Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• @crazycells Merhaba, birkac gun once US Embassy Ankara'dan bir email adim. Mülakat tarihimi ve istedikleri belgeleri belirten bir email. Belgelerden biri 'Job offer letter (Original), Provide a current job offer letter from your petitioner.' Tam olarak ne anlayamadık. Esim calistigi yerden orada calistigina dair resmi bir letter aldi. Sizce bu yeterli midir? Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oz123, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Merhaba, birkac gun once US Embassy Ankara'dan bir email adim. Mülakat tarihimi ve istedikleri belgeleri belirten bir email. Belgelerden biri 'Job offer letter (Original), Provide a current job offer letter from your petitioner.' Tam olarak ne anlayamadık. Esim calistigi yerden orada calistigina dair resmi bir letter aldi. Sizce bu yeterli midir? Teşekkürler

Sponsorun ABD'de geliri ya da isi olmali ya da yakin zamanda ABD'ye tasinacak olmali. Bu bilgileri kontrol etmek icin istiyor olabilirler.

• @oz123, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Merhaba, birkac gun once US Embassy Ankara'dan bir email adim. Mülakat tarihimi ve istedikleri belgeleri belirten bir email. Belgelerden biri 'Job offer letter (Original), Provide a current job offer letter from your petitioner.' Tam olarak ne anlayamadık. Esim calistigi yerden orada calistigina dair resmi bir letter aldi. Sizce bu yeterli midir? Teşekkürler

Merhaba istedikleri belgeleri biImle
    Paylasabilir misiniz ?

• @nevermore
    88f6ff4b-7e89-424e-91f5-df34326e80f4-image.png

Documents to bring with you (all applicants)

• Court Record(s) (Original and English translation with copy), If any applicant has been arrested, charged, convicted, or imprisoned in any country.
    • Police Certificate (Original and English translation with copy), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there.
    • Prior marriage documents (Original and English translation with copy), Marriage Certificate, Divorce Certificate and/or Death Certificate regarding your prior spouse(s), If applicable.
    • Medical exam, All immigrant visa applicants are required to undergo a medical examination by a panel physician designated by the consular section. The validity of the medical exam will determine the visa validity, which will be the last day to enter the United States.
    • PTT registration receipt, Each passport holder applying for a visa must register their passport pickup location with Turkish Post (PTT) before coming to the Embassy by using the provided link or calling +90-850 390 2884 (or 703-520-2490 from inside the United States). Failure to register your appointment at this web site will delay your entry at the Embassy gate on the day of your interview.
    • Previous passport with valid U.S. nonimmigrant visa (Original), If applicable.
    • Color photograph, 2 x 2 inches (51 x 51 mm) in size, printed on photo-quality paper, two per applicant.

Details for each applicant
    Applicant 1: XXXX XXXX
Status: Interview Scheduled; Interview Appointment: 20 September 2019
Documents and/or Actions Required:
    • Marriage Certificate (Original and English translation with copy).
    • Employment history / CV (Original),
    A complete list of your employment history (i.e., dates, job title, name of employer/company, indicate if the company is/was private or government affiliated, your duties, etc.), projects, researches and publications. A CV or resume containing the above information is also acceptable..
    • Job offer letter (Original), Provide a current job offer letter from your petitioner.
    • Police Certificate, Turkey (Original), Required for all Turkish citizens or residents of Turkey. Must include archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi).
    • Birth Certificate, Turkey (Original), Nüfus kayit örnegi (Please note that all actions (divorce(s), marriage(s) and death(s)) must be listed on your NKO).
    • Police Certificate (Original), If any applicant has lived in any other foreign country for more than 12 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there. Police certificates for Turkey must include the archive records check (Arsiv kayitli Adli Sicil Kaydi), but do not need to be translated. For Fiancée (K1) visa applicants, any applicant who has lived in any foreign country more than 6 months, where a police certificate is available (check link) OR was arrested for any reason, regardless of how long they lived there., From UK.

• Greencardli annenin 21 yasindan buyuk cocugu icin sureci Amerikadan baslatan ile Turkiyeden baslatan arasinda fark var midir? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Greencardli annenin 21 yasindan buyuk cocugu icin sureci Amerikadan baslatan ile Turkiyeden baslatan arasinda fark var midir? @crazycells

hayir yoktur. 21 yasindan buyuk cocuk Turkiye'de vize alacak degil mi? Yoksa bir ABD vizesi mevcut mu?

• yeni bültene göre; f2a için ağustos 2019 görünüyor, alt kısımda ise şubat 2020 de current olabileceği (bu zamanı bekleyebileceğiniz söylenmiş) yanlış anlamadıysam... yani current durumu şimdilik ortadan kalkmış durumda.

• Merhabalar 2018 de esim ve 3.5 yasindaki kizim icin basvuru yaptim 10 ay Oldu bu surecte sadece receipt yerine gecen birsey geldi uzerinde I-30 petition for alien relative ve receipt number yazan karsisindada wac1990091 gibi devam eden bir numara var hi birde form I-797C notice of action yaziyor sag ust kosede...tabi priority date bas vuru tarihimle ayni gorunuyor....birde uscis alien number yaziyor A0603 ile baslayan bunlarin ne ifade ettigi hakkinda en ufak bir fikrim yok acikcasi...uscis office adreste california servis center olarak gorunuyor...bundan sonraki surec nedir 2.ci asama icin nekadar daha bekleyecegiz bilgisi daha once deneyimi olan birileri bana yardimci olur cok cok mutlu olurum bu arada 5 yillik evliyim onceside var tabi....yardimlariniz icin cok tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aleraslan, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar 2018 de esim ve 3.5 yasindaki kizim icin basvuru yaptim 10 ay Oldu bu surecte sadece receipt yerine gecen birsey geldi uzerinde I-30 petition for alien relative ve receipt number yazan karsisindada wac1990091 gibi devam eden bir numara var hi birde form I-797C notice of action yaziyor sag ust kosede...tabi priority date bas vuru tarihimle ayni gorunuyor....birde uscis alien number yaziyor A0603 ile baslayan bunlarin ne ifade ettigi hakkinda en ufak bir fikrim yok acikcasi...uscis office adreste california servis center olarak gorunuyor...bundan sonraki surec nedir 2.ci asama icin nekadar daha bekleyecegiz bilgisi daha once deneyimi olan birileri bana yardimci olur cok cok mutlu olurum bu arada 5 yillik evliyim onceside var tabi....yardimlariniz icin cok tesekkurler

Bu konunun 2. iletisini incelemelisiniz. 2. I-797C'in gelmesi aylar hatta yillar surebilir, USCIS sitesinden kontrol edebilirsiniz:

@crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Bu surecte ilk olarak USCIS'ten belgelerinizin alindigina dair NOA (Notice of Action) 1 mektubunu (genelde ilk ay icinde) alacaksiniz ve bu mektupta sizin priority gununuz de yer alacak. USCIS daha sonra formlarinizi isleyip dosyanizi NVC'ye gonderecek ve dosyanizin NVC'ye gonderildigine dair NOA-2 mektubunu alacaksiniz. Bu NOA2'nin ulasmasi uzun surebilir.

• Her ay A tablosuna mı yoksa B tablosuna mı bakmamız gerekiyor? https://eksiup.com/p/qs157716wbsx

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@historian, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Her ay A tablosuna mı yoksa B tablosuna mı bakmamız gerekiyor? https://eksiup.com/p/qs157716wbsx

Onu USCIS belirtiyor, su an icin A'ya bakmanizi soyluyor.

• @crazycells Acaba hangi kısımda belirtiyor? Her ay tabloyu takip etmek istiyorum da.. (Tabloların üst kısmında yazan yazıların içerisinde mi A tablosuna bakmamızı belirten bir yazı oluyor?)

• yaklaşık 14 gün önce F2A I-130 başvurum onaylandı ve 2 buçuk yıldan fazla sürdü onaylanması bu yüzden şuan 23 yaşındayım ancak CSPA kanunu hesaplamalarına göre 21 yaş altıyım hala. Merak ettiğim şey şimdi USCIS başvurumu NVC'a göndermesi eğer 2 aydan fazla sürerse veya başka bir yanlışlık olup da göndermeleri gecikirse bu süreçte ben CSPA kanununa göre yaşlanmaya devam ediyor muyum çünkü ilk başvuru yaptığımızda 21 yaşıma girmeme 2 ay vardı. "Seek to acquire" şartını yerine getirip yaşımı dondurmak için I-824 formunu doldurmama gerek var mı ? Biliyorum biraz ayrıntılı ve CSPA kanunu üzerine bir soru ama bilgisi olan varsa memnun olurum.

• Arkadaslar Merhaba, 2 yil önce green card sahibi esim vasitasiyla bende basvuruda bulundum. Bu yil tüm formlarimizi doldurduk ve son asamaya geldik. En son evlilik cüzdanimizi tekrar yüklememizi istediler. Diger tüm konular halloldu. Bu sürecte hamileydim ve iki ay once bebegimiz oldu. Bebek ortada yokken tabi biz tüm formlari coktan doldurmustuk. Su an evlilik cuzdaninin onaylanmasini ve ardindan gelecek mülakat tarihini bekliyoruz. Konularla alakali üc adet sorum var.
    1- Bebegimiz ile ilgili ne yapmamiz gerekiyor ? tekrar bastan ayni forumlari onun icin doldurmak mi veya nvc e bir sekilde ulasip bildirmemiz mi lazim?
    2- Okudugum kadariyla mülakat günü ödeme yapiliyormus. Biz su ana kadar baslangicta benim icin 1 kere nvc formlari icin esim ve benim adima 2 adet ödemeyi yaptik ücüncü olarak tekrar mi gerekiyor?
    3- 26 Agustos tarihinde evlilik cüzdanimizi tekrar istek üzerine gönderdik. Su an Submitted asamasinda. Bundan sonra islemler mülakat tarihi ne kadar sürer?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Acaba hangi kısımda belirtiyor? Her ay tabloyu takip etmek istiyorum da.. (Tabloların üst kısmında yazan yazıların içerisinde mi A tablosuna bakmamızı belirten bir yazı oluyor?)

Suradan takip edebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasretk51, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

yaklaşık 14 gün önce F2A I-130 başvurum onaylandı ve 2 buçuk yıldan fazla sürdü onaylanması bu yüzden şuan 23 yaşındayım ancak CSPA kanunu hesaplamalarına göre 21 yaş altıyım hala. Merak ettiğim şey şimdi USCIS başvurumu NVC'a göndermesi eğer 2 aydan fazla sürerse veya başka bir yanlışlık olup da göndermeleri gecikirse bu süreçte ben CSPA kanununa göre yaşlanmaya devam ediyor muyum çünkü ilk başvuru yaptığımızda 21 yaşıma girmeme 2 ay vardı. "Seek to acquire" şartını yerine getirip yaşımı dondurmak için I-824 formunu doldurmama gerek var mı ? Biliyorum biraz ayrıntılı ve CSPA kanunu üzerine bir soru ama bilgisi olan varsa memnun olurum.

Surada sorun isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra94, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaslar Merhaba, 2 yil önce green card sahibi esim vasitasiyla bende basvuruda bulundum. Bu yil tüm formlarimizi doldurduk ve son asamaya geldik. En son evlilik cüzdanimizi tekrar yüklememizi istediler. Diger tüm konular halloldu. Bu sürecte hamileydim ve iki ay once bebegimiz oldu. Bebek ortada yokken tabi biz tüm formlari coktan doldurmustuk. Su an evlilik cuzdaninin onaylanmasini ve ardindan gelecek mülakat tarihini bekliyoruz. Konularla alakali üc adet sorum var.
    1- Bebegimiz ile ilgili ne yapmamiz gerekiyor ? tekrar bastan ayni forumlari onun icin doldurmak mi veya nvc e bir sekilde ulasip bildirmemiz mi lazim?
    2- Okudugum kadariyla mülakat günü ödeme yapiliyormus. Biz su ana kadar baslangicta benim icin 1 kere nvc formlari icin esim ve benim adima 2 adet ödemeyi yaptik ücüncü olarak tekrar mi gerekiyor?
    3- 26 Agustos tarihinde evlilik cüzdanimizi tekrar istek üzerine gönderdik. Su an Submitted asamasinda. Bundan sonra islemler mülakat tarihi ne kadar sürer?

Hayirli olsun. Cocugunuzu dosyaniza ekleyebilirsiniz, mulakata sizinle katilip gocmen vize alabilir.

1. NVC'yi durumdan haber edin, sizi yonlendirirler.

2. Eger Immigrant fee odediyseniz gerek olmayacak sanirim.

3. Normalde max. 2-3 ayda alirdiniz, ama ekleme yapacaginiz icin biraz daha uzun surebilir, bilginize.

• i130 onaylanma süreleri , California bekleme süresi 15- 19 ay'a indi. Güzel bir haber, umarım daha güzelleri gelir. Kısacası süre kısaldı.

• @crazycells Arkadaşlar herkese merhaba. Benim eşim green card lı ve F2A ya başvurduk. Süreci Amerikada bekliyorum. Eşim bana sponsor olacak ve eşim şu anda sağlık yardımı alıyor. Sağlık yardımı alıyor olması aile birleşimi için bir engel teşkil eder mi. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doktor42, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells Arkadaşlar herkese merhaba. Benim eşim green card lı ve F2A ya başvurduk. Süreci Amerikada bekliyorum. Eşim bana sponsor olacak ve eşim şu anda sağlık yardımı alıyor. Sağlık yardımı alıyor olması aile birleşimi için bir engel teşkil eder mi. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Esiniz sponsor olacak gelire sahip mi?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |