Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 07.2021 başvuru, son güncelleme bu ve halen bekliyorum

As of September 9, 2022, we are actively reviewing your Form I-130, Petition for Alien Relative, Receipt Number IOE985868xxxx. Our records show nothing is outstanding at this time.

• @HNDBRKN, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@israfil merhaba f2a süreci 2020 ağustos 22 ekim 2022 nvc onay geldi konsolosluktan haber bekliyorum😄 ayne tarihler sizinle müşakat tarihi gelirse haber edinnnnn🙃🙃🙃

Arkadaşlar bugün mülakat tarihi geldi
    31 Ocak 2023
    Şöyle bir durum var ben şuan Türkiye deyim. Ocak ın 15 inde ABD ye dönmek zorundayım , eşimi de alıp dönmek istiyorum. Mülakat tarihini Ocak'ın ilk haftasına çekebilmek mümkün mü ? Daha önce tecrübe eden oldu mu?

• ⭐⭐⭐

@israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@HNDBRKN, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@israfil merhaba f2a süreci 2020 ağustos 22 ekim 2022 nvc onay geldi konsolosluktan haber bekliyorum😄 ayne tarihler sizinle müşakat tarihi gelirse haber edinnnnn🙃🙃🙃

Arkadaşlar bugün mülakat tarihi geldi
    31 Ocak 2023
    Şöyle bir durum var ben şuan Türkiye deyim. Ocak ın 15 inde ABD ye dönmek zorundayım , eşimi de alıp dönmek istiyorum. Mülakat tarihini Ocak'ın ilk haftasına çekebilmek mümkün mü ? Daha önce tecrübe eden oldu mu?

Slotlara bağlı bu durum çekebileceğinizi zannetmiyorum ama isterseniz Ankara iv bölümüne mail atın. Boşluk varsa çekerler diye düşünüyorum.

• Arkadaslar i130 ve i130a formundaki son 5 yildaki adresleri girerken Turkiye adresleri icin cadde sokak isimlerini turkce yada ingilizce olarak doldurmanin bir onemi varmi acaba?

• @israfil çok sevindim sizin adınıza hayırlı olsun ais sistemine kayıt olduktan sonra orda acil randevu talep et butonu var ordan bi şansınızı deneyin bence neden Amerika’ya gitmek istediğinizi aciliyetinizi eşinizin tek başına uçak yolculuğu yapmakta zorlanacağını falan yazın belki bi faydası olur denemekte fayda var

• @israfil benimde randevu maili geldi bugün 31 ocak 2023😆😆😆

• Merhabalar.
    Konsolosluğun yayınladığı böyle bir sayfa var:

Arşiv kayıtlı adli sicil kaydının ve nüfus kayıt örneğinin geçerlilik süresi 6 aymış. Mülakata kadar bizim için 6 aylık süre dolacak. Bu durumda nasıl güncelleme yapılabilir? Daha önceden bu durumu yaşayanlar varsa, cevap yazarsa seviniriz.

• ⭐⭐⭐

@MYusuf, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar.

Arşiv kayıtlı adli sicil kaydının ve nüfus kayıt örneğinin geçerlilik süresi 6 aymış. Mülakata kadar bizim için 6 aylık süre dolacak. Bu durumda nasıl güncelleme yapılabilir? Daha önceden bu durumu yaşayanlar varsa, cevap yazarsa seviniriz.

Siz nvcye gönderdiğiniz dosyaların süresinden mi yoksa mülakata götüreceğiniz dosyaların süresinin dolacağını ve yeni belge alıp almamanız gerektiğini mi soruyorsunuz? Şayet eğer Türk vatandaşıysanız ve dosyaları tekrardan toprlayabileceginizi düşünüyorsanız konsolosluğa en güncel belgelerle gidin. Nvc ile bi işiniz artık kalmadı

• @waterman, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@MYusuf, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar.

Siz nvcye gönderdiğiniz dosyaların süresinden mi yoksa mülakata götüreceğiniz dosyaların süresinin dolacağını ve yeni belge alıp almamanız gerektiğini mi soruyorsunuz? Şayet eğer Türk vatandaşıysanız ve dosyaları tekrardan toprlayabileceginizi düşünüyorsanız konsolosluğa en güncel belgelerle gidin. Nvc ile bi işiniz artık kalmadı

Teşekkürler.
    NVC'ye yüklediğimiz belgelerin süresi, mülakata kadar yaklaşık 7 ay olacak. Bu durumda NVC'nin sistemindeki belgeleri tekrar güncellemek gerekir mi, nasıl güncellenir diye sormuştum.
    Konsolosluğa giderken yeni tarihli belge alırız.

• @israfil tebrikler darısı bizim başımıza inşaallah AMİNNNNN 🤲🏼🤲🏼🤲🏼

• @HNDBRKN öncelikle gözünüz Aydın olsun bişey sormak istiyorum uscıs onay verdiğinde sadece mail mi geliyor yoksa sayfada makbuz numarasıyla girip baktığımız yer de de değişiklik oluyor mu şimdiden teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Merhabalar.

Teşekkürler.
    NVC'ye yüklediğimiz belgelerin süresi, mülakata kadar yaklaşık 7 ay olacak. Bu durumda NVC'nin sistemindeki belgeleri tekrar güncellemek gerekir mi, nasıl güncellenir diye sormuştum.
    Konsolosluğa giderken yeni tarihli belge alırız.

Evet yeni tarihli belgenizi de eski tarihli belgeler de götürün yanınızda

• Benim bir sorum olacaktı . I-864 te girdiğim tax return eşim +ben =50.000 $ diyelim.
    Eşim için I-864 A düzenlemek zorundayım.
    50.000 açılımı diyelim ki 20.000 ve 30.000 eşimin brüt geliri.
    Soru : tax return dosyasını eşim ve ben birliktt düzenlemiştik. I-864 A ya tax bölümüne 50.000 mi yoksa 30.000 mi yazmalıyım ????

• @Procedure Part4. Item2. den bahsediyorsunuz sanırım. MFJ (Married Filled Jointly) olarak tax dökümanını doldurduysanız, "TOTAL INCOME" kısmında ne yazıyorsa, aynı değeri yazacaksınız.

• @MYusuf
    Hocam bu belgeleri NVC'ye göndermeden önce tercüme ettirdiniz mi?

Mesela eski forum bilgilerinde; mülakatı Tr'de yapacaksak konsolosluğa giderken İngilizce'ye tercüme ettirmeye gerek yok deniliyor.

• @ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@MYusuf
    Hocam bu belgeleri NVC'ye göndermeden önce tercüme ettirdiniz mi?

Mesela eski forum bilgilerinde; mülakatı Tr'de yapacaksak konsolosluğa giderken İngilizce'ye tercüme ettirmeye gerek yok deniliyor.

Biz yüklerken orijinali Türkçe olan belgeleri İngilizce tercümeleriyle birlikte yükledik ve DQ aldık.
    Konsolosluk görüşmesine giderken de yine önceden tercüme ettirdiğimiz dökümanlarla birlikte, yeni tarihli Türkçe dökümanları yanımıza alacağız. Aslı İngilizce olan yeni tarihli belgeleri olduğu gibi alacağız, Türkçe'ye tercüme ettirmeye gerek duymuyoruz.

• @MYusuf

Ben bulamadım ama teyit amaçlı sormak istiyorum; 'nüfus kayıt örneği' belgesini e-devlet'ten İngilizce alamıyoruz herhalde değil mi?

Gerçi bu belgenin I-130 formunda istendiğini görmedim. NVC aşamasında geliyor herhalde

• arkadaşlar selamlar , kız arkadaşım göçmen olarak amerikaya gidecek 2 ay kadar sonra. sanırım 1 sene içinde de greencard verecekler ona. Daha sonra benimde yanına gitmem için bir yol mevcut mu? yani bu konuda anladığım kadarı ile evlenince bir başvuru yapılabiliyor. Fakat evlilik nerede olmalı amerika da mı ? türkiye de mi? çünkü çok yakın zamanda gideceği için şu an evlenmemiz mümkün değil.

• @ICu, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@MYusuf

Ben bulamadım ama teyit amaçlı sormak istiyorum; 'nüfus kayıt örneği' belgesini e-devlet'ten İngilizce alamıyoruz herhalde değil mi?

Gerçi bu belgenin I-130 formunda istendiğini görmedim. NVC aşamasında geliyor herhalde

Nüfus kayıt örneğinin İngilizce hali e-devlette yok.
    USCIS aşamasında doğum belgesi olarak isteniyor ve İngilizce tercümesini yükledik.

• ⭐⭐⭐

@rrezzerr, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

arkadaşlar selamlar , kız arkadaşım göçmen olarak amerikaya gidecek 2 ay kadar sonra. sanırım 1 sene içinde de greencard verecekler ona. Daha sonra benimde yanına gitmem için bir yol mevcut mu? yani bu konuda anladığım kadarı ile evlenince bir başvuru yapılabiliyor. Fakat evlilik nerede olmalı amerika da mı ? türkiye de mi? çünkü çok yakın zamanda gideceği için şu an evlenmemiz mümkün değil.

Nasıl gidiyorda green card alıyor? Cekilis mi , iş mi , aile mi? Eğer siz evlenmeden ülkeye girerse F2A sürecini başlatır sizin adınıza ama cok uzun süre beklersiniz. 2-3 yılı buluyor bazende 1 yılı. Mümkünse Niksh yapın en azından evliliğin resmiyete kavuşmuş olur ve bu kadar süreler beklemezsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |