Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @hulyaek California merkezinde

• @hulyaek dediğiniz gibi bakdım, 22.5 -29 ay yazmasi 2019 dosya tarihine tahmini surecimi yazmish öğle yoksa kesin zaman dilimi?😳

• @nargiz94 şu anda görünen öyle, ama pandemi birikmeleri azaldıktan sonra düşecektir tahminen. Her durumda NOA 2 yi 12 aydan önce almak pek mümkün olmaz. Ona göre tahmini planlamalarınızı yapabilirsiniz.
    En yi ihtimal : 12 ay NOA2, 2-3 ay NVC süreci, 2-3 ay randevu diye düşünebilirsiniz, sizin zamanınıza kadar pandemi sıkıntıları azalırsa.

• @hulyaek anladim, teşekkurler Inşallah öğle olur.
    Peki bir konudada sorum vardır, şimdi biz I-13p formu başvurusunu yaptık, formuda aldıq received, yalnış evrak ya eksik var mi yok mu yada herşey yolundami gibi bir geri bildirim ne zaman ala biliriz ya sora bileceğimiz yer var mi dir?

• @nargiz94 bundan sonrası için yaklaşık 1 sene sonra ya ONAY alırsınız, ya da eksik evrak bildirimi 😞

• @hulyaek Yaa 😳 zor bekleme süreci sabr her kese biz dahil

• @hulyaek konsolosluk görüşmesi için bir öngörü nüz varmıdır

• Merhaba,
    Arkadaşlar vize istatistiklerindeki şu "FX" nedir? Tam olarak muhtevasını bilen çözen var mıdır? Kimi ya da kimleri kapsıyor?

• @Esra-Esra Benim bildiğim tüm f2a kategorisini kapsıyor. Alt grupları olan bir kategori, hatta sanırım @crazycells paylaşmıştı forumda alt gruplarını.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Esra, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhaba,
    Arkadaşlar vize istatistiklerindeki şu "FX" nedir? Tam olarak muhtevasını bilen çözen var mıdır? Kimi ya da kimleri kapsıyor?

F2A olarak dusunebilirsiniz FX'leri... Daha onceki yazilardan alintiliyorum:

@crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@ipeke, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@caner11 F2B kategorisindeki gibi sayıyı direk yazarken F2A olarak neden ayrıca belirtmiyor fikriniz var mı? bir de FX iç içerisinde F2A harici hangi vize tipleri olabiliyor acaba vize sembollerine baktım ama Fx tipleri var onlar da exempt olarak geçiyor kafam karıştı. yani exempt olmayıp F2A vize verilen yok mu hiç :S

Şöyle bir not da düşmüşler bazı vize tiplerini ortam bir sembol ile mi takip ediyorlar bilemedim
    Beginning with February 2021, the format of the Immigrant Visa data being reported will be updated to reflect the more commonly used and recognized general visa categories, which are the same as published in the annual Report of the Visa Office.

O detayli kategorilerin hepsi aslinda F2A'nin alt kategorisi... Su sekilde GC eslerinin detayli kategorilerini yazmis olayim...

• Spouses of alien residents, subject to country limits, new arrivals (F21)
    • Spouses of alien residents, subject to country limits, adjustments (F26)
    • Spouses of alien residents, subject to country limits, new arrivals, self petitioning (B21)
    • Spouses of alien residents, subject to country limits, adjustments, self petitioning (B26)
    • Spouses of alien residents, subject to country limits, adjustments, conditional (C26)
    • Spouses of alien residents, exempt from country limits, new arrivals (FX1)
    • Spouses of alien residents, exempt from country limits, adjustments (FX6)
    • Spouses of alien residents, exempt from country limits, new arrivals, self petitioning (BX1)
    • Spouses of alien residents, exempt from country limits, adjustments, conditional (CX6)

Bir de su ileti var:

https://yesilkartforum.com/forum/post/215177

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ankara'daki ABD Konsoloslugu Haziran ayinda Turk vatandaslardan cok Iran vatandaslarina F2A vizesi vermis gibi gorunuyor:

https://yesilkartforum.com/forum/post/221889

• @crazycells Hani göçmen vizeleri sadece Türk vatandaşlarına veriliyordu? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnskck, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Hani göçmen vizeleri sadece Türk vatandaşlarına veriliyordu? Ben mi yanlış hatırlıyorum?

Turkiye'de yasananlara da veriliyor; TC vatandasi olmak zorunda degilsiniz.

O uyarilarin yapilma nedeni bence insanlarin ulkeden ulkeye vize almak icin seyahat etmesini engellemek. Malumunuz, her konsolosluk farkli zamanlarda, farkli kapasitelerde calisti. Pandemi surecinde konsolosluklar insanlarin vize icin ulke degistirmesini onlemek icin boyle bir uyari yaptilar...

• Yanıtlayan herkese teşekkür ederim, baya biz hariç herkes gibi bi' kategori. Hepimize sabırlar diliyorum.💆♀

• Arkadaşlar mailim geldi. Heyecandan ölüyorum, hemen buraya yazmak istedim daha ailemle bile konuşmadan bir sürü bekleyen var çünkü. 23 agustosa gün verdiler mülakat için. 😃

• @cnskck çok tebrikler kendimiz gün almış kadar sevindik 🙂 süper haber 👏🏻

• Aaaaa Harika Tebrikler süper haber 🤲🏻👏👏👏👏

• Arkadaşlar benimde 16 Ağustos 😭😭😭 saat farkından dolayı eşim uyuyor haberi onunla paylaşamadan ilk sizinle paylaştım(:

• @gigi Çok sevindim tebrik ediyorum 🙂

• @cnskck süper inşallah kazasız belasız vizenizde kavuşursunuz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |