'da ikinci el araba almak içinde söyledi:

Los Angeles ta nereden nasıl alınır araç? 10 gün içinde almayı planlıyorum ayırdığım bütçe 3-4bin dolar arası

Heryerde car dealer'lar var. LA'de de vardir. 3-4K cok az kanaatimce. Basa bela olmasin sonra. Kolayliklar.

• @semavi yok eğer SSN gelmeden alabiliyorsak elbette kiralamak saçma olur. CA tarafına gideceğiz ben eşim ve kedim.

• @sadriabi başa bela olmayan bir araba için minimum bütçe ne olmalı ? 5k $

• Ben 8Kya bulmustum. Araba isinden anliyorsaniz durum degisir tabi. Internetten bakip buyuk ve luks araclarin cazibesine kapilmayin, kilometreler cok fazla. Bu baslikta daha onceki yazilanlara bir goz gezdirmenizi oneririm, yararli paylasimlar var.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |