Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• Merhaba,

Eksik belgeleri Ceac yükledim ve sağlık raporum da aynı şekilde konsolosluğa ulaştı, Pasaportu 2 gün önce teslim aldı Konsolosluk. Ne zaman vize basılıp gönderilir bilgisi olan var mı? veya daha önce böyle bir durum yaşayan oldu mu ? ne kadar süre de ulaştı size pasaport.

• @Ali-Veli-Ahmet 18 Ekim vize görüşmem oldu, 19 nda vize basıldı, 20 sinde pasaport elimdeydi.

vize onaylanınca gerisi çok hızlı oluyor.

• @hulyaek Hayırlı olsun pasaportunuz, gerçekten hızlı şekilde hallolmuş...

• @melcem 🙂 evet son aşamada tüm gecikmelerini telafi ettiler 🙂

• @hulyaek hülya hanım mülakat deneyiminizi uygun olduğunuz bir vakitte paylasabilirmisiniz rica etsem.

• ben bu pasaportu istedigimiz ilceye nasil ayarlayacagiz onu cozemedim sistemde. suan istanbul levent yaptim bana ikibucuk saat uzaklikta oldugu icin. Ama kendi ilceme nasil alacagim fikrim yok.

• Yarın randevusu olan 3. 4 kişiyiz sanırım hepinize bol şanslar inşallah yarın herkes hayırlı haber paylaşır 🙏

• Biz de bugun doktor randevusu bölümünü tamamladık. Kendim için 250 Dolar muayene + 48 dolar kan testi rontgen icin odedim. 2 yas kizimin tum asilari vardi 100 dolar odedik ve 2 aylik kizim icin yine asisi henuz yoktu diye 250 dolar odedik. bana iki karma asi yapildi. Muayene hizli gecti baya hastaligim olup olmasigini sordu doktor hanim. Yarin oglene sonuclar gelecekmis. sonra konsolosluga gonderilecekmis. Paazartesi sabahta konsolosluk randevumuz var herkese bol sana

• @Doncarleone en son işlemi bitirirken extra bir ücretle adrese teslim isteyebiliyorsun

• @ecom özel paylaşılacak, burada anlatılan işleyişin dışında hiç bir şey olmadı desem.

İngilizce biliyor musunuz evet, ne zaman tanıştınız, ne zaman evlendiniz, turist vizenizi iptal ediyorum göçmen vize basılacağı için! Teşekkürler.

Benim inan bundan ötesine geçmedi. Elimde kalakaldım 1 koca dosya evrakla. ( ama buna güvenip hazırlıksız gitmeyin, ben abarttım biraz ama kafam rahattı en azından diplomam bile yanımdaydı)

Ama yan bankodaki kişiye sanırım pek inanmadı, eşinin en sevdiği yemeği dahil soruyordu en son bıraktığımda.

Yine case den case e değilen bir görüşme şekli oluyor sanırım. Umarım herkes benim kadar hızlı ve rahat geçirir.

Ek: ben fotoğrafları power pointte düzenleyip yıllarını mekanlarını va. yazarak bastım ki bu foto nerde cekildi, sene kaç. vs sormasınlar bi de onunla uğrasmayım diye. Ki aynen öyle oldu, albüme baktı hiç soru sormadı

• @hulyaek Amerikan vatandaslarinin esleri vize alirken biraz zorluyorlar , arkadasimin esine kocaniz yatagin hangi tarafinda yatiyor diye soru sormuslardi.

• Merhabalar,
    Öncelikle @hulyaek hanımı ve diğer vize çıkan arkadaşları tebrik ederim😊 Yolunuz açık olsun daima) bekleğenler için kısa sürede güzel haberleri gelsin😍
    Benimde bir sorum sizlerle
    dakikleşdirmek isterdim.
    Eşimle temmuz 2021 de başvuru etmişdi F2A vizesi için, bu gün NVC ye gönderildiğine dair onay belgesi gelmiş. 3 ay içinde aldik çabuk olacağını beklemiyorduk açığı😍
    Şimdi bundan sonraki prosedurda onlar iletişime geçecekler dogru mu? Mail adresine mi gönderecekler hangi evrakları toplamamız gerekdiğini?

• Merhaba arkadaşlar, size daha önce bahsettiğim tanıdığımın dün mülakatı vardı. Kendisinden 2019 beyannamelerini ve adli sicil kaydını sisteme yüklemelerini istemişler. Sizler bu durumlarda nasıl yükleme yaptınız? Anlatır mısınız?

• Merhaba, 2 ayda bir gelen genel bilgi mesajında , "bir sonraki iletişim; ya bir randevu mesajı yada 60 gün daha randevu verilmeyeceğine dair bilgilendirme mesajıdır" şeklinde bir ibara bulunuyor. Bu mesajı aldıktan sonra 60 gün bize net randevu verilmeyecek anlamındamı? Tecrübe eden varmı ? Bu mesajı alıp 60 gün içinde randevu alan oldumu?

• @nargiz94 Eşiniz Amerikan vatandaşı mı? Green card lı mı?

• @Esra-Esra Randevu geldikten sonra CEAC e girince zaten gitmeden önce yüklenmesi gereken eksik belgeler incompleted olarak görünüyor. Direkt o şekilde ordan yüklüyorsunuz.

• @Esra-Esra Nvc sitesine gidince kendin için yüklediğin belgeler var adli sicil nufus kaydı onun orda add document yazıyor oraya yenilerini ekle randevu gününden 2 gün önce eklemiştim ben

• @hulyaek greencard li eşim,
    Kendi yazımıda düzenledim gönderildiğine dair belge gelmiş, bu sürec bizi bilgilendirmeliri uzun sürer mi sizce? Hangi evrakları istiyeceklerini gönderilecek doğru mu ?

• @nevermore Doğrudur. Herkes ilişksinin durumuna, süresine göre gelebilecek sorulara çalışmalı o halde. Çocuk varsa, ilişki uzun zamandır varsa ve bir soru işareti yoksa bence hiç bir sorun yok. Ama Acaba uyandıracak bir durumsa dediğiniz gibi çok yönlü sorular duydum yan bankodan 🙂 * eşiniz nasıl bir insan? * en çok hangi yemeği sever? * yemek pişirmeyi sever mi? * en çok hangi yemeği güzel yapar?

( şaka değil, nedense yemek konusuna yoğunlaşılmıştı 🙂 )

• @mervetk @hulyaek çok teşekkür ederim. Avukatları var ama "ben yüklemeyi bilmiyorum" gibi bi cevap almışlar. Panik oldular dedim biz yardımcı oluruz belki. Çok sağolun 🤗

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |