Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da ikinci el araba almak

• ⭐⭐⭐

@semavi hocam volvo R hakkında güzel anlatımınız için teşekkürler. Gerçekten güzel bir araba olduğunu tekrar görmüş oldum saolun

• ⭐⭐

4 gun once istanbul'dan direk ucusla Atlanta'ya Indik. Alamodan araba kiralamistik ucretini odemistik ama one way fee yi burada kartimizdan cekeceklerdi. Kredi kartlarimiz yurtdisina acik oldugu halde sorun oldugunu ve kartimizin para cekmedigini soylediler . Internette yoktu biz hemen hat alalim dedik. Bu arada international terminal den Indik, domestic ayri yerde hat almak icin ,rental car ayri yerde. Bu uc lokasyon da gidip geldik olmadi taksi ye atlayip otelimize girdik. Sabah kalkip baska bir rentalcar enterprise a gittik ana bayi olmadiklari icin yok yon araba veremediklerini soylediler . Artik isin icinden cikamayinca arabamizi burada satin alip 5 saat jax e oyle gidelim dedik. Facebook turk gruplarina yazdim oto tamircisi olan bir arkadas bize cok yardimci oldu ve 2009 model Toyota Corolla arabamizi aldik. Ayri gun 2,5 saat yol gidip otelde kaldik sabah kalkip 3 saat daha yol geldik. plaka ya" tag apply for " yazildi. Simdi Acilen driver licences almamiz lazim. Bu arada Dun polis cevirdi. Saga cektik ,hic kimildamadik ,esimin ehliyet ,passport, araba ruhsarini istedi ,bende daha bu sabah geldigimizi ,fl driver licenca hemen basvurup plaka alacagimizi soyledim. Oda tamam sizi uyariyorum hemen Halledin dedi. Simdilik bu kadar

• @HockeyUmpire2 geçmiş olsun, aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın, kiralayıp kullanamadığınız aracın ücretini geri iade ettiler mi?

• @semavi Facebook den baktım Sizin araçlar genelde düşük model genelde 2011 Yılı altında , yeni model 2016 üstü satışın yokmu Kadir bey ? Düşük model araçlarda sorun çok olur ya🤷♂️ Amerika gibi tuvalete bile araba ile gidilen bir ülkede düşük model araç sıkıntı olmazmı ?

• Sayın @Calibraturbo Amerika'da araç yedek parçaları için tavsiye edebileceğiniz İnternet siteleri var mı?

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Sayın @Calibraturbo Amerika'da araç yedek parçaları için tavsiye edebileceğiniz İnternet siteleri var mı?

@Muhtaradana her yerde satılıyor. Amazon, eBay dahil.

• @Semihmete, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@semavi Facebook den baktım Sizin araçlar genelde düşük model genelde 2011 Yılı altında , yeni model 2016 üstü satışın yokmu Kadir bey ? Düşük model araçlarda sorun çok olur ya🤷♂️ Amerika gibi tuvalete bile araba ile gidilen bir ülkede düşük model araç sıkıntı olmazmı ?

Müşteri portföyüne göre alım yapıyor. Dolayısı ile satamayacagi aracı almıyor.

@semavi Facebook den baktım Sizin araçlar genelde düşük model genelde 2011 Yılı altında , yeni model 2016 üstü satışın yokmu Kadir bey ? Düşük model araçlarda sorun çok olur ya🤷♂️ Amerika gibi tuvalete bile araba ile gidilen bir ülkede düşük model araç sıkıntı olmazmı ?

Bizimki biraz pazar hedefi ile ilgili.

Burada o tip araclari genellikle ana bayiler ve buyuk galeriler satmaya calisiyor. Ben tek tuk bulunduruyorum. Hizli satis olanlar genellikle 10bin alti olan araclar... Hatta 5bin alti araclar cok daha hizli...

Tuvalete bile araba ile gidilen bir yerde, devamli arac fiyatlari dustugu icin, her aile bireyine sifir araba alan sayisi cok cok az... Insanlar yeni araclarin yanina es cocuklar yada is icin genellikle ucuz araclari tercih edip o sekilde bir kombinasyon yapiyorlar...

Bir ornek vereyim... Eski arabanin masrafi mi, yeni arabanin deger kaybi mi... Birde bu yonden bakin...

2014 BMW x1 var sitemde... 57binde tertemiz bir arac... Suan ki fiyati 10bin gibi dusunun...

Sifir alsaniz 40 bin civarini bulur...

Yani 6 yil ve 60bin mile da (Nakit aldiginizi varsayarak) 30bin dolar kaybiniz oluyor...

Temiz bir ikinci el arabaya 3-5 dolar masraflar etmezsiniz...

Ha bu arada.... Ben ev alirken 10-15 arasi bir pesin para kullanmistim... Haberiniz olsun...

Burada arabalarin cok ciddi deger kaybettigini sakin ama sakin unutmayin. Ilk geldiginde zor alisanlar olabiliyor. Balata degisimini masraf gibi dusunenler falan... Sifir araba da da bunlari odeyeceksiniz. Hemde garanti gitmesin diye serviste daha yuksek paralarla yaptiracaksiniz...

Ben Turkiye de de sifir araba almadim, burada da almam. Herkes butcesine, yasadigi yere isine vs gore karar vermek durumunda. Herkesin tercihi kendi durumuna gore dogru olacaktir elbette...

selamlar 🙂

• @yalta, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

@Semihmete, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Müşteri portföyüne göre alım yapıyor. Dolayısı ile satamayacagi aracı almıyor.

Mesela @yalta gorus acisi iyi olan bir arac istedi aldik 🙂

• @Muhtaradana, içinde söyledi: Amerika'da ikinci el araba almak

Sayın @Calibraturbo Amerika'da araç yedek parçaları için tavsiye edebileceğiniz İnternet siteleri var mı?

Burada parca sorunu hic bir zaman yasanmaz. En kotu ihtimal online sitelerden alir 3-5 gune elinizde olmasini saglarsiniz.

Gonul rahatligi ile her arabaya binebilmek o kadar buyuk bir keyif ki... Sunun parcasi pahali bunun parcasi yok derdi olmuyor genellikle... Bilinenin aksine, tum markalarin parca fiyatlari genellikle birbirine paralel... Geriye nereden aldiginiz yada ustanizin size bunu yansitip yansitmadigi kaliyor 🙂

• @semavi Ben sıfır araç olarak yazmamıştım. 2011 model ile 2018 arası ikinci el araç olarak düşünmüştüm 😊 Sıfır araç almak mantıksız olsaydı ABD , Bulgaristan yada Gürcistan gibi dünyanın ikinci el araç çöplüğü olmazmıydı ? Kişisel fikrim, Parası olan sıfır araç alır , olmayan 2. El alır ! Dünyanın heryeri böyle 🤷♂️Böyle olmasa otomotiv sektörü nasıl hayatta kalsın 😊

@semavi Ben sıfır araç olarak yazmamıştım. 2011 model ile 2018 arası ikinci el araç olarak düşünmüştüm 😊 Sıfır araç almak mantıksız olsaydı ABD , Bulgaristan yada Gürcistan gibi dünyanın ikinci el araç çöplüğü olmazmıydı ? Kişisel fikrim, Parası olan sıfır araç alır , olmayan 2. El alır ! Dünyanın heryeri böyle 🤷♂️Böyle olmasa otomotiv sektörü nasıl hayatta kalsın 😊

Copluk olmadigini kim soyledi 🙂

Gelince goreceksiniz 🙂 Yasayinca daha iyi anlasiliyor...

Bu arada sitede 2010 uzeri araclar zaten oluyor her daim. Bildigim kadariyla Turkiyeden baglanilmiyor zoramotors.com a suan.

@semavi Ben sıfır araç olarak yazmamıştım. 2011 model ile 2018 arası ikinci el araç olarak düşünmüştüm 😊 Sıfır araç almak mantıksız olsaydı ABD , Bulgaristan yada Gürcistan gibi dünyanın ikinci el araç çöplüğü olmazmıydı ? Kişisel fikrim, Parası olan sıfır araç alır , olmayan 2. El alır ! Dünyanın heryeri böyle 🤷♂️Böyle olmasa otomotiv sektörü nasıl hayatta kalsın 😊

Sifir arac almanin hem artilari hemde eksileri var.

Artilari:
    Genelde ilk 4-5 yil cok fazla masraf acmazlar. Normal bakim, yag degisimi falan yaparsiniz.
    Bir yere giderken ariza cikarir, yolda kalir miyim derdiniz cok olmaz.
    Ozellikle cogunlukla uzun mesafede kullanacaksaniz, reliability yani guvenilirlik saglar.
    Surus olarak, alacaginiz aracin modelinede bagli olarak, rahatlik saglar.

Eksileri:
    Aylik odemeler.
    Satin aldiginizda dealer'den ayrilir ayrilmaz, depreciation yani deger kaybi hemen baslar.
    Genelde 5 veya 6 yil sonra tam odemeleri bitirdiginiz zaman, aracin modeli zaten coktan eskimis ve ariza ve benzeri sorunlar baslamis olur. O yuzden Amerikalilarin cogunun car paymentleri hic bitmez. Biri biter, digeri baslar ☺

Sonucta, araba isi bence sans isi. Sifir olarak aldiginiz arac da size bir suru sorun cikartabilir. Veya ikinci el aldiginiz bir araci, yillarca hic sorunsuz kullanabilirsiniz...

• @MySea Türkiye’de aynı değilmi ? Sıfır alınan herşey zamanla değer kaybeder😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete ondan insanlar boşanıp elleri ile kulaklarına vururlar :)) şenerşenin filmi

@MySea Türkiye’de aynı değilmi ? Sıfır alınan herşey zamanla değer kaybeder😊

Semih emin ol Turkiye de ki gibi degil 😃 Guven Bana 🙂 Yukarida yazdim... BMW orneginden gidebiliriz aslinda

2011den beri turkiyede arabaya devamli zam geliyor...

2011de en full mazda3 40bindi SIFIR olarak... kampanyayi kacirinca 42.5a cikmisti... bizde 2009 model cok 12binde olanini 32ye mi ne almistik.

simdi ayni araba sahibinden.comda 100bin civari hemde .... Yani sayisal olarak artiyor araclar.

Burada her arabanin 5 sene sonra cikan yeni kasasi, hemen hemen eski kasanin ilk cikis fiyatiyla ayni cikar...

• ⭐⭐ Banned

misal 91 model opel vectra 1.8 95 milyon liraymıs zamanında. Enflasyon konvertörüne vurdugumuzda 110 milyar gibi bir rakam cıkıyor. Şimdi 110 liraya insigniayı bir kenara reno dacia bile zor alınıyor. Ülke cok geriye gitti.. Sene ikibin ben on yasindayken babamla Enkanın arac ihalesine eskaza gitmistik 6.2 Obs Sierralar yanyana dizilmiş krem renk. Adamlar satalım diye canatiyolardi bedavaya alacaktık babama al dedim almadı o zamandan beri kamyon hastasıyım. Zaman geçtikce yasam kalitemiz sıfırlandı ve bu kamyonlara da alınamayacak paralar istemeye basladılar. Benim ipim koptu 2012 de yurtdisina gittim.

Amerikada yedek parça için
    rockauto com süper adres.Türkiyeye de teslim yapiyor.
    Amerika içi Lokal alısveris yapmak istiyorsanız districtinizin zip codunu vererek
    oreillys
    napa
    advance autoparts
    autozone
    gibi yerlerden bizim migrosa cagdas markete girer gibi alısverisinizi yaparsınız.Canadada wallmart tanda araba parçaları alınabiliyordu amerikayı bilmiyorum

• ⭐⭐ Banned

Sene 2013 askere geldim türkiyeye clio yeni çıkmıstı 35 bin istiyolardı şimdi 100 bin olmus ulke ilerimi geriyemi gitti al burdan yaz

• @semavi Doğru söylüyorsunuz . Türkiye de 2.el araç fiyatları müthiş pahalı şuan . Sıfır araç almak zaten çok zor ! Bir araba olmuş bir daire fiyatı 🤷♂

• @Semihmete şu an Türkiye'deki en iyi yatırım aracı, neredeyse araba. Normalde öyle olmamasi lazım elbette. Fakat bazen piyasalar, kendi normlarını, kurallarını kendi belirleyebiliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |