Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @wanderer bence denemeyin derim çünkü ben turist vizesine başvurduğumda siz göçmen vizesine başvurmalısınız diye red aldım

• @cokbekledik86 siz sanırım evliyken göçmen vize yerine önce turist vizesine başvurdunuz o şekilde red aldınız, doğru anlıyorum değil mi? Bizim durumumuzda biz evlendikten sonra göçmen vizeye başvurduk direk. Şu süreçte turist vizesi başvurusunun onaylanma ihtimalini çok düşük görüyorum ama süreç de çok uzun. O nedenle turist vizesi almayı başarabilen var mı merak ettik.

• @wanderer doğru anladınız evet göçmenliğe başvurmadan ilk önce turist vizesine başvurmuştuk

• @wanderer evlenmeden önce alınmış hali hazırda bir turist vizeniz yoksa,ister evlendikten sonra ister göçmen vize başvurunuzdan sonra olsun farketmiyor genelde okuduğum deneyimlerde vize alabilen görmedim malesef. Deneyebilirsiniz tabi, ben denemedim sadece deneyimlemis insanların tecrübelerini okudum aktarıyorum.

• @ecom teşekkürler.

• @ecom Tebrik ederim çok, gözünüz aydın)

• @nargiz94 çok teşekkürler🙏

• @HNDBRKN Ben de belgeleri hazirlamaya calisiyorum. Fotograflari nasil yuklediniz?

• Bilgisi olan dan bir şey öğrenmek istiyorum bu servisleri(Kaliforniya Nevada vs )yolladığınız makbuzların hangi serviste olduğunu nasıl öğreniyorsunuz benimkinde şu anda aktif gözüküyor yani herhangi bir servis adı yazmıyor F2A kategorisinde başvurum 2021 Temmuz Kaç ayda bir güncelleme oluyor biliyor musunuz

• @cengizhan geren cardlıysa asla evlenmeyin ama turist vizeniz varsa orda evlenin ve başlarsanız 6ayda veya daha az bir sürede vizeniz çıkar.ben yıllardır beklemedeyim sakın evlenip burdan başvurmayın

• @ilkin001 eşiniz Amerika’da mı başvurduğunuzda Amerikan vatandaşı bile bu hızla alınmazdı nasıl başardınız yıllardır gidemedim tükendim çocuğum babasından uzak psikolojim bozuldu bitik bir durumdayım.

• @yasmin982 ne yazik ki hepimiz ayni durumdayiz. Cogu zaman gunluk hayata odaklanamiyoruz. Cok buyuk adaletsizlik soz konusu ama elden bir sey de gelmiyor. Dosyasi nebraskada olan cogu kisi de onay aldi, bizim de surec hala devam ediyor. Yalniz degilsiniz 😞

• @israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@HNDBRKN Ben de belgeleri hazirlamaya calisiyorum. Fotograflari nasil yuklediniz?

Arkadaşlar, CEAC sitesinde yüklenecek belgeler kısmında fotoğraflar sekmesi var, buraya evlilikle alakalı fotoğrafları mı yüklüyoruz yoksa biyometrik fotoğraf mı? bir açıklama yazmıyor.

• @israfil biyometrik fotoğraf yüklüyosunuz evlilikle alakalı hiç bir resim istemiyo nvc

• @yasmin982, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

Bilgisi olan dan bir şey öğrenmek istiyorum bu servisleri(Kaliforniya Nevada vs )yolladığınız makbuzların hangi serviste olduğunu nasıl öğreniyorsunuz benimkinde şu anda aktif gözüküyor yani herhangi bir servis adı yazmıyor F2A kategorisinde başvurum 2021 Temmuz Kaç ayda bir güncelleme oluyor biliyor musunuz

Makbuz numarasının yazılı olduğu, belgelerinizin alındığını söyleyen bir posta geliyor (yani NOA1). Bu postanın en alt, sol kısmında hangi Service Center'dan gönderildiği yazıyor. Genellikle dosyalarımız o SC'de işleme alınıyor.
    Takip ettiğim kadarıyla F2A kategorisi için genellikle 1 buçuk, 2 yıl sonra USCIS onayı geliyor (yani NOA2).

• @israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@israfil, içinde söyledi: F2A ve F2B Vize Surecleri (Green Card sahiplerinin es ve cocuklari)

@HNDBRKN Ben de belgeleri hazirlamaya calisiyorum. Fotograflari nasil yuklediniz?

Arkadaşlar, CEAC sitesinde yüklenecek belgeler kısmında fotoğraflar sekmesi var, buraya evlilikle alakalı fotoğrafları mı yüklüyoruz yoksa biyometrik fotoğraf mı? bir açıklama yazmıyor.

Kanıtlar kısmındaki fotoğraflara evlilikle alakalı fotoğraflar yükleniyor.
    Başvuruyla alakalı tüm aşamalar burada var:

• @MYusuf

Şu sayfadaki fotoğraflardan bahsediyorum, evlilik kanıtı mı?

• @MYusuf noa2 ne oluyor benim evraklarım amerikada eşimde elimde bir evrak olmadığından merak ediyorum kusura bakmayın sürekli soruyorum.

• @itsmebb bilmiyorum siz kaç yıllık evlisiniz ben 4 yıllık evliyim 3 yaşında çocuğum var.Benden çok evladım etkilenecek diye çok korkuyorum artık herşeye aklı ermeye başladı.Rabbim dualarımızı kabul eylesin en kısa zamanda visalarımızı çıkartsın AMİNNNNN🤲🏼🤲🏼🤲🏼

• @yasmin982 USCIS onayı oluyor. Dosyanızın ilk onayı, sonra NVC onayı var sonra da mülakat.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |