Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

F2A ve F2B Vize Süreçleri (Green Card sahiplerinin eş ve çocukları)

• NVC gönderdiğim tüm belgeleri ve Çinden alınamayan Polis Kaydının açıklamasını içeren dilekçelerimizi kabul etti. Artık son asamadayız Ankaradan tarih verilmesi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159 bu durumda sadece bu belgeyi sorarlarsa yukleyebilirsiniz. Sorun cozuldugu zaman belgeleri gorebilmeniz lazim... Askerlik yapmadiginiz icin yuklemek sart olmayacak diye dusunuyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nevermore gozunuz aydin.

• @crazycells, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@nevermore gozunuz aydin.

Teşekkürler , Sizin ve diğer herkesin katkılarıyla .. @crazycells

• @crazycells An itibarıyla DQ almış bulunmaktayız.. 3 ay 6 gün sürdü normal süreçten belki de 1 ay daha fazla zaman geçti. Ama yine de resubmit olmadan DQ almış olmak sevindirici. Biz de son aşamaya geçmiş bulunmaktayız. Umarım her şey yolunda gider, yardımlarınız için teşekkürler tekrar tekrar.

• Arkadaşlar bir sorum olacak, Malum salgından dolayı 4.5 aydır Türkiye'deyim ve önümüzdeki ay hayırlısıyla nikah yapmayı düşünüyorum. F2A için nikahtan hemen sonra başvurabilir miyim ve sonlanması yaklaşık ne kadar sürer ,tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cesurcaner, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells An itibarıyla DQ almış bulunmaktayız.. 3 ay 6 gün sürdü normal süreçten belki de 1 ay daha fazla zaman geçti. Ama yine de resubmit olmadan DQ almış olmak sevindirici. Biz de son aşamaya geçmiş bulunmaktayız. Umarım her şey yolunda gider, yardımlarınız için teşekkürler tekrar tekrar.

tebrikler 🙂 RFE'ler sureci gereksiz uzatiyor maalesef, dokumanlar da tamamsa son asamaya girdiniz demektir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Arkadaşlar bir sorum olacak, Malum salgından dolayı 4.5 aydır Türkiye'deyim ve önümüzdeki ay hayırlısıyla nikah yapmayı düşünüyorum. F2A için nikahtan hemen sonra başvurabilir miyim ve sonlanması yaklaşık ne kadar sürer ,tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Evet, resmen evlendikten sonra yapabilirsiniz. Simdiden hayirli olsun.

• @israfil Benim pd ( basvuru tarihi ) 09 kasim 2018 di . NVC'den evrak onayi yeni aldim. Son asamaya geldik. Su an tam 19 Ay olacak. Sanirim yaklasik 22-27 ay araliginda suruyor. Bir yolunu bulup Amerikaya esinizi getirip orda evlenebilirsiniz . ( F1 vizesi gibi )

• @nevermore gerçekten uzun sürüyormuş ben 1 sene gibi düşünmüştüm. Başka bir yol bulmak gerekebilir.

• @israfil uzun ve can sikici . Trump in ne yapacagi belli degil.

• @crazycells yazdığım maile böyle bir cevap geldi;

Dear Sir/Madam:

Due to the numerical limitations on immigrant visas, this petition is not eligible for further processing at this time.

The National Visa Center (NVC) will keep this case until a visa becomes available. Do NOT make any firm plans such as: - Selling property - Giving up jobs - Making travel arrangements Please visit https://usvisas.state.gov/visabulletin for information on visa availability.

Only a priority date earlier than the cut-off date listed is eligible for visa processing. - Questions regarding the Visa Bulletin may be submitted to [email protected]. - If you would like to subscribe to our monthly Visa Bulletin email, send a request to [email protected]. - You may also call our pre-recorded cut-off date announcement at (202) 485-7699.

The NVC will notify the petitioner, principal applicant, or attorney of record once this petition is eligible for processing. You will receive additional instructions at that time. - If there is a valid email address on file, we will send instructions by email. Remember to check your spam or junk folders. - Otherwise, we will mail it to the physical address on record.

Regards,

Alani | Inquiry Management

Department of State CA/VO/DO/NVC

LDRM | Lockwood Hills | Contractor

• @eray159, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells yazdığım maile böyle bir cevap geldi;

Dear Sir/Madam:

Due to the numerical limitations on immigrant visas, this petition is not eligible for further processing at this time.

The National Visa Center (NVC) will keep this case until a visa becomes available. Do NOT make any firm plans such as: - Selling property - Giving up jobs - Making travel arrangements Please visit https://usvisas.state.gov/visabulletin for information on visa availability.

Only a priority date earlier than the cut-off date listed is eligible for visa processing. - Questions regarding the Visa Bulletin may be submitted to [email protected]. - If you would like to subscribe to our monthly Visa Bulletin email, send a request to [email protected]. - You may also call our pre-recorded cut-off date announcement at (202) 485-7699.

The NVC will notify the petitioner, principal applicant, or attorney of record once this petition is eligible for processing. You will receive additional instructions at that time. - If there is a valid email address on file, we will send instructions by email. Remember to check your spam or junk folders. - Otherwise, we will mail it to the physical address on record.

Regards,

Mayıs ayında aldığınız emailden bir farkı yok. Yine aynı şeyi tekrarlamışlar. Bulunduğunuz kategoride vizeler sınırlı. Her yıl verilebilecek maksimum bir sayı var. Bu sayı dolduğu için şu an sizin işlemlerinize devam edilemiyor. Bir dahaki mali yılda tekrar işlemler kaldığı yerden devam edecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells yazdığım maile böyle bir cevap geldi;

Dear Sir/Madam:

Regards,

O halde sizin sayfanizda bir problem yok diye dusunuyorum. Dosyanizi devam ettiremeyecekleri icin "not paid" kismi tiklanmiyor sanirim... Su durumda beklememiz gerekiyor maalesef...

• @crazycells avukat bana böyle bir mail attı az önce yani mart 2016 current olunca mı işleme devam edilecek? Benim vizem f2a diye biliyordum nedense burada yazan tarih vize bülteninde f2b için geçerli görünüyor anlayamadım durumu

Dear All,
    Please find below the response from the consulate. Eray’s priority date is 08/03/2016 and the state department is currently processing applications with a priority date of March 15 2015. The case is therefore not ripe for adjudication yet. Dates are published every month. We have to wait that it becomes current.
    Sincerely yours,

• @eray159
    F2A kategorisi, green card sahibi kişinin eşi ve 21 yaşından küçük çocukları için. F2B ise grenn card sahibi kişinin 21 yaş ve üzerindeki evlenmemiş kız ve erkek çocukları için. Ve March 15 2015 olarak belirttiği tarih ise bu ayki vize bülteniyle 1 May 2015 e ilerledi.

• @mydream evet baktım öyleymiş ama saçma geldi çünkü f2a olmam gerekiyordu başvuru 21 yaşımı doldurmadan birkaç gün önce yapıldığı için çocuk hakları koruma yasası mı neydi öyle bir şeye dahil olunuyordu diye hatırlıyorum yani 21 yaş altındaymışım gibi işlem görüyor diye biliyorum abim var onun başvurusu da aynı benimki gibi 21 yaşını doldurmadan birkaç gün önce yapıldı ama abim f2a. Bana saçma gelen bu yani ikimizin de f2a olması gerekiyordu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray159, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@crazycells avukat bana böyle bir mail attı az önce yani mart 2016 current olunca mı işleme devam edilecek? Benim vizem f2a diye biliyordum nedense burada yazan tarih vize bülteninde f2b için geçerli görünüyor anlayamadım durumu

Dear All,
    Please find below the response from the consulate. Eray’s priority date is 08/03/2016 and the state department is currently processing applications with a priority date of March 15 2015. The case is therefore not ripe for adjudication yet. Dates are published every month. We have to wait that it becomes current.
    Sincerely yours,

21 yasindan once yapilan basvurularda yasiniz belli bir sure donduruluyor sadece... sizin icin tekrar zaman ilerlemis olabilir o nedenle kategori F2B olarak degismis olabilir. Su konuyu inceleyin isterseniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

Eger kategorinizin F2A oldugunuzu dusunuyorsaniz bu durumda USCIS / NVC 'yle avukatinizin irtibata gecmesi gerekiyor.

• @mydream F2b Vize türü hızlı mı ilerliyor nasıl durum ben F2B vizsinin kullanacagım o süre zarfında orada dil okulu üniversite gibi yollarla vize sürecinin beklemeyi düşünüyorum, b konuda bir yorum ypaar mısınız bana da?

• @jacklendo Çok hızlı ilerlediğini söyleyemem. 21 yaş üstü bekar vatandaş çocularının durumuna göre yaklaşık 1 yıl kadar daha hızlı ilerliyor. 5-7 yıl arası sürer gözüyle bakmalısınız. Tabi bu süreler kesin değil. Geçmiş projeksiyonu diyebiliriz. Başvuruların yoğunluğuna göre bu süre artabilir de azalabilir de. Ancak eğer öğrenci vizesi almayı başarabilirseniz, burada dilinizi geliştirip, üstüne bir de üniversite ya da kolej okursanız green kartınızı aldığınız da burada hayata biraz daha hazır, emin adımlarla başlamış olursunuz. Bu nedenle eğer imkanınız varsa eğitim anlamında geçireceğiniz süre burdayken green card almaya yetmeyecek olsa bile bunu yapmanızı öneririm. Tabi dediğim gibi vizeyi alabilirseniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |