Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Sam Houston State)

• Arkadaşlar merhaba;
    FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Sam Houston State) bölümü ile hazırlık + 2 yıl Elazığ, 3 ve 4. yıl Amerika da eğitim durumu ilgimi çekmektedir. Houston/ Texas yazılım mühendisliği iş olanakları ile ilgili bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorum.

1. Hazırlık 4.000TL + 1. Yıl 4.000TL+ 2. yıl 4.000TL (Elazığ Masrafları) + 3. yıl 8.000$ + 10.000$ konaklama - harçlık + 4. yıl 8.000$ + 10.000$ konaklama - harçlık. Bu kadar masrafa değer mi? yoksa;
    2. Green Card ile gidip, 3- 12 aylık sertifika programları yada geçici işler ile başlayıp, 2 yıllık CC ile farklı bir sektör çalışanı olmak mı?

Arkadaşlar bu iki yol ayrımındayım. Green Card başvurusu yapmadım. Fikirlerinizi bekliyorum.

• Fırat üniversitesini kazandınmı öncelikle ve green card ında yok benim tavsiyem eğer yapabiliyorsan üniversiteyi amerikada oku oda olmassa master doktora hangisi varsa onu oku derim arada bölersen orda sana son 2 yıl okutmazlar belki baştan alırsın ve ara donem geçişte ogrenci değişim yapamassan başka türlü zor senın için. Green kard için 15 yıldır başvuranlar var hala çıkmadan bekliyor green carda ümit bağlama.

• Fırat'a seneye gitmeyi düşünüyorum. Puanı düşük girmesi kolay ama gene 1 sene Dershane süreci yaşamak var. Elazığda okurken eğitime 12.000TL, Amerikada eğitim ve konaklama 36.000$. Sanki Green Cardla gitmek daha iyi.

Green Card'a bu sene başvurmayı düşünüyorum. Ama şans 15 yıl başvurulup da çıkmayanlar var diyorsunuz. Çıkmama ihtimali de ayrı sıkıntı.

• GC bir olasılık (%1-2 civarı ihtimalin var). Ama diğer seçenekleri daha detaylı araştırıp 4 yıllık bir okulun yazılım/bilgisayar bölümlerini okuyup master için ve sonrasında doktora için US'a gidebilirsin. OPT alır sonrasında oradan şirket üzerinden GC denersin. DV GC dışındaki diğer seçenekler içinde en olası olanı bu gibi.

• Greencard bir seçenek olmamalı sizin için, yüzde 1 şans ihtimali çok az hayatınızı buna endekslemek garip kaçar biraz.

• @I-E-E, içinde söyledi: FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Sam Houston State)

Arkadaşlar merhaba;
    FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Sam Houston State) bölümü ile hazırlık + 2 yıl Elazığ, 3 ve 4. yıl Amerika da eğitim durumu ilgimi çekmektedir. Houston/ Texas yazılım mühendisliği iş olanakları ile ilgili bilgisi olan arkadaşlara sesleniyorum.

1. Hazırlık 4.000TL + 1. Yıl 4.000TL+ 2. yıl 4.000TL (Elazığ Masrafları) + 3. yıl 8.000$ + 10.000$ konaklama - harçlık + 4. yıl 8.000$ + 10.000$ konaklama - harçlık. Bu kadar masrafa değer mi? yoksa;
    2. Green Card ile gidip, 3- 12 aylık sertifika programları yada geçici işler ile başlayıp, 2 yıllık CC ile farklı bir sektör çalışanı olmak mı?

Arkadaşlar bu iki yol ayrımındayım. Green Card başvurusu yapmadım. Fikirlerinizi bekliyorum.

Şans eseri gördüm. Konuyu hortlatiyorum:) Green card kazanmadan önce bu iletiyi yazmışsınız. Ve şuanda kazandiginizi gördüm. Birincisi bu nasıl bir duygu:) ikincisi okul durumunu ne yaptiniz?

• @cgokhan 2023 talihlilerinden, ne yazık ki gidememiş olabilir.

• @dilmel, içinde söyledi: FIRAT ÜNİVERSİTESİ Yazılım Mühendisliği (İngilizce) (UOLP-Sam Houston State)

@cgokhan 2023 talihlilerinden, ne yazık ki gidememiş olabilir.

Aynen o gözümden kaçmış, umarım mülakat alır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |