Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• Greenkartlı birisinin eşi ve çocuklarını abd den başvurup alma süreci 3-4 sene sürüyor demek doğru mu?.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Greenkartlı birisinin eşi ve çocuklarını abd den başvurup alma süreci 3-4 sene sürüyor demek doğru mu?.

Evet, su an icin tum sureci sonlandirmak bu civarda vakit aliyor.

• Bende sizinle aynı durumdayım. 2016 yolunda eşim GC ilken başvuru yaptık. Bende Amerika da yaşıyorum. Bize NVC den mektuplar geldi. Sonra ben amerikada mülakata girmek istediğim için. İşlemi durdurduk. Bize öyle söylendi. 2018 yılında eşim vatandaş oldu. Yeniden I130 formunu doldurup yolladık. Bize geri bildirim kağıdı. 3 aydın bekliyoruz hiç bir bilgilendirme yok. Ne yapmalıyız? Ayrıca NVC den eski dosya ile ilgili welcome mektubun geldi. Ama biz yeniden başvuru yapmıştık şuan ne yapmalıyız lütfen yardımcı olur musunuz .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasret-karagöz-arslan F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Bende sizinle aynı durumdayım. 2016 yolunda eşim GC ilken başvuru yaptık. Bende Amerika da yaşıyorum. Bize NVC den mektuplar geldi. Sonra ben amerikada mülakata girmek istediğim için. İşlemi durdurduk. Bize öyle söylendi. 2018 yılında eşim vatandaş oldu. Yeniden I130 formunu doldurup yolladık. Bize geri bildirim kağıdı. 3 aydın bekliyoruz hiç bir bilgilendirme yok. Ne yapmalıyız? Ayrıca NVC den eski dosya ile ilgili welcome mektubun geldi. Ama biz yeniden başvuru yapmıştık şuan ne yapmalıyız lütfen yardımcı olur musunuz .

Yeniden I-130 doldurmaniza gerek yoktu, sadece vatandaslik belgesini USCIS'e gonderip basvuru kategorisini F2A'dan IR1'e cevirmeniz gerekiyordu. Size USCIS'ten ya da NVC'den gelen bildiri uzerinde kategori bilgisi var mi?

• NVC den 2016 yılında yaptığımız başvuru ilgili gelen welcome mektubunda F2A gözüküyor. Biz USCIS. Tekrar form yolladık. Onun onay kağıdı geldi. Başka bir Bilgi yok şuan. Ama eski dosya ilgili NVC den welcome letter geldi. Şimdi biz eski dosyayı nasıl durduracaz . Ya da nasıl ilerlicez .

• Bir de bende 3 yıldır amerikadayım . İnterview a burda girmek istiyorum. Dosyalar NVC ye aktarılınca Ankara konsolosluguna da girmem gerekiyor diye öğrenince 2016 yılında welcome letter dan sonra evrakları göndermedik. Eşimin vatandaş olmasını bekledik. Eski dosyanın üzerinden 1 yıl geçince expire olduğunu söylediler. Bizde 2018 yılında eşim vatandaş olunca tekrar I 130 formunu yolladık. Ama bize NVC den eski dosyayla ilgili welcome letter geldi. Çok özür dilerim sizi de rahatsız ettim. Ama kafamız çok karıştı. Avukat a da o kadar para verebilecek durumda değiliz. İşlemler öyle bekliyor be yapacağımızı bilmiyoruz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasret-karagöz-arslan F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Bir de bende 3 yıldır amerikadayım . İnterview a burda girmek istiyorum. Dosyalar NVC ye aktarılınca Ankara konsolosluguna da girmem gerekiyor diye öğrenince 2016 yılında welcome letter dan sonra evrakları göndermedik. Eşimin vatandaş olmasını bekledik. Eski dosyanın üzerinden 1 yıl geçince expire olduğunu söylediler. Bizde 2018 yılında eşim vatandaş olunca tekrar I 130 formunu yolladık. Ama bize NVC den eski dosyayla ilgili welcome letter geldi. Çok özür dilerim sizi de rahatsız ettim. Ama kafamız çok karıştı. Avukat a da o kadar para verebilecek durumda değiliz. İşlemler öyle bekliyor be yapacağımızı bilmiyoruz

Evet, 1 yil boyunca dosyalarda islem yapilmayinca kapaniyor.
    Simdi ABD'deyseniz ve esiniz ABD vatandasi ise sizin takip etmeniz gereken konu surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/510/abd-vatandasi-ile-amerika-da-evlenip-green-card-almak

I-130'i zaten gondermissiniz, simdi de I-485'i doldurup gondermeniz lazim. Iki basvuru da onaylaninca Green Card'li statuye gecmis olacaksiniz.

• Çok teşekkür ederim 🤲🏻

• @aysngdk merhabalar basvurunuz ne durumda acaba ve türkiyedemi yaşıyorsunuz?

• Merhaba ben green card udum visa aldim abd girmeden once evlendim wu an ne yapmaliyam? Handi dosylari ozumle abd aparmaliyam?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musviq-mamedov F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Merhaba ben green card udum visa aldim abd girmeden once evlendim wu an ne yapmaliyam? Handi dosylari ozumle abd aparmaliyam?

Sanirim siz DV talihlisiydiniz. Size daha once soru sormustum, ama cevap vermemissiniz. Eger ABD'ye ilk girisi yapmadiysaniz, vizeyi aldiginiz konsoloslukla iletisime gecin ve evlendiginizi haber verin. Esiniz icin de bir vize istediginizi soyleyin, kendileri sizi yonlendirirler.

• Arkadaslar merhaba nisanlima evrak listesi maili geldi dun 2019 dv talihlisi mulakattan once evlensek yada sonra evlensek nasil bir surece dahil oluruz bilgilendirirmisini

• @crazycells bene soylediler ki konsuluga yeniden muraciyet edib getsem onlara hem verede bilerler visani hem vermiyede bilerler bu haqda ne soylye bilersiz? Amerkadan karima senedlerin duzetsem kac ayi bulur? Nr kadar vaxt surer?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasss7 F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Arkadaslar merhaba nisanlima evrak listesi maili geldi dun 2019 dv talihlisi mulakattan once evlensek yada sonra evlensek nasil bir surece dahil oluruz bilgilendirirmisini

Su konudaki ilk iletiyi okuyup, sorunuzu yine o konuda sormanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@musviq-mamedov F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells bene soylediler ki konsuluga yeniden muraciyet edib getsem onlara hem verede bilerler visani hem vermiyede bilerler bu haqda ne soylye bilersiz? Amerkadan karima senedlerin duzetsem kac ayi bulur? Nr kadar vaxt surer?

Evet, eger evliliginizin gercek olmadigini dusunurlerse esinize vize vermezler. Ayrica evli olacaginiz icin sizin de yeniden para odeyerek, yeniden vize almaniz lazim. Eger evliliginiz gercekse evlenip islemleri baslatabilirsiniz.

Eger ABD'ye girdikten sonra surece baslarsaniz, 2 yila yakin bekleme suresi var. Zaten bu konunun ilk iletisinde yaziyor, bu konuyu okumanizi tavsiye ederim.

• Merhaba herkese F2A sürecim devam ediyor NoA1 Aldım hala No2 ortalarda yok ( Normal bir durum ) . Süreçle ilgili biraz not vermek istedim. Mart Visa Bulletinin açıklandıgında beklenti 3 haftalık ilerlemeydi 5 Haftalık bir ilerleme kaydedildi. Nisan Visa Bulletinin yeni açıklandı Greencard forumlarında yine beklenti 3 hafta civarındaydı 7 haftalık bir ilerleme kaydedildi. Süreç biraz hızlandı umarım ivmelenerek devam eder.

• @crazycells öncelikle Merhaba ben karışık durumuma cevap alabilmel ümidiyle yazıyorum. Türkiyede yaşıyorum babam amerikan vatandaşı eşimle turist vizesine başvurduk başvurunuz onaylandı dedi eşimin vizesi geldi ama benimki idair sürecek takıldı. Görüşmede bana görevli daha önce göçmen vizesine başvurdun neden dedi bende hayır başvurmadım dedim. Vize görüşmesinden sonra babama sorduğumda bir yıl önce ben evlenmeden başvurduğunu söyledi benim için şimdi sizce durum ne olur ben turist vizesi alabilirmiyim. Usciste başvurusu olan biri turist vizesi alabilirmi ? Ayrıca babam başvurduğunda ben bekardıö daha sonra evlendim dolayısıyla süreçte değişmiş yada iptal olmuş olması gerekiyormu lütfen yardıö edin ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gingerr F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

@crazycells öncelikle Merhaba ben karışık durumuma cevap alabilmel ümidiyle yazıyorum. Türkiyede yaşıyorum babam amerikan vatandaşı eşimle turist vizesine başvurduk başvurunuz onaylandı dedi eşimin vizesi geldi ama benimki idair sürecek takıldı. Görüşmede bana görevli daha önce göçmen vizesine başvurdun neden dedi bende hayır başvurmadım dedim. Vize görüşmesinden sonra babama sorduğumda bir yıl önce ben evlenmeden başvurduğunu söyledi benim için şimdi sizce durum ne olur ben turist vizesi alabilirmiyim. Usciste başvurusu olan biri turist vizesi alabilirmi ? Ayrıca babam başvurduğunda ben bekardıö daha sonra evlendim dolayısıyla süreçte değişmiş yada iptal olmuş olması gerekiyormu lütfen yardıö edin ?

Yanlis basliktasiniz...

Sizin gocmenlik basvurunuz icin suradaki ilk iletiyi inceleyin, sizin sureciniz F1 idi fakat evlendiginiz icin F3'e donustu, hayir surec otomatik olarak iptal olmuyor, USCIS ile iletisime gecip dosyanizda guncelleme yapin ve es bilgilerini de ekleyip esinizi de surece dahil edin, fakat F3 ile bekleme sureniz oldukca artacak ama bu sayede sizinle beraber es ve mustakbel cocuklariniz da Green Card alabilecek.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak

Turist vize sorunuzu surada bir daha sorun isterseniz, orada ayrintili cevap vereyim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1335/abd-vatandasi-ve-gocmen-yakinlarinin-b1-b2-vize-basvurulari

• Arkadaşlar bende bir konuda yardım rica edecektim.
    25 nisan konsolosluk randevum bugün bana gelen e.mail ile 5nisana çekilmiş bende daha önce sağlık randevusu gidiş dönüş uçak bileti aldım. biraz şaşkınım ne yapmam gerek teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari) içinde söyledi:

Arkadaşlar bende bir konuda yardım rica edecektim.
    25 nisan konsolosluk randevum bugün bana gelen e.mail ile 5nisana çekilmiş bende daha önce sağlık randevusu gidiş dönüş uçak bileti aldım. biraz şaşkınım ne yapmam gerek teşekkürler.

Biraz daha bilgi vermelisiniz maalesef.

Nereden nereye ucak bileti aldiniz? Vizenizi almadan bu sekilde seyahat planlari yapmamalisiniz.

Belgeleriniz eksik olsa da mulakata katilabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.4k

| | | |